همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط dark fear نمایش پست ها
    سلام
    یه عروس گرفتم .. حدودا 2 ماهشه.. مشخصه هنوز جوجه س.. حتی یکی از ناخوناش هنوز سیاه نشده ولی احساس میکنم یه خورده جثه ش کوچیکه
    به نظر شما طبیعیه با توجه به سنش یا کوچیکه.. اگه کوچیکه، راهی هست به طور سالم جثه ش بزرگ تر بشه

سلام همون روز اول داخل تاپیکی که سوال کرده بودین جوابتون رو دادم و نیاز به ردن همون پست اینجا نبود،
    بله اندازه اش طبیعیه، فقط از نظر تغذیه ای خوب بهش برسید، ورنگ ناخن. هم ربطی به سنش نداره و به احتمال خیلی زیاد بخاطر ناخالصی یعنی اینکه یکی از والدین خاکستری نبودن و جوجه ی شما ناقل ژن غیر خاکستری هست ابنطوری کمرنگه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی،جفت عروس هلندی
    شماره عضویت
    12411
    سلام
    به نظرتون بعد از یه دوره تخم گذاری بدون نطفه نر رو عوض کنم?
    چون حتی جفتگیریشون هم مداوم نبود و یه بار فقط دیدم
    و چون نر حرف میزنه و بوس میده و وقتی ادما برن پیشش مادشو میزنه و رابطه خوبی باهم ندارن امکان داره این خوندن هاش هم از مستی نباشه و یه نوع شیرین کاری باشه?

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط meraj65 نمایش پست ها
    سلام
    به نظرتون بعد از یه دوره تخم گذاری بدون نطفه نر رو عوض کنم?
    چون حتی جفتگیریشون هم مداوم نبود و یه بار فقط دیدم
    و چون نر حرف میزنه و بوس میده و وقتی ادما برن پیشش مادشو میزنه و رابطه خوبی باهم ندارن امکان داره این خوندن هاش هم از مستی نباشه و یه نوع شیرین کاری باشه?
    سلام نه حداقل یک دوره دیگه بهشون فرصت بدین.بار اول این چیزا پیش میاد.بابت اون اواز هم نه از مستی هستش

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    17369
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    از روی این عکس ابلقتون هم جوجست ونمیشه نظری درمورد جنسیتش داد که من اولش به همجنس بودن شک کرده بودم،اما به طور کلی، سعی کنید عادتشون بدین که شب ها روی قفس کاور بکشید و روزها زمانی که ببدار میشید روشونو باز کنید،اونطور که مشخصه هردو پرندتون الان زمان اولین پرریزیشون نزدیکه و به همین دلیل هم انقدر نسبت به قلمرو و..واکنش نشون میدن، سعی کنید بیشتر براشون سبزیجات و میوه جات بذارید و غذای گرم ندین، همینطور ظرف آبتنی هم یادتون نره،بابت جیغ های ابلق داخل قفس براش اسباب باری بذارید تا باهاشون سرگرم شه و در طول روز جز ساعات مشخص شده بیرون نیاریدش،یک هغته اگر تحمل کنید و بخاطر جیغ هاش بیرون نیاریدش بعدش دیگه عادت خواهد کرد به اون ساعت خاص و شماهم تاحدودی راحت میشید،البته بازم میگم سر و صدا کمتر میشه اما قطع نه
    متاسفانه همه ی این راهارو استفاده کردم...از زیر روکش یا جیغ میکشه یا میخونه.....یک هفته هم بیرونش نیاوردم......باز هیچ چیز عوض نشد....داخل قفسشونو پر سبزی کردم...براشون اسباب بازی گذاشتم خیلی سرگرمشون کنه نیم ساعت چهل دقیقه دیگه واسش عادی میشه.....فقط در یه صورت جیغ نمیکشه اونم قفسش تو یه اتاق تاریک باشه و صدای من رو نشنوه...یروز گذاشتمش تو یه اتاق تاریک صبح روز بعد اوضاع همین بود....واقعا موندم دیگه.....درضمن بال گل باقالی رو قبلا زدم میتونه پرواز کنه هاااا اما این یکیرو دلم نیومد بالشو بزنم واسه همین هست که اهلی نشده و تا بیرونش میاریم میپره میره بالای پرده و جاهای بلند؟چون وقتی خریدیمش گفتن اهلی هست....گل باقالی هم اهلی بود..اما اصلا الان اهلی نیست...هروقت میارمش بیرون واسه برگردوندنش باید تو آسمونا دنبالش بگردم .......ببخشید طولانی شد
    ویرایش توسط *الی* : 14th September 2015 در ساعت 03:54 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    سلام
    عروس هلندی خیلی دستی و سخنگو دارم حدودا 6 7 ماهشه اگه براش جفت کنم و ازش جوجا بگیرم از اهلی بودن و سخنگو بودن و کارایی که انجام میده دیگه وحشی میشه و حرف نمیزنه؟

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط *الی* نمایش پست ها
    متاسفانه همه ی این راهارو استفاده کردم...از زیر روکش یا جیغ میکشه یا میخونه.....یک هفته هم بیرونش نیاوردم......باز هیچ چیز عوض نشد....داخل قفسشونو پر سبزی کردم...براشون اسباب بازی گذاشتم خیلی سرگرمشون کنه نیم ساعت چهل دقیقه دیگه واسش عادی میشه.....فقط در یه صورت جیغ نمیکشه اونم قفسش تو یه اتاق تاریک باشه و صدای من رو نشنوه...یروز گذاشتمش تو یه اتاق تاریک صبح روز بعد اوضاع همین بود....واقعا موندم دیگه.....درضمن بال گل باقالی رو قبلا زدم میتونه پرواز کنه هاااا اما این یکیرو دلم نیومد بالشو بزنم واسه همین هست که اهلی نشده و تا بیرونش میاریم میپره میره بالای پرده و جاهای بلند؟چون وقتی خریدیمش گفتن اهلی هست....گل باقالی هم اهلی بود..اما اصلا الان اهلی نیست...هروقت میارمش بیرون واسه برگردوندنش باید تو آسمونا دنبالش بگردم .......ببخشید طولانی شد
    والا من دیگه راهی به ذهنم نمیرسهبهتره پر اون رو هم قیچی کنید.ونهایتا یک پارک بازی بیرون از قفس براشون بسازید تا باهاش سرگرم بشن و سر صداشون کمتر بشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد هفت برادران نمایش پست ها
    سلام
    عروس هلندی خیلی دستی و سخنگو دارم حدودا 6 7 ماهشه اگه براش جفت کنم و ازش جوجا بگیرم از اهلی بودن و سخنگو بودن و کارایی که انجام میده دیگه وحشی میشه و حرف نمیزنه؟
    سلام اینطوری نیست که کاملا از دستی بودن وسخنگویی بیفته.اما از وابستگیش به شما کمتر میشه وبیشتر توجهش به جفتش میشه.ممکنه یادگیری کلمات جدید سختتر بشه وحتی بعضی از کلمات رو فقط برای جفتش به کار ببره و...اما صفر نمیشه.بنظرم جفت گرفتن تو این سن برای پرنده ی کاملا دستی کار خوبیه وباعث میشه پرنده راحتتر جفت بخوره .فقط تا قبل از یکسالگی اجازه ی تخم گذاری وتکثیر بهشون ندین

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام . دوست من اگه نمیتونید صداش رو تحمل کنید عوضش کنید .

وقتی شما تو یه اتاق تاریک میذارید یا مدام روی قفسش رو میپوشونید از داشتن یه زندگی عادی محرومش میکنید .

هرچقدر به این رفتارها واکنش نشون بدین بدتر میکنه . یکی از دلایلش جلب توجه هست . تنها راه ، بی توجهی و عادت کردن به سرو صداش هست . اگه از این راه نتیجه نگرفتید بهتره عوضش کنید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    17369
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . دوست من اگه نمیتونید صداش رو تحمل کنید عوضش کنید .

وقتی شما تو یه اتاق تاریک میذارید یا مدام روی قفسش رو میپوشونید از داشتن یه زندگی عادی محرومش میکنید .

هرچقدر به این رفتارها واکنش نشون بدین بدتر میکنه . یکی از دلایلش جلب توجه هست . تنها راه ، بی توجهی و عادت کردن به سرو صداش هست . اگه از این راه نتیجه نگرفتید بهتره عوضش کنید .
    سلام...ممنون بابت پاسختون....من نگفتم مدام...گفتم یدوره امتحان کردم برای تربیت پرنده که جواب نگرفتم.....فکر میکنم برای تربیت هر موجود زنده ای یسری راهکارهارو امتحان میکنن..در مورد عوض کردن هم بهش فکر کردم اما اون موجود زندست احساس داره به جفتش و محیطش وابستس نمیتونم فکر کنم میز و صندلیمه که اذیتم کرد راحت عوضش کنم...درهر صورت ممنون از راهنماییتون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام...ممنون بابت پاسختون....من نگفتم مدام...گفتم یدوره امتحان کردم برای تربیت پرنده که جواب نگرفتم.....فکر میکنم برای تربیت هر موجود زنده ای یسری راهکارهارو امتحان میکنن..در مورد عوض کردن هم بهش فکر کردم اما اون موجود زندست احساس داره به جفتش و محیطش وابستس نمیتونم فکر کنم میز و صندلیمه که اذیتم کرد راحت عوضش کنم...درهر صورت ممنون از راهنماییتون
    سلام . خیلی عالیه که به احساساتش اهمیت میدین

دوست عزیز منم میدونم میز و صندلی نیست ، دقیقا برای همین گفتم گذاشتن تو یه محیط تاریک و یا پوشوندن قفس طوطی رو از داشتن یه زندگی خوب محروم میکنه . چون احساس داره

تربیت پرنده باید با تقویت مثبت باشه نه با تنبیه . پوشوندن قفس یا گذاشتن تو اتاق تاریک تنبیه هست

برای تربیت یا برای هرکاری نباید همه راه کارهایی که افراد مختلف پیشنهاد میدن انجام بدیم باید اول تحقیق کنیم و ببینیم چه روش هایی درست هست

خواهش میکنم وظیفیست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - مرغ عشق انگليسى - طوطى برزيلى - عروس هلندى
    شماره عضویت
    16254
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . خیلی عالیه که به احساساتش اهمیت میدین

دوست عزیز منم میدونم میز و صندلی نیست ، دقیقا برای همین گفتم گذاشتن تو یه محیط تاریک و یا پوشوندن قفس طوطی رو از داشتن یه زندگی خوب محروم میکنه . چون احساس داره

تربیت پرنده باید با تقویت مثبت باشه نه با تنبیه . پوشوندن قفس یا گذاشتن تو اتاق تاریک تنبیه هست

برای تربیت یا برای هرکاری نباید همه راه کارهایی که افراد مختلف پیشنهاد میدن انجام بدیم باید اول تحقیق کنیم و ببینیم چه روش هایی درست هست

خواهش میکنم وظیفیست
    سلام ،
    همه توضيحات داده شد، در تكميل راهنماييهاى دوستان، ممكنه نوع غذايى كه بهش داده شده، عامل استرس و هيجانش شده، مقدارى عرق كاسنى به آرام كردنش خيلي كمك ميكنه، غذايى رو هم كه بهش ميدين رو بفرماييد تا نوع غذاش هم تحليل بشه( البته اگر تو پستهاى قبلي توضيحى در مورد غذاش ندادين!)
    موفق باشيد

ارسال با موبايل

صفحه 1547 از 1915 نخستنخست ... 54710471447149715281529153015311532153315341535153615371538153915401541154215431544154515461547154815491550155115521553155415551556155715581559156015611562156315641565156615971647 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)