کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    aros holandi
    شماره عضویت
    8557
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

ام دی اف به حدی سنگینه که سبب چپ شدن قفس میشه

چوب بهترین متریال ممکن برای ساخت لانه هست.وزنشون اصلا قابل قیاس نیست
    من برای یک جفت شاه طوطی سفارش دادم به کسی برام با ام دی اف لانه l شکل زد با اینکه قفسشون بی نهایت بزرگ بود ولی قفس از سمتی که لانه بهش وصل بود چپ میشد روی زمینه که به ناچار تکیه داده بودم به دیوار زیر لانه هم کلی پایه و .. گذاشته بودم!!!
    کلا هندل کردنش سخت میشه چوب استفاده کنید بهتره
    قفس رو با 4 تا میخ به دیوار وصل کردم. اما با توجه به فرمایشات شما آماده میخرم که از چوب هست.
    فقط 2تا سوال:
    1- این چوب رو میجون براشون ضرر نداره؟
    2- اگر لونه ای بگیرم که قبلا استفاده شده باشه(طوطی های قبلی کفش رو چاله کردن) امکان انتقال بیماری وجود داره؟ حتی اگر زیر آفتاب بزارم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط toti_147 نمایش پست ها
    قفس رو با 4 تا میخ به دیوار وصل کردم. اما با توجه به فرمایشات شما آماده میخرم که از چوب هست.
    فقط 2تا سوال:
    1- این چوب رو میجون براشون ضرر نداره؟
    2- اگر لونه ای بگیرم که قبلا استفاده شده باشه(طوطی های قبلی کفش رو چاله کردن) امکان انتقال بیماری وجود داره؟ حتی اگر زیر آفتاب بزارم.

جویدن هیچ ضرری نداره.... فقط سمی نباشه ! مثلا با چوب نفتی درست نشده باشه.همون ام دی اف هم مشکلی نداره تنها ایراد وزن خیلی زیادشه
    به نظرم ریسک نکنید و لانه جدید بخرید یا بسازید

احتمال انتقال بیماری به هر حال وجود داره.آفتاب هم نمیتونه همه چیز رو نابود کنه.تخم انگل میتونه در بعضی از شرایط ماه ها و ماه ها سالم و در اتنظار شرایطی برای هچ شدن و تولید مثل باشه

موفق باشید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    دوستان اگر یادتون باشه من یه عروس نر خاکستری و یه ماده گلباقالی داشتم دیروز یه لحظه دیدم نر با ماده داره جفتگیری میکنه.

ممنون میشم بگید تو این مدت چی باید بهشون بدم از دادن چه غذایی پرهیز کنم ضمن اینکه تخم مرغ - خیار سبز - هویج - سیب - حبوبات به هیچ عنوان نمیخورن موندم جوجه هاشون رو چطور میخوان بزرگ کنند...

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    دوستان اگر یادتون باشه من یه عروس نر خاکستری و یه ماده گلباقالی داشتم دیروز یه لحظه دیدم نر با ماده داره جفتگیری میکنه.

ممنون میشم بگید تو این مدت چی باید بهشون بدم از دادن چه غذایی پرهیز کنم ضمن اینکه تخم مرغ - خیار سبز - هویج - سیب - حبوبات به هیچ عنوان نمیخورن موندم جوجه هاشون رو چطور میخوان بزرگ کنند...

تا زمان گذاشتن اولین تخم از غذاهای گرم و محرک استفاده کنید

مثل جوانه گندم. تخم کتان. کافیشه. جعفری. تخمه قهوه ای. و نصف تخم مرغ هم روزانه براشون بگذارید.

شما براشون بگذارید به مرور امتحانش میکنن

براشون مولتی ویتامین و قطره ad3e استفاده کنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام

سلام.از خیار که به هیچ وجه استفاده نکن چه بخورن و چه نخورن.از شادونه و کافیشه و جوانه گندم استفاده کن گرم هستن و باعث تحریکشون میشه.اگر کاهو هم میدادی بشه یک روز در میون.از قطره ad3ec تا زمانی که تخم گذاری تموم بشه استفاده کن.به محض شروع شدن تخم گذاری از قطره های مولتی ویتامین استفاده نکن دیگه چون باعث انقباض عضلاتشون میشه و ممکنه تخم توی بدن ماده گیر کنه.وقتی تخم ها جوجه بشن به دلیل بالا رفتن اشتهاشون خودشون به خوردن غذاهای جانبی در کنار غذاهای اصلیشون رو میارن و نگران بزرگ کردن جوجه هاشون نباش.موفق باشی

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    تا زمان گذاشتن اولین تخم از غذاهای گرم و محرک استفاده کنید

مثل جوانه گندم. تخم کتان. کافیشه. جعفری. تخمه قهوه ای. و نصف تخم مرغ هم روزانه براشون بگذارید.

شما براشون بگذارید به مرور امتحانش میکنن

براشون مولتی ویتامین و قطره ad3e استفاده کنید
    سلام قطره رو از قطره avimeneral استفاده میکنم و یه روز در میون میریزم چند قطره تو ابشون در مورد تخم قهوه ای بگید چی هست یه توضیحات بدید ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.از خیار که به هیچ وجه استفاده نکن چه بخورن و چه نخورن.از شادونه و کافیشه و جوانه گندم استفاده کن گرم هستن و باعث تحریکشون میشه.اگر کاهو هم میدادی بشه یک روز در میون.از قطره ad3ec تا زمانی که تخم گذاری تموم بشه استفاده کن.به محض شروع شدن تخم گذاری از قطره های مولتی ویتامین استفاده نکن دیگه چون باعث انقباض عضلاتشون میشه و ممکنه تخم توی بدن ماده گیر کنه.وقتی تخم ها جوجه بشن به دلیل بالا رفتن اشتهاشون خودشون به خوردن غذاهای جانبی در کنار غذاهای اصلیشون رو میارن و نگران بزرگ کردن جوجه هاشون نباش.موفق باشی
    چشم دوست گل از تجربیات و فرمایشات شما استفاده میکنم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام قطره رو از قطره avimeneral استفاده میکنم و یه روز در میون میریزم چند قطره تو ابشون در مورد تخم قهوه ای بگید چی هست یه توضیحات بدید ممنون میشم

چشم دوست گل از تجربیات و فرمایشات شما استفاده میکنم
    قطره ad3ec برای تقویت نطفه هست و قطره مینرال برای جبران کمبود مواد معدنیه و از هم دوتا قضیه کاملا جدا هستن.تخمه قهوه ای هم تخمه ای هست که توی پرنده فروشی ها بعنوان تخمه عروس هلندی میفروشن (نسبت به تخمه های درشت نیم سانته و رنگشم قهوه ایه)

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    عزیز جان این قطره اویمنرال رو 14 ت خریدم از یزد با اینکه تهران دوستان گفتند 6-8 ت هست این قطره که شما فرمودی هم وجود نداره ! لا اقل ما که گشتیم پیدا نکردیم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    عزیز جان این قطره اویمنرال رو 14 ت خریدم از یزد با اینکه تهران دوستان گفتند 6-8 ت هست این قطره که شما فرمودی هم وجود نداره ! لا اقل ما که گشتیم پیدا نکردیم.
    بهرحال خیلی از دوستان توی شهرای دیگه زیاد توجهی به استفاده کردن از این قطره ها نمیکنن و برای همین هم فروشنده ها ریسک آوردن و فروختنش رو قبول نمیکنن ولی چیز واجبی هم نیست و استفاده ازش خیلی مفیده و درصد بارور شدن تخم رو به صورت قابل توجهی افزایش میده و نگران نباش.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کوکاتیل
    شماره عضویت
    4134

بعد از مدت ها یک سوال...

دوستان عزیزم سلام
    عروس نر من الان حدود یک سالگی رو طی کرده و به هیچ وجه هم قصد ندارم براش جفت بگیرم و در ضمن به جز شب ها که توی قفس میره و میخابه، زمان های دیگه روز رو در فضای خونه ازادانه پرواز می کنه و مشکلی هم نداره.
    این اواخر احساس میکنم که با توجه به نزدیکی به سن بلوغ و خصلت های جنسیتی، علاقه عجیبی هم به گوشه گیری و مخفی شدن در مکان های تاریک مثل پشت مبل ها یا قفسه های کتابخونه رو داره. به عبارت دیگه به نوعی این حس بهم دست میده که دوست داره واسه خودش لونه یا جایگاه خاصی داشته باشه و بتونه اونجا بره و خودش رو توش پناه بده.
    حالا با این اوصاف آیا اینکه من براش یه لونه با هر جنس موجهی آماده کنم تا بتونه ازش استفاده کنه!؟ یا اینکه از این کار نهی ش کنم!؟
    درضمن آیا اینکه یه فضایی به شکل لونه براش قرار بدم، باعث این نمیشه که به خصلت های غیر اهلی رجوع کنه و کم کم دوست داشته باشه به صورت دائمی توی اون فضا بمونه!؟
    آیا این موضوع امری عادی و مبتلا به هستش یا اینکه عروس من با اینکه نر هست خصلت های لونه دوستی و کسب قلمرو توی ذهنشه!؟
    ممنون میشم راهنمایی م کنید.
    تا بعد...

صفحه 136 از 1915 نخستنخست ... 36861171181191201211221231241251261271281291301311321331341351361371381391401411421431441451461471481491501511521531541551862366361136 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)