کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط roya13675 نمایش پست ها
    خیلی ممنون که راهنمایی میکنید.
    پس لونه برای تخم گذاری درست کردند؟
    ممنون
    خواهش میکنم
    کلن وقتی میرن تو لونه میخوابن یعنی دارن لونه اماده میکنند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14724
    نقل قول نوشته اصلی توسط *الی* نمایش پست ها
    خوب آخع از هر روشی برای آروم کردنش استفاده کردم....غذاهای مختلف مناسب رو براش میزارم....فقط دستم رو میبرم تو قفسش بی اینکه کاری بکارش داشته باشم....شبای اول براش برق روشن میزاشتم...همیشه کلی باهاش میحرفم که ترسش بریزه..تا سعی دارم تنهاش هم نمیزارم....شاید با مرور زمان عادت کنه نمیدونم
    من تحقیق کردم و امتحان کردم شما فکر کن عروسی که گوشت دستو غلفتی میکند الان رو دستم میشینه و دونم میگیره ازم
    بنظر من عروس یا هر پرنده دیگه که تو قفسه مخصوصا که وحشی باشه اون داخل قفسو حاشیه امن برا خودش میدونه و کلی باید وقت بزاری تا پرنده تو اون محیط کوچیک که راه فراری هم نداره و ترسش چند برابره اجبارا عادت کنه بشما نظر من اینه بهترین کار در آوردن از قفسه و تو مجاورت تردد قرار دادنشه البته بدون اینکه اهمیت بهش بدین بعد یه مدت با توجه به اینکه راه فرارم داره و استرسشم کمتره میفهمه که شما براش خطری نداری ،البته اگه پر نداشته باشه که بپره و صدمه ببینه بهتره ،من که خودم در عرض دوروز بدونه گشنه نگه داشتن و با حداقل استرس رامش کردم نهایتا اگر استرس هم میداشت دوروز بود و بهتر از اینه که چند هفته تنه پرنده رو بلرزونیم ،این نظر منه حالا متخصصینم نظرشونو بدن ( البته قبل آزاد کردن تو محیط حتما سه الی چهار روز تو قفس و یه کنج باشه که کمی استرس حملو نقل ش و ورود به محیط جدیدش کاهش پیدا کنه )
    ویرایش توسط adwin : 10th April 2015 در ساعت 09:40 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط adwin نمایش پست ها
    من تحقیق کردم و امتحان کردم شما فکر کن عروسی که گوشت دستو غلفتی میکند الان رو دستم میشینه و دونم میگیره ازم
    بنظر من عروس یا هر پرنده دیگه که تو قفسه مخصوصا که وحشی باشه اون داخل قفسو حاشیه امن برا خودش میدونه و کلی باید وقت بزاری تا پرنده تو اون محیط کوچیک که راه فراری هم نداره و ترسش چند برابره اجبارا عادت کنه بشما نظر من اینه بهترین کار در آوردن از قفسه و تو مجاورت تردد قرار دادنشه البته بدون اینکه اهمیت بهش بدین بعد یه مدت با توجه به اینکه راه فرارم داره و استرسشم کمتره میفهمه که شما براش خطری نداری ،البته اگه پر نداشته باشه که بپره و صدمه ببینه بهتره ،من که خودم در عرض دوروز بدونه گشنه نگه داشتن و با حداقل استرس رامش کردم نهایتا اگر استرس هم میداشت دوروز بود و بهتر از اینه که چند هفته تنه پرنده رو بلرزونیم ،این نظر منه حالا متخصصینم نظرشونو بدن ( البته قبل آزاد کردن تو محیط حتما سه الی چهار روز تو قفس و یه کنج باشه که کمی استرس حملو نقل ش و ورود به محیط جدیدش کاهش پیدا کنه )
    در این مورد بحث شده به اندازه کافی و هیچ کدوم از مدیران بخش طوطی این رفتار رو تایید نمیکنیم حتی اگه درست باشه
    کی گفته گشنگی بدید به پرنده ؟ برداشتن غذا که تو تاپیک همه چیز در مورد عروس هلندی گفتم مرحله اخره 4و5 ساعت گفتم غذارو بردارید اگه غذا نگرفت که میگیره
    این رفتار اگه درست بود وقتی رو پرنده هایی مثل کاسکو و کاکادو ها انجام بشه نباید پرکنی بگیرن و عصبی شن
    اونایی که این روش رو تایید میکنن میتونن رو کاسکو و کاکادو که روحیه حساسی دارن هم نتیجه بگیرن؟
    همونطور که مدیرکل گفتن این همه کلیپ دستی کردن از پرورش دهندهای خارجی هست کدوم یکی پرنده رو زورکی تو دست گرفته تا دستی شه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14724
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    در این مورد بحث شده به اندازه کافی و هیچ کدوم از مدیران بخش طوطی این رفتار رو تایید نمیکنیم حتی اگه درست باشه
    کی گفته گشنگی بدید به پرنده ؟ برداشتن غذا که تو تاپیک همه چیز در مورد عروس هلندی گفتم مرحله اخره 4و5 ساعت گفتم غذارو بردارید اگه غذا نگرفت که میگیره
    این رفتار اگه درست بود وقتی رو پرنده هایی مثل کاسکو و کاکادو ها انجام بشه نباید پرکنی بگیرن و عصبی شن
    اونایی که این روش رو تایید میکنن میتونن رو کاسکو و کاکادو که روحیه حساسی دارن هم نتیجه بگیرن؟
    همونطور که مدیرکل گفتن این همه کلیپ دستی کردن از پرورش دهندهای خارجی هست کدوم یکی پرنده رو زورکی تو دست گرفته تا دستی شه؟
    دوست عزيز درسته من طوطي زياد نداشتم و تجربه هم نداشتم ولي مطالعم تو اين زمينه كم نبوده
    راجع به مطلب بالاتون(كه قرمزش كردم)فكر ميكنم خيلي نتيجه گيريتون زود و متعصبانه هست.
    در مورد گرسنه نگه داشتن تو سايتهاي خارجي كه مطالعه كردم اتفاقا پرنده رام رو گرسنه نگه ميدارن كه بتونن تريك هاي خاص رو بهشون آموزش بدن و با غذاي مورد علاقه شون پاداش ميگيرن.
    ضمنا نه كاسكو و نه كاكادو و نه آرا طوطي خيييلي حساسي نيستند بلكه چون ميزان هوششون نسبت به ساير طوطيسانان بيشتره خطر رو بيشتر درك ميكنن و اگر اهلي هم نباشن خو گرفتن با انسان براشون سخت تره و همچنين وابستگيهاشونم بيشتره
    بخاطر همين زمان رام كردن هر كدوم با هم فرق داره
    البته من يادم نمياد گفته باشم زوركي پرنده رو دست گرفتم كه رام بشه (زمان گرفتن پرنده تو دست هم به نظرم به نوع و سن و ميزان وحشي بودن پرنده بستگي داره كه اونم يهو انجام نميشه و قبلش بايد يكسري كارها انجام بشه نه اينكه تا پرنده رو آورديم بيرون بسم الله بگيمو بگيريم تو دست من كلي تلاش كردم با وسايل سرگرم بشه بعد تونستم سرشو نوازش كنم و درنهايش گرفتم تو دستم ولي ديگه گازم نگرفت )
    البته نظر همه دوستان محترمه و نظر متخصصين ارجح
    يا حق
    ویرایش توسط adwin : 11th April 2015 در ساعت 09:15 AM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    17447
    سلام به همه دوستان

یک جفت عروس هلندی دارم، نر مرواریدی 6 ماهه، ماده دارچینی 5 ماهه ،

ماده واسه داییمه ، الان نزدیک 2 هفته اس اوردش خونه ما ، و تقریبا من 1 هفته میشه ک تو یک قفس نگهشون میدارم.

گاهی اوقات باهم جنگ خفیف می کنن من هم بخاطر این 2 تا جای غذا براشون گذاشتم ، این دعوا عادیه؟

یک سوال دیگه هم داشتم این بود که ماده دمش شکسته بود من درش اوردم الان یک دم داره ک اون نشکسه اما ی خورده انگاری معلقه چقدر طول میکشه دمش در بیاد، و چی بدم بخوره زود در بیاد.
    اون یکی دمش و چکار کنم ؟

ممنون میشم کسانی که تجربه بالایی دارند جواب منو بدند

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    دوست عزيز درسته من طوطي زياد نداشتم و تجربه هم نداشتم ولي مطالعم تو اين زمينه كم نبوده
    راجع به مطلب بالاتون(كه قرمزش كردم)فكر ميكنم خيلي نتيجه گيريتون زود و متعصبانه هست.
    در مورد گرسنه نگه داشتن تو سايتهاي خارجي كه مطالعه كردم اتفاقا پرنده رام رو گرسنه نگه ميدارن كه بتونن تريك هاي خاص رو بهشون آموزش بدن و با غذاي مورد علاقه شون پاداش ميگيرن.
    ضمنا نه كاسكو و نه كاكادو و نه آرا طوطي خيييلي حساسي نيستند بلكه چون ميزان هوششون نسبت به ساير طوطيسانان بيشتره خطر رو بيشتر درك ميكنن و اگر اهلي هم نباشن خو گرفتن با انسان براشون سخت تره و همچنين وابستگيهاشونم بيشتره
    بخاطر همين زمان رام كردن هر كدوم با هم فرق داره
    البته من يادم نمياد گفته باشم زوركي پرنده رو دست گرفتم كه رام بشه (زمان گرفتن پرنده تو دست هم به نظرم به نوع و سن و ميزان وحشي بودن پرنده بستگي داره كه اونم يهو انجام نميشه و قبلش بايد يكسري كارها انجام بشه نه اينكه تا پرنده رو آورديم بيرون بسم الله بگيمو بگيريم تو دست من كلي تلاش كردم با وسايل سرگرم بشه بعد تونستم سرشو نوازش كنم و درنهايش گرفتم تو دستم ولي ديگه گازم نگرفت )
    يا حق
    حتما خوب مطالعه و تحقیق نکردی دوست عزیزم ، یا منابعت برای مطالعه معتبر نبوده ، طوطی نباید استرس تحمل کنه ، این طوطی هست که باید انتخاب کنه کی به سمت انسان بیاد . سابقا فقط در پرنده فروشی های مولوی میشنیدم که کسی ادعا کنه طوطی رو در ۲ روز رام کرده . این روش مدت هاست که منسوخ شده ... و در نهایت اینکه شما به این نتیجه رسیدی دلیل نمیشه بیای بسطش بدی وتوصیه کنی به دیگران! فوقش بفرمایید نظر شخصی من هست و تمام! ریشه بسیاری از مشکلاتی که طوطی در ماه ها و سال های بعد از ورود به منزل دچارش میشه همین استرس های ناشی از اشتباهات صاحبشه!

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 11th April 2015 در ساعت 09:21 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14724
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    حتما خوب مطالعه و تحقیق نکردی دوست عزیزم ، یا منابعت برای مطالعه معتبر نبوده ، طوطی نباید استرس تحمل کنه ، این طوطی هست که باید انتخاب کنه کی به سمت انسان بیاد . سابقا فقط در پرنده فروشی های مولوی میشنیدم که کسی ادعا کنه طوطی رو در ۲ روز رام کرده . این روش مدت هاست که منسوخ شده ... و در نهایت اینکه شما به این نتیجه رسیدی دلیل نمیشه بیای بسطش بدی وتوصیه کنی به دیگران! فوقش بفرمایید نظر شخصی من هست و تمام! ریشه بسیاری از مشکلاتی که طوطی در ماه ها و سال های بعد از ورود به منزل دچارش میشه همین استرس های ناشی از اشتباهات صاحبشه!

موفق باشید
    اتفاقا خوب مطالعه كردم منبعم هم معتبر بوده
    شما ظاهرا پست قبلي بنده رو نخوندين من عينا تو پست قبلي عرض كردم كه
    (زمان گرفتن پرنده تو دست هم به نظرم به نوع و سن و ميزان وحشي بودن پرنده بستگي داره كه اونم يهو انجام نميشه و قبلش بايد يكسري كارها انجام بشه نه اينكه تا پرنده رو آورديم بيرون بسم الله بگيمو بگيريم تو دست من كلي تلاش كردم با وسايل سرگرم بشه بعد تونستم سرشو نوازش كنم و درنهايش گرفتم تو دستم ولي ديگه گازم نگرفت )

قطعا شما عروس دوساله وحشي رو نميتوني به اين سرعت رام كني ، پرنده من هم سني نداشت و وحشي هم نبوده و انسان نديده هم نبوده فقط چون محيطش بزرگ بود و موقع گرفتن ساير عروسها فرار كردن استرس بهش وارد شده بود و گاز گرفت ، با توجه به مطالبي كه بالا عرض كردم همه شرايط رو رعايت كردم
    در مورد فرمايش آخرتون هم كه فرمودين" بسطش بدين -من چيزي رو بسط ندادم - معمولا وقتي يه گروهي يكجا جمع ميشن و راجع به موضوع مشتركي گفتگو ميكنن نظراتشونو ميگن بقيه هم محق هستن بيان به نقد بكشند و نفي يا تاييدش كنند حالا اگه كلا نظر دادن اينجا مغاير مقرراته اعلام بفرماييد تا انجام نشه
    در مورد مطلبتون كه قرمزش كردم هم باز تو پست قبلي خط آخر نظر كارشناسي رو به متخصصين واگذار كردم :

مويد باشيد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    اتفاقا کامل خوندم پستتون رو

نوشته بودید :

و حالا نظرتون رو به این شکل بیان میکنید یا بهتره بگم تغییر میدید در صورتی که پستتون هنوز سر جاشه :

پرنده من هم سني نداشت و وحشي هم نبوده و انسان نديده هم نبوده فقط چون محيطش بزرگ بود و موقع گرفتن ساير عروسها فرار كردن استرس بهش وارد شده بود و گاز گرفت

بین اینا خیلی فرقه .

در ضمن اولا هر سایتی چون خارجی یا انگلیسی زبانه لزووما معتبر نیست . اون گرسنگی که شما میگی هم در سایت های معتبر توصیه نمیشه . معمولا از غذا هایی به عنوان پاداش استفاده میکنند که در جیره غذای عادیش نیست ، مثل انواع دانه های چرب . اگر غذایی طوطی درست باشه (شامل سبزیجات ، پلت و میوه ها) حتی در زمانی که سیره هم از دانه های چربی مثل تخمه و گردو و پسته و ... استقبال میکنه . و اینکه اگر هم فقط کمی گرسنه نگهش دارند ، مهم اینه که طوطی هیچ گونه ترسی نداره . آموزش تریک به طوطی با رام کردن طوطی وحشی ۲ تا چیز جدا از همه .

لازم نیست همیشه سر حرفاتون اینقدر پافشاری کنید تا مجبور بشید مثل اون خطوطی که با قرمز مشخص کردم حرف های خودتون رو نقض کنید و فکر کنید کسی هم نمیبینه!
    ویرایش توسط بابک آژیده : 11th April 2015 در ساعت 10:46 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14724
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    اتفاقا پستتون رو کامل خوندم :

حالا دارید عوضش میکنید به این شکل :

پرنده من هم سني نداشت و وحشي هم نبوده و انسان نديده هم نبوده فقط چون محيطش بزرگ بود و موقع گرفتن ساير عروسها فرار كردن استرس بهش وارد شده بود و گاز گرفت

یک نتیجه بسیار علمی هم گرفتم و اون اینه که طوطی که تا به حال انسان ندیده وحشی نیست!!!!

شما احیانا فکر کردی وحشی بودن عروس هلندی یه چیزی تو مایه های وحشی بودن پلنگ و خرسه؟! حتما باید خطرناک باشه که بگیم وحشیه؟ طوطی که بر اساس فرمایش شما انسان ندیده تا به حال اگرو حشی محسوب نمیشه پس چیه؟! ترسو؟ این رو هم محبت کنید بگید ممنون میشم .

و اینکه مجبور نیستید بنویسید تا اینطور ضد و نقیض بشه فرمایشاتتون!
    سپاس از سرعت بالاتون تو پاسخ دادن ! و اينكه صبر كردم تا ويرايشهاتون تموم بشه بعد نقل قول كنم ولي چون ويرايشتون زياد بود مجور شدم من هم ويرايش كنم
    منظور من از پست قبل شما دقيقا پست شماره 14524 بود نه پستهاي قبل
    در غير اينصورت لطف كنين تمام پستهاي قبلي بنده رو در اين زمينه خوب مطالعه فرماييد بنده از ابتدا گفتم كه تجربه زيادي ندارم حتي سن و جنسيت و رنگشم از دوستان پرسيدم
    اون بحث غلفتي كندن هم يكبار هنگام خريد اتفاق افتاد و از روي كم تجربگي فكر كردم خيلي وحشيه ولي بكمك دوستان از سن واقعي و علت رفتارش متوجه شدم رام كردنش زياد دشوار نيست
    در مورد فرمايشتون كه گفتين طوطي انسان نديده اگر باز عرايض قبليمو خوب مطالعه مي كردين متوجه ميشدين كه بنده عرض كردم اينو از فردي كه پاسيو داشت و خيلي هم محلش زيبا بود خريدم پس قطعا از جنگل نگرفتم كه انسان نديده باشه و فردي هم كه هزينه ميكنه و رسيدگي ساعتها كنارشونه و ازشون لذت ميبره فقط عادت به دستي كردن نداشته ضمنا بنده نگفتم عرايض بنده وحي منزل
    كه جنابعالي بالحن تمسخر اميز مرقو م فرمودين :
    یک نتیجه بسیار علمی هم گرفتم و اون اینه که طوطی که تا به حال انسان ندیده وحشی نیست!!!!
    ضمنا فكر كنم از نوع نوشتار و نگرش فرد بشه تشخيص داد كه در چه سطح فهم قرارداره و لزومي نداره شما به زحمت افتاده و با زبان كودكانه طبقه بندي وحش را توضيح بدين
    در شان حضرتعالي نيست.
    الانم احساس ميكنم جو بوجود اومده در اينجا زياد به تبادل نظر و در اختيار قرار دادن تجربيات نزديك نيست و عزيزان حالت دفاعي پيدا كردن و ظاهرا گروهي در تاييد فرمايشات خودشون مصررا
    اگرنه بنده فقط نظر شخصيمو دادم و در پايانشم گفتم كه نظر متخصصين ارجح تره ضمنا شما كه اينقدر دقيقي خوشحال ميشم نظرتون رو راجع به جمله دوستمون آقا ابولفضل هم با همين علاقه بگيد كه فرمودند"
    هیچ کدوم از مدیران بخش
    طوطی
    این رفتار رو تایید نمیکنیم حتی اگه درست باشه
    يعني واقعا كار درست حتي اگر برخلاف ميل عزيزان باشه تاييد نميشه !!!؟
    ویرایش توسط adwin : 11th April 2015 در ساعت 11:27 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14724
    خوب ظاهرا باز ويرايش داشتين بايد بيشتر صبر ميكردم

صفحه 1453 از 1915 نخستنخست ... 4539531353140314341435143614371438143914401441144214431444144514461447144814491450145114521453145414551456145714581459146014611462146314641465146614671468146914701471147215031553 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)