کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط Msetayesh نمایش پست ها
    سلام....میخواستم ببینم توی این فصل جفتگیری وتخمگذاری عروس هلندی مناسب هست یانه؟
    سلام
    جوابتون رو دوتاپست بالاتر دادم

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط Msetayesh نمایش پست ها
    سلام....میخواستم ببینم توی این فصل جفتگیری وتخمگذاری عروس هلندی مناسب هست یانه؟
    دوست عزیز لازم نیست هر سوال رو چند بار بپرسید، هروقت دوستان باشن و بتونن جوابتون رو میدن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام دوستان عروس نر من بعضی وقتا سرشو واسه ماده خم میکنه ولی ماده بجایه خاروندن سر نر اونو دور میکنه از خودش چند دفعه این حالتو دیدم ولی ماده نخارونده ولی یکبار دیدم ماده سرشو هم کرد نر سریع خاروند این نشونه اینه نر من امادس ولی ماده اماده نیس؟ماده هم تو پر ریزی بوده انگار تازه پر ریزیش تموم شده با هم دعوا اصلا نمیکنن زیاد کار به کار هم ندارن ماده وقتی پر ریزی بود کلا بیحال بود و کم تحرک الان بهتر شد وقت خواب هم کنار هم میخوابن اگه نر اویزون بشه از توریه قفس ماده هم اویزون میشه و میخوابه اگه رو چوب بخوابه ماده هم رو چوب میخوابه چکار کنم جفتش به امادگی لازم واسه تخم گذاری برسن؟

غذاشون هم هفته یک یا دو بار جوانه گندم یک روز درمیون تخمه هفته دو سه بار هم سبزی جات و حبوبات ابپز هفته ای یکبار هم ذرت ابپز بهشون میدم ارزن و تخم کتان و شاهدانه و تخم گشنیز به مقدار کم همیشه تو قفسشون هس.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام دوستان عروس نر من بعضی وقتا سرشو واسه ماده خم میکنه ولی ماده بجایه خاروندن سر نر اونو دور میکنه از خودش چند دفعه این حالتو دیدم ولی ماده نخارونده ولی یکبار دیدم ماده سرشو هم کرد نر سریع خاروند این نشونه اینه نر من امادس ولی ماده اماده نیس؟ماده هم تو پر ریزی بوده انگار تازه پر ریزیش تموم شده با هم دعوا اصلا نمیکنن زیاد کار به کار هم ندارن ماده وقتی پر ریزی بود کلا بیحال بود و کم تحرک الان بهتر شد وقت خواب هم کنار هم میخوابن اگه نر اویزون بشه از توریه قفس ماده هم اویزون میشه و میخوابه اگه رو چوب بخوابه ماده هم رو چوب میخوابه چکار کنم جفتش به امادگی لازم واسه تخم گذاری برسن؟

غذاشون هم هفته یک یا دو بار جوانه گندم یک روز درمیون تخمه هفته دو سه بار هم سبزی جات و حبوبات ابپز هفته ای یکبار هم ذرت ابپز بهشون میدم ارزن و تخم کتان و شاهدانه و تخم گشنیز به مقدار کم همیشه تو قفسشون هس.
    سلام
    خاروندن سر نشانه امادگی یا اماده نبودن نیست
    زمان مشخص نمیشه گفت برای تخم گذاری
    از جوانه ماش و عدتس هم میتونید استفاده کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    18055
    سلام یه سوال فنی داشتم
    جوجه عروس هام 4هفته از تولدشون میگذره اما هنوز پرهای پشتشون کامل نشده اما قسمتای دیگه کامله مشکل از کجاس؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط ..GOD.. نمایش پست ها
    سلام یه سوال فنی داشتم
    جوجه عروس هام 4هفته از تولدشون میگذره اما هنوز پرهای پشتشون کامل نشده اما قسمتای دیگه کامله مشکل از کجاس؟
    سلام
    احتمالن جفت پرهاشونو میکنن
    که بعد جدا شدن در میاد دوباره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق-عروس هلندی-قناری-کبوتر...
    شماره عضویت
    11645
    سلام
    امیدوارم حال همه عزیزان خوب باشه

دوتا عروس هلندی داشتم که از وقتی دون خورد شده بودن خودم بزرگشون کردم تا اینکه حدود 1-2 ماه پیش جفت شدن
    حدود 1-2 هفته پیش 2تا از تخم ها رو باز کردن
    و 4-5 روز پیش عروس هلندی نر از لونه اومد بیرون(چند روز بود که بیرون نیومده بود) در حالی که خیلی خیلی ضعیف شده بود؛ من یکم سرلاک بهش دادم اما تا صبح نکشید!
    با این که من حواسم به تغذیشون بود و تقریبا همه چیز در اختیارشون گذاشته بودم
    سوال اولم اینه که دلیل این اتفاق چی بود؟

و دوم اینکه وقتی صبح لونه رو نگاه کردم دیدم جوجه کوچیکه مرده و بزرگه رو عروس هلندی ماده خیلی بد زخمی کرده بود!
    من برداشتمش و روز اول یکم با سرنگ سرلاک بهش دادم و بعدم با قاشق مخلوط سرلاک با کمی زرده تخم مرغ آب پز بهش میدادم
    اما از دیروز نمیتونه غذا بخوره؛ انگار میره تو مجاری تنفسیش و مثل صرفه کردن غذا رو بالا میاره؛ رقیق کردم غلیط کردم گرمتر کردم سردتر کردم دستمو بالا و پایینتر گرفتم فایده ای نداشت
    حالش خوبه؛ سرحاله هر چی رو میبینه یه نوک بهش میزنه! و مرتب پر هاش و دست منو رو تمیز میکنه
    اما این غذا خوردنش نگرانم کرده
    اگه ممکنه توضیح بدید مشکل کارم کجاست؟

ممنونم

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    سلام دوستان
    عروس من(نر دو سال و نیمه) چند وقتیه تو لک رفته..امروز بهش مشکوک شدم نکنه پرکن شده باشه
    به شدت هم با من بداخلاق شده به طوری که مثل خروس جنگی ها بهم حمله میکنه ولی با بقیه اعضا خانواده اخلاقش خیلی بهتره
    لطفا راهنماییم کنید پرکن شده یا نه..اینم عکس از پرهاش
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoudmbf نمایش پست ها
    سلام
    امیدوارم حال همه عزیزان خوب باشه

دوتا عروس هلندی داشتم که از وقتی دون خورد شده بودن خودم بزرگشون کردم تا اینکه حدود 1-2 ماه پیش جفت شدن
    حدود 1-2 هفته پیش 2تا از تخم ها رو باز کردن
    و 4-5 روز پیش عروس هلندی نر از لونه اومد بیرون(چند روز بود که بیرون نیومده بود) در حالی که خیلی خیلی ضعیف شده بود؛ من یکم سرلاک بهش دادم اما تا صبح نکشید!
    با این که من حواسم به تغذیشون بود و تقریبا همه چیز در اختیارشون گذاشته بودم
    سوال اولم اینه که دلیل این اتفاق چی بود؟

و دوم اینکه وقتی صبح لونه رو نگاه کردم دیدم جوجه کوچیکه مرده و بزرگه رو عروس هلندی ماده خیلی بد زخمی کرده بود!
    من برداشتمش و روز اول یکم با سرنگ سرلاک بهش دادم و بعدم با قاشق مخلوط سرلاک با کمی زرده تخم مرغ آب پز بهش میدادم
    اما از دیروز نمیتونه غذا بخوره؛ انگار میره تو مجاری تنفسیش و مثل صرفه کردن غذا رو بالا میاره؛ رقیق کردم غلیط کردم گرمتر کردم سردتر کردم دستمو بالا و پایینتر گرفتم فایده ای نداشت
    حالش خوبه؛ سرحاله هر چی رو میبینه یه نوک بهش میزنه! و مرتب پر هاش و دست منو رو تمیز میکنه
    اما این غذا خوردنش نگرانم کرده
    اگه ممکنه توضیح بدید مشکل کارم کجاست؟

ممنونم
    سلام
    سرلاک به پرنده بالغ نباید میدادی از مولتی ویتامین پرندگان باید استفاده میکردید البته بعضیاشون انقدر تو لونه میمونن و کم غذا میخورن که ضعیف میشن و یهو تلف میشن که بهترین کار تغذیه مناسب در تمام دوره ها هست
    صرفه کردن بعضی مواقهع وقتی غذا میپره تو گلوش یا نایشون اتفاق میوفته که باید با حوصله غذا رو داد وقتی میخواید چیزی قاطی سرلاک کنید حتمن باید پودر و با سرلاک قاطی بشه در غیر این صورت ممکنه بپره تو نایش
    ویرایش توسط abolfazl : 21st July 2015 در ساعت 09:51 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام دوستان
    عروس من(نر دو سال و نیمه) چند وقتیه تو لک رفته..امروز بهش مشکوک شدم نکنه پرکن شده باشه
    به شدت هم با من بداخلاق شده به طوری که مثل خروس جنگی ها بهم حمله میکنه ولی با بقیه اعضا خانواده اخلاقش خیلی بهتره
    لطفا راهنماییم کنید پرکن شده یا نه..اینم عکس از پرهاش
    ممنون

سلام
    اگه پرکن شده باشه که باید پرهاش نامرتب باشن و یا قسمتی از بدنش رو خالی کرده باشه که بیشترپرهای کتف و سینشون رو میکنن و یا قیچی میکنن

صفحه 1521 از 1915 نخستنخست ... 52110211421147115021503150415051506150715081509151015111512151315141515151615171518151915201521152215231524152515261527152815291530153115321533153415351536153715381539154015711621 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)