کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - عروس هلندی- فنچ- بلدرچین-ماهی های آکواریومی
    شماره عضویت
    14225
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    دمای محیطش بالا پایین نشده؟کلا تغذیش چی هست؟دمای الانش چند درجس؟مدفوعش چه رنگیه؟
    سلام ..
    همیشه توی اتاق هست ( دمای اتاق 26 27)دما ثابت هست مگر دم صبح که هوا سردتر میشه ..دیشب گذاشتم نزدیک شوفاژ..تغذیه اش ارزن و کتان کافیشه و بعضا کمی شاهدانه...بعضی مواقع هم چند عدد تخمه بهش می دم میوه جات نمی خوره فقط بعضی مواقع سبزی و تخم مرغ..و همچنین هر چند هفته یکبار بهش مولتی ویتامین میدهم...

این مدفوعش..

http://upload7.ir/imgs/2014-11/21377241410059597104.jpg

به مخرجش خیلی چسبیده و سبز شده و هی با نوکش سعی می کنه مخرجش را تمیز کنه ...بیرون قفس مثل همیشه شیطون و فضول هست ولی در قفس و جای ثابت بیشتر چرت می زنه و به نظر میاد کمی کسل شده

یه داروخونه دامپزشکی پیدا کردم که داشت می بست می رفت گفت فردا تا ظهر بازه فکر کنم مثل اینکه خود صاحبش هم دامپزشکی خونده ..فردا رفتم چه دارویی بگیرم این زغال اکتیو پرنده چی خوبه؟؟این قرص اكسي وت که در نت توی سایت ها نوشته چی؟ شما چی پیشنهاد می دید؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط spadana نمایش پست ها
    سلام ..
    همیشه توی اتاق هست ( دمای اتاق 26 27)دما ثابت هست مگر دم صبح که هوا سردتر میشه ..دیشب گذاشتم نزدیک شوفاژ..تغذیه اش ارزن و کتان کافیشه و بعضا کمی شاهدانه...بعضی مواقع هم چند عدد تخمه بهش می دم میوه جات نمی خوره فقط بعضی مواقع سبزی و تخم مرغ..و همچنین هر چند هفته یکبار بهش مولتی ویتامین میدهم...

این مدفوعش..

http://upload7.ir/imgs/2014-11/21377241410059597104.jpg

به مخرجش خیلی چسبیده و سبز شده و هی با نوکش سعی می کنه مخرجش را تمیز کنه ...بیرون قفس مثل همیشه شیطون و فضول هست ولی در قفس و جای ثابت بیشتر چرت می زنه و به نظر میاد کمی کسل شده

یه داروخونه دامپزشکی پیدا کردم که داشت می بست می رفت گفت فردا تا ظهر بازه فکر کنم مثل اینکه خود صاحبش هم دامپزشکی خونده ..فردا رفتم چه دارویی بگیرم این زغال اکتیو پرنده چی خوبه؟؟این قرص اكسي وت که در نت توی سایت ها نوشته چی؟ شما چی پیشنهاد می دید؟؟
    این داروها که اسم بردین همه مصارف خاص دارن که نمیشه پیشنهادی داد.چون باید از نزدیک پرنده ویزیت بشه.اگر ایشون دامپزشک هستن که قطعا بهترین تجویز رو خواهند داشت.شما به تغذیش این چند روز چیز جدیدی اضافه نکرده بودین؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14225
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    این داروها که اسم بردین همه مصارف خاص دارن که نمیشه پیشنهادی داد.چون باید از نزدیک پرنده ویزیت بشه.اگر ایشون دامپزشک هستن که قطعا بهترین تجویز رو خواهند داشت.شما به تغذیش این چند روز چیز جدیدی اضافه نکرده بودین؟
    نه فقط توی یکی دو روز اخیر که متوجه شدم فقط تخم مرغ و یک مرتبه هم خرفه دادم و امروز هم توی آب خوریش چای ریختم ولی قبلش غذای خاصی بهش ندادم..ففط شب های چند عدد تخمه بهش می دادم ( جایی خوندم که مصرف زیاد تخمه باعث تاثیر در کبد و سبز شدن مدفوع میشه ولی من زیاد روی نکردم) یکی دوستی هم به من گفت مخلوط ماست و سیر بهش بده ولی این که نمی خوره...

نمی دونم اگه دامپزشک هم باشه باید پرنده را ببینه و حتما مدفوعش را آزمایش کنه تا بفهمه..ولی من تا جایی که می دونم خیلی از دامپزشک ها فقط بیشتر گاو و گوسفند و سگ و گربه را تخصص دارند و در مورد پرنده ها کمتر..چون من هر کسی دیدم رفته پرنده اش را دامپزشکی عموما نتیجه نداشته و پرنده اش تلف شده...

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نه فقط توی یکی دو روز اخیر که متوجه شدم فقط تخم مرغ و یک مرتبه هم خرفه دادم و امروز هم توی آب خوریش چای ریختم ولی قبلش غذای خاصی بهش ندادم..ففط شب های چند عدد تخمه بهش می دادم ( جایی خوندم که مصرف زیاد تخمه باعث تاثیر در کبد و سبز شدن مدفوع میشه ولی من زیاد روی نکردم) یکی دوستی هم به من گفت مخلوط ماست و سیر بهش بده ولی این که نمی خوره...

نمی دونم اگه دامپزشک هم باشه باید پرنده را ببینه و حتما مدفوعش را آزمایش کنه تا بفهمه..ولی من تا جایی که می دونم خیلی از دامپزشک ها فقط بیشتر گاو و گوسفند و سگ و گربه را تخصص دارند و در مورد پرنده ها کمتر..چون من هر کسی دیدم رفته پرنده اش را دامپزشکی عموما نتیجه نداشته و پرنده اش تلف شده...
    نه اینطور نیست و دامپزشک خوب متخصص در درمان طوط هم زیاد داریم.
    چای و ماست و سیر رو فراموش کنید.این درمانها متعلق به سعله های کبوتر مولوی بود.تخمه هم در طولانی مدت اثر گذاره نه به این سرعت.
    تغذیش رو فعلا به ارزن وتخم کتان تبدیل کنید وکمی هم عرق نعنا توی آبش حل کنید تا فردا که به دامپزشک مراجعه میکنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گیاه . باجی ، عروس
    شماره عضویت
    14664
    جوجه عروسم که دو ماهش است ، بیحال شده ، مدفوعش کاملا مایع است ، و احساس سرما میکند .
    آویشن و عسل دادم . کمی بالا آورد .
    سرماخوردگی است یا مشکل دیگر؟
    چه کار کنم؟

ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط khansari نمایش پست ها
    جوجه عروسم که دو ماهش است ، بیحال شده ، مدفوعش کاملا مایع است ، و احساس سرما میکند .
    آویشن و عسل دادم . کمی بالا آورد .
    سرماخوردگی است یا مشکل دیگر؟
    چه کار کنم؟

ممنون
    تشخیص رو باید دامپزشک بده
    فعلن جاشو گرم نگه دارید و غذای ارزن وکتان رو فقط بهش بدید
    در اولین فرصت دامپزشکی ببرید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14225
    سلام امروز صبح رفتم داروخونه دامپزشکی این دارو را داد:

http://upload7.ir/imgs/2014-11/74842341565915378113.jpg

روش نوشته تزریقی !!!ولی دامپزشک دارو خانه بهم گفت 3 قطره با قطره چکان بریز در دهانش یا در ظرف آب

امروز صبح دیدم مدفوعش همچنان سبز هست ولی داخلش تعدادی ارزن هضم نشده هست!!! ولی الان دیگه بیشتر مدفوعش غذا و ارزن هضم نشده هست!!!
    ویرایش توسط spadana : 3rd November 2014 در ساعت 12:21 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام امروز صبح رفتم داروخونه دامپزشکی این دارو را داد:

روش نوشته تزریقی !!!ولی دامپزشک دارو خانه بهم گفت 3 قطره با قطره چکان بریز در دهانش یا در ظرف آب

امروز صبح دیدم مدفوعش همچنان سبز هست ولی داخلش تعدادی ارزن هضم نشده هست!!! ولی الان دیگه بیشتر مدفوعش غذا و ارزن هضم نشده هست!!!
    سلام.یک آنتی بیوتیک قوی برای پرندگان زینتی هست و داروی خوب اما بسیار قوی هست.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    شخصی مدعی هس که میگه عروسهاشو از 6 ماهگی به تخم میاره
    اولش فکر کردم دروغه اما بعد از تماس تلفنی که باهاش داشتم متوجه شدم که عروس های ماده ایشون بدونه مشکلی در سن 6 ماهگی به بعد و عروس های نرش در 8 ماهگی نطفه می زنند و راست میگه!!!
    حالا چند تا سوال برام پیش اومده
    چطور عروس های مادش هیچ کدوم تخم بر گردون نشدن؟
    از خودش که سوال کردم گفت رازش ... (تو پیام خصوصی میگم) در هر صورت چطور ممکنه انقد تاثیر بزاره؟
    به فرض که همه چی درست باشه و پرنده ها تخم کنند بعد از چند دوره هنوز اماده هستن و چیزی که ما میدونیم یا باید ماده ها تلف میشدن و نر به علت مشکلات زود جفت زدن و پیاپی جفت گیری باید تا الان بی نطفه میشدن اما الان نرو ماه هاش 3 سال به بالا هستن و اصلا مشکلی ندارن
    چطور پرنده هارو تو اون سن تونسته جفت بندازه حالا با دانه های گرم یا اصلا تعیین جنسیت 100 درصد

متاسفانه یا خوشبختانه عروس های تا 9ماهه من به همه چی فکر می کنند (فرار و زدو خرد ، خردن ) جزء جفتگیری یا ...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    شخصی مدعی هس که میگه عروسهاشو از 6 ماهگی به تخم میاره
    اولش فکر کردم دروغه اما بعد از تماس تلفنی که باهاش داشتم متوجه شدم که عروس های ماده ایشون بدونه مشکلی در سن 6 ماهگی به بعد و عروس های نرش در 8 ماهگی نطفه می زنند و راست میگه!!!
    حالا چند تا سوال برام پیش اومده
    چطور عروس های مادش هیچ کدوم تخم بر گردون نشدن؟
    از خودش که سوال کردم گفت رازش ... (تو پیام خصوصی میگم) در هر صورت چطور ممکنه انقد تاثیر بزاره؟
    به فرض که همه چی درست باشه و پرنده ها تخم کنند بعد از چند دوره هنوز اماده هستن و چیزی که ما میدونیم یا باید ماده ها تلف میشدن و نر به علت مشکلات زود جفت زدن و پیاپی جفت گیری باید تا الان بی نطفه میشدن اما الان نرو ماه هاش 3 سال به بالا هستن و اصلا مشکلی ندارن
    چطور پرنده هارو تو اون سن تونسته جفت بندازه حالا با دانه های گرم یا اصلا تعیین جنسیت 100 درصد

متاسفانه یا خوشبختانه عروس های تا 9ماهه من به همه چی فکر می کنند (فرار و زدو خرد ، خردن ) جزء جفتگیری یا ...
    تو سن 6و7 ماهگی شنیده بودم جفت میزنن و مشکلی نداشتن
    شاید پرنده های که از لحاظ جسه بزرگتر رو نگه میداره و جفت میزنه
    در کل احتمال اینکه پرندهای کم سن تر تخم برگردون شن یا تخم بی نطفه بذارن خیلی بیشتره
    میانگین عمر این پرنده ها هم 100در 100 خیلی کمتر از اون جفتهایی هست که18 ماهگی تخم میذارن
    در مورد تعیین جنسیت وقتی داره 6و7 ماهگی جوجه میکشه حتمن پر ریزی کردن و پرنده های نرش هم میخونن

صفحه 1297 از 1915 نخستنخست ... 29779711971247127812791280128112821283128412851286128712881289129012911292129312941295129612971298129913001301130213031304130513061307130813091310131113121313131413151316134713971797 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)