همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرادوند نمایش پست ها
    سلام
    دوستان جفت جوان من 4 تخم گذاشت که اولین جوجه 16 روزه به دنیا اومد یعنی 16 روز از گذاشتن اولین تخم میگذشت که بیرون اومد جوجه ها هر روز یک به یک به دنیا اومدن و 1-2 روزه نفهمیدم به چه دلیلی مردن
    جوجه چهارم رو دیگه نزاشتم پدر مادر تغذیه کنند خودم سرلاکی بهش غذا میدم
    پدر و مادر 4 روز پیش به وجه تخم کتان دادن هنوز تو چیه دان جوجه این تخم کتان هست وحضم نشده هر چی به جوجه میدم مدفوع طبیعی داره.. امروز دیدم یه خورده چینه دانش هوا هم توش هست گاهی اوقات هم بی تابی میکنه خودشو اینور اونور پرت میکنه. جاش رو گرم گذاشتم به نظرتون چیکار کنم
    سلام.بهتره سوالتون رو در بخش جوجه سرلاکی مطرح کنیدhttp://www.parsipet.ir/newpostinthread6725.html

همکار قدیمی انجمن جوندگان و خرگوش سانان

نوع حیوان خانگی
    همستر ، لاک پشت ، ماهی ، خرگوش ، مرغ عشق ، گنجشک
    شماره عضویت
    16313
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.مشکل حادی نیست و میتونه سرماخوردگی خفیف باشه.بهتره جاش رو گرم نگه دارید و از مولتی ویتامین ها استفاده کنید حتما مشکلش حل میشه.
    سلام
    ممنون از پاسخ گویی تون
    فقط چون متاسفانه به این دامپزشک ها اصلا اعتمادی ندارم میخوام بپرسم میشه راهنمایی م کنید برای یک مولتی ویتامین که هم سرماخوردگیش و خوب کنه و هم برای جفتش بد نباشه ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از پاسخ گویی تون
    فقط چون متاسفانه به این دامپزشک ها اصلا اعتمادی ندارم میخوام بپرسم میشه راهنمایی م کنید برای یک مولتی ویتامین که هم سرماخوردگیش و خوب کنه و هم برای جفتش بد نباشه ؟
    سلام
    مولتی ویتامین ارزان و گرون قیمت تو بازار هست
    میتونید مولتی ویتامین تابرنیل با قیمت تقریبن 30و40 تومن بخرید
    قیمتهای پایین تر هم داره که برندش فرق داره

همکار قدیمی انجمن جوندگان و خرگوش سانان

نوع حیوان خانگی
    همستر ، لاک پشت ، ماهی ، خرگوش ، مرغ عشق ، گنجشک
    شماره عضویت
    16313
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    مولتی ویتامین ارزان و گرون قیمت تو بازار هست
    میتونید مولتی ویتامین تابرنیل با قیمت تقریبن 30و40 تومن بخرید
    قیمتهای پایین تر هم داره که برندش فرق داره

مرسی از اینکه جوابم و دادید
    فقط لطفا بگید چجوری بدم مولتی ویتامین و روش مصرفش رو و دقیقا یک مارک و بگید گه سرماخوردگیش و خوب کنه برا دو تاشون هم خوب باشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    مرسی از اینکه جوابم و دادید
    فقط لطفا بگید چجوری بدم مولتی ویتامین و روش مصرفش رو و دقیقا یک مارک و بگید گه سرماخوردگیش و خوب کنه برا دو تاشون هم خوب باشه
    خواهش میکنم
    مولتی ویتامین مثل دارو عمل نمیکنه فقط سیستم بدنی پرنده رو کمی در برابر بیماری مقاوم میکنه به وسیله ویتامین هایی که داره
    تابرنیل تهیه کنید بروشورش تو سایت هست که چطور مصرف کنید
    برا جفت پرندهاتون میتونید استفاده کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطیها
    شماره عضویت
    16962
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    تخم مرغ نه اونقدر مضره که نباید داده بشه و نه اونقدر واجب که اگر یکی ۲ بار یادمون بره باعث مرگ والدین بشه! به هر حال همه قدیمی ها استفاده میکنند ازش و راضی هم هستند . به خصوص تکثیر کنندگان قناری
    دوست عزیزم بنده خودم قناری پرورش میدم و راضیم برای قناری اما بحث عروس هست و باید برای عروس مراعات کرد .دقیقا ماده عروسی که زیاد تخم میکنه پروتین از دست میده و باید بهش تخم مرغ داده بشه تا جبران بشه بعضیها هم میگن گوشت سینه مرغ اب پز شده بدون نمک و افزودنی ولی تخم مرغ اونم زردش کافیه برای ماده وباز هم دقیقا برای ماده خودم یکبار فراموشم شد و ماده تشنج کرده بود و تو لونه مرده بود چون هم پروتیین نداشت هم شوک کلسیم داشت ولی تخم مرغ با پوستش خیلی خیلی موثر هستش تو این موارد و یه نوعی پیشگیریه .برای قناری جزو واجباته خصوصا جوججه چون متابولیسم سریعی داره .خطر تخم مرغ در درجه اول ماندن در چینه دان و گند زدگی و فساد هستش در درجه دوم چرب شدن کبد چراکه عروس فعالیتی نداره (یعنی ما محدودشون کردیم به قفس) وگرنه منع مصرف نداره ولی قناری یه بند داره میپره اینور اونور و فعالیت زیاد و متابولیسم سریعی داره .بنده به سان کانورام یه روز درمیون تخم مرغ میدم چون فعالیت دارن و قفس بزرگ و میسوزونن اضافش رو و در ضمن زرده تخم سرشار از ویتامین د 3 هست که به جذب کلیسم کمک شایانی میکنه و پوسته تخم مرغ سرشار از کلسیم و مواد معدنیه و هر دو کنار هم خیلی خیلی خوبن برای جفت در زمان تخم گزاری

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطیها
    شماره عضویت
    16962
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرادوند نمایش پست ها
    سلام
    دوستان جفت جوان من 4 تخم گذاشت که اولین جوجه 16 روزه به دنیا اومد یعنی 16 روز از گذاشتن اولین تخم میگذشت که بیرون اومد جوجه ها هر روز یک به یک به دنیا اومدن و 1-2 روزه نفهمیدم به چه دلیلی مردن
    جوجه چهارم رو دیگه نزاشتم پدر مادر تغذیه کنند خودم سرلاکی بهش غذا میدم
    پدر و مادر 4 روز پیش به وجه تخم کتان دادن هنوز تو چیه دان جوجه این تخم کتان هست وحضم نشده هر چی به جوجه میدم مدفوع طبیعی داره.. امروز دیدم یه خورده چینه دانش هوا هم توش هست گاهی اوقات هم بی تابی میکنه خودشو اینور اونور پرت میکنه. جاش رو گرم گذاشتم به نظرتون چیکار کنم
    جناب مهرادوند عزیز دوست قدیمیه من واقعا باعث تاسف هست این اتفاق واقعا ناراحت شدم دوست عزیز و قدیمی .انشالا خوب باشید .ولی بهتره شما دلایل مردن جوجهها رو بررسی کنین که دو دلیل عمده داره 1.جوان بودن بیش از حد جفت 2.که نگران کنندست و برای خودتون هم میتونه خطرناک باشه بیماریهاست که این نوع تلفات فقط از دست سالمونلا بر میاد که برای خودتونم میتونه خطرناک باشه که فقط تو جنین مرده و یا جوجههای ضعیف و زود مرگ .یه چیز هم زودرس بودن جوجها که یه کم مشکوکه .بهتره اگر سری بعد هم همینطور شد به فکر باشید این سری رو به حساب جوان بودن بزارید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    سلام دوستان عزیز.عروس های من امروز نگاه کردم 1 عدد تخم گذاشتن ، فقط یک چیزی نگرانم کرده اصلا نمی زاده نر به لونه نزدیک شه ، تا نر سعی می کنه نزدیک در لونه بشه ماده سریع میاد بیرون دنبالش می کنه و می زنش و دوباره سریع بر می گرده روی تخمش می خابه ، دفعه قبل که تخم گذاشتن این طوری نبود و خیلی از موقع ها دوتایی پهلوی هم خوابیده بودم. سوال بعدی هم اینه که از امروز که دیدم تخم گذاشتن کلسیم رو قطع کردم درسته با بازم بدم ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.عروس های من امروز نگاه کردم 1 عدد تخم گذاشتن ، فقط یک چیزی نگرانم کرده اصلا نمی زاده نر به لونه نزدیک شه ، تا نر سعی می کنه نزدیک در لونه بشه ماده سریع میاد بیرون دنبالش می کنه و می زنش و دوباره سریع بر می گرده روی تخمش می خابه ، دفعه قبل که تخم گذاشتن این طوری نبود و خیلی از موقع ها دوتایی پهلوی هم خوابیده بودم. سوال بعدی هم اینه که از امروز که دیدم تخم گذاشتن کلسیم رو قطع کردم درسته با بازم بدم ؟
    سلاماگه جوجه کشی های پشت سر هم نداشتن لازم نیست
    اینکه نمیذاره نر تو لونه بره مهم نیست بعضی از جفتها اینطوری رفتار میکنن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_aria نمایش پست ها
    دوست عزیزم بنده خودم قناری پرورش میدم و راضیم برای قناری اما بحث عروس هست و باید برای عروس مراعات کرد .دقیقا ماده عروسی که زیاد تخم میکنه پروتین از دست میده و باید بهش تخم مرغ داده بشه تا جبران بشه بعضیها هم میگن گوشت سینه مرغ اب پز شده بدون نمک و افزودنی ولی تخم مرغ اونم زردش کافیه برای ماده وباز هم دقیقا برای ماده خودم یکبار فراموشم شد و ماده تشنج کرده بود و تو لونه مرده بود چون هم پروتیین نداشت هم شوک کلسیم داشت ولی تخم مرغ با پوستش خیلی خیلی موثر هستش تو این موارد و یه نوعی پیشگیریه .برای قناری جزو واجباته خصوصا جوججه چون متابولیسم سریعی داره .خطر تخم مرغ در درجه اول ماندن در چینه دان و گند زدگی و فساد هستش در درجه دوم چرب شدن کبد چراکه عروس فعالیتی نداره (یعنی ما محدودشون کردیم به قفس) وگرنه منع مصرف نداره ولی قناری یه بند داره میپره اینور اونور و فعالیت زیاد و متابولیسم سریعی داره .بنده به سان کانورام یه روز درمیون تخم مرغ میدم چون فعالیت دارن و قفس بزرگ و میسوزونن اضافش رو و در ضمن زرده تخم سرشار از ویتامین د 3 هست که به جذب کلیسم کمک شایانی میکنه و پوسته تخم مرغ سرشار از کلسیم و مواد معدنیه و هر دو کنار هم خیلی خیلی خوبن برای جفت در زمان تخم گزاری
    سلام.دوست عزیز تخم مرغ کلا هیچ ربطی به پروسه ی تخم گذاری نداره.ماده ای که شش تخم گذاشته انقدر قوی بوده که بتونه شش تخم بگذاره و بدنش خالی نکنه و اگر کمبودی هم داشت اولا شش تخم نمیگذاشت و دوما تخم ها حالت عادی پیدا نمیکردن و احتمال بسیار زیادتخم میپیچید در بدنش.ضمن اینکه تخم گذاری رابطه ی مستقیم با کلسیم و مواد معدنی داره.
    سفیده تخم مرغ پروتینی هست که غالبش رو اسیدهای آمینه تشکیل میده و برای تقویت جفت بسیار مناسبه چرا که ساختار ژنیتکیشون رو تقویت میکنه و از مرگ سلول هاشون جلوگیری میکنه اما علت اصلی استفاده از تخم مرغ در دوران آماده سازی جفت برای انتقال ژن های سالم و قوی به نطفه برای نسل های بعدی هست و از طرفی تشکیل بافت های سالم و قوی در جوجه ی احتمالی هست که کمبود پروتین در بدنشون باعث تولد جوجه های ناقص در آینده میشه.از طرفی در تمام موجودات زنده پروتیین اگر نسوزه باعث تحریک میشه که جفتی که داخل لانه هستن و تحرکی هم ندارن نمیتونن این رو بسوزونن و علاوه بر اینکه پروتیین دفع نمیشه و در کبد رسوب میکنه میتونه باعث بشه جفت مجدد مست و آماده تخم گذاری مجدد بشن.
    هرکاری قراره برای تقویت جفت بشه همون قبل از تخم گذاری هست و بعد از تخم گذاری هیچ دارویی و هیچ مکملی کوچکترین تاثیری در تقویت جفت نداره.

صفحه 1373 از 1915 نخستنخست ... 37387312731323135413551356135713581359136013611362136313641365136613671368136913701371137213731374137513761377137813791380138113821383138413851386138713881389139013911392142314731873 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)