کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    اگر ماده به سن بلوغ کامل رسیده باشه
    تو پرریزی نباشه و و اگر پرریزی هم بوده حداقل یک ماه ازش گذشته باشه
    و شما نیز از کلسیم و مواد معدنی با تغذیه مناسب و قطره ها غنی شون کرده باشید
    چر ا که نخم نکنند و ان شا الله شما هم صاحب جوجه میشید بعدش
    از نظر شما جفتگیری که کردن درست بوده؟برای کلسیم و مواد معدنی چه چیزهایی بهشون بدم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    الان رفتم پیش یه بنده خدایی که دامپزشک نیست ولی تجربه خوبی داره. ایشون وقتی دیدش گفت سالمه و ازم در مورد تغذیش پرسید. گفتم الان که تو دوران تخم گزاریه بهش هر دوروز یکبار کاهو و سبزیجات میدم. ایشون خیلی عصبانی شدن که من به اینا کاهو میدم و گفتن که اصلا نباید به اینا کاهو داد. گفتن سبزی هم به مقدار کم بدم. ایشون گفتن که ذرت و تخم مرغ و جوانه هارو شرع کنم برای اینکه تقویت بشن. آیا درسته؟
    در ضمن الان میتونم بهشون قطره مینرال برای تقویت بدم؟
    وقتی میخواستم ماده رو بگیرم خیلی سرحال شد و به زور گرفتمش. موقعی هم که گرفتمش یه گاز محکم ازم گرفت و خون اومد. به نظرتون اینا نشونه سلامتی نیست؟
    الان هم رفته تو لونه و پشت در لونه نشسته و چشماشو بسته. دیگه نمیدونم واقعا مشکلش چیه. ولی فکر میکنم خیلی وقته مدفوع طبیعی نکرده. تا فردا منتظر میمونم ببینم چی میشه.
    یه سوال دیگه هم داشتم. میتونم ارزن ریز به عروس بدم؟
    فقط لطفا برای عروس من دعا کنید انشاالله خوب بشه.
    ممنون از همگی...
    واقعا به نظرشما این ماده حالش خوبه!!!؟

ارسال شده از HUAWEI G525-U00 با استفاده از تپاتالک 2

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط kasku نمایش پست ها
    از نظر شما جفتگیری که کردن درست بوده؟برای کلسیم و مواد معدنی چه چیزهایی بهشون بدم؟
    من که ندیدم جفتگیری بکنند پرنده های شما
    این واسه همه اتفاق می افته و خیلی هم عادیه که در دفعات اول عروس نر و ماده بی تجربه نتونه خوب بشینه یا ماده نتونه تعادل داشته باشه روی چوب
    اصلا هم جای نگرانی نیست
    ببینید خیلی چیزها غریضیه و من و شما توش دخالتی نداریم
    عروس نر خودش یاد میگیره چطور سوار ماده بشه ماده هم کارشو درست انجام میده
    شما به فکر سلامتشون باش به خصوص ماده تو این شرایط
    کف دریا و اجر معدنی عالیه
    کلم بروکلی و از قطره کلسیم تو ابشون هم استفاده کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری و مرغ عشق و عروس هلندی
    شماره عضویت
    16198
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    واقعا به نظرشما این ماده حالش خوبه!!!؟

ارسال شده از HUAWEI G525-U00 با استفاده از تپاتالک 2
    خیر جناب اسکندری. قطعا یه مشکلی داره. ولی اونطور که در میرفت معلوم بود جون داره که اونجوری فرار کنه و گاز بگیره. ولی من تا فردا صبر میکنم تا غروب برم پیش دامپزشک خوب و معاینش کنه.
    حالا ممنون میشم به سوالاتی که پرسیدم پاسخ بدین.
    در ضمن از اینکه اون دامپزشک رو معرفی کردین خیلی ممنون. ببخشید شمارو هم به دردسر انداختم.

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    خیر جناب اسکندری. قطعا یه مشکلی داره. ولی اونطور که در میرفت معلوم بود جون داره که اونجوری فرار کنه و گاز بگیره. ولی من تا فردا صبر میکنم تا غروب برم پیش دامپزشک خوب و معاینش کنه.
    حالا ممنون میشم به سوالاتی که پرسیدم پاسخ بدین.
    در ضمن از اینکه اون دامپزشک رو معرفی کردین خیلی ممنون. ببخشید شمارو هم به دردسر انداختم.

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
    من به تصمیم و نظر شما در مورد این نفری که بهش مراجعه کردین جسارت نمیکنم.
    اما یک درصد فکر کردین با این کاری که دارید میکنید ممکنه چه اتفاقی بیفته؟اگر تخم توی بدنش مونده باشه که با این فشاری که بهش وارد شده به احتمال قوی میتونه شکسته باشه.اگر هم مدفوع سفت شده باشه ممکنه پخش بشه توی بدنش که این یعنی عفونت.ضمن اینکه ایشون در مورد دادن کاهو نظر دادن که اصلا نباید داده بشه.
    به نظر شما این حجم از مدفوعی که دیروز عکسش رو گذاشته بودین اگر توی بدنش سفت بشه بجز کاهو و تره چی میتونه کمی شل تر بکندش که ماده بتونه بعد چندین ساعت دفعش کنه که به این روز در نیاد که الان شاهدش هستید؟
    من رو خانم پویش و آقای قلیخانی چند سال هست که میشناسن.خیلی قبل تر از این انجمن.یه زمانی اومدم گفتم کاهو بدین به جفت هاتون در زمان تخم گذاری و زمانی که داخل لونه هستن.هرکسی که یه وبلاگم داشت که جز خودش کسی نبود بازدید کنندش نشست یه مطلبی نوشت تا برسه به انجمن ها و سایت ها که زیادش اسهال میاره کمش مستی میاره واسه جفت و هزار داستان دیگه.تا کلی ماده تلف شد بخاطر حرفای اشتباهشون.
    حالا همه کاهو تجویز میکنن.اصلا هم اصراری ندارم که کسی بیاد از تجربیاتم استفاده بکنه یا نکنه.هرکسی مختاره در مورد کاری که میکنه تصمیم بگیره حالا اگر دوست داشت از نظر من استفاده میکنه دوست نداشت نظر دیگران.چیزی هم نیست که بشه گفت همه اشتباه میکنن من فقط درست میگم.اما هرجایی باید منطق باشه.
    ماده ای که در روز حداکثر یکبار میاد بیرون از لونه و مدفوعشم حجیم هست و شرایط پرواز و دسترسی به طبیعت نداره به نظر شما چطور میشه کمکش کرد که مدفوعش رو راحتتر دفع کنه؟
    همینجوری شما به جفت که نه تخم گذاری هم ندارن بلال بدین میبیند که مدفوعشون فرداش نخودی رنگ و سفت شده بعد تصور کنید الان ماده ی شما که همون مدفوع معمولی رو نمیتونه دفع کنه،ذرت و سفیده تخم مرغ و جوانه خورده که همه یبوست میارن خورده و میخواد مدفوع کنه.حالا سوای اینکه این ها همه باعث مستی مجدد جفت میشن و تخم هارو رها میکنن و شروع به جفت گیری میکنن و تخم گذاری مجدد خواهند کرد.
    پس فرق بین زمان تخم گذاری و زمان تقویت چیه؟
    با عکسی که از مادتون گذاشتید فکر میکنید واقعاالان توانایی خوردن این هارو داره الان؟
    قطره ی مینرال و کلسیم برای قبل از تخم گذاری هست که ماده از انرژی خودش مایه نذاره که ضعیف بشه در اثر تخم گذاری نه الان.
    این حرکاتی که میگید انجام داده تمام توانی بوده که در بدنش باقی مونده تا شما نتونید بهش دست بزنید.بهرحال با تمام و جود دعا میکنم که انشالله چیزیش نشه و زنده بمونه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16276
    عروسهای من حدود ده ساعتی میشه که از روی تخم بلند شدند بنظرتون تخم هارو بزارم بمونه و شروع کنم به تقویت برای سری بعدی؟
    یا کلا لانه را بردارم و بعدش شروع کنم به تقویت؟
    یا بزارم تخمها بمونه تا خودشون تخمها رو بندازن پایین؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir5030 نمایش پست ها
    عروسهای من حدود ده ساعتی میشه که از روی تخم بلند شدند بنظرتون تخم هارو بزارم بمونه و شروع کنم به تقویت برای سری بعدی؟
    یا کلا لانه را بردارم و بعدش شروع کنم به تقویت؟
    یا بزارم تخمها بمونه تا خودشون تخمها رو بندازن پایین؟
    تخم هارو بردار و چک کن ببین هنوز زنده هستن نطفه هاشون یا نه.اگر زنده هستن توی یک ظرف ارزن کاملا دفنشون کن تخم هارو.هر پنج ساعت هم یک نیم دور بچرخون تخم هارو.اگر مجدد وارد لونه شدن بزار زیرشون.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16276
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    تخم هارو بردار و چک کن ببین هنوز زنده هستن نطفه هاشون یا نه.اگر زنده هستن توی یک ظرف ارزن کاملا دفنشون کن تخم هارو.هر پنج ساعت هم یک نیم دور بچرخون تخم هارو.اگر مجدد وارد لونه شدن بزار زیرشون.
    آقای اسکندری یکی از تخما صدا میداد
    یکیشونم که ضربان داشت دیروز الان دیگه نداره انگار به دیواره تخم چسبیده و تکون نمیخوره

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir5030 نمایش پست ها
    آقای اسکندری یکی از تخما صدا میداد
    یکیشونم که ضربان داشت دیروز الان دیگه نداره انگار به دیواره تخم چسبیده و تکون نمیخوره
    تخم هایی که جفت درست رویش بخوابند هم 24 ساعت جوجه داخلش جیک جیک نمی کند. بعضی اوقات این صدا شنیده میشود
    دور نریزیدشان روی این حساب که صدایی نمی شنوید
    ویرایش توسط *پویش : 23rd September 2014 در ساعت 01:23 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16276
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها
    تخم هایی که جفت درست رویش بخوابند هم 24 ساعت جوجه داخلش جیک جیک نمی کند. بعضی اوقات این صدا شنیده میشود
    دور نریزیدشان با این حساب که صدایی نمی شنوید
    از دیروز صبح تا الان دیگه توی لانه نرفتن و روی تخمها نخوابیدن
    صدای جیک جیک نیست وقتی تخم تکون دادم یه صدای میداد انگار که چیزی میخورد به پوسته تخم(فکر میکنم جوجه داخلش مرده )

صفحه 1200 از 1915 نخستنخست ... 20070011001150118111821183118411851186118711881189119011911192119311941195119611971198119912001201120212031204120512061207120812091210121112121213121412151216121712181219125013001700 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)