کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14724
    دوستان سوال
    تراس خونه ما اصلا آفتاب نمي افته ولي روشنه- كف و ديوارها سراميكه سفيده
    ميخوام بدونم الان تو اين هواي تهران جفت عروس مطمئن بگيرم بزارم تو تراس جوجه ميدن ؟ يا اينكه هوا گرمه اصلا تو لونه نميرن؟
    اصلا دماي مناسب براي جوجه دادن چيه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    عروس-برزیلی
    شماره عضویت
    15888
    نقل قول نوشته اصلی توسط adwin نمایش پست ها
    دوستان سوال
    تراس خونه ما اصلا آفتاب نمي افته ولي روشنه- كف و ديوارها سراميكه سفيده
    ميخوام بدونم الان تو اين هواي تهران جفت عروس مطمئن بگيرم بزارم تو تراس جوجه ميدن ؟ يا اينكه هوا گرمه اصلا تو لونه نميرن؟
    اصلا دماي مناسب براي جوجه دادن چيه؟
    تراس جای مناسبی برای عروس نیست به علت در تماس بودن با حیوانات وحشی بیماری میتونه سریع انتقال پیدا کنه
    شما برای جوجه گشی باید دمای یکسانی ایجاد کنید نه یه بار بره 35 صبح تا 20 پایین بیاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14724
    نقل قول نوشته اصلی توسط dena97 نمایش پست ها
    تراس جای مناسبی برای عروس نیست به علت در تماس بودن با حیوانات وحشی بیماری میتونه سریع انتقال پیدا کنه
    شما برای جوجه گشی باید دمای یکسانی ایجاد کنید نه یه بار بره 35 صبح تا 20 پایین بیاد
    ممنونم از پاسختون
    ولي تراس ما حيوون وحشي نميتونه بياد
    بعدشم فكر نميكنم با تغيير دما مشكلي پيش بياد
    چون همه جانداران تو محيط طبيعي زندگيشون حداقل تغيير دما تو بازه 10 درجه رو دارند
    كجاي دنيا جايي هست كه دماي ثابتي داشته باشه؟
    البته اين كه شما ميفرماييد ايده آلي ترين شرايط براي جوجه كشيه با بهترين و مطمئن ترين بهره برداري كه توش شكي نيست ولي اگه دقت كنيد تو همين تهران و باغهاي نياوران كه زمستانهاي استخوان شكن داره و تابستوناشم زياد خنك نيست انواع طوطي سانان وحشي مرغه ميناها و داركوب ، بلبل خرما و غيره زندگي و زادو ولد ميكنند و مشكلي هم ندارن
    من كه فكر نميكنم مشكلي پيش بياد فقط حداكثر دماي متحمله براشون چقدره ؟اينو ميخوام بدونم
    تو استراليا كه زيست گاه اصليشونه تو سردترين روز سال -5 و در گرمترين روز سال +40 درجه هست .
    ویرایش توسط adwin : 24th July 2014 در ساعت 09:10 AM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنونم از پاسختون
    چون همه جانداران تو محيط طبيعي زندگيشون حداقل تغيير دما تو بازه 10 درجه رو دارند
    البته اين كه شما ميفرماييد ايده آلي ترين شرايط براي جوجه كشيه با بهترين و مطمئن ترين بهره برداري كه توش شكي نيست ولي اگه دقت كنيد تو همين تهران و باغهاي نياوران كه زمستانهاي استخوان شكن داره و تابستوناشم زياد خنك نيست انواع طوطي سانان وحشي مرغه ميناها و داركوب ، بلبل خرما و غيره زندگي و زادو ولد ميكنند و مشكلي هم ندارن
    من كه فكر نميكنم مشكلي پيش بياد فقط حداكثر دماي متحمله براشون چقدره ؟اينو ميخوام بدونم
    تو استراليا كه زيست گاه اصليشونه تو سردترين روز سال -5 و در گرمترين روز سال +40 درجه هست .
    سلام.دوست عزیز اگر ذهنیتتون اینجوریه بهتره اصلا سراغ نگهداری پرنده نرید.پرنده رسیدگی میخواد اگر قراره توی تراس باشه بگذارید توی مغازه باشه بهتره جاش.
    مگه همه ی شرایط زندگی عروس هلندی شما الان مشابه استرالیاس که فقط دمارو با شرایط طبیعی زندگیشون مقایسه می کنید؟
    دمای مناسب برای نگهداری عروس هلندی چه تابستون چه زمستون 25 درجه هست.در برخورد با پرندگان وحشی مثل گنجشک یا یا کریم یا کبوتر سریعا نیوکاسل میگیره.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    عروس-برزیلی
    شماره عضویت
    15888
    ممنونم از پاسختون

شرمنده پستم با پست اقای اسکندری یکی شد

دوست عزیز شما اشتباه فکر میکنید شما دارید همه پرندهارو یکسان میدونید بلبل . مرغ .دارکوب. و...... هر پرنده شرایط زندگی خودشو داره حتی طوطی سان نژاد با نژادش باهم فرق میکنه یه مثال بزنم عروس جفت خاکستری از همه نژادش مقاوم تره نسبت به شرایط
    نمیشه گفت اره کنجشکه داره تحمل میکنه اینم باید تحمل کنه اگه قرار بود عروسم مثل گنجشک باشه که تو هر شرایطی جوجه بده دیگه اسمش عروس نبود قیمتم 300 نبود پس یه چیزی این وسط هست که طوطی خاص کرده.اشتباه بعدی این هست که پرنده وحشیو با پرنده پرورشی مقایسه میکنید

استرلیا هم جز مناطق گرم محسوب میشه دوست عزیز برای اطلاع بیشتر به این لینک سر بزن

بزار مطلبو برات باز کنم چرا میگم هوا باید یکسان باشه. اگه پرنده شما تخم بزاره تو دمای بالا احتمال خرابی تخم احتمال تو لک رفتن شدید پرنده ماده و نر به خاطر گرمای داخل لونه . و همچنین تلف شدن جوجه بالا میره همچنین پرنده تو گرما کسل میشه

تو سرما هم همینطور احتمال سرما خوردگی و بیماری تنفسی ریاد میشه درسته شاید جفت دوم بیاره ولی جوجه قطعا تلف میشه.
    دوست عزیز باغ پرندگانم ار بیرون زیباست ولی واردش که بشی خواهی دید پرندگان با چه مشکلاتی روبه رو هست
    ویرایش توسط Hussein : 24th July 2014 در ساعت 12:13 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14724
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.دوست عزیز اگر ذهنیتتون اینجوریه بهتره اصلا سراغ نگهداری پرنده نرید.پرنده رسیدگی میخواد اگر قراره توی تراس باشه بگذارید توی مغازه باشه بهتره جاش.
    مگه همه ی شرایط زندگی عروس هلندی شما الان مشابه استرالیاس که فقط دمارو با شرایط طبیعی زندگیشون مقایسه می کنید؟
    دمای مناسب برای نگهداری عروس هلندی چه تابستون چه زمستون 25 درجه هست.در برخورد با پرندگان وحشی مثل گنجشک یا یا کریم یا کبوتر سریعا نیوکاسل میگیره.

نقل قول نوشته اصلی توسط dena97 نمایش پست ها
    شرمنده پستم با پست اقای اسکندری یکی شد

دوست عزیز شما اشتباه فکر میکنید شما دارید همه پرندهارو یکسان میدونید بلبل . مرغ .دارکوب. و...... هر پرنده شرایط زندگی خودشو داره حتی طوطی سان نژاد با نژادش باهم فرق میکنه یه مثال بزنم عروس جفت خاکستری از همه نژادش مقاوم تره نسبت به شرایط
    نمیشه گفت اره کنجشکه داره تحمل میکنه اینم باید تحمل کنه اگه قرار بود عروسم مثل گنجشک باشه که تو هر شرایطی جوجه بده دیگه اسمش عروس نبود قیمتم 300 نبود پس یه چیزی این وسط هست که طوطی خاص کرده.اشتباه بعدی این هست که پرنده وحشیو با پرنده پرورشی مقایسه میکنید

استرلیا هم جز مناطق گرم محسوب میشه دوست عزیز برای اطلاع بیشتر به این لینک سر بزن

بزار مطلبو برات باز کنم چرا میگم هوا باید یکسان باشه. اگه پرنده شما تخم بزاره تو دمای بالا احتمال خرابی تخم احتمال تو لک رفتن شدید پرنده ماده و نر به خاطر گرمای داخل لونه . و همچنین تلف شدن جوجه بالا میره همچنین پرنده تو گرما کسل میشه

تو سرما هم همینطور احتمال سرما خوردگی و بیماری تنفسی ریاد میشه درسته شاید جفت دوم بیاره ولی جوجه قطعا تلف میشه.
    دوست عزیز باغ پرندگانم ار بیرون زیباست ولی واردش که بشی خواهی دید پرندگان با چه مشکلاتی روبه رو هست
    تشكر از هر دو عزيز
    ببينيد اينجا نته و واقعا آدم نميتونه خوب منظورو برسونه
    منظور بنده خدايي ناكرده شكنجه يا اندازه گيري آستانه تحمل پرنده نبود.
    منظورم اينه كه عروس هلندي از ايني كه فكر ميكنيد مقاوم تره فقط بايد با محيط آداپتش كنيد، و صد البته كه اگر با شرايطي كه تو طبيعت داره بخواهيم نگهداريم بجاي 4 يا 5 بار جوجه دادن در سال فقط يه بار يا نهايت دوبارجوجه ميده و بس.
    ميشه از دوستاني كه عروس دارن بپرسم دقيقا جفتهاشونو كجا نگه ميدارن كه كسي بهشون گير نميده
    والله ما يه گوشه خواب ميزاريم ميگن نميزاره بخوابيم ، آشپزخونه كه گرمه ، تراس هم اونجور وسط پذيرايي هم كه قطعا نميشه گذاشت پس شما كجا ميرازين كه مشكلي ندارن؟
    ویرایش توسط adwin : 24th July 2014 در ساعت 01:34 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    تشكر از هر دو عزيز
    ببينيد اينجا نته و واقعا آدم نميتونه خوب منظورو برسونه
    منظور بنده خدايي ناكرده شكنجه يا اندازه گيري آستانه تحمل پرنده نبود.
    منظورم اينه كه عروس هلندي از ايني كه فكر ميكنيد مقاوم تره فقط بايد با محيط آداپتش كنيد، و صد البته كه اگر با شرايطي كه تو طبيعت داره بخواهيم نگهداريم بجاي 4 يا 5 بار جوجه دادن در سال فقط يه بار يا نهايت دوبارجوجه ميده و بس.
    ميشه از دوستاني كه عروس دارن بپرسم دقيقا جفتهاشونو كجا نگه ميدارن كه كسي بهشون گير نميده
    والله ما يه گوشه خواب ميزاريم ميگن نميزاره بخوابيم ، آشپزخونه كه گرمه ، تراس هم اونجور وسط پذيرايي هم كه قطعا نميشه گذاشت پس شما كجا ميرازين كه مشكلي ندارن؟

دوست عزیز سلام.
    عروس ها پرنده های زیبایی هستند و خانواده من با نگه داشتن پرنده مشکلی ندارند و همگی با عشق از پرنده هایی که دارم نگه داری میکنم.

و اگر برای شما هم با عشق باشه مثل برای من که با کمک دوستان به ویژه آقای اسکندری الان صاحب 4 تا جوجه هستند و دوباره تخم کردند. میشه.

من عروس هامو داخل یکی از اتاق ها نگه میدارم و به جز روزهای اول که میخواستم جفت بندازم که زیاد سر و صدا میکردند الان دیگه خیلی کم شده و ما هم عادت کردیم.

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری و مرغ عشق و عروس هلندی
    شماره عضویت
    16198
    سلام به دوستان عزیز.
    توی اینترنت یه ویدیو در رابطه با دستی کردن عروس هلندی پیدا کردم.
    اما متاسفانه زبانش انگلیسی بود و من خیلی از حرف هاشون سر در نمیاوردم. بعضی از نوشته ها رو متوجه شدم. آیا امکانش هست کسی یه زحمتی بکشه و این ویدیو رو ترجمه کنه؟ یا حداقل خلاصه رو به صورت فارسی بنویسه. اصلا آیا این روش میشه عروس هلندی رو رام کرد؟
    بی نهایت ممنون
    ویرایش توسط pouyadaraee : 24th July 2014 در ساعت 02:11 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز.
    توی اینترنت یه ویدیو در رابطه با دستی کردن عروس هلندی پیدا کردم.
    اما متاسفانه زبانش انگلیسی بود و من خیلی از حرف هاشون سر در نمیاوردم. بعضی از نوشته ها رو متوجه شدم. آیا امکانش هست کسی یه زحمتی بکشه و این ویدیو رو ترجمه کنه؟ یا حداقل خلاصه رو به صورت فارسی بنویسه. اصلا آیا این روش میشه عروس هلندی رو رام کرد؟
    بی نهایت ممنون
    سلام
    ادرس ویدئو رو بدید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری و مرغ عشق و عروس هلندی
    شماره عضویت
    16198
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    ادرس ویدئو رو بدید
    سلام. من ویدئو رو توی پست گذاشتم نمایش داده نمیشه؟

صفحه 1073 از 1915 نخستنخست ... 735739731023105410551056105710581059106010611062106310641065106610671068106910701071107210731074107510761077107810791080108110821083108410851086108710881089109010911092112311731573 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)