کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    16215
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها

همان طور که در تصویر میبینی 2 بال اول رو نبر بعد از 2 بال اول 10 بال رو ببر تمام

اگ شک داری ک نمیتونی بده یکی برات کوتاه کنه
    ممنون دوست عزیز همین کارو کردم خدا روشکر بدون خون و خونریزی [emoji6]
    حالشون خوبه و فقط نهایتا تا1متر میتونه بپره
    دیروز همش تو گردنم نشسته بود روی دست هم اومد
    ولی مرغ عشق نرم با دوتا شاه پر اول بازهم رفت روی پرده نشست منم مجبور شدم 1 شاه پر اضافه ببرم
    مرغ عشق ماده هم همینجوری رو زمین میشست حالا دیگه فقط راه میرفت
    ویرایش توسط znshigi : 11th August 2014 در ساعت 10:23 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Parrot
    شماره عضویت
    16373
    دوستان حتما برای تشخیص بیماری در مدفوع نیاز به ازمایش و از این قبیل نیستش من مطلب مختصری رو درباره مدفوع پرنده در اختیارتون میزارم

.................................................. .................................................. .................................................. ................................

شناخت فضله جهت پیشگیری از بیماری و مراقبت

بسیاری از بیماری هایی که در این مقاله مورد نامبرده شده بدلیل عدم وجود معادل پارسی مناسب ، با نام اصیلیشان ذکر شده است که بی شک در فرصتی مناسب

جهت ترجمه دیگر مقالات و موارد بیماری هایی که از طریقه فضله قابل شناسایی و درمان است اقدام خواهم نمود .پیشاپیش از بذل توجه شما تشکر و از نواقص احتمالی

مربوط به ترجمه و ارائه این مقاله پوزش می طلبم . نظرات شما باعث خرسندی این جانب خواهد بود.

شناسایی فضله

فضله شامل اطلاعات زیادی برای صاحب پرنده و شاخص خوبی برای سلامتی پرنده محسوب میشود. طبق تجربه، براحتی میتوانید سلامتی پرنده خود را به وسیله زیر

نظر گرفتن فضله آن ارزیابی کنید. شناخت به موقع تغییرات در فضله کمک میکند تا در اسرع وقت برای بهبود پرنده خانگی خود اقدام کنید. درصورت مشاهده اولین تغییرات

در فضله یک مایع ضد عفونی کننده یا معجون کمک شایانی میکند و درخط مقدم دفاع در برابر بیماری است.

فضله غیرطبیعی پرنده

1. افزایش حجم
    2. چرب
    3. تغییر در طیف رنگ سبز، هر رنگی بین خاکی و سبز زیتونی
    4. اغلب مرطوب
    5. بوی قابل استشمام

فضله آبکی (عواملی چون استرس، بیماری، غذاهای گوناگون) یا فضله ای که حامل دانه های حضم نشده است میتواند نشانه ای از بیماری باشد.

فضله پرنده سالم

1. کوچک با پوششی سفید
    2. گاها همراه با پری کوچک همراه است
    3. رطوبی در اطراف آن نیست
    4. بدون بو میباشد

در پرندگان جوان علائم بالینی می تواند شامل موارد زیر باشد : بال و پر زبر و خشن، کاهش دمای بدن، لرزش، خواب آلودگی، التهاب ملتحمه، تنگی نفس، لاغری،

سینوزیت، مدفوع زرد مایل به سبز یا مایل به خاکستری، مدفوع آبکی.

در پرندگان بالغ ممکن است علائمی مانند : لرزش، بی حالی، پرهای ژولیده، کاهش وزن مداوم، اسهال سبز، سطح بالایی از اورات در مدفوع و گاها التهاب ملتحمه.

سه مولفه اکثر فضله ها

1- قسمت ادرار کریستالی شکل به نام اوریک اسید بخش شفاف آبکی که گاهی اوقات ادرار و اوریک اسید ترکیب شده و مایعی ابری شکل تشکیل میدهند، اگر که این
    دو قسمت قابل تفویض نیست نگران نشوید.

اورات (قسمت سفید رنگ گچی)

سبز: بیماری کبدی و یا بی اشتهایی

زرد: بیماری کبدی و یا بی اشتهایی

قهوه ای: مسمومیت سربی

قرمز: خون ریزی داخلی (کمی در قسمت گوارشی) یا بیماری کلیه

سیاه: خون مانده قدیمی

افزایش اورات: از دست دادن آب بدن یا بیماری های کلیوی (پرندگان مبتلا به کم آبی دارای پوست زبری اطراف چشمشان هستند. راه دیگری برای تشخیص این است که پوستشان را برای یک ثانیه بکشید. پوست خشک شده به جای بازگشت آنی به شکل خود برای چند ثانیه به همان حالت می ماند .)

2- قسمت غیر کریستالی اوره به نام ادرار (مایع شفاف). گاها هر دو نوع اوره با هم ترکیب و اوره سفیده ابری شکلی را تشکیل می دهند. تغییرات مهم شامل اندازه و رنگ میباشد. این بخش ظاهر سفید کچی است که غلظتی بین مایع و جامد (آبکی) دارد. (غلظت آن تغریبا با چسب مایع مقایسه شده، بدون حالت چسبندگی.)

ادرار (قسمت شفاف آبکی)

· سبز: بیماری کبدی

· زرد: بیماری کبدی

· قرمز: خون ریزی داخلی (در قسمت گوارشی) یا بیماری کلیوی ، مسمومیت سربی

· افزایش ادرار: نوشیدن زیاد، خوردن غذاهایی آبدار یا بیماری (اغلب باکتریایی)

3-قسمت سوم به نام مدفوع از روده بزرگ آمده و شامل غذاهای هزم شده است و تنها قسمت جامد محسوب میشود. مدفوع می بایست جامد باشد،

میتواند حلقه ای شکل باشد و یا اگر چند تکه شد جای نگرانی نیست. میتواند به صورت خطی راست، مخروطی، یا به قسمت های کوچکتری تقسیم شده

باشد اما باید شکل لوله ای خود را حفظ نماید . رنگ بسته به نوع غذای مصرف شده متفاوت خواهد بود. پلت های قرمز و توت فرنگی دفع قرمز رنگ ایجاد

میکند. (این به ادرار صدق نمی کند.) دانه ها و سبزی جات سبز ، مدفوع سبز رنگی ایجاد میکند. (این نیز به ادرار صدق نمی کند.) زغال اخته و تمشک

مدفوع سیاه رنگی ایجاد میکنند.

مدفوع (قسمت جامد لوله ای شکل)

· سیاه یا غیر مانند: خون ریزی داخلی(در مسیر گوارشی) به طور بالقوه مصرف چیزی است که باعث آسیب داخلی شده است

· سبز نخودی: آسیب کبدی

· سفید یا خاکی مانند: پانکراس یا مشکلات گوارشی

· مدفوع آبکی زرد مایل به سبز یا مایل به خاکستری، یک احتمال وجود دارد: کلامیدیوفیلا پسی تاسی

· ناصاف و یا غذای هضم نشده: هضم ناقص، ژیاردیا، PDD

اسهال زمانی است که مواد دفعی شکل لوله ای خود را از دست میدهند و عواملی مانند نشانه ی استرس و یا بیماری باشد. همچنین از مواد غذایی

خاص، یکی از چیزهایی که باید جستجو کرد خون در مدفوع میباشد. اگر مدفوع تازه و سیاه رنگ است و در غذایی پرنده نیز تمشک و زغال اخته وجود

ندارد به احتمال زیاد شاخص خون ریزی در سیستم گوارشی میباشد. وقتی که خون دستگاه گوارشی پایینی را رد میکند، مواد هضم کننده رنگ قرمز خون

را به سیاه قیری رنگ تغییر میدهد. اگر شما شاهد مدفوع سیاه بودید ،دلیل رنگ آن مربوط به غذایی که خورده شده نبود، در اولین فرصت پرنده خود را نزد

دامپزشک ببرید. این مسئله بسیار مهم بوده و در صورت عدم رسیدگی به موقع موجب مرگ پرنده شما می شود . اگر صبر کنید تا پرنده شما ضعیف شود

و حالت باد کرده به خود بگیرد، شانس درمانش نیز کمتر خواهد بود.

هر گونه تغییر در رنگ که مرطبت به غذایی نیست، باید توسط دامپزشک شما بررسی شود.

فراموش نکنید که در صورت احتمال بیماری ، به دنبال کرم کدو یا کرم لوله ای در مدفوع باشید.

اسهال مایل به سبز، برای مثال، میتواند نشانه کلامیدیوفیلا پسی تاسی باشد که بیماری قابل انتقال به انسان است (به طور معمول به عنوان "تب طوطی" شناخته میشود.)

استئاتوره وجود چربی اضافی در مدفوع است. و ممکن است به دلیل چربی اضافی حالتی شناور داشته باشد، ظاهری چرب و بوی به خصوص بدی دارد.

منبع: پرندهبان
    ویرایش توسط .raha. : 11th August 2014 در ساعت 03:30 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Parrot
    شماره عضویت
    16373
    لطفا تغیر رنگ یا تغیر شکل در مدفوع پرندتون رو جدی بگیرید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط .raha. نمایش پست ها
    لطفا تغیر رنگ یا تغیر شکل در مدفوع پرندتون رو جدی بگیرید.
    سلام.دوست عزیز با تشکر از مطلب بسیار مفیدتون باید عرض کنم خدمتتون مدفوع هر پرنده ای تحت تاثیر عوامل بسیار مختلف در ادوار مختلف هست.بعنوان مثال مدفوع عروس هلندی ماده در زمان تولید مثل سیاه یا قهوه ای بسیار حجیم و بدبو میشه در حالیکه در مرغ عشق(باجریگار) به حالت زرد یا رنگ نخودی بسیار حجیم میشه.
    حبوبات و جوانه ها مدفوع طوطی رو سفت و زرد رنگ میکنن و سبزیجات سبز کم رنگ یا پررنگ میکنن که قسمت سفید مدفوع هم توش فراوان میشه.
    خوردن میوه ها بخصوص در دفعات اول باعث یبوست یا اسهال در پرنده میشه که مدفوع رو بشدت تحت تاثیر قرار میده.
    پس تغییر فرم یا رنگ مدفوع همیشه نشانه ی بیماری هایی که قید کردید نیست و در صورتیکه پرنده عطش شدید بگیره،بدون تغذیه مدفوع داشته باشه،مدفوع شل باشه و به مقعد بچسبه خطرناک میشه.
    اون هم بعد از کشت مدفوع برای اینکه بشه متوجه شد که بیماری چیه و درمانش چی هست.وگرنه اینکه فقط بدونیم انگل روده ای هست یا عفونت چینه دان بر اساس شکل و رنگ مدفوع کمکی نمیکنه.موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Parrot
    شماره عضویت
    16373
    کسی که مدتی طوطی نگهداری میکنه میدونه.

و میدونم شما هم توی پروش حرف ای هستید که این اطلاعات رو دارید.همه ی حرفاتون درسته.

ولی ماهم میدونیم که کی بهش چی دادیم دیگه. نمیدونم پرندمون از چی تغذیه میکنه؟

پس اگه مدفوعش بر اثر خوراک تغیر کنه ما هم میفهمیم.

و لاقل هرکس این مطالبو بخونه و اطلاعات کوچیکی داشته باشه خوبه.تا رسوندن به دامپزشک بدونه پرندش در چه حاله.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط .raha. نمایش پست ها
    کسی که مدتی طوطی نگهداری میکنه میدونه.

و میدونم شما هم توی پروش حرف ای هستید که این اطلاعات رو دارید.همه ی حرفاتون درسته.

ولی ماهم میدونیم که کی بهش چی دادیم دیگه. نمیدونم پرندمون از چی تغذیه میکنه؟

پس اگه مدفوعش بر اثر خوراک تغیر کنه ما هم میفهمیم.

و لاقل هرکس این مطالبو بخونه و اطلاعات کوچیکی داشته باشه خوبه.تا رسوندن به دامپزشک بدونه پرندش در چه حاله.
    ببینید دوست عزیز اگر قرار باشه بر اساس شکل مدفوع برداشت بشه که دائم باید استرس بیماری پرنده رو داشت.شرایط محیطی روی پرنده و مدفوعش تاثیرات بسیار زیادی دارن.
    ترکیب غذاهای سرد و گرم ،استرس جابجایی،روزهای اولی که پرنده ها جفت انداخته میشن،ورود به دوران پرریزی و حتی میزان موندگی آب در ظرف آبخوری پرنده عوامل بسیار مهمی در تغییر شکل و رنگ مدفوع پرنده دارن که در زمان های مختلف ممکنه بوجود بیان.
    شما بر اساس یک متن اطلاعاتی رو در اختیار میگذارید اما از طرف دیگه ی قضیه خبر ندارید که با این متن ممکنه با کوچکترین تغییری در مدفوع پرنده کسی که ازش نگهداری میکنه به تردید در بیماری پرندش بپردازه در حالیکه این یک شوک میتونه باشه که نهایت بعد از سه الی چهار روز برطرف میشه.
    اگر پرنده دو روز غذا نخورد،مدفوع تغییر رنگ داد،عطش زیادی در خوردن آب داشت و از طرفی مدفوع شل شد و به مقعدش چسبید به شرط اینکه در دوران تخم گذاری نباشه و ضمن اینکه موقع راه رفتن فاصله ی پاها از هم زیاد شد میشه گفت تغییر شکل مدفوع با بیماری همراه هست.وگرنه هر تغییر شکل یا رنگ مدفوعی نشانه ی بیماری نیست.حتی اگر با شکل ها و رنگ های بالا همخونی داشته باشه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    عروس
    شماره عضویت
    16031
    سلام
    بعد از چند دوره تخم گزاری نا موفق و رفتن در دوره پر ریزی عاقبت این دوره هم فکر کنم تموم شده
    و منم به فکر یک لونه مناسب جدید و قفس برای عروس هام شده
    قفس بزرگتر تهیه کردم
    و لونه رو در یک نجاری ساختم قشنگ و جادار
    لونه به طول 40 و عرض و ارتفاع 25 که حالته مکعب مستطیل گرفته ایا لونه مناسبه؟
    الان که بعد 2 ماه استراحت و دوره پرریزی که تموم شده شروع کردم به دادنه غذاهای مقوی و گرم
    شاهدونه و کافیشه و کتان هم میدم که بیشتر از ارزن میخورن ؟
    امروز براشون ازمایشی لونه گذاشتم عجیب بود داخله لونه نرفتند؟من هر موقع لونه میزاشتم اینها سریع میرفتن تو لونه اما پرنده نر فقط یک ساعتی تا جلو لونه میرفت و کمی سرو صدا میکرد اما توش نمیرفت؟ چرا داخلش نمیرن؟
    انواع غذاهای مجاز رو هم که گفته بودید میدم چقد احتمال میدید بعد از 3 دوره نا موفق این دوره جوجه بگیرم؟خسته شدم
    قطره های تقویتی رو تز کی شروع کنم

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسپارتاکوس1 نمایش پست ها
    سلام
    بعد از چند دوره تخم گزاری نا موفق و رفتن در دوره پر ریزی عاقبت این دوره هم فکر کنم تموم شده
    و منم به فکر یک لونه مناسب جدید و قفس برای عروس هام شده
    قفس بزرگتر تهیه کردم
    و لونه رو در یک نجاری ساختم قشنگ و جادار
    لونه به طول 40 و عرض و ارتفاع 25 که حالته مکعب مستطیل گرفته ایا لونه مناسبه؟
    الان که بعد 2 ماه استراحت و دوره پرریزی که تموم شده شروع کردم به دادنه غذاهای مقوی و گرم
    شاهدونه و کافیشه و کتان هم میدم که بیشتر از ارزن میخورن ؟
    امروز براشون ازمایشی لونه گذاشتم عجیب بود داخله لونه نرفتند؟من هر موقع لونه میزاشتم اینها سریع میرفتن تو لونه اما پرنده نر فقط یک ساعتی تا جلو لونه میرفت و کمی سرو صدا میکرد اما توش نمیرفت؟ چرا داخلش نمیرن؟
    انواع غذاهای مجاز رو هم که گفته بودید میدم چقد احتمال میدید بعد از 3 دوره نا موفق این دوره جوجه بگیرم؟خسته شدم
    قطره های تقویتی رو تز کی شروع کنم
    سلام
    اگر سه دوره بدون فاصله تخم گذاری کرده اند 2 ماه استراحت که آنهم در دوره پرریزی بوده کافی نیست
    بله مناسب هست. می توانید عکس هم بگذارید تا بهتر بتوان نظر داد
    کافیشه و شاهدون روزی یک قاشق سر خالی کافیست و کتان هم باید به میزان یک چهارم ارزن باشد
    عجیب نیست چون این لانه برای جفت جدید هست و زمان میبرد تا اعتمادشان جلب شود
    آزمایشی چرا؟ یا نگذارید یا اگر لانه را نصب می کنید دیگر برندارید
    اگر استراحتشان در حد لازم بوده و تغذیه هم خوب باشد انشالله جوجه میگیرید
    چه قطره ای؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    عروس
    شماره عضویت
    16031
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها
    سلام
    اگر سه دوره بدون فاصله تخم گذاری کرده اند 2 ماه استراحت که آنهم در دوره پرریزی بوده کافی نیست
    بله مناسب هست. می توانید عکس هم بگذارید تا بهتر بتوان نظر داد
    کافیشه و شاهدون روزی یک قاشق سر خالی کافیست و کتان هم باید به میزان یک چهارم ارزن باشد
    عجیب نیست چون این لانه برای جفت جدید هست و زمان میبرد تا اعتمادشان جلب شود
    آزمایشی چرا؟ یا نگذارید یا اگر لانه را نصب می کنید دیگر برندارید
    اگر استراحتشان در حد لازم بوده و تغذیه هم خوب باشد انشالله جوجه میگیرید
    چه قطره ای؟
    قطره مولتی ویتامین پرندگان دارم
    قطره های ادث ای و قطره سفید رنگ دارم دکتر گفته بود برای تخم گزاری عالیه
    مارکشم رویا هستش
    اگه نکته ای هس باید رعایت کنم بگید
    اگه ایندفعه هم جوجه نشن تخمها بعد این همه مدت چکار کنم؟
    یعنی واقعا یکی از عروس هام مورد دارن؟سری اول جنین ها و جوجه تقریبا کامل شده داخله تخم مرده بود
    سری های بعد هم که اصلا یا ننشسته بودن یا اصلا نطفه نداشتن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10004
    جناب اسکندری با سلام
    در مورد جوجه عروسم فرمودین که نفروشمش چون نه میشه بهش سرلاک داد نه دون خوره
    میشه دلیلیش رو بگید لطفا
    جوجه تاریخ 10/4 بدنیا اومده بود امروز فروخته شد

صفحه 1102 از 1915 نخستنخست ... 10260210021052108310841085108610871088108910901091109210931094109510961097109810991100110111021103110411051106110711081109111011111112111311141115111611171118111911201121115212021602 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)