کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    عروس-برزیلی
    شماره عضویت
    15888
    نقل قول نوشته اصلی توسط minanasab نمایش پست ها
    سلام
    من 2 جفت عروس دارم که بعد از مدتها جفتگیری تخم نمی کردن؟!!!!
    تا اینکه برای راحتی خودم غذاها و اب و زودتر و راحتر عوض کنم 2 تا جفت و انداختم پیش هم چون جوجه پرون بود خیلی هم راحت بودن در لونه همینها هم که میزبان بودن هم بستم
    من 2 روز پیش این کارو کردم که دیشب اخر وقت دیدم ته قفس یکدونه تخمه
    برداشتمش دیدم یکم خیسه انگار جدید گذاشته بودن که شاخ در اوردم از این حرکت اینها این همه مدت تو لونه خودشون تخم نکرده بودن
    منم دوباره لونه شون رو نصب کردم تخم و گذاشتم تو لونه کلا هم همش جفت و که برگردوندم همش تو لونه هستن؟
    کاری باید انجام بدم؟
    اون جفتم هم همش صدای جیر جیر میدن ولی در لونه رو براشون باز نکردم خیلی سرو صدا می کنند در لونه اونها بسته بمونه؟

یک نکته اضافه کنم تخم از تو لونه بردارید بزارید تو ظرف ارزن و دفع کنید ویک تخم بدون نطفه برای هدایت جفت برای وارد شدن تو لونه بزارید بعد گذاشتن تخم بعدی جای تخم هارو عوض کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6029
    سلام دوستان
    من يه عروس هلندي خريدم سه ماه پيش
    ماده و سر حال و اهلي
    يك ما هست كه داره پر ريزي ميكنه
    يكي دو روزه كه حس ميكنم كمي بي حال تر شده و چند بار ديدم از رو چوب و يا قفسش كنترلشو از دست ميده و ميافته ولي مدفوعش تغييري نكرده
    اگه امكان داره راهنمايي كنيد
    من از مكمل يا غذاي خاصي استفاده نكردم و ارزن و كتان زياد ميخوره و تخمه آفتابگردان كه به نظرم فقط خورد ميكنه و فكر ميكنم مغزشو خورد ميكنه ولي نميخوره
    سبزيجات و ميوه هم نميخوره يه تكه كف دريا هم براش گذاشتم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    دوستان من یه اتاق دارم که اندازه نزدم اما بیش از 3*4 هست
    چند جفت عروس هم دارم که مولد هستند همگی میتونم درب قفس ها رو باز کنم . عروس ها همگی بیان بیرون اما لونه ها رو قفس ها نصب باشه فقط درب قفس ها باز باشه بتونند جفت ها بیان بیرون ؟ پرواز کنند شادی کنن ؟ میترسم این کارو بکنم اما جفت ها لونه ها و قفس های خودشون رو گم کنند... یک جفت مولد رام دارم که همیشه بیرون هستند و روی لونه های عروس های دیگه میرن میپرن اینور اونور روی قفس خودشون میخوابن و جفتگیری و تخم و جوجه تا حالا چندین مرتبه شده بدون مشکل بوده اگر این 5 جفت و 3 جوجه های ما که تازه دون خور شدن همگی ازاد بشن مشکل ساز میشه ؟ ممنون میشم کمک کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnam 56 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من يه عروس هلندي خريدم سه ماه پيش
    ماده و سر حال و اهلي
    يك ما هست كه داره پر ريزي ميكنه
    يكي دو روزه كه حس ميكنم كمي بي حال تر شده و چند بار ديدم از رو چوب و يا قفسش كنترلشو از دست ميده و ميافته ولي مدفوعش تغييري نكرده
    اگه امكان داره راهنمايي كنيد
    من از مكمل يا غذاي خاصي استفاده نكردم و ارزن و كتان زياد ميخوره و تخمه آفتابگردان كه به نظرم فقط خورد ميكنه و فكر ميكنم مغزشو خورد ميكنه ولي نميخوره
    سبزيجات و ميوه هم نميخوره يه تكه كف دريا هم براش گذاشتم
    سلام
    اگه مطمعن هستید تعادلش رو از دست میده سریع ببرید دامپزشکی
    جاشو گرم نگه دارید غذای ارزن و کتان هم بهش بدید تا دامپزشک نظر بده

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرادوند نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من یه اتاق دارم که اندازه نزدم اما بیش از 3*4 هست
    چند جفت عروس هم دارم که مولد هستند همگی میتونم درب قفس ها رو باز کنم . عروس ها همگی بیان بیرون اما لونه ها رو قفس ها نصب باشه فقط درب قفس ها باز باشه بتونند جفت ها بیان بیرون ؟ پرواز کنند شادی کنن ؟ میترسم این کارو بکنم اما جفت ها لونه ها و قفس های خودشون رو گم کنند... یک جفت مولد رام دارم که همیشه بیرون هستند و روی لونه های عروس های دیگه میرن میپرن اینور اونور روی قفس خودشون میخوابن و جفتگیری و تخم و جوجه تا حالا چندین مرتبه شده بدون مشکل بوده اگر این 5 جفت و 3 جوجه های ما که تازه دون خور شدن همگی ازاد بشن مشکل ساز میشه ؟ ممنون میشم کمک کنید
    سلام
    زمانی که تو استراحت هستن یک جفت یک جفت میتونید بیارید بیرون پرواز کنن ولی همه با هم به نظر من خوب نیست

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    زمانی که تو استراحت هستن یک جفت یک جفت میتونید بیارید بیرون پرواز کنن ولی همه با هم به نظر من خوب نیست
    سلام
    داداش اگر بیاد بیرون بخوام بگیرمشون بیشتر ناراحت میشن عذاب میکشن از بس میخوردن اینور اونور.... ترجیح میدم همون تو قفس باشند یه سری میارمشون بیرون وقتی همه جفت ها تو استراحت هستند ببینم چی میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی-خوکچه هندی-کاکاتیل-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    17057
    با سلام خدمت دوستان

میخواستم بدونم کاکاتیل من حدودا چه سنی داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    سلام دوستان عزیز. این جفت من فکر کنم باز دارن همون کارای دفعه قبل تخم گذاری رو می کنن. 1 هفته بعد از اولین جفت گیری 3 عدد تخم گذاشتن و اولین تخم در تاریخ 1 دی ماه بود یعنی تا امشب 22 روز گذشته البته 1 تخم رو همون چند روز اول شکستن . اینها از اون روزی که لونه گذاشتم تا همین الان روزی چندین بار جفت گیری می کنن. خیلی وقتا هم 2 تایی میان بیرون. الیته روی تخم ها می خوابن بیشتر موقع ها . نمی دونم با اینا چکار کنم ؟ تخم ها رو بردارم ؟ منتظر بمونم؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرادوند نمایش پست ها
    سلام
    داداش اگر بیاد بیرون بخوام بگیرمشون بیشتر ناراحت میشن عذاب میکشن از بس میخوردن اینور اونور.... ترجیح میدم همون تو قفس باشند یه سری میارمشون بیرون وقتی همه جفت ها تو استراحت هستند ببینم چی میشه

سلام، اگر بیرون میخواید بیارید بهتره نوبتی اجازه اینکارو بهشون بدید. تعداد م زیاد بشه استرس و آسیب هم بیشتر میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط amir-hossein نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان

میخواستم بدونم کاکاتیل من حدودا چه سنی داره

سلام نرتون کاملا بالغ هست

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز. این جفت من فکر کنم باز دارن همون کارای دفعه قبل تخم گذاری رو می کنن. 1 هفته بعد از اولین جفت گیری 3 عدد تخم گذاشتن و اولین تخم در تاریخ 1 دی ماه بود یعنی تا امشب 22 روز گذشته البته 1 تخم رو همون چند روز اول شکستن . اینها از اون روزی که لونه گذاشتم تا همین الان روزی چندین بار جفت گیری می کنن. خیلی وقتا هم 2 تایی میان بیرون. الیته روی تخم ها می خوابن بیشتر موقع ها . نمی دونم با اینا چکار کنم ؟ تخم ها رو بردارم ؟ منتظر بمونم؟
    سلام

کندلینگ کردید تخم هارو؟

بهتره این کارو انجام بدید تا متوجه بشیم تخمها در چه شرایطی هستند

ممکنه تخم اول رو شکسته باشن و شما برای تولد جوجه تخم دوم باید باز هم صبر کنید

صفحه 1396 از 1915 نخستنخست ... 39689612961346137713781379138013811382138313841385138613871388138913901391139213931394139513961397139813991400140114021403140414051406140714081409141014111412141314141415144614961896 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)