کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط toti_147 نمایش پست ها
    به نظرتون چه مدت طول میکشه تا جفت شن؟

در صورت بالغ بودن خیلی سریع!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    aros holandi
    شماره عضویت
    8557
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    در صورت بالغ بودن خیلی سریع!
    ببخشید من زیاد سوال میپرسم. عکسهاشون صفحه 131 هست. بالغ هستن دیگه. درسته؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    دوستان من میخوام امروز عروس نرم رو تعویض کنم چون 1 سال تخمین زده شده سنش اما ماده 3 ساله هست نمیدونم تعویض کنم یا نه
    4-5 روزی هست لونه گذاشتم براشون هر 2 میرن تو لونه .... میخواد اتفاقی بیفته ؟ جفت بشن ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من میخوام امروز عروس نرم رو تعویض کنم چون 1 سال تخمین زده شده سنش اما ماده 3 ساله هست نمیدونم تعویض کنم یا نه
    4-5 روزی هست لونه گذاشتم براشون هر 2 میرن تو لونه .... میخواد اتفاقی بیفته ؟ جفت بشن ؟
    اگر جفت گیری هم میکنن یا نر مستی میکنه و ماده بیقراری میکنه دارن آماده تخم گذاری میشن ولی اگر میبینید به لونه سرک میکشن و تمایلی برای جفت گیری ندارن از سر کنجکاوی به لونه سر میزنن و بعد مدتی نسبت به لونه بی تفاوت میشن.ولی بیشتر مواقع بعد چند روز تخم میذارن.بهتره الان از غذاهای گرم و تحریک کننده مثل شاهدونه،کافیشه،تخم کتون و سبزی جعفری استفاده کنی تا اگر قراره تخم گذاری کنن خیالتون از نطفه داشتنش راحت بشه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط kiana_z نمایش پست ها
    من ماده ام رو خیلی دوست دارم ولی هر چی نرشو عوض میکنم بازم همین میشه تخم هم الکی خیلی زیاد میزاره جوجه هارو جدا کردم تا بزرگ شدن ولی اونا هم ار مامانشون پر میکنن
    سلام.بهتره تا سن بیست روزگی جوجه ها پیش والدین باشن و بعد از اون سرنگی بزرگ بشن.یا اینکه اگر وقت انجام این کار رو ندارین بهتره تا زمانیکه جوجه ها پر درنیاوردن پیش پدر و مادر باشن و بعد از اون لونه رو بردارین و یک قفس کوچیک به بدنه قفس جفت ببندین و جوجه هارو توی اون بذارید و در مواقعی که جوجه ها گرسنه شدن توی قفس پدرو مادر قراربدین تا بهشون غذا بدن و مجدد جداشون کنید.طبق تجربه من همیشه به جوجه هاشون غذا دادن و با این کار فقط یک مرز بینشون ایجاد کردین و به محض اینکه اقدام به دهن کشدین روی زمین کردن (آماده خوردن ارزن و دون خور شدن)دیگه اجازه ندین پدرو مادرشون رو ببینن.در خیلی مواقع وقتی پدر ومادر اقدام به غذا دادن به جوجه هاشون میکنن و اونها سیر هستن پس از خوردن غذا امتناع میکنن و این جفت رو عصبی میکنه و پدر و مادر با کندن پرهای جوجه ها یا نوک زدن به سرشون سعی در دادن غذا بهشون دارن که معمولا جفت های خیلی خوب بعضی هاشون این مشکل رو دارن.برعکس یه سری از جفت ها که بعد دو الی سه هفته دیگه به جوجه ها غذا نمیدن و جوجه ها ممکنه تلف بشن.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    اگر جفت گیری هم میکنن یا نر مستی میکنه و ماده بیقراری میکنه دارن آماده تخم گذاری میشن ولی اگر میبینید به لونه سرک میکشن و تمایلی برای جفت گیری ندارن از سر کنجکاوی به لونه سر میزنن و بعد مدتی نسبت به لونه بی تفاوت میشن.ولی بیشتر مواقع بعد چند روز تخم میذارن.بهتره الان از غذاهای گرم و تحریک کننده مثل شاهدونه،کافیشه،تخم کتون و سبزی جعفری استفاده کنی تا اگر قراره تخم گذاری کنن خیالتون از نطفه داشتنش راحت بشه.
    سلام
    عزیز نر من سنش رو تخمین زددن 1 ساله و جوان نمیدونم شاید هم بیشتر سن داشته باشه جفتگیری اصلا من ندیدم که بکنن وقتی هم بری تو اطاق به سرعت از لونه هر 2 میان بیرون....
    نمیدونم عروسم ایا بالغ هست یا خیر اگر بالغ نیست با یه عروس دیگه عوض کنم عکس عروس نر خاکستری خودم و عکس عروس نر خاکستری یه پرنده فروش رو میزارم ممنون میشم نظر بدید در مورد سنشون
    این چند تا عکس از عروس نر پرنده فروش و عکس عروس نر خودم

عکسهای عروس نر خودم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام
    عزیز نر من سنش رو تخمین زددن 1 ساله و جوان نمیدونم شاید هم بیشتر سن داشته باشه جفتگیری اصلا من ندیدم که بکنن وقتی هم بری تو اطاق به سرعت از لونه هر 2 میان بیرون....
    نمیدونم عروسم ایا بالغ هست یا خیر اگر بالغ نیست با یه عروس دیگه عوض کنم عکس عروس نر خاکستری خودم و عکس عروس نر خاکستری یه پرنده فروش رو میزارم ممنون میشم نظر بدید در مورد سنشون

عکسهای عروس نر خودم

سلام

برای آپلود عکس از آپلود سنتر فروم استفاده کنید.اول با همین نام عضو بشیو و سپس آپلود کنید...

با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی ، مرغ عشق ، مینا ، لاکپشت
    شماره عضویت
    8121
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.بهتره تا سن بیست روزگی جوجه ها پیش والدین باشن و بعد از اون سرنگی بزرگ بشن.یا اینکه اگر وقت انجام این کار رو ندارین بهتره تا زمانیکه جوجه ها پر درنیاوردن پیش پدر و مادر باشن و بعد از اون لونه رو بردارین و یک قفس کوچیک به بدنه قفس جفت ببندین و جوجه هارو توی اون بذارید و در مواقعی که جوجه ها گرسنه شدن توی قفس پدرو مادر قراربدین تا بهشون غذا بدن و مجدد جداشون کنید.طبق تجربه من همیشه به جوجه هاشون غذا دادن و با این کار فقط یک مرز بینشون ایجاد کردین و به محض اینکه اقدام به دهن کشدین روی زمین کردن (آماده خوردن ارزن و دون خور شدن)دیگه اجازه ندین پدرو مادرشون رو ببینن.در خیلی مواقع وقتی پدر ومادر اقدام به غذا دادن به جوجه هاشون میکنن و اونها سیر هستن پس از خوردن غذا امتناع میکنن و این جفت رو عصبی میکنه و پدر و مادر با کندن پرهای جوجه ها یا نوک زدن به سرشون سعی در دادن غذا بهشون دارن که معمولا جفت های خیلی خوب بعضی هاشون این مشکل رو دارن.برعکس یه سری از جفت ها که بعد دو الی سه هفته دیگه به جوجه ها غذا نمیدن و جوجه ها ممکنه تلف بشن.
    حرف شما کاملادرست هستش من الان بیشتر مشگلم با کندن پر خود جفت از همدیگس مخصوصا نر خیلی بد میکنه همیشه کچل هستن اصلا نمیزارن پر ها شون در بیاد

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام
    سلام.بهتره خودت یه قضاوتی انجام بدی!عکس های پرنده ی مغازه رو با عکس های عروس نر خودت مقایسه کنی کاملا متوجه میشی که عروس پرنده فروشی حدود یک سال و دو ماه داره و قطعا شک نکن که عروس نر خودت بالای دو سال سن داره.حالا اگه جفت گیری میکنن یا نمیکنن به جفت شدنشون بستگی داره ولی لطافت پاهای عکس عروس پرنده فروش و فرم نوکش که هنوز به شکل لایه لایه در نیومده کاملا مشخصه سنش کمه ولی رنگ و ضخامت پوست پاها و رنگ نوک عروس خودت خیلی واضحه که عروس شما بالای دو سال سن داره و برای اثباتشم عکس چندتا از عروس ها رو براتون میذارم تا راحت تر بتونید سنشون رو تخمین بزنید.

عروس های خاکستری سه ساله و ماده ها 2.5ساله

عروس نر دو و نیم ساله

عروس دو و نیم ساله

عروس یک سال و نیمه (استرالیایی وارداتی)

عروس اولی و سومی و چهارمی همگی زیر سه ماه و دومی از راست هشت ماهه

عروس دو ساله (وایت فیس)
    این عروس هاهمگی متعلق به خودم هستن و سنشون کاملا دقیقه و امیدوارم کمکی کرده باشم تا دوستان راحتتر بتونن سن عروس هاشون رو تخمین بزنن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط kiana_z نمایش پست ها
    حرف شما کاملادرست هستش من الان بیشتر مشگلم با کندن پر خود جفت از همدیگس مخصوصا نر خیلی بد میکنه همیشه کچل هستن اصلا نمیزارن پر ها شون در بیاد
    توی یک مورد مشابه که یک ماده فوق العاده آماده دارم و به هیچ وجه جز در مواقع تخم گذاری و بزرگ کردن جوجه با نر کنار نمیاد معمولا به صورت تک نگه میدارم و به محض اینکه آماده میشه نری که همیشه در قفس جدا ولی در کنارش هست رو توی یک قفس میندازم و معمولا عملیات تخم گذاری و نگه داری از تخم ها و بزرگ کردن جوجه ها حدود شصت روز طول میکشه با هم کاری ندارن و به محض اینکه جوجه ها شروع به دون خوردن میکنن نر رو جدا میکنم و بعد از اینکه دیگه مطمئن شدم جوجه ها هم میتونن خودشون رو سیر کنن اون هارم جدا میکنم.بهرحال یه سری از جفت ها استثنایی هستن و باید با مشکلاتشون کنار بیاید و این به حوصله و هنر شما برمیگرده.

صفحه 133 از 1915 نخستنخست ... 33831141151161171181191201211221231241251261271281291301311321331341351361371381391401411421431441451461471481491501511521832336331133 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)