کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری و مرغ عشق و عروس هلندی
    شماره عضویت
    16198
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    مرسی، والا اینا اجازه ندارن از اتاق برن بیرون، چه برسه به اینکه کلا قفسشونو از هم جدا کنم. از طرفی هم به اتاق من کاملا عادت کردن، سهوا هرجایی هم برن سریع خودشون برمیگردن تو اتاق.
    مطمئنید نمیشه از دو نژاد باهم باشن؟من خیلی دیده بودم که نژادهای مختلف با هم یجا نگهداری میشن، حتی یه کلیپ بود که شاه طوطی سر عروس رو میخارونه. حالا نمیدونم چرا اینا اینجوری شدن، دوتا بودن عروسها و تک بودن ملنگو میتونه دلیلش باشه؟
    البته اینم بگم که روز اول عروس ماده ام دعوا رو شروع کرد :-/
    خواهش میکنم.
    ببینید اگر هم در جایی دیده باشید که سازگاری دارن ولی فعلا همونطور که خودتون مشاهده کردید پرنده های شما باهم سازگاری ندارن. ممکنه الان در حد کندن چند پر باشه ولی امکان داره بعدا آسیب های جبران ناپذیری رو وارد کنه.
    من تاحالا این دو نژاد رو باهم نگهداری نکردم ولی فکری که به سرم رسید شاید ملنگوتون مست شده و دنبال جفت هست که اینکارو میکنه. از این نظرم مطمئن نیستم ولی ممکنه این هم باشه.
    اگه هم تو قفس نمیمونن باید عادتشون بدید و حتما در جوجگیشون زیادی آزاد بودن و به قفس عادت نکردن. به هر حال این عادت خوبی نیست و باید به قفس عادتشون بدین.
    دوستان اگر اشتباه داشت لطفا اصلاح کنن.
    یا علی...

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    مرسی، والا اینا اجازه ندارن از اتاق برن بیرون، چه برسه به اینکه کلا قفسشونو از هم جدا کنم. از طرفی هم به اتاق من کاملا عادت کردن، سهوا هرجایی هم برن سریع خودشون برمیگردن تو اتاق.
    مطمئنید نمیشه از دو نژاد باهم باشن؟من خیلی دیده بودم که نژادهای مختلف با هم یجا نگهداری میشن، حتی یه کلیپ بود که شاه طوطی سر عروس رو میخارونه. حالا نمیدونم چرا اینا اینجوری شدن، دوتا بودن عروسها و تک بودن ملنگو میتونه دلیلش باشه؟
    البته اینم بگم که روز اول عروس ماده ام دعوا رو شروع کرد :-/
    بهتر بود این سوال رو تو تاپیک پرسش و پاسخ متفرقه درباره طوطی سانان مطرح میکردین

نه اینکه نشه دو تا طوطی از نژاد های مختلف رو با هم نگه داشت .. من خودم تو یه اتاق دو تا کاسکو و یه ملنگو رو نگه میداشتم .. هر 3 هم آزاد تمام روز ( البته به کسی پیشنهاد نمیکنم این کار رو انجام بده )

ملنگو حتی برای طوطی های بزرگتر هم ممکنه قلدری کنه و بخواد جا و غذا و اسباب بازی هاشون رو بدست بیاره ... اصلا هم ترس سرش نمیشه ..

پیشنهاد آقا ابولفضل کاملا درسته ..من خودم در نهایت مجبور شدم پر ملنگو رو کوتاه کنم چون واقعا یه جا بند نمیشه .. و این ممکن بود خطرناک باشه ..

اون کلیپ هایی که از طوطی های خارجی میبینید معمولا طوطی هارو از بچگی باهم بزرگ میکنن که ارتباط خوبی باهم دارن ..

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    ممکنه بدجور دعوا کنن و ملنگو هلندیارو بکشه
    پس بهتره مواقی که بیرون هستن خودتون هم باشید
    یا زمان بیرون بودن رو تو دونوبت بذارید مثلن دو ساعت هلندیا و دوساعت ملنگو
    در اخر اگه نتونستید که میشه
    میتونید چندتا از شاهپرهای ملنگو رو بزنید تا سنگین پرواز کنه و نتونه دنبال هلندیا کنه
    خیلی ممنون

احتمالا باید همین کارو کنم، زمانهای مختلف از قفس بیارمشون بیرون. گرچه همینجوری هم از وقتی ملنگو اومده عروسا بیشتر تو قفس میمونن تا ملنگو.
    اونجوری نیست که ملنگو دنبالشون پرواز کنه، بیشتر اینه که میره جایی که اینا نشستن و باقی داستان. امیدوارم کار به کوتاه کردن پراش نکشه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    خواهش میکنم.
    ببینید اگر هم در جایی دیده باشید که سازگاری دارن ولی فعلا همونطور که خودتون مشاهده کردید پرنده های شما باهم سازگاری ندارن. ممکنه الان در حد کندن چند پر باشه ولی امکان داره بعدا آسیب های جبران ناپذیری رو وارد کنه.
    من تاحالا این دو نژاد رو باهم نگهداری نکردم ولی فکری که به سرم رسید شاید ملنگوتون مست شده و دنبال جفت هست که اینکارو میکنه. از این نظرم مطمئن نیستم ولی ممکنه این هم باشه.
    اگه هم تو قفس نمیمونن باید عادتشون بدید و حتما در جوجگیشون زیادی آزاد بودن و به قفس عادت نکردن. به هر حال این عادت خوبی نیست و باید به قفس عادتشون بدین.
    دوستان اگر اشتباه داشت لطفا اصلاح کنن.
    یا علی...
    راستش خودم فکر میکنم بیشتر از حسودی این کارا رو میکنه، چون بیشتر هم با یکیشون (ماده) دعوا داره، بیخودی میره هر جایی که نشسته و پراشو میگیره :-/ با عروس نر خیلی کاری نداره فقط اگه طرفش بیاد میترسونتش.
    زورم که به ملنگو نمیرسه (خودش بلده در رو باز کنه)، باید عروسارو بیشتر بذارم تو قفس.
    خیلی ممنون از راهنماییتون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و طوطی
    شماره عضویت
    16752
    با عرض سلام من یه جفت عروس هلندی دارم که تو لونه شون چوب رنده شده ریختم میخواستم بدونم که ایرادی نمیکنه یعنی هیچ حشره ای بوجود نمیاد؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    بهتر بود این سوال رو تو تاپیک پرسش و پاسخ متفرقه درباره طوطی سانان مطرح میکردین

نه اینکه نشه دو تا طوطی از نژاد های مختلف رو با هم نگه داشت .. من خودم تو یه اتاق دو تا کاسکو و یه ملنگو رو نگه میداشتم .. هر 3 هم آزاد تمام روز ( البته به کسی پیشنهاد نمیکنم این کار رو انجام بده )

ملنگو حتی برای طوطی های بزرگتر هم ممکنه قلدری کنه و بخواد جا و غذا و اسباب بازی هاشون رو بدست بیاره ... اصلا هم ترس سرش نمیشه ..

پیشنهاد آقا ابولفضل کاملا درسته ..من خودم در نهایت مجبور شدم پر ملنگو رو کوتاه کنم چون واقعا یه جا بند نمیشه .. و این ممکن بود خطرناک باشه ..

اون کلیپ هایی که از طوطی های خارجی میبینید معمولا طوطی هارو از بچگی باهم بزرگ میکنن که ارتباط خوبی باهم دارن ..
    ممنون از راهنماییتون
    راستش چون یک سر دعوا عروس بود اینجا مطرح کردم، اگر صلاح میدونید منتقل کنید به همون تاپیک.

حدسم اینه که جدا از زورگوییش حسودی میکنه، از یک طرف عروس ماده ام خیلی به آدما وابسته است و مدام خودش میاد سرشو خم میکنه که ناز کنیمش، ملنگو هم میبینه. از طرف دیگه خود ملنگو خیلی دوست داره نازش کنم ولی میترسه بیاد کامل روی دست. یعنی با مکافات میگیرمش ولی وقتی بیاد دیگه 10-15 دقیقه راحت میشینه نازش میکنم، بعد خودش میپره میره. حالا نمیدونم این برداشتم درسته یا نه.

در مورد کلیپ هم درست میفرمایین، احتمالا از بچگی با هم بزرگ میشن. گرچه کلیپ مد نظر من مال زنجانه، شاید هم مال یکی از بچه های همینجا بوده یادم نیست :-)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری و مرغ عشق و عروس هلندی
    شماره عضویت
    16198
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد 1999 نمایش پست ها
    با عرض سلام من یه جفت عروس هلندی دارم که تو لونه شون چوب رنده شده ریختم میخواستم بدونم که ایرادی نمیکنه یعنی هیچ حشره ای بوجود نمیاد؟
    سلام.
    باید لونه تون تمیز باشه و همچنین باید چوب هایی که میریزین تو لونه تمیز باشن. در این صورت فکر نمیکنم حشره بزنه و مشکلی ایجاد بشه.
    موفق باشید...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد 1999 نمایش پست ها
    سلام
    اگه از قبلش تو لونه و چوبها چیزی نوبده باشه نه مشکلی نداره
    لونه رو برای جوجه کشی بعدی حتمن تمییز کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    ممنون از راهنماییتون
    راستش چون یک سر دعوا عروس بود اینجا مطرح کردم، اگر صلاح میدونید منتقل کنید به همون تاپیک.

حدسم اینه که جدا از زورگوییش حسودی میکنه، از یک طرف عروس ماده ام خیلی به آدما وابسته است و مدام خودش میاد سرشو خم میکنه که ناز کنیمش، ملنگو هم میبینه. از طرف دیگه خود ملنگو خیلی دوست داره نازش کنم ولی میترسه بیاد کامل روی دست. یعنی با مکافات میگیرمش ولی وقتی بیاد دیگه 10-15 دقیقه راحت میشینه نازش میکنم، بعد خودش میپره میره. حالا نمیدونم این برداشتم درسته یا نه.

در مورد کلیپ هم درست میفرمایین، احتمالا از بچگی با هم بزرگ میشن. گرچه کلیپ مد نظر من مال زنجانه، شاید هم مال یکی از بچه های همینجا بوده یادم نیست :-)
    پرنده رو زورکی نباید رو دست بیارید قسمت مقاله ها در مورد دستی کردن مقاله هست
    ناز کردن هم اگه خودش حالت تهاجمی میگیره نباید این کارو کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و طوطی
    شماره عضویت
    16752
    سلام لونه ی عروس های من چوبی هستش میخواستم بدونم چی کار کنم تا نتونن لون رو بجون؟

صفحه 1303 از 1915 نخستنخست ... 30380312031253128412851286128712881289129012911292129312941295129612971298129913001301130213031304130513061307130813091310131113121313131413151316131713181319132013211322135314031803 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)