کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    اتفاقا بهترین جای سبزی ساقه اش هست که میخورن.جوانه نخود رو من پیشنهاد میکنم نده چون سابقه مسمویت داشته به مرور زمان.حتما هویج رنده شده و کرفس و اسفناج رو امتحان کن اونم دقیقا کنار یا داخل ظرف غذاشون تا از طریق بو و رنگشون که دارن شاید جلب توجه کنن و پرنده بخوره.هفت تخم رو هم لازم نیست هر روز براشون بریزید و هفته ای دو الی سه بار به اندازه یک پنجم ظرف غذاخوریشون کافیه و سعی کنید از تخم هایی که دوست دارن بیشتر براشون تهیه کنید تا باقی تخم ها هدر نره.چاره کار شما فقط صبر و حوصله هست که البته حق هم دارین چون واقعا لحظه ای که جفت تخم میگذارن وصف ناپذیر و لحظه ی جوجه شدنش وصف ناپذیرتره اما باید خدمتت عرض کنم یک ماده که هفت ماه پیش خریده بودم هفته ی پیش تازه جفت شد و شروع به تخم گذاری کرده و عده ای از دوستان میگفتن ردش کن بره و غذارو برای این حروم نکن ولی امروز وقتی یکی از دوستانم که سررشته ای داره تخمش رو دید باور نمیکرد که تخم عروس هلندیه و فکر کرد تخم کبوتر رو جابجا کردم که البته نتیجه ی تغذیه خوب و حوصله ای هست که داشتم.شما هم دلسرد نشو و به حرف اطرافیان توجه نکن.موفق باشید
    حرفتو قبول دارم داداش گلم.
    فقط یه چیزی اینکه به نظرت اگر یه 2 تا عروس دیگه هم بخرم که جفت نیسند اصلا یه نر و یه ماده و اونا رو هم جفت بندازم و نگهداری کنم ایا مزاحم این 2 نمیشن ؟ یکی میگه مشکلی نیست بگیر قفسشو بزار اتاق دیگه یکی میگه بگیر رو به روی هم نباشن کلا نمیدونم چیکار کنم بگیرم یا خیر.... ضمنا تو یزد عروس بالغ رو 100 میدن یعنی 2 تاش میشه 200 ت

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    حرفتو قبول دارم داداش گلم.
    فقط یه چیزی اینکه به نظرت اگر یه 2 تا عروس دیگه هم بخرم که جفت نیسند اصلا یه نر و یه ماده و اونا رو هم جفت بندازم و نگهداری کنم ایا مزاحم این 2 نمیشن ؟ یکی میگه مشکلی نیست بگیر قفسشو بزار اتاق دیگه یکی میگه بگیر رو به روی هم نباشن کلا نمیدونم چیکار کنم بگیرم یا خیر.... ضمنا تو یزد عروس بالغ رو 100 میدن یعنی 2 تاش میشه 200 ت
    در حالت کلی اگر واقعا یک نر و ماده باهم جفت بشن اگر صد جفت دیگه هم کنارشون باشن هیچ مشکلی پیش نمیاد.من بهتون پیشنهاد میکنم یک جفت نرو ماده بخرید و توی یک قفس بزرگ بندازین و حدود دو ماه بهشون فرصت بدین و تقویتشون بکنید و اجازه بدین از بینشون خودشون دو جفت بشن که معمولا خیلی جفت های خوبی هم میشن و من خودمم این راه رو امتحان کردم و کاملا جواب داده.در مورد اینکه میگن جفت نباید همدیگرو ببینن اگر واقعا چنین چیزی صحت داشت که هیچکس نمیتونست تکثیر کننده بشه چون اگر قرار بود هر جفت رو جایی بذاره که همدیگرو نبینن به یک زمین فوتبال پر از اتاق نیاز بود که توی هر اتاق یک جفت فقط باشن.پس منطقی نیست و من توی اتاق 9 متری دوازده جفت عروس رو نگهداری میکنم.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4232

این عکس پر عروسم هست که امروز دیدم زیر بالش خونیه وبعد با جیغ و داد این پرش افتاد. دوتا دیگه از پرهاش همینطوریه همه این پرها از یه بالشه، کار خاصی باید انجام بدم براش؟ یا خودش خوب میشه
    بال دیگه پرهاش همه در اومدن و 2 3 تا داره در میاد ولی این بالش نه.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    در حالت کلی اگر واقعا یک نر و ماده باهم جفت بشن اگر صد جفت دیگه هم کنارشون باشن هیچ مشکلی پیش نمیاد.من بهتون پیشنهاد میکنم یک جفت نرو ماده بخرید و توی یک قفس بزرگ بندازین و حدود دو ماه بهشون فرصت بدین و تقویتشون بکنید و اجازه بدین از بینشون خودشون دو جفت بشن که معمولا خیلی جفت های خوبی هم میشن و من خودمم این راه رو امتحان کردم و کاملا جواب داده.در مورد اینکه میگن جفت نباید همدیگرو ببینن اگر واقعا چنین چیزی صحت داشت که هیچکس نمیتونست تکثیر کننده بشه چون اگر قرار بود هر جفت رو جایی بذاره که همدیگرو نبینن به یک زمین فوتبال پر از اتاق نیاز بود که توی هر اتاق یک جفت فقط باشن.پس منطقی نیست و من توی اتاق 9 متری دوازده جفت عروس رو نگهداری میکنم.
    والا عزیز پولم نمیرسه دیگه اونقدر... اگر این یه جفت عروسی که دارم در حال حاضر مالی نشد بهتر نیست که هر 2 رو با 2 عروس جدید قاطی کنم یا نه برم ماده رو عوض کنم نر رو نگه دارم و 2 عروس نر و ماده دیگه هم بگیرم ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    والا عزیز پولم نمیرسه دیگه اونقدر... اگر این یه جفت عروسی که دارم در حال حاضر مالی نشد بهتر نیست که هر 2 رو با 2 عروس جدید قاطی کنم یا نه برم ماده رو عوض کنم نر رو نگه دارم و 2 عروس نر و ماده دیگه هم بگیرم ؟
    منم پیشنهادم دقیقا همینه که این جفت رو با یک نر و ماده دیگه قاطی کن و اجازه بده خودشون جفت بشن و اینجوری دو جفت خواهی داشت که خودشون جفت رو انتخاب کردن و در بیشتر مواقع هم جفت های خیلی قوی و موندگاری میشن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط BOBOO نمایش پست ها
    این عکس پر عروسم هست که امروز دیدم زیر بالش خونیه وبعد با جیغ و داد این پرش افتاد. دوتا دیگه از پرهاش همینطوریه همه این پرها از یه بالشه، کار خاصی باید انجام بدم براش؟ یا خودش خوب میشه
    بال دیگه پرهاش همه در اومدن و 2 3 تا داره در میاد ولی این بالش نه.
    این پر،پر مرده نبوده و خون توش جریان داشته پس خودش نیفتاده و احتمال خیلی زیاد یا به جایی بال پرنده گیر کرده و یا در اثر درگیری با یک پرنده ی دیگه کنده شده.در مواقع خونریزی بال پرنده سعی کنید فقط با آب خنک محل خونریزی رو بشورید تا بند بیاد.اگر باقی پرها هم به همین شکل یعنی دقیقا از ته قلاف کنده بشه نهایتا ظرف مدت دو ماه به شکل اول خودش برمیگرده و اتفاقا پر جدید با کیفیت بهتری رشد خواهد کرد.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    دوستان من یه 4 - 5 روزی نبودم الان برگشتم احساس میکنم عروس ماده مثل قبل که جفتگیری کرده بود مدفوعش غلیظ شده بود الان هم به همون شکل شده نمیدونم توهم هست یا نه تو این مدت جفتگیری کرده از دیروز بهش قطره ad3ec رو میدم امروز یه خورده کمتر تو ابشون ریختم.
    خوشبختانه عروس ماده هم که تو لک رفته بود و پرهاش و دم و شاه پرش چند تایی ریخته بود الان دیگه کامل شده و دیگه تو این 4-5 روزه هیچ پری تو قفس نیفتاده بود و مثل اینکه از لک بیرون اومده. به نظرتون اقدامات لازم رو برای اماده کردن جفت و تخم گذاری چی کارایی بکنم ضمن اینکه کاهو هم قبلا بهشون یه 3 روزی دادم و یه خورده میخوردن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    8792
    سلام مجدد
    اطلاعاتی درباره ی سن و جنس این عروس می خواستم
    همینطور قیمتش ( به من 160 داده به اسم جوجه 3 ماهه جنسشم گفته ماده )

سنشو که خودم حدس می زنم دروغ گفته چون یه سری یه طوطی بالغ ملنگو رو با طوق به اسم جوجه می خواست بهم قالب کنه .. ولی چی کار کنم هرچیم بهش گفتیم که داریم بهت اعتماد می کنیم ... تو کتش نرفت و یکم حیا هم نکرد که حداقل دروغ نگه
    حالا اساتید
    مشکلی که این عروس داره اینه که یکم چرت می زنه .. چشمشو می بنده و سیخ می شینه
    و از طرفی وقتی حرف می زنیم .. و صدامون یکم بلند می شه شدیدا سرشو تکون می ده
    غذا خوردنش بد نیست ...
    بال هاشم کوتاه کرده
    درباره ی دستی شدنش هم یکم کمک کنید البته اگر با این وضعیت سالمه
    ازمون نمی ترسه .. وقتی می ریم نزدیک قفس ولی .. رو دستمونم نمیاد و عصبی می شه و حمله می کنه .. البته محکم گاز نمی گیره
    تقریبا از این لحاظ فک کنم نیمه دستی محسوب بشه

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام
    دوستان من یه 4 - 5 روزی نبودم الان برگشتم احساس میکنم عروس ماده مثل قبل که جفتگیری کرده بود مدفوعش غلیظ شده بود الان هم به همون شکل شده نمیدونم توهم هست یا نه تو این مدت جفتگیری کرده از دیروز بهش قطره ad3ec رو میدم امروز یه خورده کمتر تو ابشون ریختم.
    خوشبختانه عروس ماده هم که تو لک رفته بود و پرهاش و دم و شاه پرش چند تایی ریخته بود الان دیگه کامل شده و دیگه تو این 4-5 روزه هیچ پری تو قفس نیفتاده بود و مثل اینکه از لک بیرون اومده. به نظرتون اقدامات لازم رو برای اماده کردن جفت و تخم گذاری چی کارایی بکنم ضمن اینکه کاهو هم قبلا بهشون یه 3 روزی دادم و یه خورده میخوردن
    سلام

به نظر من یکماه روی آماده کردنشون کار کنید و غذاهای مقوی و مناسب بهشون بدید بعد از اون واسه گذاشتن لونه دست بکار بشید

جوانه گندم خیلی خوبه. قطره AD3e برای تقویت جفت و نطفه موثره

سبزی جعفری

کاهو هم که همو هفته ای 1-2 بار خوبه

نقل قول نوشته اصلی توسط edive نمایش پست ها
    سلام مجدد
    اطلاعاتی درباره ی سن و جنس این عروس می خواستم
    همینطور قیمتش ( به من 160 داده به اسم جوجه 3 ماهه جنسشم گفته ماده )

سنشو که خودم حدس می زنم دروغ گفته چون یه سری یه طوطی بالغ ملنگو رو با طوق به اسم جوجه می خواست بهم قالب کنه .. ولی چی کار کنم هرچیم بهش گفتیم که داریم بهت اعتماد می کنیم ... تو کتش نرفت و یکم حیا هم نکرد که حداقل دروغ نگه
    حالا اساتید
    مشکلی که این عروس داره اینه که یکم چرت می زنه .. چشمشو می بنده و سیخ می شینه
    و از طرفی وقتی حرف می زنیم .. و صدامون یکم بلند می شه شدیدا سرشو تکون می ده
    غذا خوردنش بد نیست ...
    بال هاشم کوتاه کرده
    درباره ی دستی شدنش هم یکم کمک کنید البته اگر با این وضعیت سالمه
    ازمون نمی ترسه .. وقتی می ریم نزدیک قفس ولی .. رو دستمونم نمیاد و عصبی می شه و حمله می کنه .. البته محکم گاز نمی گیره
    تقریبا از این لحاظ فک کنم نیمه دستی محسوب بشه

سنشو که قطعا اشتباه گفته و اصلا به جوجه 3 ماهه نمیخوره

برای تعیین جنسیت خودتون دقت کنید به صداش اگر تک جیغ میزنه ماده و اگر ریتمیک میخونه نر هست.

چشمش متورم نیست؟ قرمز نشده؟ ترشح و آبریزش نداره؟

فعلا برای رو دست آوردن زوده بهش حد اقل یک هفته فرصت آشنایی با محیط بدید و بجز تعویض آب و غذا و نظافت کاری نکنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    با سلام خدمت دوستان نازی اول برج تخم گذاشته غذاشون رو هم ارزن و تخمه گذاشتم + ساقه جعفری + تخم مرغ پخته + سیب زمینی وعده ای منتظر راهنمایی شما هستم

صفحه 158 از 1915 نخستنخست ... 581081391401411421431441451461471481491501511521531541551561571581591601611621631641651661671681691701711721731741751761772082586581158 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)