صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 65
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145

فسفات گیر و نیترات گیر

دوستان :
    1- فسفات گیر و نیترات گیر خوب به نظرتون چیه ؟ ( چه مارکی - مشخصات کاملش - چند بار شارژ میشه و هر چند وقت باید شارژش کرد ؟ )
    2- دستگاه فسفات گیر و نیترات گیر بهتره یا همین فسفات و نیترات گیر ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174
    سلام.مارک جی بی ال خوبه.همین نوعش بهتره دستگاهاش آنچنان کارایی نداره دنیتراتور خریدن در خریدن ریختن پول توی جوی آبه.بعد یه مدت مجبوری نصف قیمت بفروشیش.

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    به نظر من از روش های طبیعی استفاده کنید خیلی بهتره
    مثلا یه ats راه بندازید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    به نظر من از روش های طبیعی استفاده کنید خیلی بهتره
    مثلا یه ats راه بندازید
    ممنون دوست عزیز. من رفیجیوم راه انداختم. ولی حریف جلبکهای قهوه ای و دیاتوم نمیشم. خیلی هم تلاش کردم. در آخر بچه های سایت گفتند که مشکل از نیترات و فسفات بالا و احتمالا نور بده. گفتم اگه با 100 -150 تومان بشه چند سالی جلو نیترات و فسفات را گرفت ، بد نیست که کنار رفجیوم بخرم و بزارم. حالا ممنون میشم اگه مارک و مشخصات و مدت کاراییشون را بفرمایید تا یک خرید درست بکنم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین و شور
    شماره عضویت
    6304
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    دوستان :
    1- فسفات گیر و نیترات گیر خوب به نظرتون چیه ؟ ( چه مارکی - مشخصات کاملش - چند بار شارژ میشه و هر چند وقت باید شارژش کرد ؟ )
    2- دستگاه فسفات گیر و نیترات گیر بهتره یا همین فسفات و نیترات گیر ؟
    سلام دوست عزیز
    من خودم از نیترات گیر برایت ول استفاده میکنم
    که میشه گفت تو برندها از بهترین برندها محسوب میشه.
    تا 250 بار شارژ میشه که قوطی های نیم لیتری و یک لیتری داره
    من قبل عید نیم لیترشو خریدم 105 تومن تا یک ماه پیشم قیمتش همین بود.
    همین شرکت اگه اشتباه نکنم فسفات گیرم داره که اونم قابل شارژ هست.
    به نظر من اگه قیمت واست مشکلی نداره از محصولات برایت ول خارج نشو(البته این فقط نظر شخصیه شاید بقیه دوستان نظرشون این نباشه)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو _ اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    5913
    ممنون دوست عزیز. من رفیجیوم راه انداختم. ولی حریف جلبکهای قهوه ای و دیاتوم نمیشم. خیلی هم تلاش کردم. در آخر بچه های سایت گفتند که مشکل از نیترات و فسفات بالا و احتمالا نور بده. گفتم اگه با 100 -150 تومان بشه چند سالی جلو نیترات و فسفات را گرفت ، بد نیست که کنار رفجیوم بخرم و بزارم. حالا ممنون میشم اگه مارک و مشخصات و مدت کاراییشون را بفرمایید تا یک خرید درست بکنم

سلام...
    اول از همه شما باید ببینید که عامل اصلی بالا رفتن فسفات داخل تانک شما چی هستش و جهت اصلاح اون اقدام کنید...در غیر این صورت شما با خرید فسفات گیر به طور موقت فسفاتو کاهش میدید و بعداز مدتی میزان فسفات دومرتبه افزایش پیدا میکه...البته اینکه شما رف دارید خیلی به شما کمک میکنه و اگه رف شما به کارای لازم رسیده باشه و به عبارتی جنگل شده باشه میتونه بعد از کاهش فسات توسط فسفات گیر این پارامتر رو کنترل کنه و از افزایشش جلو گیری کنه...
    و اما در مورد مارک فسفات گیر...ماک سیچم و برات ول از بهترین گزینه ها میتونه باشه...مارک سیچم یک لیترش حدود 55 هزارتومن هست که دقیقا نمیدونم توانای جذب چقدر فسفاتو داره...و ماک برات ول phosphat R هستش که تا 5 مرتبه قابل شارژ هست که شما برای هر 40 لیتر اب نیاز به 10 میلی لیتر از این فسفات گیر دارید و در کنارش باید از regenerat PHOR استفاده کنید برای شارژش ، که قابلیت شارژ 1500 میلی لیتر رزین فسفات گیرو داره... و محصول دیگه شرکت برات ول EXTRAX PHOS هستش که قابل شارژ نیست و بسته 600 گرمی از این محصول قادر به جذب 20 میلی گرم فسفات هست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    این جوری که شما دوستان گفتید نیترات گیر که 250 بار شارژ میشه به صرفه است و اینجوری که به نظر مییاد چند سالی میشه ازش استفاده کرد ولی فسفات گیر که 5 بار شارژ میشه را فقط 6ماه میشه استفاده کرد. پس همون نیترات گیر را میگیرم. فکر میکنید 250ml یا 500ml برای تانکم کافیه؟ تانکم ابعادش طول 80 عرض 40 و ارتفاع 70 هست ( ارتفاع سطح آب تا روی شن کف 55 ) سامپ هم طول 43 و عرض 29 و ارتفاع آبگیری 29 و رفجیوم هم طول 20 و عرض 29 و ارتفاع سطح آب تا شن کف 32 . نیتراتم 100 بود که توی 2هفته هر هفته 10% سیفون کردم و الان شده 60.( البته با تسترای تترا تست کردم که میگن خوب نیست و مخصوصا نیتراتش فاجعست.)

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    این جوری که شما دوستان گفتید نیترات گیر که 250 بار شارژ میشه به صرفه است و اینجوری که به نظر مییاد چند سالی میشه ازش استفاده کرد ولی فسفات گیر که 5 بار شارژ میشه را فقط 6ماه میشه استفاده کرد. پس همون نیترات گیر را میگیرم. فکر میکنید 250ml یا 500ml برای تانکم کافیه؟ تانکم ابعادش طول 80 عرض 40 و ارتفاع 70 هست ( ارتفاع سطح آب تا روی شن کف 55 ) سامپ هم طول 43 و عرض 29 و ارتفاع آبگیری 29 و رفجیوم هم طول 20 و عرض 29 و ارتفاع سطح آب تا شن کف 32 . نیتراتم 100 بود که توی 2هفته هر هفته 10% سیفون کردم و الان شده 60.( البته با تسترای تترا تست کردم که میگن خوب نیست و مخصوصا نیتراتش فاجعست.)
    سلام:
    بله نیترات گیر برای چند سال پاسخگو هست (برایتول) اما توجه کنید که با نیترات گیر به تنهایی به نتیجه ی مورد نظر نمیرسید و حتما توصیه میکنم در کنارش از رفیجیوم استفاده بشه(که البته شما ایجاد کردید و در دراز مدت نتیجه اش رو میبینید).برای ابعاد تانک شما 250ml کفایت میکنه .نمیدونم چزا این بخش موازی بخش نیترات گیر ایجاد شده اما در اونجا توضیحاتی در مورد نیترات گیر برایتول قرار داده شده میتونید استفاده کنید(ادرس بخش مورد نظر).اگه میتونید یه بار دیگه با تست دقیق تری مثل api نیترات رو اندازه بگیرید.سیفون کردن هم خیلی مفیده ازش غافل نشید.
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    سلام:
    بله نیترات گیر برای چند سال پاسخگو هست (برایتول) اما توجه کنید که با نیترات گیر به تنهایی به نتیجه ی مورد نظر نمیرسید و حتما توصیه میکنم در کنارش از رفیجیوم استفاده بشه(که البته شما ایجاد کردید و در دراز مدت نتیجه اش رو میبینید).برای ابعاد تانک شما 250ml کفایت میکنه .نمیدونم چزا این بخش موازی بخش نیترات گیر ایجاد شده اما در اونجا توضیحاتی در مورد نیترات گیر برایتول قرار داده شده میتونید استفاده کنید(ادرس بخش مورد نظر).اگه میتونید یه بار دیگه با تست دقیق تری مثل api نیترات رو اندازه بگیرید.سیفون کردن هم خیلی مفیده ازش غافل نشید.
    موفق باشید
    ممنون دوست عزیز. هدف از ایجاد این بخش مقایسه نیترات گیر و فسفات گیرها بود . بخشی که شما فرمودید فقط درمورد نیترات گیر برایت ول توضیح داده و در مورد فسفات گیر و یا اینکه چه شرکتهای دیگه ای دارن این محصولات را و کدوم یکی بهتره توضیحی نداده. باز هم از شما و همه دوستان کمال تشکر را دارم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و عروس هلندی
    شماره عضویت
    3491
    من حدود ۱۸ ماه از راه اندازی سیستمم میگزره که تو مدت از بیونیترات جی بی ال استفاده میکردم و همه چی خوب بود حالا نیترات من نزدیک ۵۰ هستش ( تموم شدن عمر بیونیترات ) و گشتم بیونیترات جی بی ال پیدا نکردم یکی از دوستان واسم یه چیزی گیر آورده به اسم NPS Bioguard که تحت لیسانس یک شرکت آمریکایی Unitedpolychem در مکزیک تولید میشه و نیترات و سیلیکات و فسفات رو جذب میکنه روی بسته بندی نوسته شده هر بسته واسه ۱۰۰ گالن آبه و فروشندش میگفت ۸۰ بار شارژ میشه در ظاهر موجه و جالب بنظر میرسه راستی روی بسته بندی نوشته شده Spanish Dolphin و این سایتشه که من ازش سر در نیاوردم spanishdolph.in حالا کسی از این عزیزان راجب این موضوع چیزی میدونه یا میتونه منو کمک کنه ممنون

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)