همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir5030 نمایش پست ها
    از دیروز صبح تا الان دیگه توی لانه نرفتن و روی تخمها نخوابیدن
    صدای جیک جیک نیست وقتی تخم تکون دادم یه صدای میداد انگار که چیزی میخورد به پوسته تخم(فکر میکنم جوجه داخلش مرده )

بله مدت زیادی از روی تخم ها بلند شده اند اما با توجه به اینکه هوا گرم هست اگر جوجه صدا می کرده و در آستانه بیرون آمدن از تخم بوده ممکن بود بدنیا بیاید اما تکان دادن تخم کار بسیار اشتباهیست چون ممکن است رگهای خونی داخل تخم پاره شود یا به جوجه آسیب برسد
    برای بررسی داخل تخم کندلینگ کافیست نباید آنرا تکان دهید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16276
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها

بله مدت زیادی از روی تخم ها بلند شده اند اما با توجه به اینکه هوا گرم هست اگر جوجه صدا می کرده و در آستانه بیرون آمدن از تخم بوده ممکن بود بدنیا بیاید اما تکان دادن تخم کار بسیار اشتباهیست چون ممکن است رگهای خونی داخل تخم پاره شود یا به جوجه آسیب برسد
    برای بررسی داخل تخم کندلینگ کافیست نباید آنرا تکان دهید
    شاید من بد توضیح دادم معذرت میخوام

نه جوجه صدا نمیکرد . وقتی دیشب برای کندلینگ تخمها رو برداشتم یکیشون خیلی آروم تکون دادم صدا میداد.اصطلاحا میگن لق کرده .به هر حال نطفه دوتا تخمها مرده . از اولش هم امیدی نداشتم که بشینن رویه تخمها چون جا به جا شدن

عروسهای من 24 ساعت بیشتره که از روی تخمها بلند شدند و ماده که میخواد بره تویه لانه نر میاد جلوشو میگیره و نمیزاره بره تو لانه

فقط گاهی نر میره دم لونه یه نگاهی تو لونه میندازه و برمیگرده

حالا سوالم اینه که لونه را بردارم ؟

برای تقویت از امروز توتال بدم 5 روز استراحت و بعدش ad3e ؟
    ویرایش توسط amir5030 : 23rd September 2014 در ساعت 01:36 PM

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir5030 نمایش پست ها
    شاید من بد توضیح دادم معذرت میخوام

نه جوجه صدا نمیکرد . وقتی دیشب برای کندلینگ تخمها رو برداشتم یکیشون خیلی آروم تکون دادم صدا میداد.اصطلاحا میگن لق کرده .به هر حال نطفه دوتا تخمها مرده . از اولش هم امیدی نداشتم که بشینن رویه تخمها چون جا به جا شدن

عروسهای من 24 ساعت بیشتره که از روی تخمها بلند شدند و ماده که میخواد بره تویه لانه نر میاد جلوشو میگیره و نمیزاره بره تو لانه

فقط گاهی نر میره دم لونه یه نگاهی تو لونه میندازه و برمیگرده

حالا سوالم اینه که لونه را بردارم ؟

برای تقویت از امروز توتال بدم 5 روز استراحت و بعدش ad3e ؟
    بله لانه را بردارید
    ad3e برای چی؟این جفت که تازه تخم گذاری کرده اند
    بله توتال خوب هست+ انواع غذاهای مجاز برای عروس هلندی مثل گندم و سبزیجات و تخم مرغ و .....

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    سلام
    ببخشید یک سوال در مورد رفتار شناسی عروس ها داشتم
    اینا ظهرها همیشه اینجوری ساکت میشن؟
    چند روزه از ساعت 12 تا ظهر به بعد یک جا روی چوب نشیمن می نشینند و تکان هم نمیخورن ؟
    این عادیه ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری و مرغ عشق و عروس هلندی
    شماره عضویت
    16198
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    من به تصمیم و نظر شما در مورد این نفری که بهش مراجعه کردین جسارت نمیکنم.
    اما یک درصد فکر کردین با این کاری که دارید میکنید ممکنه چه اتفاقی بیفته؟اگر تخم توی بدنش مونده باشه که با این فشاری که بهش وارد شده به احتمال قوی میتونه شکسته باشه.اگر هم مدفوع سفت شده باشه ممکنه پخش بشه توی بدنش که این یعنی عفونت.ضمن اینکه ایشون در مورد دادن کاهو نظر دادن که اصلا نباید داده بشه.
    به نظر شما این حجم از مدفوعی که دیروز عکسش رو گذاشته بودین اگر توی بدنش سفت بشه بجز کاهو و تره چی میتونه کمی شل تر بکندش که ماده بتونه بعد چندین ساعت دفعش کنه که به این روز در نیاد که الان شاهدش هستید؟
    من رو خانم پویش و آقای قلیخانی چند سال هست که میشناسن.خیلی قبل تر از این انجمن.یه زمانی اومدم گفتم کاهو بدین به جفت هاتون در زمان تخم گذاری و زمانی که داخل لونه هستن.هرکسی که یه وبلاگم داشت که جز خودش کسی نبود بازدید کنندش نشست یه مطلبی نوشت تا برسه به انجمن ها و سایت ها که زیادش اسهال میاره کمش مستی میاره واسه جفت و هزار داستان دیگه.تا کلی ماده تلف شد بخاطر حرفای اشتباهشون.
    حالا همه کاهو تجویز میکنن.اصلا هم اصراری ندارم که کسی بیاد از تجربیاتم استفاده بکنه یا نکنه.هرکسی مختاره در مورد کاری که میکنه تصمیم بگیره حالا اگر دوست داشت از نظر من استفاده میکنه دوست نداشت نظر دیگران.چیزی هم نیست که بشه گفت همه اشتباه میکنن من فقط درست میگم.اما هرجایی باید منطق باشه.
    ماده ای که در روز حداکثر یکبار میاد بیرون از لونه و مدفوعشم حجیم هست و شرایط پرواز و دسترسی به طبیعت نداره به نظر شما چطور میشه کمکش کرد که مدفوعش رو راحتتر دفع کنه؟
    همینجوری شما به جفت که نه تخم گذاری هم ندارن بلال بدین میبیند که مدفوعشون فرداش نخودی رنگ و سفت شده بعد تصور کنید الان ماده ی شما که همون مدفوع معمولی رو نمیتونه دفع کنه،ذرت و سفیده تخم مرغ و جوانه خورده که همه یبوست میارن خورده و میخواد مدفوع کنه.حالا سوای اینکه این ها همه باعث مستی مجدد جفت میشن و تخم هارو رها میکنن و شروع به جفت گیری میکنن و تخم گذاری مجدد خواهند کرد.
    پس فرق بین زمان تخم گذاری و زمان تقویت چیه؟
    با عکسی که از مادتون گذاشتید فکر میکنید واقعاالان توانایی خوردن این هارو داره الان؟
    قطره ی مینرال و کلسیم برای قبل از تخم گذاری هست که ماده از انرژی خودش مایه نذاره که ضعیف بشه در اثر تخم گذاری نه الان.
    این حرکاتی که میگید انجام داده تمام توانی بوده که در بدنش باقی مونده تا شما نتونید بهش دست بزنید.بهرحال با تمام و جود دعا میکنم که انشالله چیزیش نشه و زنده بمونه.
    سلام جناب اسکندری.
    من شکی ندارم که قطعا اطلاعات شما و دیگر دوستان خیلی کامله و برای همین هم در این انجمن عضو شدم. من برای اینکه مطمئن بشم از گفته ایشون اومدم پرسیدم. اگر که به ایشون اطمینان کامل داشتم که اصلا نمیومدم اینجا نظر شما رو بپرسم. شما استاد بنده هستید و در این هیچ شکی نیست. من هم اومدم که از تجربیات شما و دیگر دوستان استفاده کنم. از شما و دیگر دوستان هم خیلی ممنونم که منو با اطلاعات خوبشون راهنمایی کردن.
    الان به نظرم کاری از دست من برنمیاد جز بردن به یک دامپرشک. الان هم که باز یکم خونریزی داره. به نظر شما الان چی باید بهش بدم که واسش خوب باشه؟ در ضمن رفتم براشون ارزن بخرم بهم ارزن ریز داده. اشکال نداره؟
    تشکر فراوان.

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید یک سوال در مورد رفتار شناسی عروس ها داشتم
    اینا ظهرها همیشه اینجوری ساکت میشن؟
    چند روزه از ساعت 12 تا ظهر به بعد یک جا روی چوب نشیمن می نشینند و تکان هم نمیخورن ؟
    این عادیه ؟
    سلام بله این رفتار عادیه.معمولا عروس ها اول صبح و عصرها فعالیت بیشتری دارن وبقیه ی وقت ها اروم هستن یا در حال پرآرایی هستن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    سلام جناب اسکندری.
    من شکی ندارم که قطعا اطلاعات شما و دیگر دوستان خیلی کامله و برای همین هم در این انجمن عضو شدم. من برای اینکه مطمئن بشم از گفته ایشون اومدم پرسیدم. اگر که به ایشون اطمینان کامل داشتم که اصلا نمیومدم اینجا نظر شما رو بپرسم. شما استاد بنده هستید و در این هیچ شکی نیست. من هم اومدم که از تجربیات شما و دیگر دوستان استفاده کنم. از شما و دیگر دوستان هم خیلی ممنونم که منو با اطلاعات خوبشون راهنمایی کردن.
    الان به نظرم کاری از دست من برنمیاد جز بردن به یک دامپرشک. الان هم که باز یکم خونریزی داره. به نظر شما الان چی باید بهش بدم که واسش خوب باشه؟ در ضمن رفتم براشون ارزن بخرم بهم ارزن ریز داده. اشکال نداره؟
    تشکر فراوان.
    سلام.شماهنوز به دامپزشکی مراجعه نکردین؟!!!
    ارزن درشت باید باشه دان عروس.

ارسال شده از HUAWEI G525-U00 با استفاده از تپاتالک 2

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام
    اقای اسکندری این حالت پرخاشگری عروس ماده برای اینه که میخواد تخم کنه؟؟
    از دو روز پیش که میرم سمت قفس و آب و غذاشونو عوض کنم ماده بالاشو باز میکنه و میخواد حمله کنه.
    عروس قبلیم اینطوری نبود.
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    عروس-برزیلی
    شماره عضویت
    15888
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام
    اقای اسکندری این حالت پرخاشگری عروس ماده برای اینه که میخواد تخم کنه؟؟
    از دو روز پیش که میرم سمت قفس و آب و غذاشونو عوض کنم ماده بالاشو باز میکنه و میخواد حمله کنه.
    عروس قبلیم اینطوری نبود.
    ممنون

شرمنده بنده جواب دادم به خصوص اقای اسکندری بله به امید خدا تخم گذاری نزدیکه ad3e و کلسیم یادت نره این حالت زمان تخم گذاری اتفاق میفته

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    عروس-برزیلی
    شماره عضویت
    15888
    دوستان جفت عروس اولیم بعد از گذاشتن 5 تا تخم دوباره مشغول جفت گیری شدن به نظرتون دو باره تخم میزارن ؟

اون یکی جفتم هم مشغول جفت گیری هستن ولی امروز باید تخم میزاشت که نزاشت به نظرتون احتمال داره روزای اینده بزاره؟

صفحه 1201 از 1915 نخستنخست ... 20170111011151118211831184118511861187118811891190119111921193119411951196119711981199120012011202120312041205120612071208120912101211121212131214121512161217121812191220125113011701 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)