کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20028
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nancy73lk نمایش پست ها
    دوست عزیز ماده شما اماده هست ولی نر نه. من هم مشکل شمارو برای یکی از جفت هام داشتم. بهترین راه خرید نر مست هست. درغیر اینصورت ماده تولک میره.
    سلام ممنون از راهنمایی
    ولی من این 2 تارو جوجه بودن گرفتم و الان نمیتونم یکیشونو رد کنم راه حل دیگه نیست برای حل مشکل ؟
    بعد توی لک بره از توی لک در میاد بعد جفت بخورن

Sent from my ALE-L21 using Parsipet mobile app

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20028
    دوست عزیز ماده شما اماده هست ولی نر نه. من هم مشکل شمارو برای یکی از جفت هام داشتم. بهترین راه خرید نر مست هست. درغیر اینصورت ماده تولک میره.
    من هر دو بردم پیش دامپزشک گفت نر از ماده بزرگتر پس چرا اینجوری شد
    بعد علائم مستی ماده یه توضیح به من بدید ببینم درست تشخیص دادم یا نه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کوکاتیل
    شماره عضویت
    19936
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amirreza261 نمایش پست ها
    سلام ممنون از راهنمایی
    ولی من این 2 تارو جوجه بودن گرفتم و الان نمیتونم یکیشونو رد کنم راه حل دیگه نیست برای حل مشکل ؟
    بعد توی لک بره از توی لک در میاد بعد جفت بخورن

جفت زدن عروس کار مشکلی هست.چون از جوجگی باهم بودن دلیل نمیشه باهم جفت بشن‌. پرنده تو لک بره تا از لک دربیاد زمان میبره.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20028
    جفت زدن عروس کار مشکلی هست.چون از جوجگی باهم بودن دلیل نمیشه باهم جفت بشن‌. پرنده تو لک بره تا از لک دربیاد زمان میبره.
    من نگفتم دلیل میشه چون از جوجگی باهم بودن جفت شن
    من میگم راه حل دیگه نیست برای حل این مشکل مجبور نباشم یکیشونو رد کنم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    من نگفتم دلیل میشه چون از جوجگی باهم بودن جفت شن
    من میگم راه حل دیگه نیست برای حل این مشکل مجبور نباشم یکیشونو رد کنم

سلام دوست عزیز. ماده رو از جدا کنید و تازمانی که 2 ساله نشدن جفت نکنید. و بعد از اون هم یکباره جفت نشن . به همون روش اشنایی از دور اقدام کنید و بعد از امادگی کامل جفتشون کنید. اگر هم نسبت فامیلی دارن بهتره اینکارو نکنید .مشکلات و نقص ژنتیکی پیش میاد و از نظر اخلاقی هم نادرسته .

راه دیگه خرید یک نر برای مادست. که توی این فاصله تکمیل سن بلوغ بخاطر امادگی که داره تولک نره.هر چند توی این سن که هنوز بلوغ کامل نیست و جوان هست ، جفتگیری و تخم گذاری موفقیت امیز نیست اکثرا.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20012
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، ممنون

پس چون ميفرماييد لرزشش هميشگي نيست ، يعني تا قبل از اين اتفاق هم گاهي لرزش داشته ؟اگه بعد ازين قضيه لرزشش شروع شده ، بخاطر تغيير ناگهاني دما ، بدنش به سرما حساس شده و خفيف درگيرش شده . جاي گرمتر و دور از پنجره و جريان باد بزاريدش. روزانه حتي از پشت پنجره ، افتاب بگيره. اگر هم اين لرزش از قبل بوده و علايم بيماري ديده نميشه مشكل تغذيه اي و كمبود ويتامين داره .

سركه سيب بخاطر خاصيت ضدعفوني كننده و ضد ميكروبي كه داره ، هفته اي يكي دوبار ، نصف قاشق چايخوري در نصف ظرف ابخوري عروستون بريزيد و ٧-٨ساعتي بزاريد باشه و بعد اب رو عوض كنيد. اينكار باعث ميشه ، دستگاه گوارش پرنده از الودگي هاي احتمالي كه در طول هفته ممكنه بهش دچار بشه ( از دان ، اب ، محيط الوده ) ، پاكسازي بشه و مقاومت بدنش در برابر بيماريها بالا بره. اين يك نوع پيشگيري و در مواردي ، درمان خانگيست و در صورتي كه مقدارش رعايت بشه ، هيچ ضرري براي پرندگان نداره.
    شما به همين مقدار توي ابخوردنش ، سركه سيب بريزيد (نصف قاشق چايخوري در نصف ظرف اب) ، تا برطرف شدن مشكل حمامش نديد ، جاي گرمتري نگهداري كنيد و از لحاظ تغذيه اي تقويتش كنيد . لطفا بفرماييد چه تغذيه اي براش در نظر گرفتيد؟

ويتامين هم توي بازار زياده ، هم نوع ايراني و هم خارجي ( كوئيكو، تابرنيل ، تريكسي .....) . Ad3e ، يك ويتامين رايج و مفيد براي طيوره كه هم در زمان توليد مثل و پيش از اون مورد استفاده قرار ميگيره ، هم به عنوان تقويت كننده در غير از زمان توليد مثل. مقدارش: 4 قطره 40 سي سي اب ، از ١٠روز قبل از جفتگيري تا تخم گذاري به صورت روزانه داده ميشه و در غير از اين زمان ، هفته اي ٣بار به همين مقدار. كه هم نوع ايراني و هم با برندهاي خارجي توي بازار هست .

مكمل تابرنيل توتال هم ، مولتي ويتامين +اسيد امينه هست / روزانه ٨قطره در ٤٠-٥٠سي سي اب
    خیلی ممنونم بابت راهنمایی های خوبتون واقعا ممنونم ایشاالله بتونم جبران کنم
    فقط یک چیز دیگه که واقعا اذیتم میکنه اینه که اصلا با دستم خوب نیست
    یعنی غدا میخوره از دستم ولی به هیچ وجه نمیتونم دست خالی سمتش ببرم چه برای ناز کردن چ برای اینکه بیاد رو دستم ... خیلی حساسه
    اینو چیکارش میتونم بکنم ؟؟

و یک سوال دیگه که تازه یادم افتاد ... جفت زدن این عروس با وایت فیس یا یک رنگ دیگه مشکلی به وجود میاره ؟؟
    هم رنگ خودش نباشه یعنی نژاد دیگه ای باشه عروس ماده
    خیلی ممنونم

اینم اقا تیکو ما
    ویرایش توسط Haj Mohammad : 29th September 2016 در ساعت 01:59 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20028
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. ماده رو از جدا کنید و تازمانی که 2 ساله نشدن جفت نکنید. و بعد از اون هم یکباره جفت نشن . به همون روش اشنایی از دور اقدام کنید و بعد از امادگی کامل جفتشون کنید. اگر هم نسبت فامیلی دارن بهتره اینکارو نکنید .مشکلات و نقص ژنتیکی پیش میاد و از نظر اخلاقی هم نادرسته .

راه دیگه خرید یک نر برای مادست. که توی این فاصله تکمیل سن بلوغ بخاطر امادگی که داره تولک نره.هر چند توی این سن که هنوز بلوغ کامل نیست و جوان هست ، جفتگیری و تخم گذاری موفقیت امیز نیست اکثرا.
    سلام بازم ممنونم ازتون
    یه برنامه غذایی برای آماده شدن برای جفت گیری به من معرفی کنید ممنون میشم
    برای عروس هلندی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام بازم ممنونم ازتون
    یه برنامه غذایی برای آماده شدن برای جفت گیری به من معرفی کنید ممنون میشم
    برای عروس هلندی

سلام ، خواهش ميكنم . انتهاي اين لينك، تغذيه در زمان جفتگيري و جوجه كشي همينطور دما و شرايط نگهداري نوشته شده ، حتما مطالعه بفرماييد

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=26430

غذای روتین و همیشگیش تخم کتان و ارزنه (2/5 _3 پیمانه ارزن و 0.5_1 پیمانه کتان) ، هفت تخم هم هفته ای 2_3 بار یک پیمانه. کف دریا هم همیشه باشه.تخم افتابگردان یا تخمهای چرب کمتر بدید. هفته ای دوبار به اندازه یک قاشق مرباخوری کافیه.
    سیبزمینی پخته دوبار در هفته. تخم مرغ ابپز ، دو بار در هفته . يك روز تركيب زرده و سفيده و يكروز فقط سفيده بديد .برنج کته و ماکارونی بدون نمک .روغن و ادویه جات دوبار در هفته

میوه ها؛ گلابی. توت .هویج رنده شده. سیب. گیلاس. البالو. زردالو.( همه بدون هسته و بصورت متنوع درکنار هم داده بشه. مثلا فقط البالو یا سیب در یکروز ندید. کنارش از بقیه میوه های گفته شده هم استفاده کنید که حق انتخاب داشته باشه و میوه های با طبیعت سرد و گرم درکنار هم مصرف بشه.

سبزیجات : گشنیز . شوید. گل کلم.کلم بروکلی . اسفناج. جعفری. کاهو (هفته ای 3 بار یک برگ ) اسفناج ( هفته ای دوبار یک برگ کوچک) سبزی و میوه خوب شسته و خشک بشه.

حبوبات و غلات : ماش . عدس . لوبیا .نخودفرنگی پخته بشه و خوب بکوبید نرم بشه. ویا نکوبیده. جوانه هر کدوم ازاین 3 دانه اول + جوانه گندم هفته ای دوبار یک قاشق مرباخوری. جوانه ها تا دوروز فرصت داره داخل یخچال نگهداری بشه. ذرت یا به شکل بلال و کباب شده بدید به مقدار کم و دوبار در هفته یا خوب بپزید . ( از 5 ماهگی به بعد بهتره بدید. هضمش مشکله برای سن الانش)

گردو. بادام درختی . پسته . کنجد ( همش خام و بو نداده باشه) و بغیر از کنجد بقیه خرد یا اسیاب شده در اختیارش بزارید . هفته ای دوبار یک ظرف شستی . ( کمتر از یک قاشق چایخوری)

دماي مناسب نه گرم باشه نه خيلي خنك بين ٢١-٢٧ . براي اماده شدنشون تغذيه گرم داشته باشن مثل كتان ، گشنيز ، شاهدانه يا جوانش ، منداب ، تخم افتابگردان ، تخم مرغ ، جعفري ، سيب ، هويج ، جوانه گندم و داروهاي تقويتي .ارزنو كتان و كف دريا هميشه باشه نه فقط درزمان جفتگیری. کاهو فعلا مرتب ندید چون برعکس چیزی که مد نظر هست عمل میکنه.

خيلي هم إفراط نشه در غذاهاي گرم ، از مستي ميوفتن ، فقط بيشتر به عروسي كه اماده نيست غذاهاي گرمتري بديد. البته فعلا شاهدانه كه بسيار گرم و چرب هست كفايت ميكنه ، بيشتر ازين لازم نيست .

تغذيه زمان جوجه كشي:

مولتي ويتامين مخصوص طيور ، از ١٠ روزگي بچه ها ، دو روز يكبار داده بشه

تخم مرغ يكروز درميون ، هر بار ٣ قسمتش كنيد و صبح ، ظهر ، شب بهشون بديد . يا بصورت رنده با هويج يا تنهايي

جوانه ها از ١٠ روزگي داده بشه چون هضمش مشكله . هرچند والدين بهشون غذا ميدن ولي باز احتياط لازمه

سبزيجات براي اسهال نشدن بچه ها كم داده بشه

حبوبات هم كاملا بپزيد و پوست كنده و له شده در اختيارشون بزاريد ، بخاطر نفخ ، خيلي داده نشه (هفته اي دوبار )

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Haj Mohammad نمایش پست ها
    خیلی ممنونم بابت راهنمایی های خوبتون واقعا ممنونم ایشاالله بتونم جبران کنم
    فقط یک چیز دیگه که واقعا اذیتم میکنه اینه که اصلا با دستم خوب نیست
    یعنی غدا میخوره از دستم ولی به هیچ وجه نمیتونم دست خالی سمتش ببرم چه برای ناز کردن چ برای اینکه بیاد رو دستم ... خیلی حساسه
    اینو چیکارش میتونم بکنم ؟؟

و یک سوال دیگه که تازه یادم افتاد ... جفت زدن این عروس با وایت فیس یا یک رنگ دیگه مشکلی به وجود میاره ؟؟
    هم رنگ خودش نباشه یعنی نژاد دیگه ای باشه عروس ماده
    خیلی ممنونم

اینم اقا تیکو ما
    سلام ، خواهش ميكنم
    چند وقته خريداريش كرديد كه اشنا نيست هنوز؟ اين قضيه زمان بر هست كه به مرور عادت ميكنه . از طريق روشهاي غذادادن كه داخل و خارج قفس انجام ميشه ميتونيد به خودتون نزديكش كنيد . مثلا وقتي توي دستتون غذا ميزاريد ، وقتي مشغول خوردنه نوازشش كنيد ، بعد مكث كنيد و بدون غذا اينكارو انجام بديد. كم كم فاصله دفعات غذا دهي رو بيشتر كنيد و مابينش نوازشش كنيد .اگه نترسيد و اجازه داد، به عنوان تشويقي غذاي بعدي رو بهش بديد ولي از اين روش طولاني مدت استفاده نكنيد ، چون بدست اوردن غذا رو بر مبناي قبول نوازشش شما ميزاره و اينجوري اذيت ميشه ، فقط يه مدت كه اشنا بشه كافيه و بعد روال عادي رو در نظر بگيريد . ميتونيد بعد از چندين بار نوازش ، يه غذايي كه خيلي دوست داره به عنوان تشويقي بديد ، مثلا يه عدد تخمه . چون چربه و خيلي مناسب نيست كه دائماً داده بشه .

جفت زدن، بحثش تخصصي و طولانيه . بايد ببينيد چه نژادي مد نظرتونه . عروستون توي تصوير خيلي مشخص نيست ولي گويا ابلقه و نژاد ابلق ناخالصه . وايت فيس هم انواع مختلف داره و نوع معمولي اون نژاد خالص محسوب ميشه .ولي نوع ابلق ناخالص. با كدوم نوعش قصد داريد پرندتونو جفت بديد؟ به نظرم اگه در اين مورد با يك پرنده فروش صحبت كنيد بيشتر ميتونن كمكتون كنن.
    ویرایش توسط Kolang : 2nd October 2016 در ساعت 10:54 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    18847
    باسلام.و خسته نباشید.میخواستم بدونم اگه عروس هلندی تو لک بره چیکار باید کرد؟ممنون میشم راهنماییم کنید

صفحه 1628 از 1915 نخستنخست ... 62811281528157816091610161116121613161416151616161716181619162016211622162316241625162616271628162916301631163216331634163516361637163816391640164116421643164416451646164716781728 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)