کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط نداثابتي نمایش پست ها
    من عروس هلندي خريدمدوتا هستن يكيشون خيلي شلوغه ولي اون يكي اصلا شلوغ نيست ولي بيحالم نيست روز اول كه خريدمش سرنگ سرلاكو ميگرفت ولي الان اصلا نميگيره خيلي كوچيكم نيست پرهاش كاملا بزرگ شده و پروازهاي كوتاهم ميكنه فقط اصلا ميل به سرلاكً نشون نميده جلوش ارزن و تخم كتون و تخمه قرمزم گذاشتم فقط باهاشون بازي ميكنه گاهيم غذايي رو كه من به زور دادم بر ميگردونه چيكارش كنم
    يعني سن دقيقشونو نميدونيد؟ با توصيفاتتون از ٤٠روزگي گذشتن . چند وقته خريداري كرديد؟ مشكلي در دفع نداره مثل اسهال؟ فقط وقتي به زور غذا ميديد بر ميگردونه يا حالت عادي هم اينكارو انجام ميده ( موقع غذا خوردن اختياري خودش) ؟ پس در كل چي ميخوره ؟ نه دانه نه سرلاك !

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    20281
    الان يك هفتست اصلا واسه سرلاك كه سر و صدا نميكنه مثل اون يكي و موقع غدا دادن با احبار من با سرنگ غذا رو بر ميگردونه يكم اسهالم شايد ٢بار تو روز يكم اسهالي باشه بقيش خوبه با ارزن بازي ميكنه اما از دهنش بيرون ميپره من چون گشنه نمونه بهش سرلاك به زور دادم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    20281
    چون هيچي نميخوره من بهش سرلاك به زور ميدم خوب ميمره شايدم من استفاده از سرنگو بلد نبودم كه يه هو يه روزه اينجوري زده شده واقعا سردگمم اقايي كه پرورش دهنده بودن گفتن هر ٢٤ساعت يه قطره تو سرلاكشون سركه بريزم ولي تا الان كه اشتهايي به سرلاك نشون نداده دونه ام كه نميخوره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    20281
    سرلاك كه نميخوره يكم گاهي اسهاله اول كه بهش غدا ميدم بعدش خوبه فقط موقع به زور غذا دادن بعدش يكم از غذا رو بر ميگردونه نميدونم چي بهش بدم كه بخوره اگر غذاي جايگزين سرلاك هست بدم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    20281
    ميشه يكي جواب منو بده من نميدونم بايد چيكار كنم از خوردن امتناع ميكنه و من نگرانم بايد برم پيش دام پزشك بايد چيكار كنم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    الان يك هفتست اصلا واسه سرلاك كه سر و صدا نميكنه مثل اون يكي و موقع غدا دادن با احبار من با سرنگ غذا رو بر ميگردونه يكم اسهالم شايد ٢بار تو روز يكم اسهالي باشه بقيش خوبه با ارزن بازي ميكنه اما از دهنش بيرون ميپره من چون گشنه نمونه بهش سرلاك به زور دادم
    چون هيچي نميخوره من بهش سرلاك به زور ميدم خوب ميمره شايدم من استفاده از سرنگو بلد نبودم كه يه هو يه روزه اينجوري زده شده واقعا سردگمم اقايي كه پرورش دهنده بودن گفتن هر ٢٤ساعت يه قطره تو سرلاكشون سركه بريزم ولي تا الان كه اشتهايي به سرلاك نشون نداده دونه ام كه نميخوره
    سركه رو براي ضدعفوني كردن دستگاه گوارش و بالابردن مقاومت بدنش در برابر عوامل بيماري زا گفتند مصرف كنه.
    سرلاك كه نميخوره يكم گاهي اسهاله اول كه بهش غدا ميدم بعدش خوبه فقط موقع به زور غذا دادن بعدش يكم از غذا رو بر ميگردونه نميدونم چي بهش بدم كه بخوره اگر غذاي جايگزين سرلاك هست بدم
    ممنون از توضيحاتتون ، لطف كنيد همه رو در يك پست بنويسيد كه نظم تاپيك به هم نريزه، متشكرم

من نميدونم شما چطور از سرنگ استفاده كرديد كه از سرلاك بدش اومده ولي اگر روشتون اشتباه بود ، جوجه ديگه هم بايد امتناع ميكرد از خوردنش. البته خصوصيات اخلاقي و مزاجي ، حتي در اعضاي يك خانواده يكسان نيست و گاهي رفتارشون مستقل از همه . اين بدغذايي در جوجه هاي سرلاكي كه به سن دانخوردن ميرسن وجود داره .

ممكنه هنوز توانايي شكستن دانه رو نداشته باشه . سرلاك رو ديگه به زور بهش نديد . دانها رو اسياب كرده در اختيارش بزاريد . براي تغيير اشتها ، مولتي ويتامين مخصوص طيور ( توتال تابرنيل تهيه كنيد) يكروز درميان يا روزانه ٨قطره در ٥٠سي سي ظرف ابخوريشون بريزيد تا ١٠ساعت بمونه و بعد اب تميز بزاريد . اب سيب طبيعي از صافي رد شده هم ميتونيد در كنار ظرف ابخوريشون بزاريد . همينطور ميوه هاي تكه شده مختلف در سه وعده .چندساعتي باشه و بعد از تغيير اندك رنگ بر داريد . (اب سيب هم همينطور)

اگر دستيه و از شما نميترسه يا روزي يكبار ، دو قطره سركه سيب در يك سي سي اب حل كنيد اهسته با قطره چكان بهش بديد يا نصف قاشق چايخوري سركه سيب ، در ٤٠-٥٠سي سي اب (نصف ظرف ابخوري) بريزيد ، نصف روز باشه . تا ٣روز ادامه بديد . اب خوردن رو جوشيده و خنك شده در اختيار بزاريد.

براي تقويتش روزي يكبار موز رو له كنيد و با دست يا قاشق مخصوص بديد بهش . هم براي اسهالش مفيده هم تقويتش ميكنه .
    اين غذاي تركيبي هم ميتونيد براشون درست كنيد . اگه باز برطرف نشد يا مشكلاتش بيشتر شد حتما به متخصص طيور مراجعه كنيد .

لينك تغذيه http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=16788

مابقي تغذيه عروس هلندي هم ٥-٦صفحه قبل توضيح داده شده ، مطالعه بفرماييد، براتون كپي كردم

هميشه تخم کتان و ارزن (2/5 _3 پیمانه ارزن و 0.5_1 پیمانه کتان) ، هفت تخم هم هفته ای 2_3 بار یک پیمانه. کف دریا هم همیشه باشه.تخم افتابگردان یا تخمهای چرب کمتر بدید. هفته ای دوبار به اندازه یک قاشق مرباخوری يا نصف أين مقدار کافیه. ولي فعلا از هيج دانه چربي ، خصوصا تخمه بهش نديد .

سیبزمینی پخته دوبار در هفته. تخم مرغ ابپز ، دو بار در هفته . يك روز تركيب زرده و سفيده و يكروز فقط سفيده بديد .برنج کته و ماکارونی بدون نمک .روغن و ادویه جات دوبار در هفته

میوه ها؛ گلابی. توت .هویج رنده شده. سیب. گیلاس. البالو. زردالو.( همه بدون هسته و بصورت متنوع درکنار هم داده بشه. مثلا فقط البالو یا سیب در یکروز ندید. کنارش از بقیه میوه های گفته شده هم استفاده کنید که حق انتخاب داشته باشه و میوه های با طبیعت سرد و گرم درکنار هم مصرف بشه.

سبزیجات : گشنیز . شوید. گل کلم.کلم بروکلی . اسفناج. جعفری. کاهو (هفته ای 3 بار یک برگ ) اسفناج ( هفته ای دوبار یک برگ کوچک) سبزی و میوه خوب شسته و خشک بشه.

حبوبات و غلات : ماش . عدس . لوبیا .نخودفرنگی پخته بشه و خوب بکوبید نرم بشه. ویا نکوبیده. جوانه هر کدوم ازاین 3 دانه اول + جوانه گندم هفته ای دوبار یک قاشق مرباخوری. جوانه ها تا دوروز فرصت داره داخل یخچال نگهداری بشه. ذرت یا به شکل بلال و کباب شده بدید به مقدار کم و دوبار در هفته یا خوب بپزید . ( از 5 ماهگی به بعد بهتره بدید. هضمش مشکله برای سن الانش)

گردو. بادام درختی . پسته . کنجد ( همش خام و بو نداده باشه) و بغیر از کنجد بقیه خرد یا اسیاب شده در اختیارش بزارید . هفته ای دوبار یک ظرف شستی . ( کمتر از یک قاشق چایخوری)

دماي مناسب نه گرم باشه نه خيلي خنك بين ٢١-٢٧
    حبوبات هم كاملا بپزيد و پوست كنده و له شده در اختيارش بزاريد ، بخاطر نفخ ، خيلي داده نشه (هفته اي دوبار )در حال حاضر داده نشه .

ابخوردن هميشه جوشيده و خنك شده ( متمايل به گرم ) در اختيارش باشه . ميوه ، سبزي ، دانها و تمامي غذاهايي كه مصرف ميكنه ، بايد خشك و بدون رطوبت باشه . يعني دانها هيچموقع خيس نشه و رطوبت ميوه و سبزيجات رو بعد از شستشو با دستمال بگيريد و خوب خشك كنيد وگرنه مبتلا به ورم روده ميشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16308
    دو یا سه روزه که از تخم اومدن بیرون و من میترسم والدین به جوجه هاشون غذا ندن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arman-g نمایش پست ها
    دو یا سه روزه که از تخم اومدن بیرون و من میترسم والدین به جوجه هاشون غذا ندن
    اين احتمال وجود داره . چون جوجه ها تازه متولد شدند و حساسيت والدين بيشتره ، استرس زيادي حين جابجايي متحمل ميشن . يا قيدشو بزنيد يا حداقل تا ١٥-١٠روز ديگه صبر كنيد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Aroos holandi
    شماره عضویت
    20290
    سلام
    دو روزي ميشه ك يه عروس هلندي نر خريدم
    فروشنده بهم گفت ٣تا ٤ ماهش هست
    ولي ب نظر خودم اينطوري نيست
    اصلا نميزاره نزديكش بشم
    دستم ك نزديكش ميبرم فرار ميكنه و خودش ب اينطرف اون طرف ميكوبه
    يه بارم گرفتمش چند بار گاز گرفت دستم انقدر ك دستم خون اورد

اب و غذا هم نميخوره
    ب نظرتون اين رام ميشه ؟ پرهاش كوتاه كنم ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ava.i نمایش پست ها
    سلام
    دو روزي ميشه ك يه عروس هلندي نر خريدم
    فروشنده بهم گفت ٣تا ٤ ماهش هست
    ولي ب نظر خودم اينطوري نيست
    اصلا نميزاره نزديكش بشم
    دستم ك نزديكش ميبرم فرار ميكنه و خودش ب اينطرف اون طرف ميكوبه
    يه بارم گرفتمش چند بار گاز گرفت دستم انقدر ك دستم خون اورد

اب و غذا هم نميخوره
    ب نظرتون اين رام ميشه ؟ پرهاش كوتاه كنم ؟
    سلام لطفا عکسشو بزارید . اموزش قرار دادن عکس http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=13094

به هیچ وجه پرهاشو کوتاه نکنید که نتیجه عکس میده و اصلا بهتون اعتماد نمیکنه. افسرده میشه .
    اصلا غذا نمیخوره؟! مدفوعش طبیعیه؟ جابجایی ومحیط جدید باعث استرس و ممانعت از غذاخوردنش میشه. برای دستی کردنش دارید عجله میکنید .بزاریدش در یک اتاق امن که ارامش بگیره و اجازه بدید یکی دوهفته با اطرافش و اعضا اشنا بشه و احساس امنیت کنه بعد از اون کم کم غذا دادن رو داخل و خارج قفس شروع کنید .

عروسهای جوجه ، گاز نمیگیرن و زود اخت میشن و رامتر هستن یا گاز گرفتنش ضعیفه نه اینکه باعث خونریزی بشه.

صفحه 1645 از 1915 نخستنخست ... 64511451545159516261627162816291630163116321633163416351636163716381639164016411642164316441645164616471648164916501651165216531654165516561657165816591660166116621663166416951745 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)