صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 65
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10398

1

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    در مورد پیورژن شما درست میگید این حالت رزینی داره ولی من از نیترات ex رزینی برایت ول استفاده میکنم خیلی دردسر داره احیا کردنش با نمک (هر بسته نمک رو اگه 500 حساب کنی برای 52 هفته باید 26000 تومن فقط نمک بخری !!!) من ولی فکر میکنم بیو نیتراتکس jblو دنیتریت سیچم که بیولوژیک هستش بهتره .در مورد اکسپورت ها هنوز تو ایران نیومده که بشه راجع بهش صحبت کرد در ضمن این محصول الان اگه با این قیمت زیر 300 تا 400 باشه چون قیمتش همینجوری 60 تا 80 هستش. اگه میشه کاتالوگ این محصول رو اینجا قرار بدید ممنون میشم این بسته که شما گرفتید 80 تومن چند گرمی بود؟

Instructions and Guidelines

Read all instructions before use. The use of a mechanical pre-filter to remove particulate organic material from water prior to its interaction with this media will improve efficiency. Rinse Xport-NO3 in purified water or low-TDS fresh water, then place media into a clean pail and fill with water from the aquarium into which the media is to be placed. Seed each 150 g of Xport-NO3 used with 20-ml of MicroBacter7 (poured into the pail and dispersed by hand), then allow media to remain in this "bath" for 24-hours at room temperature. Remove Xport-NO3 from pail and pour water into the aquarium system, then place Xport-NO3 into canister filter, media reactor, or 800µm mesh filter bag; a flow-through rate of 1 - 3x the total aquarium volume per hour is recommended. Do not fluidize. In systems with an initial [NO3] of <40 ppm, begin with a ratio of 150 g Xport-NO3 per 120 US-gallons (454 L) in system (increase this mass by 10% for every 10 ppm NO3 in excess of 40 ppm). Denitrification will typically begin within one week; rate of denitrification increases with time. If corals or other invertebrates appear to react negatively to the use of Xport-NO3, it may be an indication that NO3 is being removed too aggressively; decrease amount of Xport-NO3 used by 50% and continue use until [NO3] falls within desired range.

Note that the required amount of Xport-NO3 will change as the system matures, and as biomass and/or stocking density changes. Denitrification relies on adequate organic carbon availability; if [NO3] stops decreasing during the first month of use and no significant increase in bioload, stocking density, or nutrient input rate has occurred during this period, then it is likely that organic carbon or phosphate is limiting. Use of Katalyst, Reef BioFuel, or FlorinAxis (planted aquaria) per the instructions on the respective labels will be required to provide this carbon; NeoPhos or Florin-P will provide phosphorus. Replace ~25% of the total Xport-NO3 employed every 3 - 4 months in high-bioload systems, and every 6 - 8 months in low-nutrient systems. Maximum rate of denitrification is achieved by placing Xport-NO3 in-line with, and downstream from, Xport-BIO. Xport-PO4 may be used downstream from Xport-NO3 to facilitate complete phosphate uptake; do not place Xport-PO4 upstream from Xport-NO3, which will inhibit denitrification.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10398
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadirastegar نمایش پست ها
    Instructions and Guidelines

Read all instructions before use. The use of a mechanical pre-filter to remove particulate organic material from water prior to its interaction with this media will improve efficiency. Rinse Xport-NO3 in purified water or low-TDS fresh water, then place media into a clean pail and fill with water from the aquarium into which the media is to be placed. Seed each 150 g of Xport-NO3 used with 20-ml of MicroBacter7 (poured into the pail and dispersed by hand), then allow media to remain in this "bath" for 24-hours at room temperature. Remove Xport-NO3 from pail and pour water into the aquarium system, then place Xport-NO3 into canister filter, media reactor, or 800µm mesh filter bag; a flow-through rate of 1 - 3x the total aquarium volume per hour is recommended. Do not fluidize. In systems with an initial [NO3] of <40 ppm, begin with a ratio of 150 g Xport-NO3 per 120 US-gallons (454 L) in system (increase this mass by 10% for every 10 ppm NO3 in excess of 40 ppm). Denitrification will typically begin within one week; rate of denitrification increases with time. If corals or other invertebrates appear to react negatively to the use of Xport-NO3, it may be an indication that NO3 is being removed too aggressively; decrease amount of Xport-NO3 used by 50% and continue use until [NO3] falls within desired range.

Note that the required amount of Xport-NO3 will change as the system matures, and as biomass and/or stocking density changes. Denitrification relies on adequate organic carbon availability; if [NO3] stops decreasing during the first month of use and no significant increase in bioload, stocking density, or nutrient input rate has occurred during this period, then it is likely that organic carbon or phosphate is limiting. Use of Katalyst, Reef BioFuel, or FlorinAxis (planted aquaria) per the instructions on the respective labels will be required to provide this carbon; NeoPhos or Florin-P will provide phosphorus. Replace ~25% of the total Xport-NO3 employed every 3 - 4 months in high-bioload systems, and every 6 - 8 months in low-nutrient systems. Maximum rate of denitrification is achieved by placing Xport-NO3 in-line with, and downstream from, Xport-BIO. Xport-PO4 may be used downstream from Xport-NO3 to facilitate complete phosphate uptake; do not place Xport-PO4 upstream from Xport-NO3, which will inhibit denitrification.
    فکر کنم بستش 300 یا 350لیتر بود به گرم تبدیل کردنش بستگی به جرم حجمی اون مواد دارد

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadirastegar نمایش پست ها
    فکر کنم بستش 300 یا 350لیتر بود به گرم تبدیل کردنش بستگی به جرم حجمی اون مواد دارد
    این که ماله xport No3 برایت ول هستش ماله NPS رو من پیدا نکردم تو اینترنت گفتم شما اگه میشه بروشور ماله خودتون رو اسکن کنید بزارید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    اگر خدا بخواد زدم تو ماهی شور
    شماره عضویت
    7635
    سلام
    دوستان مدتی هست اکواریوم شور (ماهیران) گرفتن.هنوز موفق نشدم سنگ بزارم تو اکواریوم.
    ه برسه به ماهی
    بابا یکی کمکم کنه
    اصلا نیترات پایین نمیاد.خدایی داره اشکم در میاد.همه کار کردم.نشد نشد.ابتدا از NitrateMinus استفاده کردم.2 سری 5 روز یکبار
    بعددیدم جواب نمیده .از NitrateMinus pearls که به صورت دونه های ریز گرد بود استفاده کردم.مدتی داخل توری کنار سرامیک گذاشتم.بازم جواب نگرفتم.
    از آمپول هم استفاده کردم.نمیدونماسمش چی بود.بازم جواب نداد.الان دوباره 30 درصد آب سیفون کردم.اون NitrateMinus pearls که داخل تور ریختم گذاشتم زیر شن ها.

من چیکار کنم؟؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    نقل قول نوشته اصلی توسط pooriamrr نمایش پست ها
    سلام
    دوستان مدتی هست اکواریوم شور (ماهیران) گرفتن.هنوز موفق نشدم سنگ بزارم تو اکواریوم.
    ه برسه به ماهی
    بابا یکی کمکم کنه
    اصلا نیترات پایین نمیاد.خدایی داره اشکم در میاد.همه کار کردم.نشد نشد.ابتدا از NitrateMinus استفاده کردم.2 سری 5 روز یکبار
    بعددیدم جواب نمیده .از NitrateMinus pearls که به صورت دونه های ریز گرد بود استفاده کردم.مدتی داخل توری کنار سرامیک گذاشتم.بازم جواب نگرفتم.
    از آمپول هم استفاده کردم.نمیدونماسمش چی بود.بازم جواب نداد.الان دوباره 30 درصد آب سیفون کردم.اون NitrateMinus pearls که داخل تور ریختم گذاشتم زیر شن ها.

من چیکار کنم؟؟

شما اگه بتونید هر چه سریع تر لایوراک به
    تانک اضافه کنید البته کاملا تصویه شده باید باشه
    که خود همین میتونه تو کاهش نیترات کمک کنه
    از محلول reef blofuel برایت ول میتونی کمک بگیری
    جواب میده
    و از همه مهمتر اینه که مواد فیلتری سامپتون چی هست

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    7635
    خدا عمر بده به ماهیران.تانک آماده گرفتم.90 لیتری.سامپ ساده و عجیب غریبی داره
    به ترتیب : ستون اول : ابر -ستون دوم: denitrate بالاشم اسکیمر- ستون سوم- سرامیک-ستون چهارم.پمپ که آب وارد مخزن اصلی میکنه.داخل خود تانک زیر شن ها از NitrateMinus pearls استفاده کردم
    از ماده NitrateMinus هم استفاده کردم.هر 5 روز یکبار ولی جواب نگرفتم.آخرشهم آمپول استفاده کردم.که اونم جواب نداد.آیا من از سنگ زنده استفاده کنم امکان داره نیترات بیاد پایین

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    نقل قول نوشته اصلی توسط pooriamrr نمایش پست ها
    خدا عمر بده به ماهیران.تانک آماده گرفتم.90 لیتری.سامپ ساده و عجیب غریبی داره
    به ترتیب : ستون اول : ابر -ستون دوم: denitrate بالاشم اسکیمر- ستون سوم- سرامیک-ستون چهارم.پمپ که آب وارد مخزن اصلی میکنه.داخل خود تانک زیر شن ها از NitrateMinus pearls استفاده کردم
    از ماده NitrateMinus هم استفاده کردم.هر 5 روز یکبار ولی جواب نگرفتم.آخرشهم آمپول استفاده کردم.که اونم جواب نداد.آیا من از سنگ زنده استفاده کنم امکان داره نیترات بیاد پایین
    خوب این حجم خیلی خیلی مشکل تا بتونی شرایط ابشو ثابت نگه دارید
    شما بهتر بود از مواد فیلتری قویتری استفاده میکردی
    که حدعقل یک کمکی بشه تو کنترل نیترات
    شما میتونستید از میکرومک جی بی ال و یا
    ماتریکس شرکت seachem به جای سرامیک معمولی استفاده میکردی
    NitrateMinus pearls هیچ کمکی نمیکنه بهتره خارجش کنی
    من کلا زیاد ماهیرانو قبول ندارم چه برسه به اجناسش
    امپول چی هست
    شما لایوراک تصویه شده یگیر هر 6 لیتر 1کیلو
    و مدیا سامپ یکم قوی کن
    و برای کنتر نیترات شما باید هر ماه 1 بار 30 درصد اب سیفون کنی
    تا بتونی این حجم کم کن نیترات و پارامتر های ابشو کنترل کنی
    و شما میتونید از یکی از دو محصول
    reef blofuel ویا micro bacter7 شرکت برایت ول استفاده کنی
    به خاطر حجم کم تانک این دو محلول تو فیلتر کردن کمک زیادی میتونه بکنه
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    7635
    نقل قول نوشته اصلی توسط l2eza نمایش پست ها
    خوب این حجم خیلی خیلی مشکل تا بتونی شرایط ابشو ثابت نگه دارید
    شما بهتر بود از مواد فیلتری قویتری استفاده میکردی
    که حدعقل یک کمکی بشه تو کنترل نیترات
    شما میتونستید از میکرومک جی بی ال و یا
    ماتریکس شرکت seachem به جای سرامیک معمولی استفاده میکردی
    NitrateMinus pearls هیچ کمکی نمیکنه بهتره خارجش کنی
    من کلا زیاد ماهیرانو قبول ندارم چه برسه به اجناسش
    امپول چی هست
    شما لایوراک تصویه شده یگیر هر 6 لیتر 1کیلو
    و مدیا سامپ یکم قوی کن
    و برای کنتر نیترات شما باید هر ماه 1 بار 30 درصد اب سیفون کنی
    تا بتونی این حجم کم کن نیترات و پارامتر های ابشو کنترل کنی
    و شما میتونید از یکی از دو محصول
    reef blofuel ویا micro bacter7 شرکت برایت ول استفاده کنی
    به خاطر حجم کم تانک این دو محلول تو فیلتر کردن کمک زیادی میتونه بکنه
    موفق باشید
    ممنون از راهنماییت.فردا میرم توصیه هایی که فرمودید رو تهیه میکنم.ولی یه سوال دارم.میشه راهنمایی کنید نحوه ی قرار گیری این ترکیبات تو سامپ به چه صورته؟

به نظر شما این نوع ترکیب قرار گیری مناسب هست ؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    خونه اول خالی کن و از پد با فیلتر وول استفاده کن
    سرامیک باشه و اگه جا شد از میکرومک یا ماتریکس
    کنارش استفاده کن
    اگه جانشد تو اون خونه میتونی خونه سوم استفاده کنی
    اون بیوبال ها اصلان کارایی نداره تو این سیستم میتونید اونو حذف کنید
    همین

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    7635
    دوستان میشه واسه کاهش نیترات از شکر استفاده کرد؟؟
    من تو یکی از سایت های همسایه خودنم مه میشه ار شکر یا و-د-ک-ا استفاده کنیم.
    اگر نیاز بود لینک اون مطلب هم میزارم اینجا.

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)