کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    parrot
    شماره عضویت
    7893
    کسی هست کامل توضیح بده عروسام 2 روزه شروع به تخم گذاشتن کردن ممنون میشم کسی راهنماییم کنه که چه کارایی انجام بدم که نتیجه بخش باشه

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلامت باشی نفیسه جان
    1-عزیز میشه یه عکس از خال خال ها یا همون لک لوتینو نر و ماده بزاری بهتر بتونم تشخیص بدم والا من اولین باره نژاد لوتینو از نزدیک میبینم
    2- خاکستری فوق العاده وحشی هست نه من میتونم بهش نزدیک بشم نه لوتینو بدبخت این لوتینو رو یه چوب دیگه میشینه اونم رو یکی دیگه پشت به هم , ایا پرهای خاکستری رو بچینم رام تر نمیشه ؟ خیلی ترسو و وحشی هست چیکار باید بکنم ؟
    3- اگر لوتینو نر باشه که هیچی میدم ماده میگیرم اما اگر ماده باشه امکان داره با اینکه به لوتینو میخوره سنش کمتر از خاکستری باشه و الانم رابطشون خیلی بد هست با هم جفت بشن و به فکر جوجه باشم یا نه لوتینو رو یه جوری پس بدم به فروشنده ضمن اینکه گفت پس هم نمیگیرم الان موندم 2 راهی نمیدونم چیکار باید بکنم
    4- 1 جفت مرغ عشق هم خریدم دیروز بدبختا گمونم از طوطی ها میترسن اصلا صداشون در نمیاد من با فاصله 10 سانت قفسو گذاشتم که همدیگه رو ببینن ایا این خوبه برای طوطی و مرغ عشق یا نه کلا بزارمشون تو یه مکان دیگه ؟
    اینم صدای امروز خاکستری که 7-8 باری تکرار کرد

آپلود عکس و فایل
    سلام ، نفیسه جون شما رو راهنمایی کردن و من نکاتی رو بهش اضافه میکنم.
    شما باید به پرهای دم طوطیتون دقت کنید نه شاه پرهاش و اگر زیر دم طوطیتون خط خطی باشه عروستون ماده هست و اگر یک رنگ و بدون خط باشه نر هست ، در لوتینو ها کمی تشخیص سخته اما اگر جایی ببریدش که نور کافی باشه میتونید ببینید که خط داره یا نه ، معمولا خط زیر دم لوتینو ها به رنگ لیمویی روشن هست .لطفا از زیر دم هر دوشون عکس بذارید.
    2- خاکستریتون دنبال سفیده میکنه و میزنش؟ اگر اره که باید تو دو تا قفس مجزا قرار بگیرن تا با هم دوست بشن اما اگر در حالت عادی بهش حمله نمیکنه و فقط موقع غذا س یا موقعی که بهم خیلی نزدیک میشن ایرادی نداره و به مرور درست میشه اما بهتره که 2 تا ظرف غذا بذارید که دعواشون در نیاد ، عروسهای منم همین مشکل رو داشتن که به مرور با هم خیلی هم خوب شدن.
    کلا اگر پرهاشون رو کوتاه کنید و روزی چند ساعت بیاریشون بیرون خوبه ، چون الان دیگه فصلی که در و پنجره ها باز میشه و احتمال فرار طوطی زیاد میشه پس بهتره که شاه پرها کوتاه بشه ، که تو روند ریختن ترسشون و سازگاری زودترشون با محیط هم میشه.
    3- اگر با هم جفت بخورن میتونید منتظر جوجه باشید مهم جفت خوردن اما عجله نکنید زمان میبره تا با هم دوست شن.
    4- اگر قراره که این پرنده ها برای همیشه پیش هم باشن احتیاجی نیست جایی بذارید که اصلا همدیگرو نبینن ، بهتره فاصله بینشون رو بیشتر کنید ، 10 سانت فاصله خیلی خیلی کمیه و در اصل چسبیدن بهم .
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط amin2012 نمایش پست ها
    کسی هست کامل توضیح بده عروسام 2 روزه شروع به تخم گذاشتن کردن ممنون میشم کسی راهنماییم کنه که چه کارایی انجام بدم که نتیجه بخش باشه
    مهمترین کار اینه که بهشون استرس وارد نشه و به تغذیه شون برسید مخصوصا ماده که ضعیف نشه .
    ویرایش توسط HONEY : 10th April 2012 در ساعت 05:20 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    من امروز پرهای عروسمو با نخ بستم چون نمیخواستم بچینمشون و از ریخت بیفته 3 تا از شاه بالاشو بستم کمی میتونه بپره اما اصلا نمیتونه اوج بگیره خودشم فهمیده دیگه نمیتونه بپره اروم تر شده

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام ، نفیسه جون شما رو راهنمایی کردن و من نکاتی رو بهش اضافه میکنم.
    شما باید به پرهای دم طوطیتون دقت کنید نه شاه پرهاش و اگر زیر دم طوطیتون خط خطی باشه عروستون ماده هست و اگر یک رنگ و بدون خط باشه نر هست ، در لوتینو ها کمی تشخیص سخته اما اگر جایی ببریدش که نور کافی باشه میتونید ببینید که خط داره یا نه ، معمولا خط زیر دم لوتینو ها به رنگ لیمویی روشن هست .لطفا از زیر دم هر دوشون عکس بذارید.
    2- خاکستریتون دنبال سفیده میکنه و میزنش؟ اگر اره که باید تو دو تا قفس مجزا قرار بگیرن تا با هم دوست بشن اما اگر در حالت عادی بهش حمله نمیکنه و فقط موقع غذا س یا موقعی که بهم خیلی نزدیک میشن ایرادی نداره و به مرور درست میشه اما بهتره که 2 تا ظرف غذا بذارید که دعواشون در نیاد ، عروسهای منم همین مشکل رو داشتن که به مرور با هم خیلی هم خوب شدن.
    کلا اگر پرهاشون رو کوتاه کنید و روزی چند ساعت بیاریشون بیرون خوبه ، چون الان دیگه فصلی که در و پنجره ها باز میشه و احتمال فرار طوطی زیاد میشه پس بهتره که شاه پرها کوتاه بشه ، که تو روند ریختن ترسشون و سازگاری زودترشون با محیط هم میشه.
    3- اگر با هم جفت بخورن میتونید منتظر جوجه باشید مهم جفت خوردن اما عجله نکنید زمان میبره تا با هم دوست شن.
    4- اگر قراره که این پرنده ها برای همیشه پیش هم باشن احتیاجی نیست جایی بذارید که اصلا همدیگرو نبینن ، بهتره فاصله بینشون رو بیشتر کنید ، 10 سانت فاصله خیلی خیلی کمیه و در اصل چسبیدن بهم .
    موفق باشید.
    سلام
    مرسی از توضیحاتت دوست گلم
    والا نمیشه اصلا عکس گرفت خیلی ترسو هستند خاکستری که 100 % نر هست اوازم میخونه 2-3 مدل همینارو بلده مثل اینکه.
    لوتینو 3-4 تا تک جیغ زده تا حالا اواز ریتم دار اصلا نخونده
    یه قفس بزرگ گرفتم مخصوصی طوطی عروس نر رو خواستم از یه قفس دیگه بزارم تو این تو این چند لحظه که خواستم بگیرمش چندین بار دستم رو گاز گرفت که یکیش فوق العاده شدید بود. بالاخره با 2-3 لایه حوله گرفتمش و گذاشتم تو قفس بزرگتر و لوتینو تو قفس قناری هست که اونم بزرگه اما خواستم از هم جدا باشن تو سایت خوندم گفته بود از هم باید جدا باشن طوری که صدای همو بشنون ایا صدا رو بشنون کافی هست الان گذاشتمشون رو به روی هم بدون فاصله یعنی قفس ها رو چسبوندم به هم تو گلخونه هست و جا برای فاصله بیشتر نیست پیشنهاد شما چیه ؟ الان من نه میتونم این 2 عروس رو دستی کنم نه به حرف بیارمو رام کنم لوتینو بهتره اما خاکستری ابدا و پس باید به فکر جفت خوردن 2 عروس باشم و جوجه بگیرم ازشون و جوجه رو رام و دستی کنم. ممنون میشم کمکم کنید که 2 عروس رو کاری کنم جفت بخورن در مورد شاهدونه هم بگید که به نر بدم یا به ماده خیلی یا کم ضمن اینکه یه چیزی تو 7 تخم خودشون هست که فکر کنم شاهدونه باشه درسته ؟
    با تشکر از همه دوستان که کمک میکنند.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    parrot
    شماره عضویت
    7893
    وقتی عروس ها شروع به تخم گذاشتن می کنن آیا لازمه حمومشون کرد یا نه 2- اینکه میشه قفسشون شست ؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    مرسی از توضیحاتت دوست گلم
    والا نمیشه اصلا عکس گرفت خیلی ترسو هستند خاکستری که 100 % نر هست اوازم میخونه 2-3 مدل همینارو بلده مثل اینکه.
    لوتینو 3-4 تا تک جیغ زده تا حالا اواز ریتم دار اصلا نخونده
    یه قفس بزرگ گرفتم مخصوصی طوطی عروس نر رو خواستم از یه قفس دیگه بزارم تو این تو این چند لحظه که خواستم بگیرمش چندین بار دستم رو گاز گرفت که یکیش فوق العاده شدید بود. بالاخره با 2-3 لایه حوله گرفتمش و گذاشتم تو قفس بزرگتر و لوتینو تو قفس قناری هست که اونم بزرگه اما خواستم از هم جدا باشن تو سایت خوندم گفته بود از هم باید جدا باشن طوری که صدای همو بشنون ایا صدا رو بشنون کافی هست الان گذاشتمشون رو به روی هم بدون فاصله یعنی قفس ها رو چسبوندم به هم تو گلخونه هست و جا برای فاصله بیشتر نیست پیشنهاد شما چیه ؟ الان من نه میتونم این 2 عروس رو دستی کنم نه به حرف بیارمو رام کنم لوتینو بهتره اما خاکستری ابدا و پس باید به فکر جفت خوردن 2 عروس باشم و جوجه بگیرم ازشون و جوجه رو رام و دستی کنم. ممنون میشم کمکم کنید که 2 عروس رو کاری کنم جفت بخورن در مورد شاهدونه هم بگید که به نر بدم یا به ماده خیلی یا کم ضمن اینکه یه چیزی تو 7 تخم خودشون هست که فکر کنم شاهدونه باشه درسته ؟
    با تشکر از همه دوستان که کمک میکنند.
    لازم نیست شاهدونه تنها بهشون بدید اگر براشون مخلوط هفت تخم خریدید و داخل اون شاهدونه داره کافیه

جوانه گندم هم هفته ای یکبار خوبه

اول از هم شما باید تلاش کنید که این دو با هم جفت بخورن

فاصله قفس ها کمه باید زیاد تر باشه و وقتی که نسبت به همدیگه بی قرار شدن فاصله رو به مرور کمتر کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط amin2012 نمایش پست ها
    وقتی عروس ها شروع به تخم گذاشتن می کنن آیا لازمه حمومشون کرد یا نه 2- اینکه میشه قفسشون شست ؟

براشون حتما ظرف آب بگذارید خودشون حمام میکنند. میتونید از یک بشقاب سوپ خوری استفاده کنید

زیر قفسشون رو تمیز کنید هر روز فکر میکنم کافی باشه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    لازم نیست شاهدونه تنها بهشون بدید اگر براشون مخلوط هفت تخم خریدید و داخل اون شاهدونه داره کافیه

جوانه گندم هم هفته ای یکبار خوبه

اول از هم شما باید تلاش کنید که این دو با هم جفت بخورن

فاصله قفس ها کمه باید زیاد تر باشه و وقتی که نسبت به همدیگه بی قرار شدن فاصله رو به مرور کمتر کنید
    سلام
    نفیسه جان تا صبحی از هم جدا بودن اما صبح ساعت 6 که هوا روشن شده عین جوجه مرغ که دنبال مامانش میگرده جیک میزنه مامانش رو پیدا کنه هی این صدا رو در میاره ماده رو هم انداختم کنارش صداش کمتر بشه اما هنوز داره صدا میده. کلا نمیدونم چیکارش کنم الانم که تو قفسه انگار نه انگار ماده هم هست نمیدونم چه مرگشه
    میتونه برای این باشه ماده بالغ نباشه ؟ چون ماده خیلی کوچیک تر از نر هست اگر به این صورت هست برم یه ماده دیگه از یارو بگیرم و باهاش عوض کنم اگر البته قبول کنه... والا کمکم کنید دیگه نمیدونم چیکار کنم

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    عروس من داره پر میریزه ته قفس پر شده از پر
    چیکار کنم چه غذاهایی بهش بدم بهتره؟
    راستی نان واسه عروس خوبه اخه موقع غذا میاد توی سفره نان میخوره

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    عروس من داره پر میریزه ته قفس پر شده از پر
    چیکار کنم چه غذاهایی بهش بدم بهتره؟
    راستی نان واسه عروس خوبه اخه موقع غذا میاد توی سفره نان میخوره
    برای اینکه پرهای زیبایی داشته باشه تو غذاییش کلسیم حتما باشه حبوبات و هویج و سیب هم براش خوبه

نان بدلیل داشتن نمک و جوش شیرین براش خوب نیست.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    اساتید در مورد تعیین جنسیت لوتینو و میزان سن اطلاعات بهمون بدید ممنون میشیم
    و یه سوال دیگه هم اینکه ایا عروس هلندی باید نر و ماده هم سن باشن اگر 2-3 ماه ماده بزرگتر یا کوچیکتر باشه چی ؟ امکان داره جفت بخورن ؟

صفحه 122 از 1915 نخستنخست ... 22721031041051061071081091101111121131141151161171181191201211221231241251261271281291301311321331341351361371381391401411722226221122 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 11 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 11 مهمان ها)