صفحه 4 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 169
    همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    استفاده از لنز توی پاور led ها بهتره چون این led ها نورشون به صورت نقطه ای هستش و روشنایی رو متمرکز میده بر عکس لامپهای متال که نورشون پخشه .
    واسه اینکه به نتیجه ای مشابه به متال برسیم باید از لنز با زاویه بالا استفاده بشه معمولاً بهترین لنزها 90 و 120 هستش .
    سعید جان فکر نمیکنم این طور باشه؟شما یه چشمه ی نور متمرکز رو که با لنز تبدیل به منبع پخش نمیتونی بکنی بلکه برعکسش هست و برای نور گسترده و جلوگیری از هدر رفت نور از لنز استفاده میشه.با توجه به اینکه نور در led ها در 180 درجه منتشر میشه شما با به کار گیری لنز این زاویه رو محدود میکنی به مثلا 120 که باعث بازده بیشتر نور میشه.
    مثلا نور نقطه ای مثل لیزر در نظر بگیرید که نور نقطه ای داره شما با این لنزها که نمیتونید اون نور رو پخش کنید و عملا هیچ تاثیری نخواهد داشت.
    لامپ متال نورش در 360 درجه پخش میشه که تبعا هدر رفتش خیلی بیشتره و امکان استفاده از لنز عملا نیست ومفهوم نداره .
    این لنزها نورled بیشتر متمرکز میکنه رو یه ناحیه ی محدود تر از اکواریوم که تحت شرایط خاص که فاصله نور با سطح کم باشه به خصوص در هنگام استفاده از led های بیش از 1 وات امکان سوختن مرجانهای سطوح بالایی رو میتونه ایجاد کنه
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    سعید جان فکر نمیکنم این طور باشه؟شما یه چشمه ی نور متمرکز رو که با لنز تبدیل به منبع پخش نمیتونی بکنی بلکه برعکسش هست و برای نور گسترده و جلوگیری از هدر رفت نور از لنز استفاده میشه.با توجه به اینکه نور در led ها در 180 درجه منتشر میشه شما با به کار گیری لنز این زاویه رو محدود میکنی به مثلا 120 که باعث بازده بیشتر نور میشه.
    مثلا نور نقطه ای مثل لیزر در نظر بگیرید که نور نقطه ای داره شما با این لنزها که نمیتونید اون نور رو پخش کنید و عملا هیچ تاثیری نخواهد داشت.
    لامپ متال نورش در 360 درجه پخش میشه که تبعا هدر رفتش خیلی بیشتره و امکان استفاده از لنز عملا نیست ومفهوم نداره .
    این لنزها نورled بیشتر متمرکز میکنه رو یه ناحیه ی محدود تر از اکواریوم که تحت شرایط خاص که فاصله نور با سطح کم باشه به خصوص در هنگام استفاده از led های بیش از 1 وات امکان سوختن مرجانهای سطوح بالایی رو میتونه ایجاد کنه
    موفق باشید
    حسین جان شما یک دونه power led یک وات یا بیشتر رو روی سطح کاملاً صاف قرار بده و اونو روشن کن و خودت تو زاویه های مختلف به منبع نور نگاه کن ببین کجا نورش بیشتر متمرکز هستش ؟
    کجا چشمتو میزنه ؟ توی زاویه 0 یا 90 ؟ کمتر یا بیشتر .
    لطفاً این آزمایش رو انجام بده و نتایج رو اعلام کن مرسی .

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    حسین جان شما یک دونه power led یک وات یا بیشتر رو روی سطح کاملاً صاف قرار بده و اونو روشن کن و خودت تو زاویه های مختلف به منبع نور نگاه کن ببین کجا نورش بیشتر متمرکز هستش ؟
    کجا چشمتو میزنه ؟ توی زاویه 0 یا 90 ؟ کمتر یا بیشتر .
    لطفاً این آزمایش رو انجام بده و نتایج رو اعلام کن مرسی .
    درست میفرمایید.اما من منظورم روی کارکرد لنز هست که ایا اصولا برای پخش کردن نور ایجاد شدن یا متمرکز کردن نور؟ یعنی نور 90 درجه رو میتونید با لنز 120 پخش کنید؟!
    نور led در همون 0 تا 90 بیشترین حجم نورش هست ولی به صورت کلی یک پاور ال ای دی تا 180 حداکثر روشنایی داره .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    درست میفرمایید.اما من منظورم روی کارکرد لنز هست که ایا اصولا برای پخش کردن نور ایجاد شدن یا متمرکز کردن نور؟ یعنی نور 90 درجه رو میتونید با لنز 120 پخش کنید؟!
    نور led در همون 0 تا 90 بیشترین حجم نورش هست ولی به صورت کلی یک پاور ال ای دی تا 180 حداکثر روشنایی داره .
    بستگی به زاویه لنز داره هر چی واویه کمتر بشه نور بیشتر متمرکز میشه و هر چی زاویه بیشتر باشه نور رو بیشتر پخش میکنه .
    در مورد power led ها هم عرض کنم به خاطر اینکه سطح اتصال دو نیمه های n, p روی یک سطح مقطع مربع هستش و اتصال اونها به صورت نقطه ای نور بیشترین تمرکز رو تو محل پیوند p , n داره پیش نمیتونه تو زوایای دیگه همان مقدار نوری رو که در محل اتصال داره داشته باشه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آب شور
    شماره عضویت
    10972
    با اجازه از اساتید گرامی نوع ترکیب مواد شیمیایی و الکترودهای موجود بر روی ال ای دی های که ما ر اینجا آنها را به اسم پاور میشناسیم سعی شده است که نور ایجاد شده به صورت نقطه ای بر روی خط مستقیم باشد ( در این ال ای دی ها از تکنولوژی لیزر استفاده شده ) لذا زمانی که از این نوع ال ای دی ها استفاده می نماییم ( بدون لنز) ما یک نور خطی با طول موج بالا داریم که می تواند فاصله زیادی را بدون هد دادن انژی خود سیر نماید در اینجا وظیفه لنز ها تبدیل این نور خطی سریال به جند پرتو موازی است که در یک راستا نوسان می نمایند و در نتیجه زاویه لنز ها نشان دهنده میزان پخش پرتو ها می باشد . ضمنا اگر بخواهیم بدون کلوین متر این ال ای دی ها را تست کنیم کافی است که با یک منبع متغیر 1.3 ولت اختلاف پتانسیل را ایجاد و به به ال ای دی مورد نظر بدهیم که باید نور آبی کم رنگی را مشاهده کنیم که نشان دهنده کلوین بالای دیود است این روش کم خرج ترین روش تشخیص این ال ای دی ها است .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام دوستان سوالم اینه درباره اینه این نوار های smd که عکسشو پایین گذاشتم چند کلوین هستند ؟ چون متری فروخته میشه چیزی روش نزده . البته این مدل rgb هست .
    از اینا میشه برای تاک آب شور استفاده کرد ؟ برای رف چطور ؟

ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12413
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام دوستان سوالم اینه درباره اینه این نوار های smd که عکسشو پایین گذاشتم چند کلوین هستند ؟ چون متری فروخته میشه چیزی روش نزده . البته این مدل rgb هست .
    از اینا میشه برای تاک آب شور استفاده کرد ؟ برای رف چطور ؟

ممنون
    دوست عزیز من واسه تانکم از این اس ام دی ها استفاده کردم میتونی نوع نورش رو تو تاپیکم ببینی
    از متری 6 هزار تومن فروخته میشه تا متری 30 هزار تومن
    کیفیت و سایر مواردشم به همین میزان تفاوت داره
    البته معمولا تو بسته های 5 متری فروخته میشه ولی بعضی جاها به صورت یک متری برش میزنن میفروشن
    نورش یکم نقطه ای هستش و بعضا مخصوصا اوایل نصب یکم ماهی ها استرس میگیرن و فرار میکنن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط Morteza_alavi نمایش پست ها
    دوست عزیز من واسه تانکم از این اس ام دی ها استفاده کردم میتونی نوع نورش رو تو تاپیکم ببینی
    از متری 6 هزار تومن فروخته میشه تا متری 30 هزار تومن
    کیفیت و سایر مواردشم به همین میزان تفاوت داره
    البته معمولا تو بسته های 5 متری فروخته میشه ولی بعضی جاها به صورت یک متری برش میزنن میفروشن
    نورش یکم نقطه ای هستش و بعضا مخصوصا اوایل نصب یکم ماهی ها استرس میگیرن و فرار میکنن
    راستش من از اینا خیلی کار کردم مخصوصا برای زیر ماشین و اضافه زیاد دارم . پس کامل هم برای ریف هم رف هم ماهی ها جواب میده دیگه ؟
    نمیدونید چند کلوین هست ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

راستش من از اینا خیلی کار کردم مخصوصا برای زیر ماشین و اضافه زیاد دارم . پس کامل هم برای ریف هم رف هم ماهی ها جواب میده دیگه ؟
    نمیدونید چند کلوین هست ؟
    به هیچ عنوان بدرد ریف نمیخوره و الکی پولتون رو حروم نکنید ، سیستمهای ال ای دی مخصوص آب شور اونقدر گرونن که وارد کنندها حتی رقبت وارد کردنش رو ندارن و میدونن اگه وارد کنن به علت گرونی کسی نمیخره حالا شما میخوای با این متریها ریف نگه داری ؟
    متری ها هم روی قرقرش کلوینش رو نوشته ، بگردید اگه 6500 کلوین پیدا کردید بدرد رف میخوره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    به هیچ عنوان بدرد ریف نمیخوره و الکی پولتون رو حروم نکنید ، سیستمهای ال ای دی مخصوص آب شور اونقدر گرونن که وارد کنندها حتی رقبت وارد کردنش رو ندارن و میدونن اگه وارد کنن به علت گرونی کسی نمیخره حالا شما میخوای با این متریها ریف نگه داری ؟
    متری ها هم روی قرقرش کلوینش رو نوشته ، بگردید اگه 6500 کلوین پیدا کردید بدرد رف میخوره
    اگه تانک فقط ماهی باشه چی ؟ باز هم نمیشه از این smd ها استفاده کرد برای ماهی ها ؟
    خب برای تان که هم ریف باشه هم ماهی کم هزینه ترین راه نور پردازی چیه ؟ همین led های تکی که اول تاپیک گفتین باز هم کم هزینه ترینن یا نه رو دستشون بازم اومده ؟
    مشخصات نور و لامپ مناسب جهت تان هم ریف هم ماهی رو میشه با راهمایی عکس یا سایت بهم بگید بیشتر آشنا بشم !
    ممنون از همگی

صفحه 4 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)