کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Aroos holandi
    شماره عضویت
    20290
    اگه پرهاش كوتاه نكنم بايد همش تو قفس باشه ؟ چون حس ميكنم زيادي وحشيُ بيرون بياد ب خودش اسيب ميزنه / انقدر بد گاز ميگيره حتي نميتونم بگيرمش
    اصلا غذا نميخوره
    روز اول طبيعي بود
    ولي الان لكه هاي سفيد/ بي حال تر شده ولي خب يه جا نميمونه

واسه دستي كردنش عجله ندارم فقط عكس العمل هاش خيلي تنده
    و اينكه همه بهم تاكيد كردن پرنده جوجه بگير اونوقت اين انگار جوجه نيست

دمش بلند
    ناخنشم خيلي بلنده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    20134
    سلام من یدونه عروس هلندی ماده داشتم دبشب براش ی نر حدودا دو سال و نیم به گفته فروشنده خریدم ولی به نظرم کمتر میاد ایا باید عکس العملی نشون بدن؟ از دیروز تا حالا صدای خاصی ازشون نشنیدم عروس ماده هم چون از قفس درش نمیارم بی قراری میکنه ولی میترسم خارج کردن از قفس باعث بشه جفت نخورن میشه راه نماییم کنین چه کاری انجام بدم برای جفت خوردنشون؟ ماده من یک سال و نیمه که تنهاست و با خانواده خیلی خوبه نمیخوام بهشون اسیب برسه از نطر روحی

Sent from my HUAWEI MT1-U06 using Parsipet mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ava.i نمایش پست ها
    اگه پرهاش كوتاه نكنم بايد همش تو قفس باشه ؟ چون حس ميكنم زيادي وحشيُ بيرون بياد ب خودش اسيب ميزنه / انقدر بد گاز ميگيره حتي نميتونم بگيرمش
    اصلا غذا نميخوره
    روز اول طبيعي بود
    ولي الان لكه هاي سفيد/ بي حال تر شده ولي خب يه جا نميمونه

واسه دستي كردنش عجله ندارم فقط عكس العمل هاش خيلي تنده
    و اينكه همه بهم تاكيد كردن پرنده جوجه بگير اونوقت اين انگار جوجه نيست

دمش بلند
    ناخنشم خيلي بلنده

سلام ، چيدن پر براي هيچ پرنده اي خوشأيند نيست ، عصبي ، پرخاشگر يا افسرده ميشن . اونموقع ديگه انتظار حرف شنوي و اعتماد ازش نداشته باشيد . تمام هويت و انگيزه زندگي يك پرنده به بالهاشه . با گرفتن اين انگيزه ، چيزي جز يك جسم بيروح ازش نميمونه . درك ميكنم كه نگران سلامتيش هستيد ولي ميتونيد محيط اطرافشو موقع ازاد كردنش امن كنيد تا پرواز محدودتر و ايمنتري داشته باشه . يا اگر واقعا چاره اي نداريد ، به دست كسي بسپاريد كه بتونه به طريقه صحيح بالها رو كوتاه كنه.

اينطور كه از عكس مشخصه عروس ، ٤ماهه نيست . دم ، پر ، شاه پرها ، و تاج بلندي داره يعني تا حدودي رشدشون كامل شده و پوشش بدن يكدست و مستحكمه. به نظر مياد يك دوره پرريزي رو طي كرده و ديگه پرهاي سست و ناهماهنگ جوجگي رو نداره .
    اگر عكس واضح و نزديكتري بزاريد كه بيني و پنجه ها به درستي مشخص بشه كمك بيشتري ميكنه . از رفتار تهاجمي و رام نشدش و خصوصيات ظاهري ، به نظرم حدود ١-١/٥ساله هست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ‌Amir Sa نمایش پست ها
    سلام من یدونه عروس هلندی ماده داشتم دبشب براش ی نر حدودا دو سال و نیم به گفته فروشنده خریدم ولی به نظرم کمتر میاد ایا باید عکس العملی نشون بدن؟ از دیروز تا حالا صدای خاصی ازشون نشنیدم عروس ماده هم چون از قفس درش نمیارم بی قراری میکنه ولی میترسم خارج کردن از قفس باعث بشه جفت نخورن میشه راه نماییم کنین چه کاری انجام بدم برای جفت خوردنشون؟ ماده من یک سال و نیمه که تنهاست و با خانواده خیلی خوبه نمیخوام بهشون اسیب برسه از نطر روحی

سلام ، اگر عروسي كه خريديد نر باشه ( چون گاهي در تشخيص اشتباه پيش مياد) و سنش هم ٢/٥باشه بعد از چندروز كه باهم اشنا شدند ، عكس العمل ها شروع ميشه . فعلا در شوك محيط جديده . از ماده دورش كنيد و جايي بزاريد كه يك هفته اي براي اشنايي با محيط و افراد خانواده فرصت داشته باشه و استرسش از بين بره . بعد از اون ميتونيد شروع به تقويت هردوشون كنيد و قفسها رو ٢-٣ روزي با فاصله از هم بزاريد كه ببينند و متوجه حضور يكديگر بشن . بعد از ديدن عكس العمل از هردو، چندروزي دوراز هم بزاريد تا صداي همديگه رو بشنون و تقلا و بي تابي كنند و بعد ازاون قفسها رو بهم نزديك كنيد و اجازه بديد تا كاملا اماده بشن. ( زياد در اينحالت نگهشون نداريد چون ممكنه ماده از امادگي زياد تخم بزاره يا نر از مستي بيوفته . سريع جفتشون كنيد و تقويت با ميوه ، تخم مرغ ، سبزي ، دانها ، جوانه ها و حتما حتما ويتامين ad3e) فراموش نشه .جفتگيري توي قفس بهتره ، خارج از قفس حواسشون به اطراف پرت ميشه و بيشتر سعي در شيطنت دارند . اگر ماده براي ازادي بي تابي ميكنه ، از قفس بياريدش بيرون گناهداره . ميتونيد نر رو هم بعد از اينكه به محيط عادت كرد و قبل از جفت اندازي ، ازادش كنيد . يه مدت هر دو ازادانه تفريح كنن و بعد اقدام به تقويت ، اشنايي و جفت اندازيشونو كنيد كه روحيه بهتري داشته باشند.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Aroos holandi
    شماره عضویت
    20290
    خيلي ممنون از كمكتون

من اينو 200 خريدم فكر ميكنم گرون گرفتم نميدونم اين عكسايي ك ميزارم خوبه يا نه
    امروز يه خورده كاهو خورد
    اگه اين پرنده يك سال و نيم باشه بازم رام ميشه ؟ يا ميتونه حرف بزنه؟
    ب نظرتون بايدپسش بدم ؟ چون اين دومين پرنده اي ك گرفتم
    اولي رو فروشنده بهم گفت نر ولي اوردم خونه بهم گفتن اين ماده ست بردم عوض كردم و اينو بهم داد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Aroos holandi
    شماره عضویت
    20290

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ava.i نمایش پست ها

سلام

پرندتون نر و حدود یک سال و نیم داره و برای جفت زدن خوبه

صحبت نمیکنه و رام شدنش هم سخت و زمان بر هست

بهتره جوجه تازه دانخور شده تهیه کنید 2 یا 3 ماهه.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    دوستان این عروس 100درصد زیر 13 ماه و بالای 11 ماه سن داره و بهتره بال هاش رو اصلا کوتاه نکنید چون تو این سن شاید ترسش کمتر بشه اما رام نمیشه و امکان اینکه حرف بزنه نداره. اگر میخواید جفت بندازید اصلا نیازی به چیدن پرهاش نیست چون تو قفس نگهداری باید بکنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    20134
    سلام در ارتباط پست قبلی ماده من که حدودا یک سال و نیمش باید باشه و وقتی در آینه خودشو میبینه اکثرا سرشو به عقب میده و دمشو میده بالا و از خودش صدا هایی در میاره فک میکنم این یکی از علایم اماده بودنشه وقتی دو ماه پیش خریدمش یارو میگفت دوبار پایین قفس تخم کرده تنهایی ولی من باور نکردم عکس نری رو که تازه خریدم در پست بعدی میفرستم اگر طریقه فرستادن عکس با گوشی رو به من بگین ممنونم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ‌Amir Sa نمایش پست ها
    سلام در ارتباط پست قبلی ماده من که حدودا یک سال و نیمش باید باشه و وقتی در آینه خودشو میبینه اکثرا سرشو به عقب میده و دمشو میده بالا و از خودش صدا هایی در میاره فک میکنم این یکی از علایم اماده بودنشه وقتی دو ماه پیش خریدمش یارو میگفت دوبار پایین قفس تخم کرده تنهایی ولی من باور نکردم عکس نری رو که تازه خریدم در پست بعدی میفرستم اگر طریقه فرستادن عکس با گوشی رو به من بگین ممنونم

سلام ، بله اين عكس العمل نشون دادن به حضور جفت و رسيدن به دوران بلوغه ولي نشونه امادگي كامل نيست و بايد بيش از اين تحريكات صورت بگيره و بي قراريشو ببينيد (البته در حضور بودن نر) . اون تخمي هم كه گذاشته تخم پوچ بوده در اثر مستي زياد . سريعتر مقدمات اشنايي و جفت شدنشونو فراهم كنيد ، اگر همينطور تخم هرز بزاره ضعيف ميشه و توليد مثل براش خطرساز ميشه .

اموزش قرار دادن عكس http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=13094

صفحه 1646 از 1915 نخستنخست ... 64611461546159616271628162916301631163216331634163516361637163816391640164116421643164416451646164716481649165016511652165316541655165616571658165916601661166216631664166516961746 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 11 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 11 مهمان ها)