کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    17606
    سلام . من میخوام عروسامو واکسن بزنم چون نمیدونم که ایا پرنده فروشه واکسن زدشون یا نه . میخواستم بپرسم که زدن واکسن برای جفت خوردنشون که مشکلی ایجاد میکنه یا نه ؟ بعد از خوردن واکسن اخلاقش خشن میشه یا نه ؟ ایا اصلا نیاز هستن که واکسن بخوره؟ ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.h.kh نمایش پست ها
    سلام . من میخوام عروسامو واکسن بزنم چون نمیدونم که ایا پرنده فروشه واکسن زدشون یا نه . میخواستم بپرسم که زدن واکسن برای جفت خوردنشون که مشکلی ایجاد میکنه یا نه ؟ بعد از خوردن واکسن اخلاقش خشن میشه یا نه ؟ ایا اصلا نیاز هستن که واکسن بخوره؟ ممنون
    من شنیدنم برایه طوطی نیازی نیست واکسن بزنی . واکسن چی میخوایی بزنی نیوکاسل؟ فکر نکنم نیازی باشه چون با پرنده هایه دیگه تماسی ندارن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968

سلام
    واکسن بهشون استرس وارد میکنه و ممکنه کمی خشن تر شن که بعد یک مدت مثل اول میشن
    واکسن زدن یا نطدن هم به خودتون بستگی داره بعضیا میزنن بعضی ها نمیزنن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    17606
    بعد یه سوال دیگه الان متوجه شدم عروس مادم سرماخورده و ادسه میکنه برای خوب شدنش چی بهش بدم ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    بعد یه سوال دیگه الان متوجه شدم عروس مادم سرماخورده و ادسه میکنه برای خوب شدنش چی بهش بدم ؟
    عطسه طوطی معمولا طبیعیه ، موقع تمیز کردن خودش معمولا عطسه میکنه. اگه سرما خورده بینیش قرمز میشه و پف میکنه که اون رو هم میشه با گرم نگه داشتن محیط و قرار ندادنش در معرض باد کنترل کرد.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    اینم چنتا عکس از عروس ماده که گفتم پاش و صورتش کم پشته

از نظر رفناری عادی هستش با نر هی اینور و انور میره و تحرک نسبی داره
    بازم سلام یکی راهنمایی کنه ممنون میشم این پر ریزی طبیعی هستش تو عکس هست قیمتی از پاش خالی از پر شده

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    بازم سلام یکی راهنمایی کنه ممنون میشم این پر ریزی طبیعی هستش تو عکس هست قیمتی از پاش خالی از پر شده
    سلام
    گاهی اوقتا اینطور میشه بعضی از قسمت های بدن پرنده و بخاطر این هست که توسط جفتش کندیه میشه و بعد یک مدت ریشه ستس میشه و مثل قبل پرها رشد نمیشکنه
    ولی بخاطر پر ریزی فکر نمیکنم اینطوری شدنش طبیعی باشه ممکنه کمبئد ویتامین و مواد معدنی داشته باشه یا انگل و قارج که باید امپزشک تشخیص بده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    سلام سحر خانم مادتون بشدت ضعیف شده نباید اجازه میدادین مجددا تخم گذاری کنه .اگر نکتون دارید تو آبش نکتون اس حل کنید ورو غذاش نکتون ام اس بریزید. با این اوصافی که شما میگید خیلی احتمال داره که تخم گیر کنه و...حواستون بهش باشه .اگر همون ماده ی دستیتون هست سعی کنید یجوری سرگرمش کنید تا بیخیال تخم گذاری بشه و...اگر نکتون و...تو آبش عسل و قطره ی کلسیم بریزید
    سلام آقا رضا
    تخم نداشت دیگه اون آخریش بود تا شب قبلش خیلی خوب بود اما شب تخم گذاشته بودوفرداش به این اوضاع افتاده بود
    همش بالا میاورد و میخوابید مدفوعش هم گچی بود و یه نقطه سبز کوچیک داخلش بود بردم دامپرشک گفت باکتری و انگل داره
    این داروهارو داد
    مترونیدازول انسانی روزی سه وعده هربار 2. سی سی داخل یک سی سی آب
    florfenicol هاگن:روزی سه بار هربار دوقطره
    متوکلوپرامید انسانی:روزی دوقطره
    مولتی ویتامین هاگن
    لوامیزول دوروز داخل آبش
    بعدش مقدار مدفوعش زیاد شد و چسبنده و به رنگ سبز تیره طوری که بهش آویزون میشد
    امروز صبح بهش دارو دادم با سرنگ بیرون ریختش و باخون تازه همراه بود اما فقط همون یه بار بود
    امروز یه مقدار ارزن و کتان و تخم مرغ پخته خورده اما هنوز بیحاله به شدت و خیلی ضعیف شده مدفوعش هم به این شکل دراومده

گاهی اون قسمت سبز روشن تیره تر هستش
    الان علائمش فقط خوابیدن زیاد و بی اشتهایی و این مدفوع هستش
    میدونید چه مشکلی داره؟خیلی حالش بده لطفا راهنمایی کنید چیکارش کنم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس
    شماره عضویت
    17815
    سلام من یه جفت عروس خریدم گفتن مولد هستش میخواستم بدونم اینا واقعا مولد هستن سنشون چقدره؟؟؟

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    سلام از نظر من این نوع خالی شدن پر پا وصورت طبیعی نیست .چشم پرنده ی مادتون حمع تر از حالت عادی هست ممکنه که پرندتون بیماریی داخلی داشته باشه بهتره به دامپزشک مراجعه کنید تا حداقل یه کشت مدفوع بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_sh نمایش پست ها
    سلام آقا رضا
    تخم نداشت دیگه اون آخریش بود تا شب قبلش خیلی خوب بود اما شب تخم گذاشته بودوفرداش به این اوضاع افتاده بود
    همش بالا میاورد و میخوابید مدفوعش هم گچی بود و یه نقطه سبز کوچیک داخلش بود بردم دامپرشک گفت باکتری و انگل داره
    این داروهارو داد
    مترونیدازول انسانی روزی سه وعده هربار 2. سی سی داخل یک سی سی آب
    florfenicol هاگن:روزی سه بار هربار دوقطره
    متوکلوپرامید انسانی:روزی دوقطره
    مولتی ویتامین هاگن
    لوامیزول دوروز داخل آبش
    بعدش مقدار مدفوعش زیاد شد و چسبنده و به رنگ سبز تیره طوری که بهش آویزون میشد
    امروز صبح بهش دارو دادم با سرنگ بیرون ریختش و باخون تازه همراه بود اما فقط همون یه بار بود
    امروز یه مقدار ارزن و کتان و تخم مرغ پخته خورده اما هنوز بیحاله به شدت و خیلی ضعیف شده مدفوعش هم به این شکل دراومده

گاهی اون قسمت سبز روشن تیره تر هستش
    الان علائمش فقط خوابیدن زیاد و بی اشتهایی و این مدفوع هستش
    میدونید چه مشکلی داره؟خیلی حالش بده لطفا راهنمایی کنید چیکارش کنم
    سلام سحر خانم .اگر میخواید طبق توصیه ی دامپزشک پیش برید که هیچی همونطور پیش برید انشالله نتیجه بگیرید.ولی این حالت معمولا وقتی پیش میاد که پرنده چیزی رو خورده باشه ومسموم شده باشه.چیزی مثل رنگ روی در ومیز و... عروس شما هیچ کدوم از این ها رو نخورده؟مدفوعش حالت نگران کننده ای نداره وبا وضعیتی که میگید طبیعی هست .من اگر پرنده ی خودم بود بهش با لوله سرلاک میدادم و تو آب سرلاکش هم حتما عسل طبیعی حل میکردم چون پرنده تو این وضعیت قند خونش پایین میاد وپایین اومدن قند خون هم خطرناکه و همینطور اون داروی متوکلوپروماید انسانی رو هم که ضد تهوع هست رو به هیچ عنوان استفاده نمیکردم ولی بقیه مثلا مترو و...رو تو سرلاک حل میکردم میدادم .بازم تصمیم با خودتون

نقل قول نوشته اصلی توسط Ihan.A نمایش پست ها
    سلام من یه جفت عروس خریدم گفتن مولد هستش میخواستم بدونم اینا واقعا مولد هستن سنشون چقدره؟؟؟
    سلام از روی عکس نمیشه مولد بودن یا نبودن پرنده رو فهمید اگر میخواید از جنسیتشون مطمئن باشید عکس از زیر دم پرنده هاتون بدین که ببینیم نر وماده هستند یانه که ظاهرا هستند و سنشون هم بنظر من حدود 2سال هست

صفحه 1494 از 1915 نخستنخست ... 4949941394144414751476147714781479148014811482148314841485148614871488148914901491149214931494149514961497149814991500150115021503150415051506150715081509151015111512151315441594 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)