همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام
    تجربه من با جفت های عروس هلندی و طوطی برزیلی هایی که داشتم در سریع ترین حالت هر 24 ساعت یک تخم بوده...چه بسی بیش از 24 ساعت
    توجه داشته باشید که جمع شدن تخم و شکل گرفتن لایه سخت کلسیمی پوسته تخم برای شکل گیری و مستحکم شدن به زمان نیاز داره.اگر این پروسه غیر از این بود طوطی ماده با کمبود کلسیم بسیار شدید و بیماری های پس از اون مواجه میشد

الان هم در گوگل جستجو میکردم این زمان بین 24 الی 48 ساعت ذکر شده :
    Cockatiels, egg laying process, chronic egg laying in cockatiels and single birds, female cockatiels laying eggs,chronic reproductive syndrome, single birds laying eggs, how to stop a cockatiel and other birds from laying eggs, how avian bird eggs ar

the process of egg laying from ovary to develpment of shell to egg laying takes about 2-3 days
    you can expect your female to lay one egg about every 48 hours

برای این میگم بسیار بعیده که در یک روز 2 تخم گذاشته شده باشه.ممکنه شما تخم اول رو ندیدید یا اینکه واقعا یک مورد اسثنائی رخ داده و ماده در عرض چند ساعت 2 تخم گذاشته ولی معمولش اینه که حد اقل 24 ساعت زمان نیاز هست برای شکل گیری پوسته تخم.هر چه از تخم اول فاصله بگیرند این مدت زمان زیاد تر میشه

موفق باشید
    بابک آژیده
    واقعا مطلب پرمحتوایی بود و استفاده کردیم ولی خوب اگر واقعا دوتا تخم رو توی یک روز گذاشته باشه ممکنه تخم اول توی بدن پرنده گیر کرده بوده باشه و با تشکیل تخم دوم توی بدن پرنده ماده و بافشاری که به تخم اول آورده شده هردورو با فاصله زمانی چند ساعته گذاشته باشه که اتفاق نادری هم نیست و زیاد اتفاق میفته.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    سلام به همگی اگر کسی یه عروس هلندی دو سه ماهه سراغ داره من می خوام فقط زیاد قیمت بالا نمی خوام باشه چون اولین تجربمه و هم هنوز سگم فروش نرفته.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    راستی یه سوال من یه ملنگو خریدم و دو روز نشد که مرد اصلا هم نفهمیدم چرا .توی سن جوجگی،عروس هلندی هم مرگ و میر زیاد داره؟؟توی سن دو سه ماهگی چی؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadi.a نمایش پست ها
    راستی یه سوال من یه ملنگو خریدم و دو روز نشد که مرد اصلا هم نفهمیدم چرا .توی سن جوجگی،عروس هلندی هم مرگ و میر زیاد داره؟؟توی سن دو سه ماهگی چی؟؟
    ملنگو ها چون وارداتی هستن زیاد دوومی ندارن و اگه توی راه تلف نشن امکان تلف شدنشون توی خونه ی مردم زیاده و خیلی ها به مشکل شما دچار شدن ولی جوجه عروس یک ماه رو که رد کنه دیگه خیلی به ندرت دچار مرگ و میر میشه و بزرگ کردنش خیلی راحته اونم چون سرنگیه ولی دو ماهش که بشه دیگه خودش به ارزن خوردن میفته و دیگه کار راحت میشه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.معمولا وقتی ماده آماده ی تخم گذاری میشه خیلی آروم و ساکت میشه و معمولا در حالت پف کرده میشینه تا زمانیکه وقت تخم گذاری برسه و دیگه رسما بره توی لونه و شروع به تخم گذاری کنه.مهمترین نشونش هم افزایش حجم مدفوعشه که بوی خیلی بدی هم داره.اگر این حالت ها رو داشت ولی تخم گذاری نکرده بود و بوی مدفوعش زننده شده بود و افزایش پیدا نکرده بود ممکنه تخم توی بدن پرنده ماده گیر کرده باشه که مهمترین دلیلش هم عدم تشکیل پوسته آهکی تخم میتونه باشه.
    یه یکی دوروزی مدفوعش بو میداد که الان خیلی ازش گذشته و بو نمیده.
    لونه هم گذاشتم که نرو ماده میرن توش. حالا نمیدونم کی بشه که تخم بذاره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    یه یکی دوروزی مدفوعش بو میداد که الان خیلی ازش گذشته و بو نمیده.
    لونه هم گذاشتم که نرو ماده میرن توش. حالا نمیدونم کی بشه که تخم بذاره
    اگر خیلی ازش گذشته و مدفوعش به حالت اول برگشته و به لونه رفت و آمد میکنن اما ساعت طولانی نمیمونن دوره تخم گذاریشون رو رد کردن و باید تقویتشون کنی واسه سری بعد.وقتی یکی از طرفین آماده واسه جفت گیری یا ماده آماده تخم گذاری نباشه تخم گذاریشون رو عقب میندازن.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    این عروسم که اواتارمه . عادت کرده تا میذاریش رو شون گوشو گاز میگیره که بخارونیش .
    اگه گردنبند طلا هم گردن باشه باهاش بازی میکنه ولی وقتی میذاری جلوش میترسه
    الانم پر ریزی داره چه کنم ک سریع دورش تموم شه؟
    مدفوعش یکم زرد رنگ شده

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    این عروسم که اواتارمه . عادت کرده تا میذاریش رو شون گوشو گاز میگیره که بخارونیش .
    اگه گردنبند طلا هم گردن باشه باهاش بازی میکنه ولی وقتی میذاری جلوش میترسه
    الانم پر ریزی داره چه کنم ک سریع دورش تموم شه؟
    مدفوعش یکم زرد رنگ شده
    دوست من پرریزی چاره ای نداره و باید دوره ی خودش رو طی کنه فقط میتونی با حموم کردنشون میزان پخش شدنشون توی فضای خونه رو کم کنی.کلا پرنده ها چیزهای براق که جلب توجه کنه رو دوست دارن نوک بزنن ولی تمایلی برای نگه داشتنش مثل کلاغ رو ندارن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    یک خبر بد ، متاسفانه جفت جوجه های عروس هلندی من به فاصله دو روز در سن 20 روزگی مردن
    کلی حالم گرفته شد ، علتش رو هم فکر کنم غذا ندادن توسط پدر و مادر بوده چون چند روزی بود که باز جفت گیری می کردن و زیاد به لانه سر نمی زدند بعد از مردن اولین جوجه من شروع به غذا دادن با سرنگ به جوجه دیگر کردم اما دیشب که خواستم باز به جوجه غذا بدهم دیدم که مرده است
    به نظر شما مشکل چی بوده و چکار کنم تا سری بعد به این مشکل برنخورم
    چیزی که خیلی ناراحتم کرد هر جفت جوجه ها لوتینو بود که من خیلی دوست داشتم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyatell نمایش پست ها
    یک خبر بد ، متاسفانه جفت جوجه های عروس هلندی من به فاصله دو روز در سن 20 روزگی مردن
    کلی حالم گرفته شد ، علتش رو هم فکر کنم غذا ندادن توسط پدر و مادر بوده چون چند روزی بود که باز جفت گیری می کردن و زیاد به لانه سر نمی زدند بعد از مردن اولین جوجه من شروع به غذا دادن با سرنگ به جوجه دیگر کردم اما دیشب که خواستم باز به جوجه غذا بدهم دیدم که مرده است
    به نظر شما مشکل چی بوده و چکار کنم تا سری بعد به این مشکل برنخورم
    چیزی که خیلی ناراحتم کرد هر جفت جوجه ها لوتینو بود که من خیلی دوست داشتم
    واقعا همگی متاسف شدن بخاطر از دست دادن جوجه هاتون.ولی دوست عزیز مخلوقات خدا لوتینو و خاکستری نداره و همشون گناه دارن.شما باید ببینی چه غذایی بهشون دادین وگرنه وقتی با سرنگ شروع به تغذیه میکنید یکم سختی داره ولی تلفات خیلی پایین میاد.بهتر بود بطور کامل از والدین جداشون میکردین و با سرنگ تغذیشون میکردین.من تا حالا چندین جوجه رو با این رژِیم غذایی با سرنگ بزرگ کردم.ارزن و عدس و ذرت و برنج رو با هم آرد میکنم و به همراه آب و چند قطره مولتی ویتامین روزی چهارنوبت تغذیشون میکنم.البته خوب سرلاک آماده ی حیوانی هم توی بازار حاضر و آماده هستش.

صفحه 116 از 1915 نخستنخست ... 16669798991001011021031041051061071081091101111121131141151161171181191201211221231241251261271281291301311321331341351662166161116 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 12 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 12 مهمان ها)