کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی،جفت عروس هلندی
    شماره عضویت
    12411
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    قرار شد تا درگیری ها خطرناک نشده اجازه بدید باهم باشن، طبق گفته اقای قلیخانی عمل کنید
    وقتی نر اجازه ورود به ماده رو نمیده و تا ماده میره داخل میندازتش بیرون باید یه کاری کرد
    بزارم تخم هارو که کلی زحمت کشیده خراب کنه?

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و شاه طوطی
    شماره عضویت
    18253
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم. من حدود 2ماه میشه که یه جفت عروس لوتینو گرفتم. که هرکدوم رو جدا خریدم و خودم جفت زدم. ماده به گفته فروشنده سابقه جوجه دهی داشته که نر پرنده فرار میکنه و تک میشه. نر هم تازه بالغ شده. تقریبا 1ماه پیش شروع به جفتگیری کردن و اوایل تقریبا پندباری در روز جفتگیری میکردن. من هم از لحاظ تغذیه چیزی کم نزاشتم. ولی متاسفانه بعد از 1ماه تخمی نزاشتن و جفتگیری هم کمتر و الان قطع شده. یکی از دوستان گفت که احتمالا پر ریزی دارن. که درست گفته بود. پرهای زیادی کف لونه و قفس ریخته. که به گفته ایشون تقویتشون دارم میکنم. ولی امروز از یه تکثیر کننده پرسیدم گفت که ربطی نداره من توی پر ریزی هم تخم گزاری کردن و جوجه هم دادن. از یه نفر دیگه پرسیدم گفت که ژنتیکیه و باید یکی از پرنده ها رو عوض کنی با هم نمیخونن. حالا خیلی سردرگم شدم. ممنون میشم یکی از اساتید که تجربه کافی در این زمینه رو داره راهنماییم کنه. معذرت میخام که پست طولانی شد.

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط poriyaa نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم. من حدود 2ماه میشه که یه جفت عروس لوتینو گرفتم. که هرکدوم رو جدا خریدم و خودم جفت زدم. ماده به گفته فروشنده سابقه جوجه دهی داشته که نر پرنده فرار میکنه و تک میشه. نر هم تازه بالغ شده. تقریبا 1ماه پیش شروع به جفتگیری کردن و اوایل تقریبا پندباری در روز جفتگیری میکردن. من هم از لحاظ تغذیه چیزی کم نزاشتم. ولی متاسفانه بعد از 1ماه تخمی نزاشتن و جفتگیری هم کمتر و الان قطع شده. یکی از دوستان گفت که احتمالا پر ریزی دارن. که درست گفته بود. پرهای زیادی کف لونه و قفس ریخته. که به گفته ایشون تقویتشون دارم میکنم. ولی امروز از یه تکثیر کننده پرسیدم گفت که ربطی نداره من توی پر ریزی هم تخم گزاری کردن و جوجه هم دادن. از یه نفر دیگه پرسیدم گفت که ژنتیکیه و باید یکی از پرنده ها رو عوض کنی با هم نمیخونن. حالا خیلی سردرگم شدم. ممنون میشم یکی از اساتید که تجربه کافی در این زمینه رو داره راهنماییم کنه. معذرت میخام که پست طولانی شد.

سلام خوش اومدین.ممکنه که تخم نکردن اثر پریزی باشه ودرست گفته باشند .
    تاپیک زیر رو مطالعه کنید اطلاعات خوبی داره ودلایل عدم تخمگذاری رو هم گفته که یکیش همون پرریزی هست و بهتره حداقل دوهفته بیست روز بعد از پایان پرریزی لانه گذاری انجام بشه تا جفت تقویت شده باشه
    http://www.parsipet.ir/thread26430.html#post175162

دلایل تخم نذاشتن بعد از جفتگیری:
    1 بالغ نبودن هر دو یا یکی از پرنده ها
    2 پیر بودن
    3 نبود محیط خوب (استری-جابه جایی- گرمای زیاد بالا 30 -دمای مک زیر 24و25 -نبود نور لازم-قفس نامناسب- لانه ی نا مناسب
    4 مشکل در شکل بدن پرنده ی ماده
    5 چاق شدن
    6 کمبود ویتامین به خصو
    ص کلسیم
    7 عقیم بودن پرنده ی نر
    8 جوجه کشی های پیاپی که موجب ضعیف شدن پرنده میشه
    9 یک جنس بودن (هردونر )
    10 توپرریزی بودن و...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12411
    سلام
    چه چیزی باعث تلف شدن ماده روی تخم ها میشه?
    هر چی سرچ کردم چیزی نبود
    ممنون اگه توضیح بدین

همکار قدیمی انجمن جوندگان و خرگوش سانان

نوع حیوان خانگی
    همستر ، لاک پشت ، ماهی ، خرگوش ، مرغ عشق ، گنجشک
    شماره عضویت
    16313
    سلام و درود خدمت دوستان محترم
    طوطی نر من خلاف اون چیزی که فکر میکردم بعد یک مدتی من و فراموش میکنه و با ماده ش جور میشه ، اصلا به هیچ وجه یک لحظه از دوری من تاب نمیاره ، تو قفس هست و یا همش داره جیغ میزنه که بیارمش بیرون یا همش پا پا میزنه که تو قفس نمونه
    میره تو لونه و بازی میکنه اما با ماده جفت گیری نمیکنه ، ماده آماده آماده است همش داره آمادگی ش و به نر نشون میده برای جفت گیری اما نر حتی میزنتش گه گاه زدن شدید نه فقط نوک میزنن تو نوک هم محکم ‌، ماده هم میره یک گوشه میشینه
    ماده خیلی تو لونه است و متوجه میشم آماده تخم گذاری هست حالا با این تفاسیر :
    من خیلی داغونم چون مثل جفت چشمهام دو تاشون و دوست دارم اما همش این صدای جیغ برای بقیه آزار دهنده شده و به خاطر من تحمل میکنن ، و اینکه نمیخوام ماده اذیت بشه
    خواهشی که دارم دوستان راهنمایی کاملی بکنن من و که چیکار کنم که جیمبو ، عروس نر من و فراموش کنه حداقل با ماده خوب بشه ، چه راهکاری در کل برای مسئله من پیشنهاد میکنید دوستان ؟
    ویرایش توسط sisil : 1st September 2015 در ساعت 11:08 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    17369
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    سلام عکس عروس هلندیه نر رو دارید؟این رفتاری که شما میگید رفتار یک نر مست واماده هست ولی شما میگید ماده 6 7ماهشه و نر هم سه ماه از خودش کوچیکتره یعنی 4ماهشه نهایتا!
    عکس بگذارید ببینیم سن رو درست میگید یا نه.اگر بالغ باشه سعی کنید براش سبزیجات وهویج و..بگذارید وهمینطور ظرف اب که از مستیش کم بشه.این سر وصدا و آواز خوندن کمتر میشه ولی قطع نمیشه
    ممنون از راهنماییتون فعلا عکس ندارم بزودی میزارم اما فک کنم بالغ نیست.....دو ماه پیش که خریدیمش آقاهه میگفت دو ماهشه تاجش اندازه نصف بند انگشت بود....حتی تو واستادنش هم شل بود و بلد نبود خوب تخمه بخوره...اما الان که یه هفتست یاد گرفته بخونه صبح ها جیغ میزنه شبها میخونه....ولی وقتی میارمش بیرون خیلییی جیغ زدن و خوندنش کمتر میشه...اما تموم نمیشه...اگر شب یا غروب باز باشه.واسه خودش میره بالای پرده میشینه میخونه تاااااا وقتی برقها خاموش شه......خوندنش هم آفتاب میره شب میشه شروع میشه..نمیدونم ..شاید اشتباه کردم از روز اولی که آوردمش بخاطر اینکه ماده رو میاوردم بیرون اینرو هم میاوردم بیرون.....الان نمیتونه تو قفس بمونه شاید.....چندین بار از عصبانیت رفتم عوضشون کنم اما بفروشمشون...اما نمیتونم....خیلییییییییی بهشون وابسته اممممم..با هم هم خیلی دعوا میگیرن سر هرچیزی.به هرکدومشون یه تیکه چوب میدم اما یکیشون میندازه میره مال اون یکی رو بگیره با هم دعوا میکنن دو تا ظرف غذا دارن اما هردو باید ازون ظرفی که اون یکی میخوره بخوره دعوا میگیرن......سرجای نشستن باهم دعوا میگیرن..میترسم بزنن چشم همرو در بیارن انقد بهم نوک میزنن....مثل قاضی نشتم بالا سرشون دعوا میکنن صداشون می کنم تموم کنن دعواشونو ...رومو برمیکردونم ادامه میدن......موندم واقعا....ممنوووووووون میشم راهنماییم کنیییین
    ویرایش توسط *الی* : 1st September 2015 در ساعت 11:52 AM

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط meraj65 نمایش پست ها
    سلام
    چه چیزی باعث تلف شدن ماده روی تخم ها میشه?
    هر چی سرچ کردم چیزی نبود
    ممنون اگه توضیح بدین
    سلام

خیلی چیزها ممکنه باشه

ممکنه تخم برگشته باشه و نتونسته دفع کنه

ممکنه عفونت یا بیماری یا کمبود باشه

دلیل قطعی فقط با کالبدشکافی و آزمایش مشخص میشه

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سلام و درود خدمت دوستان محترم
    طوطی نر من خلاف اون چیزی که فکر میکردم بعد یک مدتی من و فراموش میکنه و با ماده ش جور میشه ، اصلا به هیچ وجه یک لحظه از دوری من تاب نمیاره ، تو قفس هست و یا همش داره جیغ میزنه که بیارمش بیرون یا همش پا پا میزنه که تو قفس نمونه
    میره تو لونه و بازی میکنه اما با ماده جفت گیری نمیکنه ، ماده آماده آماده است همش داره آمادگی ش و به نر نشون میده برای جفت گیری اما نر حتی میزنتش گه گاه زدن شدید نه فقط نوک میزنن تو نوک هم محکم ‌، ماده هم میره یک گوشه میشینه
    ماده خیلی تو لونه است و متوجه میشم آماده تخم گذاری هست حالا با این تفاسیر :
    من خیلی داغونم چون مثل جفت چشمهام دو تاشون و دوست دارم اما همش این صدای جیغ برای بقیه آزار دهنده شده و به خاطر من تحمل میکنن ، و اینکه نمیخوام ماده اذیت بشه
    خواهشی که دارم دوستان راهنمایی کاملی بکنن من و که چیکار کنم که جیمبو ، عروس نر من و فراموش کنه حداقل با ماده خوب بشه ، چه راهکاری در کل برای مسئله من پیشنهاد میکنید دوستان ؟
    سلام

برای اینکه از سرش بیوفته باید یکم تحمل کنید. خودتون کاراشو نکنید که نبینتتون و بهش توجه نکنید

اگر جفت گیری نداشتن لونه رو بردارید

تا اول بهم عادت کنن و جفت بخورن

و نر رو خوب تقویت کنید تا اونم مست و آماده بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12411
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

خیلی چیزها ممکنه باشه

ممکنه تخم برگشته باشه و نتونسته دفع کنه

ممکنه عفونت یا بیماری یا کمبود باشه

دلیل قطعی فقط با کالبدشکافی و آزمایش مشخص میشه
    منظورم اینه که ماده سالم باشه و تخماش رو گزاشته باشه بازم ممکنه تلف شه?
    طوطی ماده من از دو شب پیش فقط چن تا تخمه خورده اونم اصلا ندیدمش فقط پوستاش رو دیدم
    از گرسنگی نمیمیره?
    اصلا بیرون نمیاد

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط *الی* نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون فعلا عکس ندارم بزودی میزارم اما فک کنم بالغ نیست.....دو ماه پیش که خریدیمش آقاهه میگفت دو ماهشه تاجش اندازه نصف بند انگشت بود....حتی تو واستادنش هم شل بود و بلد نبود خوب تخمه بخوره...اما الان که یه هفتست یاد گرفته بخونه صبح ها جیغ میزنه شبها میخونه....ولی وقتی میارمش بیرون خیلییی جیغ زدن و خوندنش کمتر میشه...اما تموم نمیشه...اگر شب یا غروب باز باشه.واسه خودش میره بالای پرده میشینه میخونه تاااااا وقتی برقها خاموش شه......خوندنش هم آفتاب میره شب میشه شروع میشه..نمیدونم ..شاید اشتباه کردم از روز اولی که آوردمش بخاطر اینکه ماده رو میاوردم بیرون اینرو هم میاوردم بیرون.....الان نمیتونه تو قفس بمونه شاید.....چندین بار از عصبانیت رفتم عوضشون کنم اما بفروشمشون...اما نمیتونم....خیلییییییییی بهشون وابسته اممممم..با هم هم خیلی دعوا میگیرن سر هرچیزی.به هرکدومشون یه تیکه چوب میدم اما یکیشون میندازه میره مال اون یکی رو بگیره با هم دعوا میکنن دو تا ظرف غذا دارن اما هردو باید ازون ظرفی که اون یکی میخوره بخوره دعوا میگیرن......سرجای نشستن باهم دعوا میگیرن..میترسم بزنن چشم همرو در بیارن انقد بهم نوک میزنن....مثل قاضی نشتم بالا سرشون دعوا میکنن صداشون می کنم تموم کنن دعواشونو ...رومو برمیکردونم ادامه میدن......موندم واقعا....ممنوووووووون میشم راهنماییم کنیییین

سلام حتما عکس ازشون بگذارید

با تعریف خالی نمیشه هیچ نظری داد

ولی دعوا و قلمرو طلبی بین هم جنسها بخصوص نرها بیشتره

صفحه 1540 از 1915 نخستنخست ... 54010401440149015211522152315241525152615271528152915301531153215331534153515361537153815391540154115421543154415451546154715481549155015511552155315541555155615571558155915901640 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)