کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    ممنون میشم کمک کنید...:smile (221):

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    عروس هلندی من الان 1 هفته ای هست ساعت 9 یه روسری یا شال میندازم رو قفسش و بعد میخوابه تا صبح ساعت 7 بعد بیدار میشه یه بند از این طرف قفس میره اون طرف و هی یه صدا از خودش در میاره
    که صداشو ضبط کردم.... ضمنا عروس من حدود 70 روز داره
    SM_A002777 (Trimmed)
    بعد از اینکه درب قفس رو باز کنم سریع میپره بیرون میارمش بیرون رو پشتی خیلی دوست داره بشینه ... خلاصه میشینه رو پشتی بازم صدا از خودش در میاره که نمیدونم برای چی هست
    اینم صدای دوم که ضبط کردم
    SM_A0028888 (Trimmed)
    بعد از اینکه همه رو از خواب بیدار کرد هنوز صداش قطع نمیشه هی این صدا رو در میاره..... نمیدونم دلیلش چیه از همون روزای اول اینطوری بود...
    2- عروس رو 5 شنبه بردمش حموم مثل اینکه سرما خورده همین الان 3-4 بار فین کرد :smile (138):
    3- اصلا هم از قفس خوشش نمیاد نمیدونم چیکارش کنم
    4- راستی کف دریا براش خریدم ایا بهتره پودرش کنم یا خیر ؟ چطوری بهش بدم ؟ راستی باید اینا رو بخوره یا نه بهش نوک بزنه ور بره نوکش رو تمیز کنه ؟
    ممنون میشم بهم کمک کنید به جواب برسم
    سلام
    1- ذات عروس پر سرو صدا هست و این مطلب را نمیشه حل کرد بنابر این شما باید تحمل داشته باشید
    2- اگر علائم سرما خوردگی داره در بخش بیماری ها مطرح کنید
    3- من و شما هم که جای پرنده باشیم از قفس خوشمان نمی اید . پرنده شما زیاد بیرون هست و از قفس فراری!
    4-کف دریا را براش به دیواره داخلی فس ببندید که نوکش به ان برسه بقیش رو خودش بلده چطوری نابودش کنه!

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523

دوست خوبم عروس های نر فوق العاده پر تحرک و پر اواز هستن ... بخصوص وقتی تازه از جوجگی دربیان خیلی خودنمایی میکنن ... احتمال بسیار زیاد نزدیک پنجره گذاشتیدش یا جایی که صدای پرنده های دیگه رو میشنوه و به نوعی جواب میده ... البته فک نمیکنم صدای گوش خراشی داشته باشه ( من که صداشونو دوست دارم ) ...

پرنده رو حموم نبرید ، هفته ای 1 بار با اسپری فقط اب رو روی پرهاش اسپری کنید ، اسپری کردن اب بهترین نوع استحمامه ... همیشه سعی کنید استحمام رو در طول روز انجام بدید و بعدش پرنده رو جایی بذارید که عبور باد نباشه تا کم کم خشک بشه ... همینقدر که روی پرها مرطوب بشه کفایت میکنه ، چون وقتی اسپری میکنید دونه های ریز اب پاشیده میشه حالتی شبیه بارون بهاریه و پرنده تون نه تنها نمیترسه بلکه خیلی هم هیجان زده میشه ... دقت کنید که اب روی منقارش نریزه ...

فین کردنی که ابریزی نداشه باشه مشکلی نیست ، اغلب طوطی ها برای تخلیه گرد و غبار از بینی شون هر چند ساعت بخصوص بعد از تمیز کردن اینکارو انجام میدن ... سعی کنید هر روز یا هر شب قفس پرنده رو تمیز کنید ، کف دریا رو درسته یه گوشه ای بذارید و وسواس نشون ندید ...

پرنده رو روزها بیارید بیرون و شب ها بذارید تو قفسش ( البته بالهاش رو حتما کوتاه کنید ) ، طوطی های من که تا شب رو قفس شون باقی میمونن ... ( البته باید حواس تون باشه که یهو زیر دست و پاتون نپره ) ...
    :smile (22):

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    مرسی از توضیحات کاملت نیلوفر عزیز
    والا صدای گنجیشک ها رو که میفهمه و صدا هم میده بعضی اوقات صدای کنجیشک هم نمیاد این صبح زود بلند میشه مثلا امروز 8:20 صداش در اومده و هی رفته اونطرف قفس هی اینطروف و کنار درب قفس هی سرشو بالا پایین میکنه میخواد بیاد بیرون همین که درب قفس رو باز کنی میاد بیرون
    میخواستم تو این مدت که تا نوروز مونده یه جوری به قفس عادتش بدم چون خونه مردم دیگه بیچارم میکنه .... نمیدونم هم چیکار کنم به پشتی خیلی علاقه داره یا رو پشتی نشسته یا رو مبل نمیدونم یه چیزی شبیه به پشتی درست کنم بزارم تو قفسش بهش عادت کنه برو رو اون بشینه اینطوری خیلی بده از صبح تا شب بیرون هست شبم به زور باید بخوابه:smile (157):

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    مرسی از توضیحات کاملت نیلوفر عزیز
    والا صدای گنجیشک ها رو که میفهمه و صدا هم میده بعضی اوقات صدای کنجیشک هم نمیاد این صبح زود بلند میشه مثلا امروز 8:20 صداش در اومده و هی رفته اونطرف قفس هی اینطروف و کنار درب قفس هی سرشو بالا پایین میکنه میخواد بیاد بیرون همین که درب قفس رو باز کنی میاد بیرون
    میخواستم تو این مدت که تا نوروز مونده یه جوری به قفس عادتش بدم چون خونه مردم دیگه بیچارم میکنه .... نمیدونم هم چیکار کنم به پشتی خیلی علاقه داره یا رو پشتی نشسته یا رو مبل نمیدونم یه چیزی شبیه به پشتی درست کنم بزارم تو قفسش بهش عادت کنه برو رو اون بشینه اینطوری خیلی بده از صبح تا شب بیرون هست شبم به زور باید بخوابه:smile (157):

خواهش میکنم ...

فرکانس صداهایی که پرندگان میشنون با ما تفاوت داره ، اینکه ما چیزی نمیشنویم دلیل بر نشنیدن پرنده نیست ...

تو قفس که نمیشه پشتی یا بالش و ... گذاشت
    :78:

شما یه چوب مناسب براش بذار بشینه روش ... اگه احساس میکنی پرنده بیقراره بیارش بیرون و بعد 1-2 ساعت بازی دوباره بذارش تو قفس ... هر روز زمانی که تو قفس میذاری بمونه رو بیشتر کن تا کم کم عادت کنه ... از اسباب بازی های مختلف طوطی یا تکه های چوب و ... برای سرگرم شدنش استفاده کن ... خلاصه طفلی باید یه جوری خودشو مشغول کنه ...
    :smile (179):

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    نقل قول نوشته اصلی توسط TECHNICOM نمایش پست ها
    سلام
    سئوالی داشتم در مورد عروس هلندی
    بیماری پرنده ماده من حدود 1ماه پیش شروع شد بیش از حد معمول خودشو تمیز میکرد و سرشو میخاروند. پرندم بیحالتر از همیشه به نظر میرسید ...
    دوست عزیز باید این سوالات رو در بخش مشاوره بیماری های پرندگان مطرح کنید

برای سوال شما پست جداگانه ای ایجاد شد

» تغییر رنگ مدفوع و بیحالی عروس هلندی
    ویرایش توسط Nilufar : 8th February 2012 در ساعت 04:25 AM

کاربرفعال

شماره عضویت
    5807
    سلام و عرض ادب حضور نداشتم دگیر درس و...دوستان پسر من رو خاطرشون هست (عروس هلندی)این حیونی رام بود و گاز گرفتن هم بلد نبود اما الان 2 3 روزی هست هم وحشتناک و درد ناک گاز میگیره هم مقدار قابل توجه ای پر دیده میشه داخل قفسش و بیشتر وقتشو رو به نظافت سپری میکنه علتش چیه؟
    فصل پر ریزیش هست؟افسرده شده چی شده پسرم؟
    ممنون میشم کمک کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    امروز بالاخره بعد از یک ماه از خرید عروس هلندی هام اولین تخم مشاهده شد ...... :smile (272):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،مرغ عشق،فنچ
    شماره عضویت
    5713
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyatell نمایش پست ها
    امروز بالاخره بعد از یک ماه از خرید عروس هلندی هام اولین تخم مشاهده شد ...... :smile (272):

مبارکت باشه ، ایشالا که جوجه بشن و ببینیشون.:smile (91):

کاربرفعال

شماره عضویت
    5807
    سلام دوستان 1 روز گذشت از پستم کسی نبود جواب بده؟ دوستان پسر من رو خاطرشون هست (عروس هلندی)این حیونی رام بود و گاز گرفتن هم بلد نبود اما الان 2 3 روزی هست هم وحشتناک و درد ناک گاز میگیره هم مقدار قابل توجه ای پر دیده میشه داخل قفسش و بیشتر وقتشو رو به نظافت سپری میکنه علتش چیه؟ فصل پر ریزیش هست؟افسرده شده چی شده پسرم؟ ممنون میشم کمک کنید

صفحه 109 از 1915 نخستنخست ... 959909192939495969798991001011021031041051061071081091101111121131141151161171181191201211221231241251261271281592096091109 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)