صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 44
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000

نحوه ایجاد مزرعه دیسکس

با توجه به ایجاد چنین موضوع بحثی در یکی از تاپیک ها این موضوع رو شروع کردم تا دوستان تجربه خودشون رو از این فارم ها اعلام کنند . اینها تصاویری هستند که من جاهای مختلف پیدا کردن که برخیش به کار خودم اومد امیدوارم مفید باشه .

***** قبل از هر چیز برای دوستانی که نظر به ساخت فارم دارند این رو بگم که خوب مطالعه کنند و همه جوانب رو در نظر بگیرید کوچکترین بی برنامه گی و یا استفاده نکردن از سیستم های کارآمد بعدا بسیار مشکل ساز و پز هزینه خواهم بود .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    با تشكر از آقا فرشاد كه زحمت راه اندازي تاپيك رو كشيدند
    يك نكته رو عرض كنم ، درسته كه ديسكس كاهي زيبا و گران قيمتي ست اما سود حاصل از انجام اين قبيل كارها نسبت به سرمايه گذاري انجام شده و زحمتي كه براي صاحبان كار داره و همينطور هزينه هاي انجام گرفته ناچيز هست
    به شكلي كه اگر اين سرمايه رو در بانك قرار بديد سود بيشتري نصيبتون خواهد شد و از طرفي بازار نا مساعد ماهي در كشور زنگ خطري هست براي اين قبيل سرمايه گذاري ها

به هيچ وجه قصد تخريب اين كار رو ندارم و بسياري از دوستان هم اطلاع دارند كه خود من هم يكي از كساني هستم كه به واسطه علاقه وارد اين كار شدم و بعد از 2 سال جز هزينه چيزي برام نداشته ، اما كار دليه چه ميشه كرد
    فقط خواستم از دوستان خواهش كنم احساسي با اين مسئله برخورد نكنند و همه جوانب رو در نظر بگيرند

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    سلام خدمت دوستان گرامی
    اگر دوستان عکسی از سامپ و سیستم تصفیه سالن ها هم دارند حتما قرار بدند.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    سلام

بحث تصفيه در سالن تكثير ( و مزارع ) خيلي مفصله اجراي سيستمي كه از هر نظر بي نقص باشه كار بسيار سختيست و خيلي نمته ها هست كه بايد لحاظ بشه
    دبي هاي رفت و برگشت ، ارتفاع آب در تانكها ، حجم تصفيه ، ميزان مصرف انرژي و بازدهي ، يكسان بودن ورود و خروج دبي آّب در تانكها با توجه به در نظر گرفتن تفاوت حجم و ....
    در حال حاضر روي طرحي در حال كار هستم كه سالني با ظرفيت 150.000 ليتر رو در بر ميگيره و اگر بتنونم از نظر محاسبات عددي و به حداقل رسوندن مصرف انرژي به نتيجه قطعي برسم اطلاع رساني ميكنم

بحث ديگه هزينه ست : چون به شخصه كليه كارهاي فني خودم رو انجام ميدم (لوله كشي ، جوشكاري و ... ) ميدونم كه هزينه هاي اين كارها كمرشكنه و كسي كه بخواد اين طرح رو پياده كنه يا بايد جزئيات به طور كامل توجيه بشه و يا اينكه خودش اينكاره باشه و از طراحي اين قبيل سيستمها سررشته كافي داشته باشه
    به طور مثال : در نظر گرفتن لوله كمتر از 3.5 اينچ در گلوگاههاي اختلاف فشار سيستم ميتونه كلا يك رديف تانك رو از چرخه خارج كنه و يا كاهش فشاري رو كه در مكش ايجاد ميكنه ، آب تانكهاي با ارتفاع بالاتر و بجاي تصفيه به تانكهاي رديفهاي پايينتر تزريق كنه و با اينكه در عمل همه محاسبات شما درست بوده به مشكل ميخوريد (اينها تجربياتي هست كه به شخصه و عملي دست و پنجه نرم كردم باهاشون)

مبحث مهم ديگه هزينه مواد اوليه هست
    ميدونيد قيمت شيرهايي كه در اين لوله كشي ها استفاده ميشه چنده؟ در صورت خريد به تعداد و از عامل اصلي براي جنس با كبفيت مناسب بايد به ازاي هر عدد شير "گازي دوسر جوش سفيد" حدود 3.600 تومان پرداخت كنيد اين يعني در سالني كه 100 تانك داره حداقل به ازاي هر تانك 2 شير به مبلغ كل 720 هزار تومن تقريبي بايد تهيه بشه و اين تازه اول راهه ، لوله متري تقريبا 1000 ، 2" البته و در سايزهاي بالاتر اين مبلغ بيشتر خواهد شد
    سرجمع مبلغي حدود 2.5-3 ميليون تومن فقط لوازم لوله كشي سيستم تصفيه بايد تهيه بشه اجرت كاركردش كه به كنار ، وقتي براي لوله كشي خونه 100 متري كه روي هم رفته شايد 50 تا اتصال براي جوش داشته باشه و 9 شاخ لوله مصرف داره (هر شاخ 4 متر) مبلغ 250 تومن با انصافها و خلال خورهاش ميگيرند تكليف اين كار معلومه

اين عكسها متعلق به شركت انوشه هست كه اگر اشتباه نكنم در ورامين فعاليت ميكنه ، سيستم تصفيه استفاده شده ، سيستم صنعني تصفيه استخر هست كه گرمادهي آب گردشي سيستم رو هم دربر ميگيره
    اما لوله كشي هاي اين طرح مشكل زاست و به اين شكل بعيد ميدونم بازدهي لازم رو بعد از راه اندازي داده باشه

به هر صورت خواستم قسمتي از تجربياتي رو كه در اين زمينه داشتم با دوستان در ميون بذارم و انتقال بدم ، البته اگر بازار كار خوب باشه خريدن همه اين سختيها به جان ارزش داره و جواب ميدم اما ....

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.icehot نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان گرامی
    اگر دوستان عکسی از سامپ و سیستم تصفیه سالن ها هم دارند حتما قرار بدند.
    سلام . محسن عزیز برای دیسکس من فکر می کنم با توجه به نیاز شدید به تعویض آب و گران تمام شدن تمیز کردن آب در حال گردش و ارزان بودن آب کشاورزی به صرفه هست که سیفون داشته باشیم و زیاد وجود فیلتر کار ساز نیست . من خودم در تمامی تانکهای سالن سامپ داخلی گذاشتم و 4000 لیتر همیشه آب آماده دارم برای سیفون آب .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    توپ های سیاه توی عکس اول چه کاری رو انجام میدن و کارکردشون چیه؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    37
    سلام
    شناور هستند ، برای ورود آب تازه (fresh water) به هر کدوم از آکواریمها در موقع سیفون استفاده میشن و یا مواردی که یک آکواریم باید به طور کل از سیستم خارج بشه و ...
    اون شیرهای سفید رنگ هم برای تنظیم میزان آب دریافتی هر آکواریم و در سیستم recirculate کارایی دارند ...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط roozbeh نمایش پست ها
    سلام
    شناور هستند ، برای ورود آب تازه (fresh water) به هر کدوم از آکواریمها در موقع سیفون استفاده میشن و یا مواردی که یک آکواریم باید به طور کل از سیستم خارج بشه و ...
    اون شیرهای سفید رنگ هم برای تنظیم میزان آب دریافتی هر آکواریم و در سیستم resirculate کارایی دارند ...
    به به ببین کی اینجاس همشهری کمتر به ما سر میزنی!!!
    از سالن چه خبر بابا عکسی ، فیلمی ،خبری چیزی ما منتظریم اخوی!!!!!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    چه نژاد هایی راحت تر جفت میشن و تعداد تخم های هچ شده بیشتره؟اصلا فرقی میکنه؟
    در صورت جفت خوردن یه ردملون و یه بلو دایموند بچه ها چه خصوصیاتی پیدا میکنن؟ اصلا جفت کردن این ها با هم صحیح هست؟

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)