کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس
    شماره عضویت
    8880

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس
    شماره عضویت
    8880

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ma3541 نمایش پست ها

به نظرتون این عروس هلندی چند سالشه؟ و اینکه نر هست یا ماده؟
    با سلام مجدد خدمت همه ی سروران گرام.عروس شما یک جوجه ی زیر پنج ماهه هست که هنوز مرحله اول پرریزی رو پشت سر نگذاشته ولی به احتمال زیاد اگر شروع به ریزه خوندن کرده و با توجه به اینکه صورتش داره به سمت زرد شدن میره به احتمال خیلی زیاد نر خواهد شد.ولی با این حال شما تا زمانیکه پرریزی نکرده با قطعیت در موردش نظر نداشته باشید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadiran نمایش پست ها
    دوستان سلام
    شبتون بخیر
    این عکسایی از طوطیمه که گفته بودم
    اگه امکانش هست حدود سنشو بگید و نر یا مادگیشو
    البته خودم فکر میکنم مادس
    درسته؟
    در ضمن راجع به اینکه اصلا سرو صدایی نمیکنه کمکم کنید
    ممنون
    سلام.لطفا سایز عکس هات رو کوچیک کن و همه رو توی یک پست قرار بده تا نظم بهم نخوره.عروس شما هم یک ماده ی حدود یک سال و دو الی یک سال و نیمه هستش و باید خدمتت عرض کنم تا زمانیکه ماده مست نشه شروع به سر و صدا کردن نمیکنه.این سر و صدا شامل دو بخشه.یک بخش که جیغ زدنه که به نوعی اعلام هشدار برای جذب جنس مخالف از سمت نرهست و بخش دوم ماده صداهایی مثل خوندن نر ولی نه به اون وضوح از خودش تولید میکنه که خیلی مست و آماده هست و در بعضی مواقع هم به تخم گذاری پوچ ختم میشه.ولی سر و صدا نکردن دلیل بر عیب یا نقصانی نمیشه.پیروز باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام احساس میکنم زیر پلک یکی از چشمای عروسم پوست یا یه چنین چیزیه. به طوری که وقتی چشمش بستس میشه با دست جابجاش کرد.
    باز عکس میذارم ولی میشه احتمالاتو بگین؟؟؟
    یه چند وقتی اینطوریه .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام احساس میکنم زیر پلک یکی از چشمای عروسم پوست یا یه چنین چیزیه. به طوری که وقتی چشمش بستس میشه با دست جابجاش کرد.
    باز عکس میذارم ولی میشه احتمالاتو بگین؟؟؟
    یه چند وقتی اینطوریه .
    سلام.بدون عکس اصلا نمیشه نظری داد ولی بدون شک بیماری های مربوط به چشم پرندگان فقط با مراجعه به دامپزشک قابل درمان هستن و روش های تجربیه ما مناسب نیست چون با یک تجویز اشتباه ممکنه پرنده بینایی و در ادامه زیباییش رو از دست بده.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    امروز رفتم یه کوزه خریدم برای عروسهام اومدم خونه میبینم خیلی خیلی کوچیکه اصلا برای عروس ها مناسب نیست. میخواستم بدونم نظرتون چیه یه مدت مثلا 10-20 روز کلا لونه رو بردارم بعد از این مدت کامل تقویتشون کنم بعد به جای لونه از قلقک یا کوزه های بزرگتر استفاده کنم براشون ؟
    چون عروس من چندین بار نصفه نیمه جفتگیری کردن اما تخمی نگذاشتن 4 بار خودم دیدم نر سوار ماده میشه 2-3 بارم دیدم عروس ماده خیلی مدفوع غلیظی داره اما خبری از تخم گذاشتن نبوده. ممنون میشم کمک کنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    امروز رفتم یه کوزه خریدم برای عروسهام اومدم خونه میبینم خیلی خیلی کوچیکه اصلا برای عروس ها مناسب نیست. میخواستم بدونم نظرتون چیه یه مدت مثلا 10-20 روز کلا لونه رو بردارم بعد از این مدت کامل تقویتشون کنم بعد به جای لونه از قلقک یا کوزه های بزرگتر استفاده کنم براشون ؟
    چون عروس من چندین بار نصفه نیمه جفتگیری کردن اما تخمی نگذاشتن 4 بار خودم دیدم نر سوار ماده میشه 2-3 بارم دیدم عروس ماده خیلی مدفوع غلیظی داره اما خبری از تخم گذاشتن نبوده. ممنون میشم کمک کنید
    سلام.در مورد برداشتن لونه که به نظر من بجای بیست روز چهل روز لونه رو بردار و خوب تقویتشون کن.در مورد سفال هم اگه یادت باشه قلک های سفالی بزرگی بود در دوران کودکیمون که خیلی مناسب هستن و فقط کافیه با دقت یک طرفش رو بشکنی تا یک محیط عالی واسه تخم گذاری بشه.توی جاده ی کاشان و قم هم خیلی زیاد هستن این قلک ها.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس
    شماره عضویت
    8880
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.لطفا سایز عکس هات رو کوچیک کن و همه رو توی یک پست قرار بده تا نظم بهم نخوره.عروس شما هم یک ماده ی حدود یک سال و دو الی یک سال و نیمه هستش و باید خدمتت عرض کنم تا زمانیکه ماده مست نشه شروع به سر و صدا کردن نمیکنه.این سر و صدا شامل دو بخشه.یک بخش که جیغ زدنه که به نوعی اعلام هشدار برای جذب جنس مخالف از سمت نرهست و بخش دوم ماده صداهایی مثل خوندن نر ولی نه به اون وضوح از خودش تولید میکنه که خیلی مست و آماده هست و در بعضی مواقع هم به تخم گذاری پوچ ختم میشه.ولی سر و صدا نکردن دلیل بر عیب یا نقصانی نمیشه.پیروز باشید
    اولا بابت عکس ها عذر میخوام چون دفعه اولم بود عکس اپلود میکردم
    دوما امکان به حرف اومدنش هست؟یعنی میتونه حرف بزنه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadiran نمایش پست ها
    اولا بابت عکس ها عذر میخوام چون دفعه اولم بود عکس اپلود میکردم
    دوما امکان به حرف اومدنش هست؟یعنی میتونه حرف بزنه؟
    توی دنیای پرندگان و بخصوص خانواده ی طوطی سانان غیرممکن وجود نداره ولی پرنده ی شما بالغ و از همه مهمتر ماده هست(ماده ها استعداد کمتری نسبت به پرنده های نر در سخنگو شدن دارن) و این یعنی اگر برای یک جوجه ی پنجاه روزه باید روزی یک ساعت وقت گذاشت شما باید روزی سه الی چهارساعت مداوم وقت بگذارین و در نهایت دو الی سه کلمه رو یادش بدین که کار واقعا دشوار و طاقت فرساییه.

صفحه 151 از 1915 نخستنخست ... 511011321331341351361371381391401411421431441451461471481491501511521531541551561571581591601611621631641651661671681691702012516511151 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)