آموزش تصویری روی دست آوردن طوطی همراه با ترجمه کلیپ

در هنگام آموزش احساس امنیت را در طوطی ایجاد کنید :

اسم این ککاتیل نر , سم است . امروز من و سم می خواهیم به شما کمک کنیم تا یاد بگیرید ، به طوطی خود آموزش دهید که بر روی دست شما گام بردارد . یکی از چیزهایی که شما باید درباره پرندگان خانگی خود بدانید این است که آنها می خواهند همدم شما باشند و شما باید آنها رو دوست خود بدانید . طوطی ها باید احساس کنند که شما دوست آنها هستید بنابراین شما هرگز نباید طوطی خود را مجبور به انجام کاری کنید که دوست ندارد انجام دهد . ما می دانیم که اگر شما به طوطی خود یاد بدهید که ابتدا به شما اعتماد کند ، واقعا پاسخ بهتری از جانب آنها دریافت خواهید کرد .

به طوطی خود یاد بدهید که از دست نترسد :

آنچه که من می خواهم هنگام ورود یک طوطی جدید به خانه انجام دهم بستگی به اهلی یا غیر اهلی بودن طوطی دارد . برخی از طوطی ها در حال حاضر دستی هستند و از زمان بچگی با دست انسان تغذیه شده اند .بنابراین از دست نمی ترسند .اما برخی از طوطی ها می ترسند پس اگر شما صاحب یک طوطی هستید که از دستان شما می ترسد ابتدا باید به او بیاموزید که دست شما جای خوبی برای ایستادن است . بنابراین برای شروع کار باید هنگامی که طوطی شما در قفس قرار دارد ، غذای مورد علاقه اش را با دست به او بدهید . در این حالت طوطی غذا را از دست شما خواهد گرفت .

تقویت یک تجربه مثبت آموزشی:

اگر شما از طوطی خود بخواهید که بر روی دست شما گام بردارد ، ممکن است شما را گاز بگیرد . درست مثل سم که دستم را گاز گرفت . این حالت بدان معنی است که او هنوز نمی داند که من دوست او هستم و می تواند به دست من اعتماد کند . بنابراین من اینکار را با دادن غذای مورد علاقه اش شروع می کنم . این یک تیکه کوچک ارزن است و من سعی می کنم به او یاد بدهم که این چیزی است که او می خواهد . شما می توانید ببینید که سم ، ارزن را می شناسد و همچنین می توانید ببینید که او چگونه به ارزن نگاه می کند . سم بسیار باهوش است و با چشمان خود ارزن را دنبال می کند و فکر می کند که ارزن برای او چیز خوبی می تواند باشد.

برای آموزش روی دست آوردن طوطی عجله نکنید :

خب من باید با قرار دادن دستم در نزدیکی او ، به او اجازه دهم که بفهمد که از طرف دست من هیچ تهدیدی متوجه او نیست و من قصد ندارم به او صدمه ای وارد کنم . به یاد داشته باشید که فرآیند آموزش روی دست آوردن طوطی ممکن است چند روز تا چند هفته طول بکشد و شما نباید عجله کنید . من می خواهم به او نشان دهم که وقتی دست مرا گاز نمی گیرد و درمقابل آن واکنش پرخاشگرانه از خود نشان نمی دهد ، چه طوطی خوبی بوده و با اینکار به جایزه یا غذای دلخواه خود خواهد رسید . پس من می خواهم به او کمی جایزه بدهم .شاید حالا باید دستم را کمی نزدیکتر ببرم . «پرنده خوب »او دست مرا گاز نگرفت پس من باید باز هم به او جایزه بدهم . او طوطی خوبی است .

در هنگام آموزش طوطی را با کلمات خوب تشویق کنید :

تربیت کننده : « سم باز هم جایزه دوست داری ؟؟ پرنده خوب ...»

آنها به تشویق کلامی شما نیز پاسخ خواهند داد .برخی از طوطی ها واقعا دوست دارند که سرشان را نوازش کنید . وقتی شما اینکار را انجام می دهید و طوطی شما را گاز می گیرد فقط باید دوباره تمرین را شروع کنید . شما نباید طوطی را مجبور کنید ، کاری که دوست ندارد انجام دهد . نباید طوطی خود را سرزنش و تنبیه کنید .فقط دوباره شروع کنید . من می خواهم بار دیگر از مرحله ای شروع کنم که او احساس راحتی بیشتری می کرد .

سم طوطی خوبی بوده و من می خواهم باز هم به او جایزه بدهم . در نهایت اتفاقی که خواهد افتاد به واکنش سم بستگی دارد . اگر طوطی به شما اجازه دهد که دست خود را نزدیک و نزدیک تر ببرید ، او در نهایت یاد خواهد گرفت که دست شما جایی است که در کنار آن اتفاقات خوبی خواهد افتاد .

1 . به آرامی دست خود را به سمت طوطی ببرید به طوریکه از ترسیدن او جلوگیری کنید .

2 . انگشت اشاره خود را به سمت پایین شکم طوطی ببرید . برای طوطی های بزرگتر از ساعد دست خود استفاده کنید .

3 . با یک صدای ملایم و آرام به طوطی بگویید : « بیا ( یا فرمان دلخواه خود )» این فرمانی است که طوطی با آموزش مداوم یاد خواهد گرفت .

نتیجه نهایی این خواهد شد که طوطی چه از شما غذایی دریافت کند چه نکند ، با آرامش بر روی دستان شما می ایستد و معمولا بدون اینکه نیاز باشد که در پایان به جایزه بدهید به آسانی بر روی دستان شما گام بر می دارد .

ترجمه : سپیده

منبع :
www . parsipet.ir