کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    17606
    کمکم کنید . عروس گرفتم یه جفت ولی ماده مرد امروز . نمیدونم چرا مرد. حالا یه ماده دیگه برا نرم خریدم . اما چرت میزنه همش نمیدونم چرا . میترسم این هم بمیره . کمکم کنید لطفا . بعد میخواستم بگم برا جفت خوردنشون باید چیکار کنم؟. دوستان کمکم کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    دوستان جفت نر :‌ خاکستری و ماده : گلباقالی جوجه هاش معمولا چه رنگی میشند؟؟؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی،جفت عروس هلندی
    شماره عضویت
    12411
    سلام.امروز طوطی هارو بردم سر تراس.نگطوطی نر غرغر میکرد مث جوجه نر قناری ک خوندن بلد نیست.نشونه خوبیه? ۱۰۰درصد نره?

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.h.kh نمایش پست ها
    کمکم کنید . عروس گرفتم یه جفت ولی ماده مرد امروز . نمیدونم چرا مرد. حالا یه ماده دیگه برا نرم خریدم . اما چرت میزنه همش نمیدونم چرا . میترسم این هم بمیره . کمکم کنید لطفا . بعد میخواستم بگم برا جفت خوردنشون باید چیکار کنم؟. دوستان کمکم کنید
    هر حیوونی موقع ورود به محیط جدید کم غذا و بی حال میشه . اگه تو مغازه چک کردید رفتارشو بعد خریدید مورد خاصی وجود نداره .

اگه هردو اماده هستن که بعید میدونم. میتونید بندازید پیش هم . ولی در کل بهتره قفساشون از هم دور باشن در حد صدا شنیدن . حدودا 6 5 روز بعد اگه دیدید موقع شنیدن صدای همدیگکه زیاد عکس العمل نشون میدن و جیغ و داد میکنن قفساشونو بیارید نزدیک همدیگه حدودا 2 3 متر با هم فاصله داشته باشن . چند روز بعد قفساشونو به هم دیگه بچسبونید و نهایتا دو سه روز بعد بندازیدشون پیش هم اگه اشتباه نکنم بهتره نر رو بندازید تو قفس ماده
    توی این مدت غذای های گرم ( به صورت متعادل به خاطر گرمی هوا) به هر دو پرنده بدید تا مست و اماده بشن
    و یه چیز دیگه : پروسه جفت انداختن ممکنه تا 1 ماه طول بکشه و یا اصلا دوتا پرنده به هم علاقه نشون ندن و در این صورت مجبور میشید یکی از پرنده ها رو عوض کنید. بهتره رفتارشونو زیر نظر بگیرید ممکنه نر اماده باشه و ماده تمایلی به نر نداشته باشه و بالعکس.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    دوستان جفت نر :‌ خاکستری و ماده : گلباقالی جوجه هاش معمولا چه رنگی میشند؟؟؟
    ممنون
    نمیشه دقیق گفت چون رابطه غالب و مغلوب تعیین میکنه . ممکنه نر خاکستری پدری آلبینو داشته باشه و ژن آلبینو رو هم داشته باشه در حالی که ژن غالبش خاکستریه و تو جوجه ها با درصد احتمال کم البینو متولد بشه.ولی جفتی که من داشتم همونی بود که شما گفتی. جوجه هاش ابلق، گلباقالی، سینامون، خاکستری میشدن . ولی بازم میگم ممکنه تفاوت داشته باشن هیچ چیز قطعی وجود نداره

نقل قول نوشته اصلی توسط meraj65 نمایش پست ها
    سلام.امروز طوطی هارو بردم سر تراس.نگطوطی نر غرغر میکرد مث جوجه نر قناری ک خوندن بلد نیست.نشونه خوبیه? ۱۰۰درصد نره?
    به احتمال 99 درصد بله .
    البته ماده های مست و اماده جفت گیری هم بعضا ریزخونی و اواز بسیار نا منظمی ممکنه داشته باشن .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    17796
    سلام من يه جوجه لوتنينوي سي روزه دارم ميگن اگه كچل باشن از وقتي جوجه هستن مشخصه...جوجه ي منم رو سرش پري نداره كچله؟حتي تاجش هم در نيومده!!ممكنه تاج هم نداشته باشن؟!و يكي ديگه هم اينكه رو قسمت چينه دونش هم پر نداره!!رو قسمت چينه دونش هم ميشه پر نداشته باشه يا هنوز وقت هست واسه در اومدنش؟!!

يه سوال ديگه اينكه پرندم زياد تميز نيست چون جوجس هم نميدونم چطور تميزش كنم كه يه وقت سرما نخوره..چيكارش كنم؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط (Mohi) نمایش پست ها
    سلام من يه جوجه لوتنينوي سي روزه دارم ميگن اگه كچل باشن از وقتي جوجه هستن مشخصه...جوجه ي منم رو سرش پري نداره كچله؟حتي تاجش هم در نيومده!!ممكنه تاج هم نداشته باشن؟!و يكي ديگه هم اينكه رو قسمت چينه دونش هم پر نداره!!رو قسمت چينه دونش هم ميشه پر نداشته باشه يا هنوز وقت هست واسه در اومدنش؟!!

يه سوال ديگه اينكه پرندم زياد تميز نيست چون جوجس هم نميدونم چطور تميزش كنم كه يه وقت سرما نخوره..چيكارش كنم؟؟
    سلام پشت سش اختمال زیاد پر در نمیاره ولی تاجش درست میشه چینه دونش هم باید الان پرداشته باشه که فکر میکنم توسط والدینش کنده شده اون تا هفته دیگه پر درمیاره اگه جفت پرهاشو کنده باشن
    یکم پنبه نم دار کنید و اروروم تمیزش کنید البته تمیز کردن فقط قسمتهایی که سرلاک ریخته باشه بقیه بدنش نیاز به تمیز شدن نداره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    17606
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad 22 نمایش پست ها
    هر حیوونی موقع ورود به محیط جدید کم غذا و بی حال میشه . اگه تو مغازه چک کردید رفتارشو بعد خریدید مورد خاصی وجود نداره .

اگه هردو اماده هستن که بعید میدونم. میتونید بندازید پیش هم . ولی در کل بهتره قفساشون از هم دور باشن در حد صدا شنیدن . حدودا 6 5 روز بعد اگه دیدید موقع شنیدن صدای همدیگکه زیاد عکس العمل نشون میدن و جیغ و داد میکنن قفساشونو بیارید نزدیک همدیگه حدودا 2 3 متر با هم فاصله داشته باشن . چند روز بعد قفساشونو به هم دیگه بچسبونید و نهایتا دو سه روز بعد بندازیدشون پیش هم اگه اشتباه نکنم بهتره نر رو بندازید تو قفس ماده
    توی این مدت غذای های گرم ( به صورت متعادل به خاطر گرمی هوا) به هر دو پرنده بدید تا مست و اماده بشن
    و یه چیز دیگه : پروسه جفت انداختن ممکنه تا 1 ماه طول بکشه و یا اصلا دوتا پرنده به هم علاقه نشون ندن و در این صورت مجبور میشید یکی از پرنده ها رو عوض کنید. بهتره رفتارشونو زیر نظر بگیرید ممکنه نر اماده باشه و ماده تمایلی به نر نداشته باشه و بالعکس.
    سلام من چون قفس دیگه ای ندارم ماده رو پیش نره انداختم با این حال با هم زیاد کاری ندارن ولی سر غذا گاهی با هم دعوا میکنند . حتما باید جداشون کنم ؟ حتما باید جداشون کنم تا جفت بخورن ؟ بعد پروسه زمانی جفت خوردنشون حدا اکثر چقدر طول میکشه ؟ ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    17606
    سمت راستیه ماده ای بود که مرد و سمت چیه نره هست

ماده ی جدیدی که گرفتم تو عکس پایین سمت چپیه هست . ایا به نظرتون اینا جفت میخورن یا نه ؟

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.h.kh نمایش پست ها
    سمت راستیه ماده ای بود که مرد و سمت چیه نره هست

ماده ی جدیدی که گرفتم تو عکس پایین سمت چپیه هست . ایا به نظرتون اینا جفت میخورن یا نه ؟
    به نظرم این پرنده جوجه نر هست نه ماده بالغ .
    مادتون هم انگار تیغه کرده بوده .

صفحه 1490 از 1915 نخستنخست ... 4909901390144014711472147314741475147614771478147914801481148214831484148514861487148814891490149114921493149414951496149714981499150015011502150315041505150615071508150915401590 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)