صفحه 13 از 1915 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132631135131013 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 19143
    کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    لوتينوها از چه نظر حساس ترند؟
    خيلي ممنون
    از اين نظر كه مقاومتشون در برابر بيماريها كمي كمتر از نژادهاي خاكستري-گل باقالي و وايت فيس هست...البته اين قضيه در مورد نژاد آلبينو خيلي مشهودتر هست و بطور كلي زالها يا آلبينو ها در تمامي انواع پرنده و چرنده و درنده و حتي انسان بدنشون ضعيفتر هست.....شما اگر دوست داري لوتينو بخر مشكلي پيش نمياد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرفره نمایش پست ها
    سلام. من مي خواستم بدونم براي اينكه عروس هلندي حرف بزنه حتماً بايد داخل قفس گذاشتش و مثل كاسكو زياد از قفس بيرون نياريمش. آخه من دوست ندارم اصلاً عروسم توي قفس باشه. اصلاً* از قفس متنفرم. مي خوام توي خونه آزاد باشه.
    بله ...نبايد زياد بيرونش بياري..البته گفتم زياد بيرونش نيار نه اينكه اصلا بيرونش نياري.....روزي 3-4 ساعت هيچ اشكالي نداره اما اگر از صبح تا شب روي دستت و شونت باشه حرف بزن درست و حسابي نميشه.

سلام
    عروسي كه بر اثر دعوا پراي گردنش كنده شده باشه چقدر طول ميكشه تا پراي جديدش دوباره دربياد؟
    خيلي ممنون
    بطور كلي نداشتن پر به هر دليلي به 2 حالت زير تقسيم ميشه:

1-كنده شدن پر.

2-چيده شدن پر

در حالت كنده شدن خيلي سريع پر جديد به جاي پر كنده شده در مياد اما در حالت چيده شدن پر بايد صبر كنيد تا پرنده تو لك بره و تمامي پر هاش به مرور بريزه و جاي اون پر هاي جديد در بياره.
    پرنده ها عموما سالي يكبار بطور طبيعي تو لك ميرن...يعني پر هاي بدنشون در عرض حدود 2 ماه ميريزه و پر هاي جديد در ميارن....البته فكر نكنيد كه يكدفعه كل تن پرنده كچل ميشه و بعد به مرور پر هاي جديد در مياره...خير......بلكه خيلي آهسته بدون اينكه ظاهر پرنده تفاوت چنداني بكنه اين اتفاق ميوفته و هر پري كه ميوفته خيلي سريع پر جديد جاي اون جوانه ميزنه.زماني كه تو لكي پرنده شروع ميشه روز به روز ميبينيد كه پر هاي بيشتري كف قفس افتاده و ريخته و پرنده كمي ژوليده به نظر مياد و سر و صداي كمتري ميكنه و انگار كمي كسالت داره.
    دستور تو لك رفتن پرنده رو دماي هواي اطرافش بهش ميده و زماني كه فصل تابستان داره شروع ميشه پرنده تو لك ميره و حوالي شهريور تموم ميشه.طبيعت اين كار رو ميكنه تا پرنده سرما نخوره و در فصول گرم پر هاي بدنش كم بشه و پر عوض كنه.
    حالا عروس شما چون دعوي كرده پر هاي سرش كنده شده و جويده نشده پس بزودي پرهاي سرش در مياد..در محلي كه پر ها ريخته شما دست بزن ببين زير انگشتت چيزهايي شبه خار كه تيز باشن حس مي كني.....اگر حس كردي اينها جوانه هاي نشكفته پر هاي جديد هستند كه به زودي در ميان و ميشن پر هاي جديد.

سلام
    منم يه عروس خريدم.يكماهشه.
    ناخناش خيلي تيزه.چيكار كنم؟
    اشكالي نداره براش كف درياي معمولي بذارم؟
    مباركه عزيز

1-فقط و فقط حدود يكي دو ميليمتر از سر ناخونهاش بايد كوتاه بشه...در حدي كه تيزيش برطرف بشه ....اگر بيشتر كوتاه كنيد باعث خونريزي ميشه و در نژاد لوتينوها خونريزي سريع بند نمياد و كمي درد سر داره....پس فقط يكي دو ميليمتر از سر ناخون با ناخونگير كوتاه ميشه...يادت باشه طوطي كمي دردش هم مياد و زماني كه ناخون چيده ميشه تكوني ميخوره و جيغي ميزنه.

کاربر موثر

شماره عضویت
    165
    سلام به همه دوستان
    خواستم بدونم که عروس ها همشون زیر تاجشون کچل هستن چون رفتم پرنده فروشی گفت یه جفت دارم به شرط جفت میدم (130قیمت) ولی زیر تاجشون کچل بود آیا مشکلی دارن یا نه؟
    و درمورد قفس باید بزرگ باشه مثل قفس کاسکو.
    ودر مورد لونشون چطوری باید باشه؟
    ممنون میشم اگه توضیح بدید

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    خواستم بدونم که عروس ها همشون زیر تاجشون کچل هستن چون رفتم پرنده فروشی گفت یه جفت دارم به شرط جفت میدم (130قیمت) ولی زیر تاجشون کچل بود آیا مشکلی دارن یا نه؟
    در یک سری از نژاد ها اینطور هستند! و دقیقا پشت تاج کچله
    بخاطر دم بلندشون لازمه قفس مناسبی داشته باشن تا راحت باشن
    لونشون هم بصورت آماده در مارک های معتبر بیرون فروخته میشه عزیز

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    سلام به همه دوستان
    سلام دوست عزیز
    معمولا نباید کچل باشه ولی میتونه مشکلی هم نداشته باشه همونطور که آقا در بالا گفتن امکان داره کنده شده باشه ولی در کل اگه مشکله دیگه ای نداره و سرحالو سالمه کچل بودن سر مشکلی نداره در ضمن پیر نباشه یه آدم وارد ببینه خیلی بهتره همینطوری نمیشه نظر داد قفسش باید بزرگ باشه اگه عرضش بیشتر باشه بهتره برعکس قفسه کاسکو قفس پرنده جفت برای جوجه کشی بهتره عرضه زیادی داشته باشه لونه چوبی بزرگ یا یه قلکو تهشو بشکن به صورت سوراخ گرد ببند گوشه قفس میگن بهتر از لونه های چوبیو پلاستیکیه

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    اینم برای آقا میلا که قصد کوتاه کردن ناخن دارن!

و اینم نژاد ها

ویرایش توسط EMPEROR : 18th July 2010 در ساعت 11:51 AM

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    سلام
    چندتا سوال دارم:
    1-حمام كردن عروش چطوريه؟مثل كاسكو هست؟
    2-بلالم ميشه به عروس داد؟تازه يا پخته؟دون شده؟
    3-كاكلي بعضي وقتا سينشو پف ميكنه و پراشو ميلرزونه.طبيعيه؟
    4-خيلي خودشو ميخوارونه و همش پرآرايي ميكنه.طبيعيه؟
    5-معمولا عروس چيو از همه چيز بيشتر دوست داره؟
    خيلي ممنون
    1-دقيقا مثل كاسكو....با اسپري از گردن به پايين آب مي پاشيد (خيلي كم هم به پشت سر و گردن بدون اينكه در بينيش اب بره) بعد هم باشد با سشوار حدود 6-7 دقيقه خشكش كنيد....البته بيشتر ناحيه سينه تا نيمه خشك بشه....سشوار رو زياد نزديك طوطي نكنيد و هنگام سشوار كشيدن بايد سشوار رو تكون بديد وگرنه طوطي داغ ميكنه.

2-تمامي طوطي ها بلال رو بصورت خام يا پخته دوست دارن...پيشنهاد من به شما بلال خام هست كه دون نشده باشه....هر بلال رو 4-5 تيكه كنيد و هر روز يك تيكه بهش بديد كافيه و بقيش رو هم حتما بزاريد در فريزر وگرنه ميگنده.....فردا از فريزر يك تكه رو در بياريد و بندازيد داخل آب گرم تا يخش وا بره و بعد بديد به طوطي.

3-بله طبيعي هست.

4-تمامي طوطي ها حدودا روزي 5 تا 8 ساعت به پر هاشون ور ميرن و مرتبشون مي كنند و پودر طوطي رو از ناحيه انتهاي روي دم روي كل پر هاي بدنشون پخش مي كنند كه به اين كار ميگن پر آرايي .

5-بطور كلي تمامي طوطي ها از ذرت-كلم بروكلي و بادام زميني خوششون مياد ...عروس شما ممكنه تخمه بخوره و يا ممكنه تخمه دوست نداشته باشه و در عوض ارزن و تخمه كتان و كافيشن دوست داشته باشه....يه مدتي كه پيش شما باشه خودتون مي فهميد كه چه غذايي رو بيشتر دوست داره اما دقت كن كه الان طوطي شما جوجه تازه دون خور شده هست و بايد عادتش بدي كه همه چيز رو بخوره و فقط به 2-3 غذا عادتش ندي......يكي از مهمترين غذاهايي كه همه طوطي ها رو بايد عادت به خوردنشون داد غلات خيس خورده هست...نخود-لوبيا-ماش خيس خورده خيلي خيلي براي طوطي ها مفيده اما عادت دادنشون به خوردن اينها كمي حوصله مي خواد.

خيلي ممنون
    قابل شمارو نداره
    فقط خوشش نمياد نازش كنم.چيكار كنم اين مشكل حل بشه؟
    از دستمم غذا نميگيره.
    واقعا كار آقا سينا درسته.از ايشونم ممنونم
    اي بابا شما تازه اين عروس رو آوردي نبايد انتظار داشته باشي كه از همون روز اول باهات رفيق بشه ....البته اين جوجه هست و خيلي زود راه ميوفته در ضمن روي دست شما هم مياد و اين خودش كلي جلو مي اندازت ...شما در طول روز بيارش روي انگشتت و سعي كن سرش رو با يك انگشت بخاروني و نوازش كني....فقط سرش و پشت گردنش رو و نه جاي ديگه رو....يه چند روزي مقاومت ميكنه اما به مرور خوشش مياد و خودش سرش رو مياره جلو تا نازش كني ..هر چي بيشتر بهش ور بري و باهاش كار كني زودتر جواب ميگيري....دو سه كلمه هر روز روزي چند بار براش تكرار كن شايد به حرف بياد البته الان نه شايد 3-4 ماه ديگه....عروسها معمولا بعد از 4 ماهگي يواش يواش صداهارو تقليد مي كنند البته اگر شانس بياري و اين عروس نر باشه چون عروسهاي نر احتمال حرف زدنشون خيلي خيلي بيشتر از ماده ها هست.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    سلام
    اشكالي نداره قفسشو به ديوار آويزون كردم؟
    خيلي ممنون
    دوست عزيز اگر مايل هستي كه به درستي عروست تربيت بشه وقت بزار و كمي در مورد مسائل مربوط به طوطي ها مطالعه كن...من از سوالات شما متوجه شدم كه اطلاعاتتون يه مقدار كمه....در مورد آويزان كردن قفس به ديوار بنده به شدت با اين كار مخالفم.....طوطيي كه قراره رام بشه و با شما رفيق بشه قناري يا مرغ عشق نيست كه قفسش رو به ديوار آويزان كنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط emperor نمایش پست ها
    نه مشکلی نیست اما به دو چیز دقت کن
    با نوکش گچ های دیوار رو ....
    ارتفاع متوسط و پرنده در حالت نشیمت رو بروی شما باشه
    نه عزيز مشكل هست.

بالاتر از سرمه اشكالي نداره؟
    درستش اين هست كه كف قفس ارتفاعش تا زمين چيزي بين 40 تا 90 سانتي متر باشه...شما بايد قفس رو روي يك ميز عسلي يا مشابه اون بزاريد....از همون روز اول هم نبايد محل قرار دادن در ارتفاعي بلند تر از سر شما باشه ...چه در روزهاي اول و چه در روزهاي بعدي....اينطور هم نيست كه در روزهاي اول ارتفاعش زياد باشه تا احساس قدرت كنه و استرس نگيره و بعد ارتفاعش رو كم كنيد.....فكر مي كنم بعد از داشتن چيزي در حدود 25 نوع طوطي مختلف در طي 30 سال گذشته ديگه بدونم ارتفاع قفس چقدر بايد باشه.
    شما اگر در سايتهاي خارجي يه دوري بزنيد ميبينيد كه ميگن حد اكثر ارتفاع پرنده هنگامي كه روي چوب نشيمنش مي نشينه بايد طوري باشه كه فاصله چشم پرنده از زمين برابر فاصله چشم شما از زمين باشه هنگامي كه ايستاديد....يعني افق ديد شما با طوطي ، يكي باشه....با توجه به ابعاد و ارتفاع قفسهاي متداول در ايران فاصله 40 تا 90 سانتي متري كف قفس از زمين عدد خوبي هست حالا 10 سانتي متر اينور و اونور هم عيبي نداره اما نه اينكه قفس رو بالاي سرتون آويزان كنيد..اين داستان مربوط ميشه به قناري و سره و اين دسته پرنده ها كه بحث رام بودن در اونها مطرح نيست.

جوجه من هر کاری می کنم آب نمی خوره. نمی دونم چه جوری بهش عادت بدم که آب بخوره. آبی که تو غذاش هست فعلاً کفایت می کنه براش؟
    یه مسئله دیگه ای هم هست اینه که این جوجه خیلی گرسنش می شه هر دو ساعت یه بار غذا می خوره اونم خیلی کامل. سوخت و ساز بدنش احساس می کنم بالاست. مشکلی که نداره؟
    جوجه ككاتيل حدودا 40-50 روز دهان والدينش غذا ميگيره....اين غذا مخلوطي از بذاق دهان طوطي و غذاي خرد شده كه از چينه دان بالا آورده شده هست...درست مثل مخلوط غذايي كه شما درست مي كنيد و با قاشق و يا سرنگ به جوجتون مي ديد.....آيا در طبيعت جوجه زير 40 روز(جوجه گوشتي و كركي كه هنوز لانه رو ترك نكرده) آب خالص مي خوره؟.....خير.....آب بدنش از همون بذاق دهان والدينش تامين ميشه و يا در منزل شما از همون مخلوط غذايي كه همراه با آب شلش مي كنيد....دادن آب به جوجه سرنگي بصورت خالص ضرر هم داره...شما براش بايد در يك ظرف اب بزاري و زمانش كه رسيد خودش بصورت غريضي ميره آب هم ميخوره اما نه اينكه شما به زور با سرنگ يا قاشق وارد حلقش كني.

ممنون که به سئوال من جواب دادین. در مورد آب یکی از اساتید گفت که تا زمانی که پرواز کردن یاد نگرفته خوب نیست که بهش آب بدی. همون آبی که توی غذاشه آب بدنش رو تأمین می کنه. یعنی همونطور که شما گفتی بعد از اینکه از سرنگ گرفتم و مستقل شد باید این کار رو بکنم. باز هم مرسی.
    دقيقا اون استاد درست گفته به شما.

سلام
    امروز عروس من ميلرزه.دليلش چيه؟
    ميشه براش آيينه بذارم؟
    خيلي ممنون
    اگر سردش نباشه لرزشش مهم نيست.
    در مورد گذاشتن آينه هم كه بارها و بارها راجع بهش صحبت شده.... ممنوعه....اون قديم نديمها بود كه براي پرنده ها آينه ميزاشتن تا تنها نباشن.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    سلام به همه دوستان
    دوست عزيز اكثر نژادهاي آلبينو و لوتينو زير تاجشون پر نداره و پوست سرشون معلومه ....بد نبود كه مي گفتي اونهايي كه ديدي چه رنگي بودن.
    در مورد اندازه قفس هم بگم بله حد اقل اندازه براي يك جفت مولد بايد يك قفس 1033 كاسكويي باشه ....البته قفسهاي 1033 فاصله ميله هاشون زياده و عروس ميتونه سرش رو از لابه لاي ميله هاي قفس خارج كنه كه اين اصلا خوب نيست....شما قفسي پيدا كن كه اندازش كوچكتر از 1033 نباشه اما فاصله ميله هاش كمتر از 1033 باشه....شما برو داخل آلبوم من يك قفس قهوه اي اونجا ميبيني كه خيلي مناسب براي جوجه كشي از عروس هست....فاصله ميله هاش هم كمتر از 1033 هست...ابعادش هم كمي بزرگتر از 1033 هست.
    در مورد لونشون هم بگم كه نظر من خريد يك لونه استاندارد ككاتيل با مارك تريكس هست ...هم جنس چوبش طوري هست كه رطوبت داخل رو متعادل مي كنه و هم اندازش بسيار مناسب عروس هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط emperor نمایش پست ها
    اینم برای آقا میلا که قصد کوتاه کردن ناخن دارن!

و اینم نژاد ها

دوست عزيز مترجم سايت بودن بايد بالاخره يه جايي به درد ما بخوره....بد نبود كه نام آلماني نژادهايي كه در عكس هست رو به فارسي ترجمه مي كردي....البته اين عكس رو پارسال يكي از بچه ها در يكي از فرومها گذاشته بود كه در اونجا هم مشكل آلماني بودن نام نژادها مطرح شد......نمي دونم شايد هلندي يا سوئدي باشه.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    864
    سلام
    خسته نباشین
    من قصد خرید یه جفت جوجه یا بالغ عروس داشتم
    میخواستم بدونم الان جفتی چند بخرم سرم کلاه نزاشتن؟
    قبلا از یکی از دوستام که داشتن پرسیدم گفت که جفتی 80 خریده
    ولی الان گرونتره
    اگه میشه راهنمایی کنین
    ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط navid lord نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشین
    من قصد خرید یه جفت جوجه یا بالغ عروس داشتم
    میخواستم بدونم الان جفتی چند بخرم سرم کلاه نزاشتن؟
    قبلا از یکی از دوستام که داشتن پرسیدم گفت که جفتی 80 خریده
    ولی الان گرونتره
    اگه میشه راهنمایی کنین
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    بستگی به نوع رنگ کیفیت و مرغوبیتشه از جفتی 100 به بالا تا 200 به طور معمولی

صفحه 13 از 1915 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132631135131013 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)