صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5809
    درود همون پست بالايي ويرايش شده بود و چيز هاي نامربوطي در ان نوشته شده بود بابك جان

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    خیل پست شما ویرایش نشده
    میشه بگید چه چیز نا مربوطی هست؟کپی کنید یا برام پیغام خصوصی کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5809

همه چيز درباره ي اين كودك بلدار (كاسكو)

کاسکو پرنده ای وحشی است که در قاره آفریقا زندگی می کند و از قرن ها پیش مورد توجه آدمی قرار گرفته و تلاش های زیادی برای اهلی کردن و آموزش دادن پرنده صورت گرفته است . امروزه کاسکوها توسط پرورش دهندگان دست آموز شده و به پرنده ای خانگی و سرگرم کننده و جالب تبدیل شده است با این حال به دلیل آنکه عملکردی غیر قابل پیش بینی دارند نباید به آنان زیاد اطمینان کرد. کاسکوهایی که از حیات وحش به جمع انسان ها آورده می شوند نیازمند صبر و کوشش بسیار برای آموزش و تطبیق با
    محیط تازه هستند. کاسکوها بسیار قوی هستند در صورت عصبانیت می توانند گاز بگیرند و یا پنجه بکشند.
    کنوانسیون منع تجارت گونه های در معرض خطر (CITES) تجارت این گونه را ممنوع اعلام کرده با این حال خرید و فروش آنها در سراسر دنیا تجارتی پر سود برای قاچاقچیان فراهم نموده است.
    این پرنده یکی از اعضای خانواده پستاسی Psitacidac می باشد که همانند سایر طوطیان از بدنی استوار ولی نرم تشکیل شده به طوری که پرنده می تواند با منقار خود به راحتی به تمام اجزای بدن دسترسی داشته باشد و تا ۱۸۰ درجه سر خود را برگرداند. اندازه بدن طوطی خاکستری آفریقایی بسیار متفاوت است و در گونه های کوچک ۱۲ سانتی متر و در گونه های بزرگ تا ۱۰۰ سانتی متر می رسد و
    وزن آن در حدود ۴۰۰ گرم است رنگ پر و بال آن خاکستری است و نژاد کنگو رنگ دم آن سرخ است ،
    دمگاه به رنگ خاکستری روشن و لبه های بال سیاه رنگ و پاها خاکستری تیره هستند. رنگ منقار پرنده سیاه و رنگ چشم پرنده بالغ زرد روشن و هر دو جنس نر و ماده از نظر ظاهری شبیه به هم می باشند. این پرنده در طول زندگی زاد و ولد می کند و معمولاً*در حدود ۵۰ تا ۶۰ سال عمر می کند.
    نکاتی مهم درباره کاسکو
    » انواع کاسکو : کنگو ، تیمنه ، پرنسیس
    ۱- کنگو : پر و بال خاکستری ، دم سرخ ، دم در کمتر از یک سال سرخ با لبه های سیاه ،*منقار کاملاً*سیاه ، بسیار باهوش است ، در حد یک کودک چهار ساله می فهمد ، قدرت زیادی برای تقلید صدای آدم ندارد ولی خوب ارتباط برقرار می کنند . کم جیغ می زند و بسیار حساس است .
    ۲- تیمنه : پر و بال خاکستری ، دم خاکستری سرخ فام ، منقار به رنگ تیره و روشن در قسمت پایینی کمی به سفیدی می زند ، قدرت تقلید صدای بالاتری دارد .
    » فرقی بین ماده و نر وجود ندارد .
    » انتخاب طوطی کاسکویی که از دوران کودکی از مادر جدا شده و توسط انسان تغذیه شده مناسب می باشد .
    » فعالیت و تحرک پرنده : پرنده سالم جوان هنگام گرفتن آن جیغ می کشد و داد می زند که نشان دهنده ی هوش و ذکاوت آن است – نباید پرنده افسرده را خرید .
    » چشم ها : کاملاً درخشنده و تمیز باشد – تورم اطراف چشم کاسکو بیماری پستیاکوز است .
    » پرکنی : پرکنی نداشته باشد و کچلی نشانه ی یک بیماری انگلی است .
    » انگشت های پا : باید سالم و سرجای خودش باشد .
    » منقار : منقار پرنده باید صاف و یکدست و بدون ترک خوردگی باشد .
    » بینی : بینی پرنده باید تمیز باشد و تجمع ترشحات بینی نشان دهنده ی بیماری تنفسی است .
    » فرق بین پرنده ی بالغ و جوان این است که پاهای زمختی در جوان وجود ندارد .
    » تغذیه : پرنده باید تغذیه ی مناسبی داشته باشد که نشان دهنده ی سلامتی وی است .
    » مدفوع : پرنده باید مدفوع غیر آبکی و به رنگ های مختلفی داشته باشد .
    » اجزای سفید مدفوع مربوط به ادرار اوست .
    » اگر پرنده به طور عادی خود را بخاراند امری طبیعی است اما خاراندن به طور غیرطبیعی نشانه ی بیماری است که یک نوع بیماری انگلی یا قارچی می باشد .
    » روش رفتاری با طوطی تازه خریداری شده : ۱. جدا کردن طوطی از سایر پرندگان ۳۰ روز ۲. معاینه برای سلامتی آن . ۳ . در ماه اول باید در مکانی ساکت و بی سر و صدا قرار داد . ۴. باید پرنده را در جایی گذاشت که احساس امنیت بیشتری کند . ۵- هر روز پرنده نیاز به ۱۰ تا ۱۲ ساعت استراحت دارد .
    » تعیین جنسیت از روی مشخصات ظاهری : طوطی نر سری مستطیل شکل و منقاری بزرگ و بلند دارد – طوطی ماده سری دایره ای شکل و منقاری کوچک و کوتاه تر دارد – اگر عدسی چشم بیضی و لکه ای سیاه روی آن وجود داشته باشد پرنده نر و اگر عدسی دایره ای شکل باشد پرنده ماده است .
    » تعیین جنسیت از طریق دمگاه : در پرنده ماده هر چند که دمگاه سرخ است اما لبه های آن خاکستری است و رنگ پرهای سینه از خاکستری تیره به روشن منتهی می شود . در نر سرخ بوده و رنگ پرهای سینه تیره است.
    » تعیین جنسیت از طریق ملامسه کردن کمر : اگر کمر را حس کنیم در ماده خم خواهد شد و در نر خم نمی شود .
    » روش سوزن و نخ : یک سوزن و نخ پلاستیکی را گرفته و آن را به گونه ای می گیریم که نخ و سوزن در یک امتداد باشند و در فاصله یک سانتیمتری دمگاه پرنده قرار می دهیم اگر پرنده ماده باشد سوزن به جلو وعقب می رود .
    » روش آندوسکوپی : از دستگاه آندوسکوپی در این روش استفاده می شود .
    » روش کاریوتیپ کوروموزومی : در این روش از یک قطره کوچک خون استفاده می شود که با نقشه کشی کوروموزومی تعیین جنسیت می شوند .
    » تعیین سن پرنده به وسیله قزحیه چشم : زیر ۶ ماه قزحیه کاملاً تیره است و پس از آن از رنگ تیره به خاکستری روشن می گراید در ۶ ماه دوم سفید خاکستری فام خواهد بود و از آغاز سال سوم تا پایان آن سال رنگ زرد روشن خواهد بود – بعد از سه سال باید به منقار ،*پا و قیافه ی پرنده دقت کرد .
    » مشهورترین کاسکوهای جهان : ۱. الکس : ۱۵۰ کلمه انگلیسی صحبت می کرد ، شمارش اعداد کوچک ، تشخیص رنگ ها و اشکال هندسی از توانایی های او بود . ۲. پرودل : ۸۰۰ کلمه ، جملات فراوان حاوی ۲۱ کلمه را تکرار می کرد ۳ . نکیسی : ۹۵۰ کلمه حرف می زد .
    » تمیز کردن پرها : احساس راحتی و آرامش به پرنده می دهد.
    » ساییدن منقار : سرحال بودن پرنده و اقدام به خوابیدن.
    » مالیدن منقار : تمیز کردن منقار بعد از خوردن غذا.
    » نوک زدن : حس کردن و شناختن اشیا ، اگر دست را گاز گرفت باید گفت که این کار را نکن اما نباید دست را عقب کشید زیرا احساس می کند که بازی است.
    » تکان دادن سر : ازتباط برقرار کردن با صاحب
    » تکان دادن بال ها : آماده نگه داشتن بال ها برای پرواز.
    » ایستادن و تکان دادن بال ها : علاقه برای بدست آوردن چیزی که بیشتر پریدن به طرف صاحب می باشد.
    » آمادگی برای خاراندن سر : سرش را مقابل صاحبش پایین می آورد که باید با ملایمت خاراند که اگر خمیازه کشید نشان دهنده رضایت بخش بودن خاراندن می باشد.
    » جویدن : حالتی عادی است.
    » کندن : کمبود مواد معدنی در جیره بندی غذایی است یا غریزه پرنده برای لانه سازی می باشد.
    » خوابیدن بر روی یک پا : امری عادی است.
    » خوابیدن یا عقب کشیدن سر : امری طبیعی است.
    » خمیازه کشیدن : پاک کردن مجاری تنفسی که اگر چند بار پیاپی تکرار شود نشانه ی بیماری تنفسی است.
    » ضربه زدن با بال : در حالت طبیعی مشکل دارد ولی پس از تمرینات ورزشی و بازی مشکلی ندارد.
    » گاز گرفتن : یا حین ترس رخ می دهد یا بازی می کند و نباید به منقار ضربه زد زیرا بسیار دردناک است.
    » جیغ کشیدن : خسته شدن از ماندن زیاد در قفس ،*عدم رسیدن به حیوان ، ترس پرنده.
    » غرش : هشدار به دیگران ، ترس.
    » خودخوری : یک بیماری است و در اثر کمبود مواد غذایی و برخی از املاح معدنی ، افسردگی ، ناراحتی شدید بد رفتاری از طرف صاحب و یا همدم رخ می دهد ، گاهی هم وجو انگل یا قارچ باعث این پدیده می شود.
    » پیچ و تاب دادن به گردن و ضربه زدن به قفس با منقار : عکس العملی عصبی است که بر اثر بی توجهی و یا بدرفتاری و حبس دراز مدت رخ می دهد.
    » سوت زدن : علامت خوشحالی پرنده می باشد.
    » رابطه کاسکو با گربه خوب نیست ولی سگ می تواند حضور او را بپذیرد ولی توجه بی اندازه به سگ باعث حسودی کاسکو می شود و همچنین پرنده جدید را باید کم کم وارد ساخت تا باعث حسودی پرنده نگردد.
    » قفس کاسکو باید محکم ، جادار ؛ فاقد لبه های تیز و دارای اسباب بازی و در محل شلوغ خانه باشد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    سلام دوست عزیز و خسته نباشید.من 1 کاسکو به اسم مانی دارم. الن حدودا 1 ساله و سنش حدودا 3 تا 4 سالشه. البته به نظر دوستان.از عید به این طرف براش وقت گزاشتم.اما خیلی ترسو و بی اعتماد.خیلی لجباز هم هست.هر کاری که خودش بخواد رو انجام میده. با توجه به مقالات اموزشی و راهنمای های دوستان ،بازم اموزش هاشو درست انجام نمیده.الن رو دستم میاد و از دستم غذا میگیره. هر وقت دلش بخواد بوس میده.نخواد هم اجازه نمیده. حتی حمام که میبرم بعضی وقتی گازم میگیره.هنوز غار میکشه.البته اینم بگم که بعضی حالت هاش به گفته اساتید مثل جفتگیریش و با من انجام میده. غذا بالا میاره یا کتاشو باز میکنه و صدای عجیبو غریب در میاره.تا 2 هفته پیش چند تا لغت را به صورت نا مفهوم میگفت.الان 2 هفته هست که چیزی نمیگه. غار کشیدنش بیشتر شده.دیگه سوتم خیلی کم میزنه.میشه گفت در روز شاید 1 تا 2 بار. اما تا دلت بخواد غااارررر میزنه.البته 1 صدای نازیک هم زیاد میزنه مثل جیق اروم میمونه.اه میشه راهنماییم کنین. چون از غار زدنش دارم خسته میشم.اگه درست نشه عوضش میکنمبا تشکر

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز و خسته نباشید.من 1 کاسکو به اسم مانی دارم. الن حدودا 1 ساله و سنش حدودا 3 تا 4 سالشه. البته به نظر دوستان.از عید به این طرف براش وقت گزاشتم.اما خیلی ترسو و بی اعتماد.خیلی لجباز هم هست.هر کاری که خودش بخواد رو انجام میده. با توجه به مقالات اموزشی و راهنمای های دوستان ،بازم اموزش هاشو درست انجام نمیده.الن رو دستم میاد و از دستم غذا میگیره. هر وقت دلش بخواد بوس میده.نخواد هم اجازه نمیده. حتی حمام که میبرم بعضی وقتی گازم میگیره.هنوز غار میکشه.البته اینم بگم که بعضی حالت هاش به گفته اساتید مثل جفتگیریش و با من انجام میده. غذا بالا میاره یا کتاشو باز میکنه و صدای عجیبو غریب در میاره.تا 2 هفته پیش چند تا لغت را به صورت نا مفهوم میگفت.الان 2 هفته هست که چیزی نمیگه. غار کشیدنش بیشتر شده.دیگه سوتم خیلی کم میزنه.میشه گفت در روز شاید 1 تا 2 بار. اما تا دلت بخواد غااارررر میزنه.البته 1 صدای نازیک هم زیاد میزنه مثل جیق اروم میمونه.اه میشه راهنماییم کنین. چون از غار زدنش دارم خسته میشم.اگه درست نشه عوضش میکنمبا تشکر
    سلام . سوالاتون رو تو همون تاپیک کاسکو می پرسیدین

بعضی وقتا گاز میگیره این میتونه طبیعی باشه اگه چیزی مطابق میلشون نباشه یه جوری اعتراشون رو نشون میدن .این دلیلش بی اعتماد بودن به شما نیست . چه موقع هایی بیشتر قار می کشه ؟ شما نیستید ؟ از قفس دور هستید ؟ کنارش هستید ؟ دقیقا چه زمانی ؟ این قار کشیدنش از ترس که نیست اما میتونه هم به عنوان جلب توجه باشه هم یه عادت بد که تقویت شده . اگه باهاش زیاد حرف زدن تمرین نمی کنید این قار زدن بیشتر هم میشه . در روز چجوری باهاش کلمات روتمرین می کنید ؟ اصلا تمرین میکنید ؟

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    رفتار شما هيچ مشكلي نداشته
    بلكه كاسكوي شما از الان كم كم داره به بلووغ نزديك ميشه و تغييرات هورموني باعث اين رفتارش شده
    حالا رفتارش كمكم بدتر هم ميشه
    از سن 4 سالگي تا 8 سالگي همينجوري ميشن خيلياشون
    يكي از دوستان من مشكل شما رو داشت وقتي كاسكوش رو بين چنتا كاسكوي ديگه قرار داد خود طوطي يه كاسكو رو انتخاب كرد و باهاش جفت شد
    مدتي بعد هم تخمگذاري كردن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . سوالاتون رو تو همون تاپیک کاسکو می پرسیدین

بعضی وقتا گاز میگیره این میتونه طبیعی باشه اگه چیزی مطابق میلشون نباشه یه جوری اعتراشون رو نشون میدن .این دلیلش بی اعتماد بودن به شما نیست . چه موقع هایی بیشتر قار می کشه ؟ شما نیستید ؟ از قفس دور هستید ؟ کنارش هستید ؟ دقیقا چه زمانی ؟ این قار کشیدنش از ترس که نیست اما میتونه هم به عنوان جلب توجه باشه هم یه عادت بد که تقویت شده . اگه باهاش زیاد حرف زدن تمرین نمی کنید این قار زدن بیشتر هم میشه . در روز چجوری باهاش کلمات روتمرین می کنید ؟ اصلا تمرین میکنید ؟
    سلام و خسته نباشید.ببخشید مسافرت بودم .
    راستش وقتی من هستم و بیشتر صبحها که از خواب بیدار میشم.براش غذا میریزم اما تو قفس شیطونی میکنه و صوت زیاد میزنه اما غار زیاد میکشه.تمرین بله با هاش حسابی صحبت میکنم.
    میاد رو دستم و بهم خیره میشه بعدش شروع میکنه به پر ارایی.یا سرشو میاره که به خارونمش . برو پایین و برو بابا رو فقط تکرار میکنه اونم زیاد خوب نمیگه.تو روز شاید 2 تا نیم ساعت 1 بار ظهر و 1 بار شب باهاش تمرین میکنم.
    ممنون از توجهتون

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)