کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12213
    با سلام امروز 24روز از اخرین تخم هستش ولی جوجه ها از تخم بیرون نیامدن کندلینک کردم که رگه های خونی و جوجه داخل تخم مشخص بود نمیدونم جوجه داخل تخم مرده یا نه در ضمن. ماده از روز بیستمین روز از اولین تخم دیگه رو تخم ها نخوابید ولی عروس نر بعضی وقت ها رو تخم ها میخوابه
    به نظر شما باید چیکار کنم؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط maziyar نمایش پست ها
    با سلام امروز 24روز از اخرین تخم هستش ولی جوجه ها از تخم بیرون نیامدن کندلینک کردم که رگه های خونی و جوجه داخل تخم مشخص بود نمیدونم جوجه داخل تخم مرده یا نه در ضمن. ماده از روز بیستمین روز از اولین تخم دیگه رو تخم ها نخوابید ولی عروس نر بعضی وقت ها رو تخم ها میخوابه
    به نظر شما باید چیکار کنم؟

سه روز دیگه صبر کنید
    اگه جوجه ها بیرون نیومدن دیگه تخمهارو بردارید جفت و حسابی تقویت کنید
    دمای اتاق و یکم بیشتر کنید و رطوبت هم بالا ببرید که امید بیشتری باشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidzaman نمایش پست ها
    سلام.الان ۵روز هست جوجه رو اوردم خونه (عکسشو گذاشتم روز اول)الان رو دست میاد وا یمیسته .از دستم هم تخمه میگیره البته فقط تخمه به هیچ چیز دیگه علاقه نشون نمیده ارزن میتونه بخوره ولی فقط در حد چند دونه میخوره ولی تخمه رو چنان با ولع میخوره که خودم هم میخورم.الان تقریا از من میترسه و از قفس بیرون نماد خودش و دستمو مبرم طرفش میترسه ولی میاد رو دست .میخواستم بدونم الان چه کارهای لازم هست انجام بدم که به من عادت کنه و اشنا بشه.هدفم اینه که یک پرنده دستی داشته باشم و برای تخم گذاری و این موارد نمیخوام.ممنون از همه
    سلام
    تخمه رو فقط بذارید بریا جایزه دادن به پرنده و زیاد استفاده نکنید
    برای رام کردن و ... هم تاپیک زیر رو بخونید
    http://www.parsipet.ir/thread26430.html#post175162

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام.الان ۵روز هست جوجه رو اوردم خونه (عکسشو گذاشتم روز اول)الان رو دست میاد وا یمیسته .از دستم هم تخمه میگیره البته فقط تخمه به هیچ چیز دیگه علاقه نشون نمیده ارزن میتونه بخوره ولی فقط در حد چند دونه میخوره ولی تخمه رو چنان با ولع میخوره که خودم هم میخورم.الان تقریا از من میترسه و از قفس بیرون نماد خودش و دستمو مبرم طرفش میترسه ولی میاد رو دست .میخواستم بدونم الان چه کارهای لازم هست انجام بدم که به من عادت کنه و اشنا بشه.هدفم اینه که یک پرنده دستی داشته باشم و برای تخم گذاری و این موارد نمیخوام.ممنون از همه
    سلام

تخمه زیاد بهش ندید فقط در حد چند تا دونه که با دست بهش بدید به عنوان جایزه رو دست اومدن

در قفس رو باز بگذارید تا بیاد بیرون و بعد تمرین رو دست اومدن رو باهاش انجام بدید

سرش رو نوازش کنید آروم آروم

باهاش بیشتر وقت بگذرونید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط dena97 نمایش پست ها
    بالا هم گفتم باید ببینیم شدت اسیب دیدگی تا چه حدی است ولی از نظر بنده نمیتونه چون قرار وزن نر هم تحمل کنه و جفت گیری نیاز به پای قوی داره ولی اگه کف قفس جفت گیری کنه مشکلی نداره

ولی دنای عزیز ایشون گفتند که انگشت پاش روی هم میره. و این ربطی به جفت گیری صحیح نداره.
    به نظر من خیلی خوب میتونه جفت گیری کنه و مشکلی نداره.
    بازم به نظر من یه عکس از پاها بذارید خیلی بهتر میشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    سلام، جفت عروس های من چند روزیه همش تو قفسن و بیرون نمیان با اینکه قبلا ثانیه ای تو قفس نمیموندن، قبلا جفت گیری کردن و الآن بیشتر تو لونه میرن ولی تخمی در کار نیست، پرخاشگر و تا حدودی کم غذا شدن و ماده بدنش گرمتر از قبله، فرم بدنش هم طوریه که حدس میزنم تخم داشته باشه. میخوام ببینم اگر واقعا تخم داشته باشه چند روز طول میکشه تا تخم بذاره؟ بعضی وقتا هم بی قرار میشه
    ممنون

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    سلام، جفت عروس های من چند روزیه همش تو قفسن و بیرون نمیان با اینکه قبلا ثانیه ای تو قفس نمیموندن، قبلا جفت گیری کردن و الآن بیشتر تو لونه میرن ولی تخمی در کار نیست، پرخاشگر و تا حدودی کم غذا شدن و ماده بدنش گرمتر از قبله، فرم بدنش هم طوریه که حدس میزنم تخم داشته باشه. میخوام ببینم اگر واقعا تخم داشته باشه چند روز طول میکشه تا تخم بذاره؟ بعضی وقتا هم بی قرار میشه
    ممنون
    سلام
    دیگه لازم نیست از قفس بیان بیرون و همه رفتارها طبیعیه
    شما باید از مکمل کلسیم تو ابشون و از مقداری کاهو و تره استفاده کنید و دیگه کمتر بهشون کاری داشته باشید تا پایان مرحله جوجه کشی
    معمولا از زمان اولین جفتگیری از یک هفته تا 20 روز بعد تخم گزاری انجام میشه

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    ممنون
    سلام
    بهتره نزدیکشون نرید و بذارید احساس امنیت بیشتری کنن،نشونه های خوبی هستش ،اصولا بعد اولین جفتگیری اگر همه شرایط مهیا باشه 1هفته تا 10 روز طول میکشه اولین تخم رو بذارن،ببینیدشکمه ماده ورم نکرده؟یا مدفوعش آبکی و حجیم نشده؟اگر مطمین شدید ماده تخم داره مصرف سبزیجات خصوصا کاهو رو بیشتر کنید تا به دفع تخم ماده کمک کنه اما در دادن سبزیجات و کاهو زیاده روی نکنید،ان شالله تخم بذارن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    morgh eshgh
    شماره عضویت
    16879
    سلام.خدارو شکر از دیروز ظهر شروع کرد به خوردن گندم و تخم مرغ.خیالم راحت شد که زبون بسته گشنگی نمی کشه.نکته جالب واسم اینه که دقیقا به طور محسوس هر روز رفتارش بهتر میشه مثلا الان از جلو قفس رد میشم بعضی وقتها تا میبینه منو میپره پایین میاد جلو در (البته همیشه نه)از دوستان هم که کمک میکنن ممنون.راستی دیشب رفتم ارزن بگیرم یک چیزهای داشت میگفت ۷تخم.این از ارزن کامل تر نیست از نظر غذای؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام.خدارو شکر از دیروز ظهر شروع کرد به خوردن گندم و تخم مرغ.خیالم راحت شد که زبون بسته گشنگی نمی کشه.نکته جالب واسم اینه که دقیقا به طور محسوس هر روز رفتارش بهتر میشه مثلا الان از جلو قفس رد میشم بعضی وقتها تا میبینه منو میپره پایین میاد جلو در (البته همیشه نه)از دوستان هم که کمک میکنن ممنون.راستی دیشب رفتم ارزن بگیرم یک چیزهای داشت میگفت ۷تخم.این از ارزن کامل تر نیست از نظر غذای؟
    سلام، بله جوجه ک دانخور شده و تخمه رو براحتی میشکنه ارزن رو هم خوب میخوره و خودش رو سیر میکنه

خیلی عالیه، عروسها خیلی زوردتر از بقیه طوطی ها به انسان وابسته میشن، تو بیرون آوردنش ولی افراط و تفریط نکنید، روزانه تایم مشخصی بیاریدش بیرون تا بد عادت نشه

غذا هم ارزن و کتان( به نسبت یک سوم ارزن) براش بگذارید

هفت تخم شامل دونه های گرمه و برای آماده سازی جفت استفاده میشه که شما لازم ندارید

میوه و سبزیجات رو هم بهش بدید تا کم کم عادت کنه و بخوره

صفحه 1390 از 1915 نخستنخست ... 39089012901340137113721373137413751376137713781379138013811382138313841385138613871388138913901391139213931394139513961397139813991400140114021403140414051406140714081409144014901890 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)