کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام دوستان.
    عروس های من تا لونه نذارم ، آواز نمیخونند و جفت گیری نمیکنند.
    مشکلی نداره؟؟ و علت این امر چیست؟
    با تشکر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید بزرگوار

من اول عذرخواهی کنم بابت سوال تکراری، یکی دوبار خودم پرسیدم، همه مقاله ها رو هم خوندم، ولی بازم الان نمیدونم چیکار کنم. شرمنده واقعا

مشکل من کم خوراکی عروس نر و تا حدودی عروس ماده است. چیزایی که دوست دارن و میخورن: ارزن - کتان - شاهدونه - تخمه - جوانه گندم (شدیییییدا) - برنج پخته و نان

قبلا جعفری و ذرت هم میخوردن ولی الان دیگه نه. هویج و سیب و حبوبات پخته هم اصلا نوک نمیزنن. جوانه های دیگه هم نمیخورن حتی وقتی مخلوط با گندمه

همه روشی هم امتحان کردم: مخلوط کردن با غذای اصلی - گرسنه موندن - غذای اماده تشویقی ویتاکرفت - نخ سبزیجات و ...

الان هم ویتامنت تو آبشون میریزم. ولی کلا خیلی نگرانشونم. احساس میکنم لاغرن.روزی نیست به فکرشون نباشم.

ببخشید طولانی شد، لطفا راهنمائیم کنید.
    سلام.پرنده ای که جوانه گندم میخوره (شدییییدا! ) برنج ونان هم میخوره به هیچ وجه دچار سو تغذیه نیست.
    تاحالا سبزی جعفری رو کاملا خورد کردید به همراه هویج رنده ریز کنید و قاطی جوانه گندم بدین بهشون؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    عروس های من تا لونه نذارم ، آواز نمیخونند و جفت گیری نمیکنند.
    مشکلی نداره؟؟ و علت این امر چیست؟
    با تشکر
    سلام برای خیلی از جفت ها لانه به عنوان یک محرک هست و جفت با دیدن لانه علایم مستی ازخودشون بروز میدن و هیچ مشکلی هم نداره.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی-ماهی-طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    16731
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.احتمالا داره میره توی لک.توی قفسشون لونه هست یا تازگیا لانه برداشتید؟
    بادرود
    توی قفس لونه هم هست ولی نر داخلش نمیره فقط گاهی سوراخ لونه رو نوک نوک میکنه ...
    آیا بودن لونه یا نبودش ارتباطی با حالت پف عروس نر داره ؟
    با سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها
    خواهش می کنم
    بعید میدانم بیماری باشد که باعث تغییر شکل بینی شود. به هر حال توجه بیشتری به پرنده داشته باشید . دوستان اگر نظر دیگری داشته باشند حتما ارائه خواهند کرد
    بله ممکن هست به خاطر استرس باشد فعلا تامدتی میوه و سبزی و تخمه ندهید
    و خیلی هم از قفس بیرون نیاورید تا احساس امنیت بیشتری کند
    بینی عروسمو با چوب پنبه نم دار تمیز کردم یکی دوساعته گذشته هیچ ترشحی نداره
    اما عروسم از دیروز که اومده تا حالا اصلا غذا نخورده فقط دوسه تا ارزن و دوتا تخمه اونم وقتی آوردمش بیرون خورد الانم نشسته روی چوب خوابیده خودشو پوش نمیده اما خیلی آرومه و تکون نمیخوره میترسم مریض باشه ممکنه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_sh نمایش پست ها
    بینی عروسمو با چوب پنبه نم دار تمیز کردم یکی دوساعته گذشته هیچ ترشحی نداره
    اما عروسم از دیروز که اومده تا حالا اصلا غذا نخورده فقط دوسه تا ارزن و دوتا تخمه اونم وقتی آوردمش بیرون خورد الانم نشسته روی چوب خوابیده خودشو پوش نمیده اما خیلی آرومه و تکون نمیخوره میترسم مریض باشه ممکنه؟
    سلام
    این علائم به دلیل جا به جاییه و هیچ مشکلی نداره.
    اگه گشنش بشه حتما میاد میخوره خودش.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdigolpari نمایش پست ها
    بادرود
    توی قفس لونه هم هست ولی نر داخلش نمیره فقط گاهی سوراخ لونه رو نوک نوک میکنه ...
    آیا بودن لونه یا نبودش ارتباطی با حالت پف عروس نر داره ؟
    با سپاس
    بله وقتی لانه طولانی مدت توی قفس بمونه و جفت تخم نگذارن خیلی اوقات جفت میرن تو لک.لانه رو بردارید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.پرنده ای که جوانه گندم میخوره (شدییییدا! ) برنج ونان هم میخوره به هیچ وجه دچار سو تغذیه نیست.
    تاحالا سبزی جعفری رو کاملا خورد کردید به همراه هویج رنده ریز کنید و قاطی جوانه گندم بدین بهشون؟
    سلام

اون شدیییدا نشون دهنده علاقشون بود، وگرنه من زیاد براشون نمیذارم (به دلیل گرم بودن و پرریزی و یبوست و ...). اینا رو ولشون کنم روزه یه بسته گندم هم میخورن ولی من نمیذارم!

کلا چیزایی که دوست دارن و میخورن، چیزایی که زیادش ضرر داره و نمیشه همیشه بهشون داد.

هویج رنده شده رو با ارزنشون قاطی کردم، باورتون نمیشه تا وقتی هویجا خشک نشدن اصلا سمت ارزنا نرفتن. یعنی حاضرن گرسنگی بکشن ولی هویج نخورن

جعفری رو هم خرد کردم با تخم مرغ آب پز (چون تخم مرغ هم دوست دارن) ولی بازم نخوردن.

راستش یه بار که عکسشونو گذاشتم خودتون فرمودید مواظب باشم که عروس نر تیغه نکنه. الانم وزنش کمه. به خاطر همین میگم. اگر این حالتا عادیه که خوب خیال من هم راحت میشه.

خیلی ممنون

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    سلام

اون شدیییدا نشون دهنده علاقشون بود، وگرنه من زیاد براشون نمیذارم (به دلیل گرم بودن و پرریزی و یبوست و ...). اینا رو ولشون کنم روزه یه بسته گندم هم میخورن ولی من نمیذارم!

کلا چیزایی که دوست دارن و میخورن، چیزایی که زیادش ضرر داره و نمیشه همیشه بهشون داد.

هویج رنده شده رو با ارزنشون قاطی کردم، باورتون نمیشه تا وقتی هویجا خشک نشدن اصلا سمت ارزنا نرفتن. یعنی حاضرن گرسنگی بکشن ولی هویج نخورن

جعفری رو هم خرد کردم با تخم مرغ آب پز (چون تخم مرغ هم دوست دارن) ولی بازم نخوردن.

راستش یه بار که عکسشونو گذاشتم خودتون فرمودید مواظب باشم که عروس نر تیغه نکنه. الانم وزنش کمه. به خاطر همین میگم. اگر این حالتا عادیه که خوب خیال من هم راحت میشه.

خیلی ممنون
    ارزن و کنان و تخمه و سفیده تخم مرغ و جوانه گندم و پلو خودش کلی هس و پرنده شما رو در شرایط مطلوبی نگه میداره
    هویج رنده شده بزارید ته قفس هر روز بزارید داخل ظرف کوچکی اخرش تسلیم میشن
    گشنیزو جعفری و شوید هم با گیره لباس اویزون کنید از بالای قفس کنجگاو میشن کافیه چند بار نوک بزنن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام

خیلی ممنون
    هویج و سبزی گشنیز جعفری رو خوب خورد کنید و قاطی جوانه کنید هفته ای دوبار بدین.نان بسیابسیار کم بدین.برنجم بدون نمک روغن.
    اگر بخواید میتونید از نکتون msa بعنوان مکمل روی جوانه گندم و سفیده تخم مرغ بریزید تا خیالتونم راحت باشه.

صفحه 1317 از 1915 نخستنخست ... 31781712171267129812991300130113021303130413051306130713081309131013111312131313141315131613171318131913201321132213231324132513261327132813291330133113321333133413351336136714171817 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)