کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    عروس
    شماره عضویت
    16031
    سلام
    چرا دو تا عروسی که تو گله با هم جفت خوردن تو پرنده فروشی ده روز پیش امروز رفتم دیدم دو تا تخم کرده ولی جفت عروسهای که یکیشون با تجربه هستن و یک جفت هم تازه با هم جفت خوردن دو هفته میشه جفتگیری کردن (ماده قبلا بتخم کرده جوجه بزرگ مرده و با تجربه است)و یک جفت هم که شش دور جوجه دادن
    بعد از کلی زمان تخم نمی کنند
    تغذیه اون جفت فقط ارزن و کتان و هفت تخمه ولی من کلی وسیله تقویتی میدم
    اونها حتی تو قفسشون کف دریایی نبود حتی از هیچ قطره ای استفاده نمیکنه
    من کجای کارم مشگل داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطیها
    شماره عضویت
    16962
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسپارتاکوس1 نمایش پست ها
    سلام
    چرا دو تا عروسی که تو گله با هم جفت خوردن تو پرنده فروشی ده روز پیش امروز رفتم دیدم دو تا تخم کرده ولی جفت عروسهای که یکیشون با تجربه هستن و یک جفت هم تازه با هم جفت خوردن دو هفته میشه جفتگیری کردن (ماده قبلا بتخم کرده جوجه بزرگ مرده و با تجربه است)و یک جفت هم که شش دور جوجه دادن
    با سلام
    دوست عزیز لطف میکنین کمی واضحتر بفرمایید چه تعداد عروس دارید واین ماده با تجربتون با جفت قبلیشه یا نر جدید داره
    یا بهتر بگم یهکم بیشتر توضیح بدید مثلا چند وقه با همن نر سالمه پاهاش و... ممنون میشم

در کل اگر درست فهمیده باشم منظورتونو
    دلایل تخم نکردن بعد از جفت گیری
    جابجا شدن جفت. قبول نکردن لانه .آماده نبودن ماده یا.تو لک بودن ماده و تغییر یکی از جفت یا نر یا ماده
    و... هست که اصولا مواردی که عرض کردم نیاز به صبر دارند
    البته مواردی مثل جفت گیری ناقص ناشی از مشکل دار بودن پای ماده هم میتونه باعث بشه هرگز تخمی
    گزاشته شه ولی بینطفه بودن نر با تخمهای پوچ خودشو نشون میده
    لانه نداشتن هم باعث تخم نکردن میشه در بسیاری موارد
    در نهایت عرض کنم جفت اگر بهترین تغذیه رو هم داشته باشه ولی ماده اماده نباشه از تخم خبری نمیشه
    موفق باشید
    ویرایش توسط arash_aria : 21st December 2014 در ساعت 01:24 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    عروس-برزیلی
    شماره عضویت
    15888
    سلام
    در مورد تغذیه در تکمیل فرمایشات دوستومن باید بگم اگه اگه تغذیه هم راه با زمان استراحت نباشه اثرش خیلی کمتر است
    به خصوص تو دوره پر ریزی که دوره طلایی پرنده هست راحت میشه پرنده تقویت کرد
    ایا شما به اون پرنده ای که 6 با تخم گذاری کرده استراحت کافی دادید؟
    مکمل هایی که به پرندها دادید چی بوده؟
    تغذیشون تو این دوره چی بوده؟
    ایا تغذیه زمان استراحت و اماده سازی رعایت شده؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    سلام میشه بپرسم این نر سنش چقد هستش؟گفتن یکسالشه به نظرتون یکساله هست؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطیها
    شماره عضویت
    16962
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_sh نمایش پست ها

جدای ازجنسیت پرنده جوان تراز 1 سال میزنه ولی اگر بتونین از پاهاش عسکای واضح تری بزارید بهتر میشه تخمین زد سنشو
    ویرایش توسط arash_aria : 21st December 2014 در ساعت 10:45 AM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_sh نمایش پست ها
    سلام. یه جوجه نهایت۴ ماهه.

فرستاده شده از ALCATEL ONE TOUCH 6040Dِ من با Tapatalk

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    عروس
    شماره عضویت
    16031
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_aria نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز لطف میکنین کمی واضحتر بفرمایید چه تعداد عروس دارید واین ماده با تجربتون با جفت قبلیشه یا نر جدید داره
    یا بهتر بگم یهکم بیشتر توضیح بدید مثلا چند وقه با همن نر سالمه پاهاش و... ممنون میشم
    ممنونم از لطف شما
    من فعلا 3 جفت دارم که همین طور میخوام زیاد کنم
    جفتها هم همشون بالغ و با تجربه هستن و از کسی خریدمشون که با جوجه بوده و از مدیر سایتی بوده ولی متاسفانه الان دیگه جوابمو نمیده
    اول اینکه یک جفت زرد هستن دور جوجه دادن سه ساله هستن هر سری سه تا جوجه کاملا هم سالم هستن
    این جفت تو قفس نبوده ازاد بوده و دو ماه تو پرریزی بوده که تموم شده بود پرریزیش بعد تو لونشون 4 تا تخم کرده بود صاحبش 4 تا تخم و برداشت این جفت و بهم داد که اوردم انداختم داخل جوجه پرون یک ماه شد براشون لونه گذاشتم اینم بگم وقتی اوردمشون ماده ته قفس یکدونه تخم گذاشت
    الان لونه گذاشتم انگار بلد نیستن و عادت ندارن به اینجور لونه هایی که از بیرون نصب میشه و داخل قفس مرتب بی قرارند و دنباله لونه میگردن
    دو جفت دیگه هم دارم با تجربه یک جفتشو دفعه پیش دو تا جوجه گرفتم رفتن تو پرربزی ده روزگی جوجه هارو جدا کردم الان دو ماه شده ولی تخم نمیکنند (دفعه دوم جوجه دهیشون بود)
    جفت دیگه هم نرش دو ساله است بی تجربه ولی مادش قبلا جوجه بزرگ کرده بود با کمک اقای اسکندری جفتشون کردم الان این دو تا جفت 10 روزی هست که مرتب هر روز چند بار جفتگیری می کنند ولی ماده ها تخم نمی کنند همه جفتها هم کاملا سالم هستن
    اون که شش بار جوجه داده جفتگیری نمی منند اما این دو جفت روزی چند با و نرها نی خونند و بیشتر مواقع تو لونه هستن

نقل قول نوشته اصلی توسط dena97 نمایش پست ها
    در مورد تغذیه در تکمیل فرمایشات دوستومن باید بگم اگه اگه تغذیه هم راه با زمان استراحت نباشه اثرش خیلی کمتر است
    به خصوص تو دوره پر ریزی که دوره طلایی پرنده هست راحت میشه پرنده تقویت کرد
    ایا شما ب ه اون پرنده ای که 6 با تخم گذاری کرده استراحت کافی دادید؟
    مکمل هایی که به پرندها دادید چی بوده؟
    تغذیشون تو این دوره چی بوده؟
    ایا تغذیه زمان استراحت و اماده سازی رعایت شده؟
    ممنون از شما بابته لطفتون
    ارزن و نصفش کتان و مخلوط کردم با کف دریا همیشه میزارم
    یکمی تخمه هفته ای یک بار
    انواع سبزیجات با ساقه جعفری و شوید و اسفناج
    هر دو روز در میان براشون یک مشت جوانه گندم میریختم که الان فقط یک بار در هفته میدم مقدار کمتر و هفته ای یک بار سفیده یکم زرده تخم مرغ
    تو ظرف غذاشون شاهدونه میریختم اون جفتی که بتر جوجه دادن نمیخوردن ولی این دوجفت خیلی دوست داشتن دیگه قطع کردم به کل
    و هویج رنده شده خیای دوسن دارن هفته ای 3 بار میدم
    مکمل کلسیم و ویتالین و ویتامینت مولتی ویتامین پرندگان با قطره ادث ای

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    عروس-برزیلی
    شماره عضویت
    15888

ممنون از شما بابته لطفتون
    ارزن و نصفش کتان و مخلوط کردم با کف دریا همیشه میزارم
    یکمی تخمه هفته ای یک بار
    انواع سبزیجات با ساقه جعفری و شوید و اسفناج
    هر دو روز در میان براشون یک مشت جوانه گندم میریختم که الان فقط یک بار در هفته میدم مقدار کمتر و هفته ای یک بار سفیده یکم زرده تخم مرغ
    تو ظرف غذاشون شاهدونه میریختم اون جفتی که بهتر جوجه دادن نمیخوردن ولی این دوجفت خیلی دوست داشتن دیگه قطع کردم به کل
    و هویج رنده شده خیلی دوست دارن هفته ای 3 بار میدم
    مکمل کلسیم و ویتالین و ویتامینت مولتی ویتامین پرندگان با قطره ادث ای
    از نظر غذایی خوب بوده ولی تو بعض موارد مثل هویج و جوانه زیاده روی شده اگه امکان داره از میوه هم تو غذایی استفاده کنید
    اگه پرندتون تو پر ریزی هست کلا غذاهای گرم حذف کنید جونه تخم مرغم 10 روزی خیلی کم بدید
    میزان ارزن کتان باید 4 به 1 باشه تو پریزی 5 به 1
    استفاده زیاد از تخم مرغ جوانه گندم و شاهدونه پرنده عصبی میکنه و به کبد پرنده حسابی اسیب میزنه زیاده روی نکنید
    شما دو تا پرنده گرفتید به جای استراحت و غذای متعادل بهشون غذاهای محرک دادید سر یک ماه می خواهید ازشون جوجه بگیرید هر پرنده شرایط بدنی خودشو داره در صورتیکه غذایی درستی براشون تعریف نشه همیشه شمارو اذیت میکنن همراه با استراحت

در کل این ی که شما پیش گرفتید بسیار محرکیه سر 10 روز پرنده نر مست میکنه ولی ایا بدن ماده برای تخم گذاری اماده میکنه؟
    شما برای تقویت و به نتیجه رسیدن باید زمان بندی مناسبی داشته باشید
    تا جایی که من میدونم جفتتون تازه جوجه دار شده شما به فرض مثال 2 ماه زمان گذاشتید برای تقویت تا 1 ماه اول غذا های گرم کلا حذف بشه تو غذایی پرنده فقط میوه سبزی جات و جوانه باشه در حد متعادل هفته یک بار توتال یک بارم کلسیم بعد در ماه دوم جوانه تو هفته 2 بار داده بشه و از سبزیجات گرم و محرک استفاده بشه اسفتاج بروکلی فلفل دلمه کرفس برای ماده خیلی خوبن تو این ماه یک دوره کلسیم و یک دوره ادث ای داده بشه توتال و اوای مینرال بسیار به ماده کمک میکنه بعد از گذشت 2 ماه دانهای محرک اضافه بشن کمکم بعد خواهید دید که خیلی راحت از پرندها نتیجه میگیرید بازم میگم غذایی همراه با استراحت باشه در غیر اینصورت اثر خیلی کمتری داره

اصلا هدف از تغذیه چیه؟
    1 اماده سازی بدن ماده برای تخم گذاری با غذاهای کلسیم دار و غذاهایی که دارای مواد معدنی هستن
    2 اماده سازی بدن نر برای ساخت نطفه که تو سایت بارها بارها گفته شده برای تقویت نطفه باید چکار کرد
    که این 2 مورد بوجود نمیاد جز با استراحت و تغذیه مناسب

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطیها
    شماره عضویت
    16962
    ممنونم از لطف شما
    من فعلا 3 جفت دارم که همین طور میخوام زیاد کنم
    جفتها هم همشون بالغ و با تجربه هستن و از کسی خریدمشون که با جوجه بوده و از مدیر سایتی بوده ولی متاسفانه الان دیگه جوابمو نمیده
    اول اینکه یک جفت زرد هستن دور جوجه دادن سه ساله هستن هر سری سه تا جوجه کاملا هم سالم هستن
    این جفت تو قفس نبوده ازاد بوده و دو ماه تو پرریزی بوده که تموم شده بود پرریزیش بعد تو لونشون 4 تا تخم کرده بود صاحبش 4 تا تخم و برداشت این جفت و بهم داد که اوردم انداختم داخل جوجه پرون یک ماه شد براشون لونه گذاشتم اینم بگم وقتی اوردمشون ماده ته قفس یکدونه تخم گذاشت
    الان لونه گذاشتم انگار بلد نیستن و عادت ندارن به اینجور لونه هایی که از بیرون نصب میشه و داخل قفس مرتب بی قرارند و دنباله لونه میگردن
    دو جفت دیگه هم دارم با تجربه یک جفتشو دفعه پیش دو تا جوجه گرفتم رفتن تو پرربزی ده روزگی جوجه هارو جدا کردم الان دو ماه شده ولی تخم نمیکنند (دفعه دوم جوجه دهیشون بود)
    جفت دیگه هم نرش دو ساله است بی تجربه ولی مادش قبلا جوجه بزرگ کرده بود با کمک اقای اسکندری جفتشون کردم الان این دو تا جفت 10 روزی هست که مرتب هر روز چند بار جفتگیری می کنند ولی ماده ها تخم نمی کنند همه جفتها هم کاملا سالم هستن
    اون که شش بار جوجه داده جفتگیری نمی منند اما این دو جفت روزی چند با و نرها نی خونند و بیشتر مواقع تو لونه هستن
    د مورد جفتی که ازاد بودن باید زمان بیشتری بدید بهشون تا به محیطجدید عادت کنن .در مورد تغذیه یک مورد اونم تخم مرغ در 2 موردمجازه
    1.ضعف شدید 2.زمانی که تخم گزاری شده (دوران جوجه داری اون هم کم)تخم مرغ همچین زیادم خوب نیست
    تنها کمکی که میتونم بکنم اینه که زمان بدید و اگر مادهها تخم نمیکنن طبق فرمایشات دوست عزیزمون مادهها بدنشون
    آماده نیست (حتی اگر تو لک نیستن)
    دو تا پیشنهاد دارم
    1.در دوره تقویتی نرها و مادهها جداشن تا بتونیم غذایی رو تفکیک کنیم مادهها تقویتشون با نرها تفاوت داره
    و رژم تقویتی نر بدن ماده رو داغون میکنه
    2.گندم پخته بهتر از جوانه جواب میده (بهترین محرکها کافیشه و شاهدانه هستند )
    تعداد جوجه دهی بالا ینی استراحت زیاد حاقل 3ماه
    پرنده داره از جونش مایه میزاره پس باید جبران بشه
    ویرایش توسط arash_aria : 21st December 2014 در ساعت 01:09 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام. دیروز لونه رو دیدم داخلش 5تا تخم بود.
    متاسفانه لونه داخله قفسه و نمیتونم سرکشی کنم.امکان نصب بیرونم نیست

غذا ارزن+کمی تخمه+ هویج+سیب+کاهو کلم(از این پیوندیا-سفیدا)-بروکلی میدم بهش.
    باید مکانش چند درجه باشه.؟؟؟
    رطوبت چی؟

صفحه 1371 از 1915 نخستنخست ... 37187112711321135213531354135513561357135813591360136113621363136413651366136713681369137013711372137313741375137613771378137913801381138213831384138513861387138813891390142114711871 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)