کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ملنگو
    شماره عضویت
    8518
    سلام.بینی جوجه عروسم (زیر یک ماهشه)گرفته ،اگه از قطره بینی کاسکوم براش استفاده کنم ، مشکلی پیش نمیاد؟
    مدفوع طبیعی جوجه عروس هم مثل پرنده های دیگه است؟ آخه جوجه من اصلا مدفوعش اون طوری نیست (سرلاک میخوره) بعضی وقتا هم ازبدنش کامل جدا نمیشه و گاهی هم خیلی اسهاله.رنگ عمومی مدفوعش زرده.باید چی کار کنم ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    دوستان بعد از 5-6 روز که لونه رو برداشته بودم امروز عصری گذاشتم لونه رو تو این مدت جوانه گندم نداشتم بدم بهشون اما فردا دارم بدم :D بهشون قطره اوی مینرال رو دادم یه روز در میون تخم ترب " شلغم " گیشنیر هم براشون تهیه کردم اما خیلی علاقه ندارن مثل اینکه و من ندیدم تا حالا خورده باشن... عصری که لونه رو گذاشتم ماده با ترس نگاه میکرد تو لونه تا اخر رفت تو لونه 2-3 باری رفت تو اومد بیرون یه بار هم نر رفت تو اومد بیرون بالاشو باز کرد ااواز میخوند یه بارم خیلی جالب بود دقیقا نوکش رو کرده بود تو گوش عروس ماده اواز میخوند خیلی با نمکه بچم. ماده هم از دستش فرار میکرد:D انشاالله این دفعه باز جفتگیری کنند و همراه با تخم باشه
    قطره ad3ec رو که هر جا گشتم پیدا نکردم اما پودرش رو تو کرج یکی از بچه ها گفت یه جا دارن ایا همون پودرش خوبه و کار قطره رو میکنه یا نه ؟ ممنون میشم اگر توصیه ای هم دارید بهم گوش زد کنید
    مرسی
    متاسفانه شما خیلی عجول هستید و برداشتن یک هفته ای و گذاشتن مجددش جز استرسی که به پرنده وارد میکنه سودی نخواهد داشت و مشخص نیست که هدفتون از این یک هفته چی بود.ولی بهرحال ایشالا که موفق باشید این سری.من به شخصه از قطره مایع استفاده میکنم ولی پودرش هم بشرط پلمپ بودن درش،اصل بودن مارک و قابل اعتماد بودن فروشنده که خودش با ناخالصی قاطی نکرده باشه همون قابلیت رو داره.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط voroojak90 نمایش پست ها
    سلام.بینی جوجه عروسم (زیر یک ماهشه)گرفته ،اگه از قطره بینی کاسکوم براش استفاده کنم ، مشکلی پیش نمیاد؟
    مدفوع طبیعی جوجه عروس هم مثل پرنده های دیگه است؟ آخه جوجه من اصلا مدفوعش اون طوری نیست (سرلاک میخوره) بعضی وقتا هم ازبدنش کامل جدا نمیشه و گاهی هم خیلی اسهاله.رنگ عمومی مدفوعش زرده.باید چی کار کنم ؟
    سلام.مجرای تنفسی جوجه عروس از کاسکو کوچیکتره و باید دقت کنید که ریختن قطره با حجم زیاد باعث خفه شدنش نشه.مدفوع پرنده ای که با سرلاک تغذیه میشه با مدفوع پرنده ای که بوسیله پدرو مادر تغذیه میشه متفاوته و معمولا شل و آبکی و به رنگ زرد هست و به صورت اسهاله و به پرهای اطراف مقعد پرنده میچسبه که به مرور زمان و رسیدن به سن چهل و پنج روزگی که خودش دون خور بشه مشکل برطرف میشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    aros holandi
    شماره عضویت
    8557
    سلام
    الان 20 روزه که عروسهام هر روز جفتگیری میکنند اما خبری از تخم نیست. چیکار کنم؟
    پر ریزی هم میکنند. طوری که کف قفس رو پر میگیره.
    من جاشون رو دیر به دیر تمیز میکنم تا استرس زیاد وارد نشه. اما یکی بهم گفت جاشون باید تمیز باشه تا تخم بزارن!! درسته؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط toti_147 نمایش پست ها
    سلام
    الان 20 روزه که عروسهام هر روز جفتگیری میکنند اما خبری از تخم نیست. چیکار کنم؟
    پر ریزی هم میکنند. طوری که کف قفس رو پر میگیره.
    من جاشون رو دیر به دیر تمیز میکنم تا استرس زیاد وارد نشه. اما یکی بهم گفت جاشون باید تمیز باشه تا تخم بزارن!! درسته؟
    تو دوره لک که تخم نمیزارن...پر ریزیشون تموم بشه تخم گذاری شروع میشه
    در ضمن الان کلسیم زیادی میخوان چون هم رشد پر های جدید کلسیم میخواد هم ساخت پوسته تخم در بدن عروس هلندی ماده...
    کلسیم مایع + ویتامین d3 بخرید براشون

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    aros holandi
    شماره عضویت
    8557
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    تو دوره لک که تخم نمیزارن...پر ریزیشون تموم بشه تخم گذاری شروع میشه
    در ضمن الان کلسیم زیادی میخوان چون هم رشد پر های جدید کلسیم میخواد هم ساخت پوسته تخم در بدن عروس هلندی ماده...
    کلسیم مایع + ویتامین d3 بخرید براشون

موفق باشید
    ممنون
    چه مدت طول میکشه پر ریزی تموم بشه؟
    تو این مدت چه غذاهایی بهشون بیشتر بدم؟
    کلسیم مایع و ویتامین d3 رو تو آبشون بریزم؟ چه مقدار؟ اگر مارک خوبی پیدا نکردم ایرانیشو بگیرم مشکلی نداره؟

ببخشید کلسیم مایع+ ویتامین d3 با هم هستن؟ یا نه هر کدوم جدا؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس
    شماره عضویت
    8880
    سلام
    الان جوجه منم رفته تو لک.پرریزیش تازه شروع شده
    میخواستم بدونم چقدر طول میکشه و علت ساکتیش همینه؟چون تا چند روز پیش میخوند
    حالا با توجه به سوال دوستمون که تازه پرسیدن چی بهشون بدیم تا پراشون خوشگل در بیاد
    من هویج بهش میدم
    در ضمن اب خیلی کم میخوره.دلیلش چیه؟ولی نون تست خیس کرده زیاد میخوره.همون اب بدنشو تامین میکنه؟
    ممنون از راهنماییهاتون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadiran نمایش پست ها
    سلام
    الان جوجه منم رفته تو لک.پرریزیش تازه شروع شده
    میخواستم بدونم چقدر طول میکشه و علت ساکتیش همینه؟چون تا چند روز پیش میخوند
    حالا با توجه به سوال دوستمون که تازه پرسیدن چی بهشون بدیم تا پراشون خوشگل در بیاد
    من هویج بهش میدم
    در ضمن اب خیلی کم میخوره.دلیلش چیه؟ولی نون تست خیس کرده زیاد میخوره.همون اب بدنشو تامین میکنه؟
    ممنون از راهنماییهاتون
    پرریزی درمانی نداره و پایانش به شدتش بستگی داره و ممکنه فقط پرهای قسمت هایی از بدنش بریزه و یا کلا قسمتی از بدنش بکل خالی بشه که اگر خفیف باشه بعد حدود دوماه پرها به شکل اولیه ی خودش برمیگرده و اگر شدید باشه حدود چهارماه تا تخت شدن کامل پرها زمان میبره که معمولا جوجه ها پرریزیشون خفیف هست و کم کم همزمان با پرریزی پرهای جدید هم رشد میکنن و پرنده رنگ اصلی خودش رو پیدا میکنه.پرریزی هیچ درمانی نداره و فقط میشه با آب تنی از پخش پرهای ریز در هوا جلوگیری کرد ولی خوردن کاهو،هویج رنده شده و اسفناج به همراه قطره مینرال میتونه به خوش رنگی و استحکام بخشیدن به پرهاشون خیلی کمک کنه در آینده.در ضمن از دادن نان تست به پرنده جدا خودداری کن چون بشدت در عروس وابستگی میاره و قطع کردنش بعدها باعث دردسرتون میشه.جوجه به دلیل اینکه مدفوع کمی داره آب کمی هم مصرف میکنه که باعث نگرانی نیست.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    aros holandi
    شماره عضویت
    8557
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    پرریزی درمانی نداره و پایانش به شدتش بستگی داره و ممکنه فقط پرهای قسمت هایی از بدنش بریزه و یا کلا قسمتی از بدنش بکل خالی بشه که اگر خفیف باشه بعد حدود دوماه پرها به شکل اولیه ی خودش برمیگرده و اگر شدید باشه حدود چهارماه تا تخت شدن کامل پرها زمان میبره که معمولا جوجه ها پرریزیشون خفیف هست و کم کم همزمان با پرریزی پرهای جدید هم رشد میکنن و پرنده رنگ اصلی خودش رو پیدا میکنه.پرریزی هیچ درمانی نداره و فقط میشه با آب تنی از پخش پرهای ریز در هوا جلوگیری کرد ولی خوردن کاهو،هویج رنده شده و اسفناج به همراه قطره مینرال میتونه به خوش رنگی و استحکام بخشیدن به پرهاشون خیلی کمک کنه در آینده.در ضمن از دادن نان تست به پرنده جدا خودداری کن چون بشدت در عروس وابستگی میاره و قطع کردنش بعدها باعث دردسرتون میشه.جوجه به دلیل اینکه مدفوع کمی داره آب کمی هم مصرف میکنه که باعث نگرانی نیست.

پس من باید 4 ماه صبر کنم تا از پر ریزی در بیان و تخم بزارن؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط toti_147 نمایش پست ها
    پس من باید 4 ماه صبر کنم تا از پر ریزی در بیان و تخم بزارن؟
    شما باید ببینی پرریزی پرنده هات شدید یا نه و ممکنه حتی پرریزی انقدر خفیف باشه که بعد مدت یک ماه الی چهل روز هیچ اثری ازش نمونده باشه.ولی تا پایان پرریزی لونه رو بردارین چون اگر تخمی هم گذاشته بشه بشدت پرنده رو ضعیف میکنه و درصد جوجه شدن و یا زنده موندن جوجه هم خیلی کمه.بهتره درصد ریسک سالم موندن جفت رو به گرفتن جوجه ترجیح ندید و بذارید یک جفت قوی و سالم تخم گذاری کنن و ایشالا جوجه بدن.ضمنا تخم گذاری بهتره توی یک محیط تمیز و بدون آلودگی باشه تا جوجه ها در اثر عفونت های محیط تلف نشن ولی اینکه حتما باید محیط تمیز باشه تا پرنده ها تخم بگذارن اصلا درست نیست و بعضا پرنده های آماده کف قفس و بین مدفوعشون تخم میذارن و روشون هم میخوابن.

صفحه 155 از 1915 نخستنخست ... 551051361371381391401411421431441451461471481491501511521531541551561571581591601611621631641651661671681691701711721731742052556551155 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)