همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام دوباره بالاخره عروس هلندی رو رفتم تعویض کردم الان یه عروس هلندی نر دارم که خاکستری هست و یه عروس هلندی ماده که گلباقالی هست ممنون میشم اطلاعاتی مثل اینکه کی لونه رو بزارم و چه مدت جدا باشن از هم بهم بدید در حال حاضر در 2 قفس جدا هستند رو به روی هم که همدیگه رو میبینند ایا کلا جدا کنم که همدیگه رو نبینن ولی صدا همو بشنون ؟ با تشکر در مورد عروس نر خاکستری سنش هم نظر بدید.

در مورد سن که "arooseholandy" عزیز نظرشون رو گفتن

در مورد جدا بودن هم فعلا از هم جدا باشن با فاصله 4-5 متر. تا وقتی که عروس نر برای ماده بی تابی کنه و با آواز عروس نر، عروس ماده هم جوابشو بده

بعد تز اون به مرور فاصله رو کم کنید مدتی قفسها در کنار هم باشن و بعد هر دو رو داخل یک قفس کننید. اگر یه قفس سومی باشه که متعلق به هیچکدوم نباشه بهتره

بعد از دیدن جفتگیری لونه رو نصب کنید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    در مورد سن که "arooseholandy" عزیز نظرشون رو گفتن

در مورد جدا بودن هم فعلا از هم جدا باشن با فاصله 4-5 متر. تا وقتی که عروس نر برای ماده بی تابی کنه و با آواز عروس نر، عروس ماده هم جوابشو بده

بعد تز اون به مرور فاصله رو کم کنید مدتی قفسها در کنار هم باشن و بعد هر دو رو داخل یک قفس کننید. اگر یه قفس سومی باشه که متعلق به هیچکدوم نباشه بهتره

بعد از دیدن جفتگیری لونه رو نصب کنید
    نفیسه جان مرسی اما شاید وقتی جفتگیری کردن من نباشم و ندونم که این 2 جفتگیری کردن...
    عروس نر و ماده رو قفس هاشون رو میزارم روی همدیگه که همدیگه رو نبینن اما صدای همو بشنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    2-3 روز بزار جدا باشن ولی همو ببینن...قفس ها رو بچسبون به هم و در همین حال برای ماده لانه هم بزار
    بعد از این مدت بندازشون کنار هم

موفق باشی

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    2-3 روز بزار جدا باشن ولی همو ببینن...قفس ها رو بچسبون به هم و در همین حال برای ماده لانه هم بزار
    بعد از این مدت بندازشون کنار هم

موفق باشی
    مرسی بابک عزیز
    داداش بعضیا میگن باید کلا صدای همو بشنون اصلا همدیگه رو نبینند منم قفس ماده رو گذاشتم بالای سر قفس عروس نر لونه هم هنوز نصب نکردم چون قفس ماده امکان نصب قفس نداره گذاشتم بمونه یه چند روز جدا باشن بعد نصب کنم به قفس عروس نر که قفس بزرگی هست ...
    بهشون خیلی میرسم یه 10 روز بعد ببینم چی میشه.
    در ضمن لونه تهیه کردم مخصوص عروس و چوب اره هم از نجاری گرفتم . یه سوال این چوب ها رو نمیخورن تلف بشن ؟ من یه اب گرفتم رو خرده چوب ها گذاشتم خشک بشه کامل که یه خورده گرد و خاکش کمتر بشه

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    7707
    سلام دوستان من علاقه بسیار زیادی دارم که پرنده نگه دارم .حالا موندم عروس هلندی بگیرم یا طوطی ملنگو.لطفا در موری قیمتش و اینکه کدام بهتره راهنمایم کنید.
    با تشکر

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir arash نمایش پست ها
    سلام دوستان من علاقه بسیار زیادی دارم که پرنده نگه دارم .حالا موندم عروس هلندی بگیرم یا طوطی ملنگو.لطفا در موری قیمتش و اینکه کدام بهتره راهنمایم کنید.
    با تشکر
    -
    سلام شما باید ببینید از پرندتون چه انتظاری دارید
    عروس هلندی بسیار با محبت و زود با انسان اخت میشن ولی سخنگویی قوی ای نیستن قیمت هم از 90 به بالا هست
    ملنگوو توانایی صحبت خوبی داره روصداشم بیشتره قیمت هم از 70 به بالا البته اینا قیمت جوجه هست
    در هر صورت شما بهتره یک جوجه تازه دونخور شده بگیرید و قبلش هم حسابی مطالعه کنید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلامعروس نر خاکستری من امروز خونه رو گذاشته با عروس ماده گلباقالی رو سرشون میخواستن برن پیش هم هی بی طابی میکردن و جیغ میکشیدن منم قاطیشون کردم تو یه قفس و براشون لونه هم نصب کردم.... حالا رفتن تو یه قفس هر 2 پشت به هم دارن پر ارایی میکنن به نظرتون چیکار کنم خیلی هم بد غذا هستند تخم مرغ - هویج - تخم افتابگردون - خیار سبز هم نمیخورن در مورد تخم گذاری هم سوال داشتم که بعد از جفت گیری اولین تخم رو چند روز بعد از جفتگیری میزارن ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلامعروس نر خاکستری من امروز خونه رو گذاشته با عروس ماده گلباقالی رو سرشون میخواستن برن پیش هم هی بی طابی میکردن و جیغ میکشیدن منم قاطیشون کردم تو یه قفس و براشون لونه هم نصب کردم.... حالا رفتن تو یه قفس هر 2 پشت به هم دارن پر ارایی میکنن به نظرتون چیکار کنم خیلی هم بد غذا هستند تخم مرغ - هویج - تخم افتابگردون - خیار سبز هم نمیخورن در مورد تخم گذاری هم سوال داشتم که بعد از جفت گیری اولین تخم رو چند روز بعد از جفتگیری میزارن ؟
    عروس هلندی ممکنه بین 1 هفته تا بیش از 1 ماه بعد از جفتگیری تخم بزارن

به مرور به غذا های جدید عادت میکنن.میوه و تخم مرغ رو رنده شده بهشون بدید
    تا زمانی که غذایی نمیخورن از مولتی ویتامین ورسل لاگا و کلسیم مایع ورسل لاگا یا تابرنیل استفاده کنید

موفق باشید
    آژیده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    اقا من تقریبا از عیده براشون لونه گذاشتم.
    بعضی شب ها باهم میرن تو لونه میخوابن. الانم ماده تو خوابیده و نر بیرون جلو در خوابیده ولی سرش نییمه داخله توی کوزه.
    کی اینا تخم میذارن؟؟؟
    جفت گیریشونم کامل انجام میشه

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    7707
    تشکر از راهنمایتون .من بیشتر علاقه به پرنده ای دارم که نگهداری ازش سخت نباشه و دستی بشه و زیاد اذیتم نکنه واگرم بتونه صحبت کنه که بهتره. اگر میشه راهنمایم کنید با توجه به اینکه این اولین پرنده ای است که من می خوام بگیرم
    با تشکر

صفحه 128 از 1915 نخستنخست ... 28781091101111121131141151161171181191201211221231241251261271281291301311321331341351361371381391401411421431441451461471782286281128 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)