کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    20134
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    بله عادیه. مقدار ابی که وارد بینی میشه رو با عطسه خارج میکنند. موقع تمیز کردن خودشون هم به خاطر ورود پوستهای مرده بدن و غلاف پرها به بینی این اتفاق میوفته. به هر حال زیر نظر بزاریدشون چون قطعا نمیشه نتیجه گیری کرد. اگر تغییری در رفتار ، خواب، اشتها و مدفوع داشتند یا علایم سرماخوردگی بروز کرد اطلاع بدید.
    اشتهاش خوبه چون اکثرا وقتی ما داریم چیزی میخوریم کاری میکنه از قفس درش بیارم و کنار ما غذا میخوره وقتی هم به قفس برش میگردونم ابشو میخوره ولی حس میکنم مریض شده چون سرشو تو پر هاش میزاره و میخوابه ولی زیاد این اتفاق نیوفتاده با این که به خودش میرسه ولی ژولیده هم شده یکم و اکثرا جیر جیر میکنه حتی بیرون قفس احتمال داره واسه تخمه های زیادی که دوس داره و میخوره باشه؟

Sent from my HUAWEI MT1-U06 using Parsipet mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ‌Amir Sa نمایش پست ها
    اشتهاش خوبه چون اکثرا وقتی ما داریم چیزی میخوریم کاری میکنه از قفس درش بیارم و کنار ما غذا میخوره وقتی هم به قفس برش میگردونم ابشو میخوره ولی حس میکنم مریض شده چون سرشو تو پر هاش میزاره و میخوابه ولی زیاد این اتفاق نیوفتاده با این که به خودش میرسه ولی ژولیده هم شده یکم و اکثرا جیر جیر میکنه حتی بیرون قفس احتمال داره واسه تخمه های زیادی که دوس داره و میخوره باشه؟

از هر دو صحبت كرديد ولي الان راجع به يكيشون ميفرماييد ! هردو اينحالتو دارن؟ بي موقع ميخوابن؟ سنشون چقدره ؟ منظورتون از جير جير ، مشكل تنفسي و صداي خس خسه ؟ اسهال دارند يا رطوبتي در چشم و بيني حس ميكنيد ؟

توي همين تاپيك بارها گفته شده ، تخمه غذاي اصلي طوطي سانان نيست . بهتره به عنوان تشويقي و گاهي براي تنوع به مقدار كم داده بشه . جداي از فوايد بسياري كه داره ، دلاليل مضر بودنش هم توضيح داده شد . شما كه دوست نداريد عمرشون كوتاه بشه ، پس هر چيزي در حد اعتدال . مواردي هم كه فرموديد به خوردن تخمه مربوط نميشه ، مگر اينكه سنشون بالا باشه، كم تحرك باشند و مصرف بيش از حد تخمه ، كلسترولشونو بالا برده باشه و يا منجر به كبد چرب شده باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    20281
    من نميدونم واقعا فقط بهم گفتن مريضه و داكسي سايكلين و ويتامين دادن اصلا اين جوجه ميل به هيچ غذايي نداره هرچي ميزارم جلوش نميخوره حري ارزن و كتونم ارد كردم فقط بازي ميكنه الان هنوز دارو ميدم دارو ميدم انگار بي حال تر شده من دارم ميميرم ازغصه اين جوجه سينامونه وايت فيسم خيلي خوبه شيطون و همش سر و صدا ميكنه اما اين همش ساكته دارو دادم ٢روزه بهتر نشده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    20281
    روز اول كه خريدم واقعا عالي بود خودش سرنگ سرلاكو ميگرفت نميدونم يه هو چي شد كلا كسله من بهش سرلاك نميدم ديگه زرده تخم مرغ ميدم يا گاهي پوره سيب و موز و هويج رقيق شده من خيلي نگرانم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط نداثابتي نمایش پست ها
    من نميدونم واقعا فقط بهم گفتن مريضه و داكسي سايكلين و ويتامين دادن اصلا اين جوجه ميل به هيچ غذايي نداره هرچي ميزارم جلوش نميخوره حري ارزن و كتونم ارد كردم فقط بازي ميكنه الان هنوز دارو ميدم دارو ميدم انگار بي حال تر شده من دارم ميميرم ازغصه اين جوجه سينامونه وايت فيسم خيلي خوبه شيطون و همش سر و صدا ميكنه اما اين همش ساكته دارو دادم ٢روزه بهتر نشده
    اي كاش سوال كرده بوديد ازشون. . هر چند از دارويي كه تجويز كردند ميشه حدس زد ولي بستگي داره تجويز بر أساس تشخيص بوده يا خير ، چون گاهي در انتخاب نوع دارو اشتباميشه.

يكسري مشكلاتي كه باعث برگرداندن غذا و بي اشتهايي در طيور ميشه رو خدمتتون ميگم : مثل عفونتهاي چينه دان و مسدود شدنش خصوصا موقعي كه با سرلاك تغذيه ميشن ، گاهي ممكنه هوا وارد دستگاه گوارشش بشه يا گرم بودن بيش از حد غذا كه باعث سوختگي و تخريش مري و چينه دان ميشه . همين التهابات در دراز مدت ميتونه بيماريهاي جدي كه منجر به عفونت ميشه ايجاد كنه . بيماريهاي انگلي ، ويروسي ، قارچي ،باكتريايي ، مشكلات كبدي ، كليوي ، پانكراتيت و بسياري از مشكلات ديگه كه توضيح هر كدوم مفصله در اين امر دخيل هستن .

زماني كه با سرلاك تغذيه ميشد ، مشكلاتي كه گفته شد پيش نيومد ؟ فرموديد اسهال داره ؟ تا به حال در مدفوعش أنگل ديديد؟ چه نوع سرلاكي بهش ميداديد؟

شمافقط دوروزِ بهش دارو ميديد ، انتظار معجزه نداشته باشيد ، اجازه بديد دورشو طي كنه اگر حالش بهتر نشد دكترشو عوض كنيد. چون بايد نمونه مدفوع بگيرن براي تشخيص انگل و عفونتهاي روده ، و ازمايش سلامت چينه دان و بقيه ارگانها. اگر cbc هم انجام بشه خيلي بهتره . تهران هستيد ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    20281
    سلام بله تهران هستم اسهال نداره فقط اصلا حالش خوب نيست نميدونم چيكار كنم منتظرم ساعت ١٠بشه ببرمش دكتر چون خيلي ديگه بيحاله انگل چه شكليه هيچي تو مدفوعش نبود تا الان

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    20281
    بيحال شده يعني داره ميميره??????تا ديشب انقدر حالش بد نبود

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام بله تهران هستم اسهال نداره فقط اصلا حالش خوب نيست نميدونم چيكار كنم منتظرم ساعت ١٠بشه ببرمش دكتر چون خيلي ديگه بيحاله انگل چه شكليه هيچي تو مدفوعش نبود تا الان
    بيحال شده يعني داره ميميره??????تا ديشب انقدر حالش بد نبود
    سلام.زمان پرسشو پاسخ نیست. فعلا سریعتر به ادرسی که توی خصوصی براتون مینویسم مراجعه کنید.بیماری ، غذا نخوردن و انتی بیوتیک ضعیفش کرده.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    20134
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    از هر دو صحبت كرديد ولي الان راجع به يكيشون ميفرماييد ! هردو اينحالتو دارن؟ بي موقع ميخوابن؟ سنشون چقدره ؟ منظورتون از جير جير ، مشكل تنفسي و صداي خس خسه ؟ اسهال دارند يا رطوبتي در چشم و بيني حس ميكنيد ؟

توي همين تاپيك بارها گفته شده ، تخمه غذاي اصلي طوطي سانان نيست . بهتره به عنوان تشويقي و گاهي براي تنوع به مقدار كم داده بشه . جداي از فوايد بسياري كه داره ، دلاليل مضر بودنش هم توضيح داده شد . شما كه دوست نداريد عمرشون كوتاه بشه ، پس هر چيزي در حد اعتدال . مواردي هم كه فرموديد به خوردن تخمه مربوط نميشه ، مگر اينكه سنشون بالا باشه، كم تحرك باشند و مصرف بيش از حد تخمه ، كلسترولشونو بالا برده باشه و يا منجر به كبد چرب شده باشه
    به اولی دقت کرد طبق فرمایش شما وقتی اب میخوره بعدش عطسه میکنه و مشکلی نیست این عروس منم خیلی خودشو تمیز میکنه حس میکنم شپش داره چون وقتی خودشو تمیز میکنه از ده بار یک بار در حین تمیز کردن جیغ میکشه فک میکنم یه چیزی گازش میگیره الان شهر ما دماش چهار درجه هست و ریسک اینکه حمومش کنم رو به خودم نمیدم که مریض بشه صدای خس خس نداره جیر جیر میکنه انگار مثلا از یک چیزی ناراحته فک میکردم واسه اینکه تو قفسه این مشکل رو داره درش هم اوردم به جیر جیر میوفتاد حتی دیدم وقتی عروس نر میخونه ماده دهنشو باز میکنه و به خودش فشار میاره که بخونه ولی نمیتونه نمیدونم دیگ اینا مشکل حساب میشن یا ن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ‌Amir Sa نمایش پست ها
    به اولی دقت کرد طبق فرمایش شما وقتی اب میخوره بعدش عطسه میکنه و مشکلی نیست این عروس منم خیلی خودشو تمیز میکنه حس میکنم شپش داره چون وقتی خودشو تمیز میکنه از ده بار یک بار در حین تمیز کردن جیغ میکشه فک میکنم یه چیزی گازش میگیره الان شهر ما دماش چهار درجه هست و ریسک اینکه حمومش کنم رو به خودم نمیدم که مریض بشه صدای خس خس نداره جیر جیر میکنه انگار مثلا از یک چیزی ناراحته فک میکردم واسه اینکه تو قفسه این مشکل رو داره درش هم اوردم به جیر جیر میوفتاد حتی دیدم وقتی عروس نر میخونه ماده دهنشو باز میکنه و به خودش فشار میاره که بخونه ولی نمیتونه نمیدونم دیگ اینا مشکل حساب میشن یا ن

سلام ، عروس هاتون چند ماهه هستن؟ بالغ شدن؟ اصلا به حمام كردنشون فكر نكنيد در اين شرايط. مگر اينكه از گرم بودن محيط و اب و نگهداري صحيح بعد از حمام ، مطمئن باشيد. خارش زياد هم اگه بعلت شپش يا هر نوع انگلي باشه چاره اش حمام نيست ، از قطره هاي ضدانگل بايد استفاده كرد ولي اول بهتره مطمئن بشيد. شايد مشكلي كه داره بخاطر همينه. در ثاني اگر بيمار باشه و هر دو در يك قفس باشند نر هم مبتلا ميشه .
    ماده رو توي دست بگيريد و زير بالها ، سينه و پشت گردن رو نگاه كنيد ، اگر دانه هاي ريز مشكي ( مدفوع كك كه نشانه وجود كك هست ) ، سفيد (شپش يا تخم شپش (رَشك ) و برامدگيهاي قرمز رنگ مشاهده كرديد ، يا مراجعه كنيد دامپزشك و يا اينجا اطلاع بديد. ميتونيد چند ثانيه از حالت جير جير ماده فيلم بزاريد ؟

صفحه 1648 از 1915 نخستنخست ... 64811481548159816291630163116321633163416351636163716381639164016411642164316441645164616471648164916501651165216531654165516561657165816591660166116621663166416651666166716981748 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 11 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 11 مهمان ها)