کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ‌Amir Sa نمایش پست ها
    ببخشید درباره نژاد های عروس هلندی سوال داشتم که چه نژادی برای خرید و تربیت بهتره و اگه جوجه بگیرم ایا خودم میتونم تربیتش کنم یا خیر متشکرم

Sent from my HUAWEI MT1-U06 using Parsipet mobile app
    سلام. لوتینو بهتر از بقیه نژادها با انسان خو میگیره. ولی اگر وقت بزارید برای اموزش و از جوجگی بخرید ، هر نژادی رو میتونید جذب خودتون کنید.

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط ‌Amir Sa نمایش پست ها
    ببخشید درباره نژاد های عروس هلندی سوال داشتم که چه نژادی برای خرید و تربیت بهتره و اگه جوجه بگیرم ایا خودم میتونم تربیتش کنم یا خیر متشکرم

Sent from my HUAWEI MT1-U06 using Parsipet mobile app
    سلام موتاسیون ربطی به تربیت و رامی نداره، رنگشون سلیقه ای هست، هر کس یک موتاسیون رو دوست داره خاکستری،لوتینو یا غیره
    بهتره جوجه تازه دونخور شده تهیه کنید

Sent from my D6503 using parsipet mobile app

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20028
    سلام و خسته نباشید
    من از موقع که عروس هلندی جفت خوردن اسباب بازی برداشتم میخواستم بدونم میشه براشون اسباب بازی دوباره بزارم یا نه؟
    ممنون

Sent from my ALE-L21 using Parsipet mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amirreza261 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    من از موقع که عروس هلندی جفت خوردن اسباب بازی برداشتم میخواستم بدونم میشه براشون اسباب بازی دوباره بزارم یا نه؟
    ممنون

سلام ،تشكر
    مانعي نداره ولي بهتره گذاشته نشه چون از هدف اصلي دورشون ميكنه .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20028
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ،تشكر
    مانعي نداره ولي بهتره گذاشته نشه چون از هدف اصلي دورشون ميكنه .
    یه سوال دیگه
    مدفوع عروس ماده یه کمی شل و زیاد شده
    تو این دوران طبیعیه؟(جفتگیری)

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amirreza261 نمایش پست ها
    یه سوال دیگه
    مدفوع عروس ماده یه کمی شل و زیاد شده
    تو این دوران طبیعیه؟(جفتگیری)

اگر علايم بيماري ، كسلي و كم اشتهايي نميبينيد ، طبيعيه . خيلي به حريمشون وارد نشيد ، مضطرب ميشن . از دور مراقب رفتارشون باشيد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20148
    سلام من یه عروس دارم بهم گفتن چهار ماهشه حالا نمیدون تو یه فیلم دیدم گفت اول دستتونو ببرین تو قفس تا عادت کنه من الا دستمو میبرم تکون نمیخوره فقط با یه صدای هیس کردن میفهمونه ترسیده غذای مورد علاقشو نمیدونم چون سیب گذاشتم نخورد و....نخورد فقط ارزن میخوره به نظر شمت بخاطر چیه باید یه غذای مورد علاقه داشته باشه که بشه باهاش تشویقش کرد رشفه داد دستیش کرد به نظر شما برا دستی کردنش چیکار کنم؟؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.064 نمایش پست ها
    سلام من یه عروس دارم بهم گفتن چهار ماهشه حالا نمیدون تو یه فیلم دیدم گفت اول دستتونو ببرین تو قفس تا عادت کنه من الا دستمو میبرم تکون نمیخوره فقط با یه صدای هیس کردن میفهمونه ترسیده غذای مورد علاقشو نمیدونم چون سیب گذاشتم نخورد و....نخورد فقط ارزن میخوره به نظر شمت بخاطر چیه باید یه غذای مورد علاقه داشته باشه که بشه باهاش تشویقش کرد رشفه داد دستیش کرد به نظر شما برا دستی کردنش چیکار کنم؟؟؟
    سلام. درمورد تغذیه لطفا چند پست قبل رو مطالعه بفرمایید. خیلی مهمه که صحیح تغذیه بشن. دادن ارزن ، به تنهایی نیاز بدنش رو تامین نمیکنه.

برای دستی کردنش هم عجله نکنید. یکی دوهفته اجازه بدید با محیط جدید و شما اشنا بشه. و بعد کم کم غذا دادن با دست رو شروع کنید. بهتر بود از دوماهگی خریداری میکردید که راحتتر باهاتون کنار میومد . از ابتدا هم با دادن تشویقی مثل تخمه که غذای مورد علاقه عروسهاست شروع نکنید به دو دلیل :

1_ تخمه بشدت چربه و مصرف بیش از حدش غیر ازچاقی، باعث بیماریهای مختلف مثل مشکلات کبدی میشه . خیلی محدود باید در اختیارش باشه .به اندازه ای که بشه ازش به عنوان تشویقی برای دستی کردن و یا پاداش کاردرستش استفاده کرد

2_عادت میکنه ودیگه سمت غذاها و دانهای روتینش نمیره و این تغییر روند ، بیمار ، کم اشتها و ضعیفش میکنه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، زمانش به اماده شدن كامل هر دو جنس بستگي داره .
    بهتره در مرحله اول ، قفسها از هم دورتر باشن و بعد از نشون هايي كه عرض ميكنم روبروي هم قرار بديد.

پاسخي كه به دوست ديگه اي دادم براتون كپي كردم . لطفا اول پستهاي قبلي رو بخونيد شايد جواب سوالتون اونجا باشه. تشكر

براي جفت انداختن ، اول يه مدت نر وماده از هم دور باشن ، طوري كه فقط صداي همو بشنون . بعد از ٢-٣روز يا بيشتر ، وقتي ديديد هر دو بي تابي ميكنن ، نر مرتب براي ماده اواز ميخونه و با اشتياق به سمت به ميله هاي قفس ميره و هيجاناتشو شاهد هستيد . و همينطور در مورد ماده كه بي قراري ميكنه و جواب اوازهاي نر رو ميده ، خودشو به سمت گوشه قفس ميكشه و گاهي شروع به جمع كردن ، كاغذ ، پر و... ميكنه براي لانه سازي ، يعني زمانيه كه بايد قفسها رو بهم نزديك كنيد و يكي دو روز هم تو همين حالت باشن تا اماده بشن . بعد ازاين مرحله ماده رو به قفس نر هدايت كنيد ولي مواظب باشيد ، انقدر دير نشه كه ماده از روي مستي تخم پوچ بزاره . وقتي هم هر دو وارد يك قفس شدن ، تا زماني كه اولين جفتگيريو نديديد ، لانه رو نزاريد . عروسها تا با هم كنار نيان و موقعيت رو براي تخمگذاري مناسب نبينن جفتگيري نميكنن ، زمان خاصي نداره . تقويتشون كنيد و از دور مراقب رفتارشون باشيد ، محيط بي سرو صدا و كم رفت و امد براشون در نظر بگيريد و مدام به اتاقشون سرك نكشيد كه در امر جفتگيري ، إخلال به وجود مياد.
    با سلام و خسته نباشید.
    این روشی که شما اشاره کردید بهش مخصوص جفت زدن قناریه و تو عروس نه تنها خوب نیست بلکه باعث جفت نشدن نیز میشه.
    این روش از نظر اکثر تکثیر کنندگان یه روش کورکورانست. و من پیشنهاد نمیکنم استفاده کنید. خودم هم به هیچ روش از این روش استفاده نمیکنم و نخواهم کرد.
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید.
    این روشی که شما اشاره کردید بهش مخصوص جفت زدن قناریه و تو عروس نه تنها خوب نیست بلکه باعث جفت نشدن نیز میشه.
    این روش از نظر اکثر تکثیر کنندگان یه روش کورکورانست. و من پیشنهاد نمیکنم استفاده کنید. خودم هم به هیچ روش از این روش استفاده نمیکنم و نخواهم کرد.
    ممنون
    سلام ، تشكر
    اگر دقت كرده باشيد اين يكي از سه روشي هست كه براي جفت زدن طيور به كار ميره ، فرقي نميكنه قناري باشه يا فنچ يا عروس ... و اتفاقا اكثر دارندگان عروس ، از اين راه نتيجه گرفتند. من كه تا به حال نشنيدم به اين روشي كه پيشنهاد خودشون هست عنوان كوركورانه داده باشند!! شما ميتونيد درباره راهكار هاي جامع تكثير طيور در سايتهاي علمي معتبر تحقيق كنيد . مقاله هاي بسياري هست ( نه هر مقاله اي) .

اگر عروسهاي زيادي در اختيار باشه ، در اونصورت ميشه از بين جمع جفت دلخواه خودشون رو پيدا كنن . ولي براي كساني كه پرورش دهنده نيستند بهترين روش به توصيه صاحبان همينه . چون فرصت اشنايي به هر دو داده ميشه و اگر جفت هم بوده باشند ، شرايط براي اماده سازي فراهم ميشه .

ساختار و واكنشهاي توليد مثلي و تحريكاتش در طيور با انسان متفاوته . مثلا غده پينه ال كه در طيور و ساير حيوانات كنترل عملكرد جنسي رو به عهده داره ، در انسان اينگونه نيست يا دست كم هنوز مشخص نشده .
    بودن نر و ماده از ابتدا در كنار هم ، نه تنها در بيشتر مواقع باعث اماده سازيشون نميشه بلكه يه جور عادت به شرايط تحميل شده پيدا ميكنن . نياز به محرك دارند كه اين محرك ميتونه شنيدن صداي جنس مخالف ( امادگي أوليه ) و ديدنش ( امادگي ثانويه ) باشه . انتخاب بايد دوطرفه باشه . عروس ممكنه به جفت انتخابي علاقه اي نداشته باشه و ديده شده كه حتي تا مدتها ، با توجه به تلاش صاحبان جفت نشدند . بنابراين ، جداسازي در اين زمان لازمه ، بخصوص براي پرنده هايي كه با وجود بودن كنار هم در مدت زمان زياد ، در دوران جفتگيري به سختي اماده و جفت ميشن . و ميبينيم كه گاهي هر دو اماده و سلامت هستن ولي جفتگيري انجام نميشه و با تعويض يكي ، به راحتي اين عمل اتفاق ميوفته . گاهي نر و ماده مدتها در كنار هم زندگي ميكنن ولي جفتگيري صورت نميگيره . در حقيقت اصلا جفت نيستند ، چون انتخاب ما باعث تحميل شرايط به اونها شده . حق هر موجوديه كه جفتش رو خودش انتخاب كنه . و جداسازي فرصت رو براي اين انتخاب به طرفين ميده و تأثيرات مثبت زيادي به لحاظ روحي و جسمي بر عملكرد صحيح و موفقيت أميز در طي اين دوران براي پرنده داره. موفق باشيد

صفحه 1635 از 1915 نخستنخست ... 63511351535158516161617161816191620162116221623162416251626162716281629163016311632163316341635163616371638163916401641164216431644164516461647164816491650165116521653165416851735 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)