کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    اقا من تقریبا از عیده براشون لونه گذاشتم.
    بعضی شب ها باهم میرن تو لونه میخوابن. الانم ماده تو خوابیده و نر بیرون جلو در خوابیده ولی سرش نییمه داخله توی کوزه.
    کی اینا تخم میذارن؟؟؟
    جفت گیریشونم کامل انجام میشه
    سلام

عجله نکنید.ممکنه بین 1 هفته تا 2 ماه این مدت زمان به طول انجامه...سعی کنید با غذایی غنی از کلسیم و ایجاد کردن محیطی دنج و خلوت این زمان رو به حد اقل برسونید.این که هی از روی کنجکاوری در لانه و قفس رو باز کنید تا ببینید تخم گذاشتن یا نه فقط کار رو به تعویق میندازه...به هیچ عنوان خلوت جفت عروس هلندیتون رو به هم نزنید

نقل قول نوشته اصلی توسط amir arash نمایش پست ها
    تشکر از راهنمایتون .من بیشتر علاقه به پرنده ای دارم که نگهداری ازش سخت نباشه و دستی بشه و زیاد اذیتم نکنه واگرم بتونه صحبت کنه که بهتره. اگر میشه راهنمایم کنید با توجه به اینکه این اولین پرنده ای است که من می خوام بگیرم
    با تشکر
    نگهداری از همشون سخته و نیاز به احساس مسئولیت و علاقه شدید داره
    اگر تصمیم به خرید گرفتید حتما قبلش مطالعتون رو زیاد کنید تا در خرید اشتباه نکنید و پرنده های بی گناه رو هم الکی آواره نکنید!

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    7707
    سلام من بالاخره تصمیمم را گرفتم و می خواهم عروس هلندی بگیرم .از دوستان می خوام که من را در این امر یاری کنند و راهنمایم کنند.که نر بهتره یا ماده یا جفت؟.سنش چقدر باشد؟. کدام نژاد بهتره ؟.چه قیمتی باشد خوب است؟.و دیگر موارد که باید بدانم
    با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام من بالاخره تصمیمم را گرفتم و می خواهم عروس هلندی بگیرم .از دوستان می خوام که من را در این امر یاری کنند و راهنمایم کنند.که نر بهتره یا ماده یا جفت؟.سنش چقدر باشد؟. کدام نژاد بهتره ؟.چه قیمتی باشد خوب است؟.و دیگر موارد که باید بدانم
    با تشکر

سلام

نر و ماده فرقی ندارن...نر قابلیت سخن گویی (بسیار محدود) داره ولی ماده نداره و این تنها فرق اساسیشونه
    فرقی بهین نژاد ها نیست
    قیمت جوجه سرنگیش بین 150 تا 250 .... فکر میکنم دوست خوبمون http://www.parsipet.ir/forum/members/arooseholandy/ تولید کنند و داشته باشن...

موفق باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

نر و ماده فرقی ندارن...نر قابلیت سخن گویی (بسیار محدود) داره ولی ماده نداره و این تنها فرق اساسیشونه
    فرقی بهین نژاد ها نیست
    قیمت جوجه سرنگیش بین 150 تا 250 .... فکر میکنم دوست خوبمون http://www.parsipet.ir/forum/members/arooseholandy/ تولید کنند و داشته باشن...

موفق باشید
    ممنون از آقا بابک که نسبت به من لطف دارن.برای کسی که اولین بار داره عروس هلندی میخره خریدن جفت اشتباهه.چون نه تجربه نگهداری داره و نه با خصوصیات رفتاری این پرنده ها آشناس و بعد از مدتی درگیرشدن درنهایت سرد و دلزده میشه.بهتره اول یه پرنده ی بالغ که فرقی بین نر و ماده هم نیستش خریداری بشه تا به حساسیت ها،علایق و بیماری های این نوع پرنده آشنا بشین بعد اگر علاقه به جوجه کشی داشتین واسش جفت بخرین که دیگه حوصله ی این کار رو هم دارین.اگرم قصد خرید جوجه دارین باید براش وقت بذارین تا بتونید بهش چیز یاد بدین وگرنه هیچ فرقی با بالغ نخواهد داشت جز اینکه سنش کمتره.ضمن اینکه توجه داشته باشین جوجه تا یه دوره پرریزی نکنه و به سن پنج ماهگی نرسه جنسیتش معلوم نمیشه و از بیتجربگی تون سو استفاده نشه.درهرحالت من هرکمکی از دستم بربیاد دریغ نمیکنم.موفق باشید

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    7707
    سلام دوست عزیز من عروس نر می خوام. شما عروس برای فروش دارید؟ اگر اره چه نژادی ؟ چه قیمتی ؟ چه سنی ؟ کجا میتونم ازتون بخرم ؟ و اگر میشه یه توضیح کلی هم بدید
    ببخشید اگر سوالام زیاده
    با تشکر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام دوست عزیز من عروس نر می خوام. شما عروس برای فروش دارید؟ اگر اره چه نژادی ؟ چه قیمتی ؟ چه سنی ؟ کجا میتونم ازتون بخرم ؟ و اگر میشه یه توضیح کلی هم بدید
    ببخشید اگر سوالام زیاده
    با تشکر
    سلام.به این انجمن خوش آمدید.این سوالا جاش توی انجمن خرید و فروشه و قیمت و شماره و آدرس هم پیغام خصوصی.اما در مورد اینکه توضیح خواستید باید بگم بهتره یه مطالعه کلی در مورد عروس توی صفحات قبلی داشته باشین تا با روحیات و شرایط نگهداری این پرنده آشنا بشین.بعد هر سوالی بود من و سایر دوستان در خدمتیم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    اقا دوروز مسافرت بودم. عروسارو سپرده بودم به کسی . حالا که اومدم میبینم یه تخم تو کوزه هست ولی نرو ماده بیرون کوزه هستن.با اون سابقه ای که از مادم میشناسم تو زمان مستی که تخم گذاشته بود نمیذاشت کسی بره طرفش.
    نرم روی یه توپ پینگ پنگ که گذاشته بودم تو قفس خوابیده بود که اولین کاری که کردم توپو برداشتم

حالا چه کار کنم
    --------------------------------------------
    نمیدونم خوشحال باشم یا نه که دارم الان این پستو میفرستم.
    تو قفس که نگاه کردم دیدم تخم افتاده کفه قفسو شکسته برش که داشتم دیدم نطفه نداشته.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    اقا دوروز مسافرت بودم. عروسارو سپرده بودم به کسی . حالا که اومدم میبینم یه تخم تو کوزه هست ولی نرو ماده بیرون کوزه هستن.با اون سابقه ای که از مادم میشناسم تو زمان مستی که تخم گذاشته بود نمیذاشت کسی بره طرفش.
    نرم روی یه توپ پینگ پنگ که گذاشته بودم تو قفس خوابیده بود که اولین کاری که کردم توپو برداشتم

حالا چه کار کنم
    --------------------------------------------
    نمیدونم خوشحال باشم یا نه که دارم الان این پستو میفرستم.
    تو قفس که نگاه کردم دیدم تخم افتاده کفه قفسو شکسته برش که داشتم دیدم نطفه نداشته.

شما بیش از حد انگلوک میکنی این جفتت رو عزیز من تا زمانی که همه تخم ها رو نزاره(2-3-4-5 ...) رو تخم ها ثابت نمیخوابه
    به جای اینکه هی در لانه رو باز کنی و نگاه کنی توش چه خبره فقط جاشون رو دنج و آروم نگه دار هی هم تغییر جا نده آخه تو دوره تخم گذاری مگه قفس پرنده رو جا به جا میکنن

از روزی که ماده آخرین تخم رو بزاره دیگه جفت یک سره روی تخم ها میخوابن

موفق باشی

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    من چند وقت نبودم
    اگه واسه عروسم جفت بگیرم از رامی بیرون میاد؟ یا ممکنه تهاجمی بشه ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند وقت نبودم
    اگه واسه عروسم جفت بگیرم از رامی بیرون میاد؟ یا ممکنه تهاجمی بشه ؟

سلام دوست گرامی
    در صورت اضافه شدن جفت به مرور پرنده دستی شما خوی وحشی خود را باز یابی میکند و حتی در پرندگان سخنگو کلمات فرا گرفته را فراموش میکنند

صفحه 129 از 1915 نخستنخست ... 29791101111121131141151161171181191201211221231241251261271281291301311321331341351361371381391401411421431441451461471481792296291129 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)