کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    شب اتون به خیر باشه
    دارم یک متن انگلیسی میخونم نوشته که :
    باید مانع از تخمگذاری عروس های ماده ای شد که به تنهایی نگهداری می شوند و فاقد جفت هستند چراکه تخم های تولید شده در چنین شرایطی بارور نبوده و فقط منجر به اتلاف منابع ارزشمند درونی عروس ماده می شوند
    حرف اش کاملا درسته
    اما چطور باید مانع از تخمگذاری عروس ماده ای شد که جفتی نداره؟

مرسی
    سلام
    حرفش کاملن درسته
    اما اینکه چطور میشه مانع شد
    چندتا راه داره مثل عوض کردن جای قفس-سرد کردن محیظ-گذاشتن قفس در جای پر رفت و امد-وارد کردن استرس به پرنده -خرید جفت
    فکر میکنم یک نوع دارو هم باشه برای اینکه تخم نکنه
    ویرایش توسط abolfazl : 9th October 2014 در ساعت 10:31 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16276
    این کلیپ تریک های عروس هلندی تو یک سایت اجنبی دیدم گفتم براتون تویه آپارات آپلود کنم
    واقعا نر خاکستری خیلی باهوشه. عروس نر من با اینکه جفت هم داره اما وقتی جلوش چند بار سوت میزنم همون سوت تکرار میکنه
    خدمت شما تمرین 13 تریک عروس هلندی با کلیکر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir5030 نمایش پست ها
    این کلیپ تریک های عروس هلندی تو یک سایت اجنبی دیدم گفتم براتون تویه آپارات آپلود کنم
    واقعا نر خاکستری خیلی باهوشه. عروس نر من با اینکه جفت هم داره اما وقتی جلوش چند بار سوت میزنم همون سوت تکرار میکنه
    خدمت شما تمرین 13 تریک عروس هلندی با کلیکر
    سلام.کلیپ بسیار جالبی بود و ممنون بابت زحمتی که کشیدید.اما میتونید اینجور کلیپ هارو توی بخش آموزش شیرین کاری به عروس هلندی بعنوان یک تاپیک ایجاد کنید.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    سلام
    ترجمه متون تخصصی نیاز به تجربه داره دیگه !

دوستان اینجاش رو هم کمکم کنید لطفا

پرنده ماده وقتی دچار عارضه گیر کردن تخم میشه دم اش رو چطور حرکت میده؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    سلام

(ترجمه که نیاز به تجربه نداره برای حفظ احترام به صاحب اثر نباید تغییری توش ایجاد بشه و دقیقا همون مطالب ترجمه بشه و بعد از اون اینجا اساتیدی هستن مثل اقای اسکندری و خانم پویش و اقا ابوالفضل که اصلاح کنند
    دلیل نمیشه چون سایتی حتی معتبر مطلبی بزاره حتما درست باشه
    )
    منظورتون دقیقا چیه؟
    معمولا پرها پف میکنه
    بالها اویزون میشه
    ممکنه گوشه گیر بشه یا بره گوشه قفس همونجا بی حرکت بمونه و شکمش هم کمی متورم بشه و یا ممکنه اصلا شکمش متورم نشه و نشه تشخیص داد و دکتر باید تشخیص بده

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام

سلام.درصورتیکه تخم در بدن پرنده ی ماده گیر کنه،یا روی چوب میشینه یا به کف قفس میاد و روی زمین پهن میشه.در هرحالت در لانه نمیمونه.
    اگر روی چوب بشینه مقعد رو به طرف پایین میده مثل حالت مدفوع کردن و دهان رو نیمه باز نگه میداره و با دم به سمت چوب ضربه میزنه.مثل حالتی که انگار مقعدش رو روی چوب میکشه.
    اگر کف قفس بیاد و خودش رو پهن کنه که معمولا در ساعات آخر این کار رو میکنن،پاها از هم باز میشن(تخم بین استخوان های لگن هست و اجازه نمیده روی پاها بایسته)،دم نیمه باز میمونه و کت ها رو رها میکنه اطرافش و پف میده به روی کمرش.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    سلام

سلام
    دوستان راهنمایی لازم رو کردن
    فقط چون شما داری ترجمه میکنی اضافه کنم این حالت رو ممکنه توشته باشه بالا و پایین کردن دم یا نبض زدن دم
    ویرایش توسط abolfazl : 9th October 2014 در ساعت 10:37 PM

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    فقط چون شما داری ترجمه میکنی اضافه کنم این حالت رو ممکنه توشته باشه بالا و پایین کردن دم یا نبض زدن دم

متشکرم از همه دوستان
    بله واژه نبض زدن بهتریه وازه است
    ممنون نیما جان و متشکرم آقای اسکندری عزیز
    هدف دخل و تصرف در واژه هانیست
    برخی از وازه ها در انگلیسی چندین معنی داره که مترجم باید بر حسب معنا و مفهوم کلی متن، بهترین واژه را انتخاب کنه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    عروس-برزیلی
    شماره عضویت
    15888
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    (ترجمه که نیاز به تجربه نداره برای حفظ احترام به صاحب اثر نباید تغییری توش ایجاد بشه و دقیقا همون مطالب ترجمه بشه و بعد از اون اینجا اساتیدی هستن مثل اقای اسکندری و خانم پویش و اقا ابوالفضل که اصلاح کنند
    دلیل نمیشه چون سایتی حتی معتبر مطلبی بزاره حتما درست باشه
    )
    منظورتون دقیقا چیه؟
    معمولا پرها پف میکنه
    بالها اویزون میشه
    ممکنه گوشه گیر بشه یا بره گوشه قفس همونجا بی حرکت بمونه و شکمش هم کمی متورم بشه و یا ممکنه اصلا شکمش متورم نشه و نشه تشخیص داد و دکتر باید تشخیص بده
    نیما جان من یک مقدار ترجمه کار کردم برای ترجمه صحیح و روان باید از یک سری مسائل اگاه باشی اگر ندونی نمیتونی مطلبو برسونی.
    درباره درست یا غلط بودن مطالب اون دیگه دست خود ما است من خودمو مثال میزنم مطالبی که دوستان ترجمه میکنن یه مقداری می خونم یا فقط میرم یه تشکر میکنم در صورتی که این کار من 100% اشتباه بنده باید مطلبو بخونم هرجای مورد داره بپرسم اگرم جایی مورد داشت اطلاح کنیم ولی متاسفانه این کارو نمیکیم مثل این کار اقا ابوالفضل امروز یک مطلب ترجمه شده بود خوند ردش کرد منم دیگه اون مطلبو نخوندم کاش به بایگانی منتقل میشد

دوستان و مدیران بخش ترجمه وظیفشون ترجمه است درست بودن یا غلط بودن مطالب ما باید مشخص کنیم یا مطلب اصلاح میکنیم یا از مطلب درس میگیریم

یک مثال دیشب من یک تخم گذاشتم اقای قلی خانی گفت مطلبو بخون راه حل بهت گفته ولی این کاری که گفته شناور انجام نده پس یعنی مطالب تا حدودی درست هستن ولی نیاز به اصلاح داره

امیدوارم منظورمو رسونده باشم

نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.درصورتیکه تخم در بدن پرنده ی ماده گیر کنه،یا روی چوب میشینه یا به کف قفس میاد و روی زمین پهن میشه.در هرحالت در لانه نمیمونه.
    اگر روی چوب بشینه مقعد رو به طرف پایین میده مثل حالت مدفوع کردن و دهان رو نیمه باز نگه میداره و با دم به سمت چوب ضربه میزنه.مثل حالتی که انگار مقعدش رو روی چوب میکشه.
    اگر کف قفس بیاد و خودش رو پهن کنه که معمولا در ساعات آخر این کار رو میکنن،پاها از هم باز میشن(تخم بین استخوان های لگن هست و اجازه نمیده روی پاها بایسته)،دم نیمه باز میمونه و کت ها رو رها میکنه اطرافش و پف میده به روی کمرش.
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام

یک مطلب من اضافه کنم اگر مورد داشت دوستان بگن

مدفوع بیش از اندازه بزرگ که با سرعت زیاد خارج میشه یکی از نشانه هاست

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط dena97 نمایش پست ها
    ن
    امیدوارم منظورمو رسونده باشم
    یک مطلب من اضافه کنم اگر مورد داشت دوستان بگن

مدفوع بیش از اندازه بزرگ که با سرعت زیاد خارج میشه یکی از نشانه هاست
    سلام.خیر اون مدفوعی بوده که مونده توی شکم ماده و بعضی اوقات بعد دو روز دفع میشه و بشدت با فشار و حجیم دفع میشه که حتی ممکنه بسیار بسیار زیاد باشه به حدی که از کفی قفس 1033 هم به بیرون جهش داشته باشه.
    حتی مواقعی دیده شده مدفوع به حدی سفت شده در درون بدن ماده که دقیقا به اندازه و ابعاد یک تخم،مدفوع سفت دفع کرده.یکی از علل تخم ماندگی همین سفت شدن مدفوع و ناتوانی در دفعش هست که باعث میشه راه تخم مسدود بشه.به همین دلیل خیلی از عزیزان میبینن که بصورت اتفاقی جفتشون در دو روز دو تخم گذاشتن درحالیکه هم استانداردش و هم روال قبلی جفتشون یک روز در میون بوده.این همون مدفوع بوده ماده نتونسته بوده دفع کنه وبعد از دفعش تخم رو گذاشته و تخم بعدی رو هم روی روال گذاشته.به همین دلیل بنده همیشه تاکید دارم از کاهو به صورت منظم استفاده بشه و از طرفی قطره ها و عوامل یبوست آور مثل جوانه گندم و بلال حذف بشن.
    اوایل کار برای اینکه یک نفر چیزی بهم در مورد مدفوع کردن ماده در دوران تخم گذاری یا نگهداری از تخم ها یاد بده مثالی زد که بسیار برام جالب بود که شاید بی ربط باشه اما اینجا میگم شاید جالب باشه.ایشون میگفت در مرغ هایی هم که میخوان کرچ کنن برای خوابیدن روی تخم،از اونجا که ممکنه چند روز یکنواخت روی تخمها بخوابه ،مرغ رو میگیرن و چند متر دور تر از جایی که تخم هاش هست پرت میکنن که هم به دلیل پرت شدن و ترسیدنش و هم دور از محل تخم گذاریش مدفوعی میکنه که بسیار بسیار بدبو و حجیم هم هست که اگر نکنن این کاررو عفونت میکنه داخل بدن مرغ.

صفحه 1237 از 1915 نخستنخست ... 23773711371187121812191220122112221223122412251226122712281229123012311232123312341235123612371238123912401241124212431244124512461247124812491250125112521253125412551256128713371737 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)