صفحه 2 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 169
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    ادامه مطالب :
    ال ای دی هایی که ما در اینجا استفاده میکنم از نوع smd هستن .( دقت کنید smt یه تکنولوژی مونتاژ هستش نه نوع خاصی از ال ای دی و اکثراً توی بازار اونو به اسم متری میشناسن) تکنولوژی smt به تکنولوژِ گفته میشه که روی یه سطح مدار قرار داره و محل لحیم کاری قطعه و خود قطعه در یک طرف هستند و به این گونه نیست که قطعات پایه بلند داشته تا اونو از فیبر مدار رد کنی و در طرف دیگر لحیم کنی.
    پس یادمون باشه نوع قطعه smd هستش و تکنولژی لحیم کاری اون smt
    بگذریم ...
    زمان که ما از led های یک وات یا بالاتر استفاده میکنیم بعلت ضریب تلفات حرارتی بالا نیاز به دعف کننده حرارت داریم چون در صورت بالا رفتن دمای ال ای دی عمر اون به شدت کاسته میشه و علاوه بر احتمال سوختن میتونن به قععات کناری هم آسیب برسونن.
    پس برای جلوگیری از این امر ما از فلز آلومنیوم استفاده میکنیم چون خود آلومنیوم رابط و رسانای بسیار خوب دما میباشد که در اصطلاح به اونها تو بازار و دنیای الکترونیک هیت سینگ میگن .
    حالا که نوبت به مبحث انتقال دما شد جا داره که اشاره ایی هم به خمیر های سیلیکون هم داشته باشیم .
    خمیر سیلیکون یه معمولاً یه خمیر سفید رنگ هستش و به عنوان تصحیح کننده انتقال کرما به کار میره
    این ماده خمیر شکل رو بین قطعه الکترونیکی که حرارت رو تولید میکنه و هیت سینگ آلومینیومی یا مسی قرار میدن که تبادل حرارت بالا تر بره .
    دقت بشه خمیر سیلیکون حتماً از توع مرغوب استفاده بشه چون تضمین کننده عمر قطعه الکترونیکی ماست . و در صورتی که از کارایی لازم برخوردار نباشه با خمیر دندان فرقی نداره و عملاً بی کاربرد میشه .

ادامه دارد .....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    none
    شماره عضویت
    9739
    اقا سعید چرا برای تانک خود از ال ای دی استفاده نمی کنی مشکل چیه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    none
    شماره عضویت
    9739
    من یه جا خوندم بازدهی این نوع ها 20 درصد است راست است یا نه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3403
    دوستان با تشکر از نظرات سازنده تون ... چه راههایی برای شناسایی led کلوین دار وجود داره .. ؟
    مثلا به ما بگن این 14000 کلوینه ... یا 20000 کلوینه ...نشو نشون چیه ؟
    برای تعداد و میزان کلوین و رنگ فرمول خاصی داره ... مثل متال و مهتابی که یه فرمول داره به وات و لیتراژه ؟

همکار قدیمی (معاون باغ های شیشه ای)

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    اقای رضا زاده عزیز بزای تعیین کل.ین میتونید از دستگاهیی به اسم کلوین متر استفاده کنید که توی کار عکاسی نورد استفاده میگیره البته قیمتش کم نیست ولی فکر کنم تنها راه مطمئن باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3403
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها
    اقای رضا زاده عزیز بزای تعیین کل.ین میتونید از دستگاهیی به اسم کلوین متر استفاده کنید که توی کار عکاسی نورد استفاده میگیره البته قیمتش کم نیست ولی فکر کنم تنها راه مطمئن باشه
    دوست عزیز منظور من اینه که مثلا رفتیم به یه معازه ای طرف میگه این l ال ای دی 14000 کلوینه ... از کجا بفهمیم ... مثل متال نوشته ای علامتی داره ؟
    دوستانی هم که از ال ای دی استفاده میکنند هم لطف کنن نظراتشون رو بگن تا از کارکرد ال ای دی بیشتر اشنا شیم ...

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezazadeh8311 نمایش پست ها
    دوست عزیز منظور من اینه که مثلا رفتیم به یه معازه ای طرف میگه این l ال ای دی 14000 کلوینه ... از کجا بفهمیم ... مثل متال نوشته ای علامتی داره ؟
    دوستانی هم که از ال ای دی استفاده میکنند هم لطف کنن نظراتشون رو بگن تا از کارکرد ال ای دی بیشتر اشنا شیم ...
    بله روی جعبه یا ریلی که داخلش led ها قرار داده باید مشخصات لامپ از جمله لومن و کلوین و وات و ولتاژ و امپر و همه رو قید کرده باشن(البته اگر جنسش مرغوب باشه حتی چینی باشه ولی با نام و نشون!!!)
    معمولا هرکسی ledهای 14000 رو نمیاره چون به درد فروشگاه معمولی نمیخوره. تو تهران خیلی معدود هستند کسانی که وارد میکنن اونم مخصوص همین اکواریوم و اینجور کاربردهاش.
    نمیدونم تبلیغ میشه یا نه ولی اگر خواستید شماره ی یکی از این فروشگاه ها رو دارم که خودم هم دارم استفاده میکنم از 14000 و فعلا که راضیم .از کلوین متر هم که گفتن اگه خواستی میتونی جهت اطمینان استفاده کنی.
    این هم ادرس سایتش:
    LED Power 1w Aquarium

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3403
    ممنون از پاسختون ... بنده تماس گرفتم ...هر ال ای دی 14000 کلوین رو 4000 تومن میگه !!! به نظرم خیلی بالاست ...

یه سوال دیگه هم پرسیدم که کسی جواب نداد از دوستان کسی در مورد فرمول تعداد ال ای دی مورد استفاده در یه تانک اب شور نظری نداره ... مثلا برای یه تانک به ابعاد 120 *50 * ارتفاع 60 ابگیری ... چند تا و با چه کلوین و رنگی ؟
    مثل متال یا مهتابی که وات بر حسب لیتر حساب میشه ....

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezazadeh8311 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون ... بنده تماس گرفتم ...هر ال ای دی 14000 کلوین رو 4000 تومن میگه !!! به نظرم خیلی بالاست ...

یه سوال دیگه هم پرسیدم که کسی جواب نداد از دوستان کسی در مورد فرمول تعداد ال ای دی مورد استفاده در یه تانک اب شور نظری نداره ... مثلا برای یه تانک به ابعاد 120 *50 * ارتفاع 60 ابگیری ... چند تا و با چه کلوین و رنگی ؟
    مثل متال یا مهتابی که وات بر حسب لیتر حساب میشه ....
    خواهش میکنم.قیمتها رو که خودتون میدونید الان وضع بازار چه طوری هست .به نظرم قیمتش مناسب داده و 4000 تومن با نرخ الان طبیعیه.قبلا 2000 تا 2500 بود و این رو هم توجه کنید که led اب شور و 14000 به دلیل تقاضای کم و تولید متفاوتش گرونتره .
    برای تانک هایی با کاربری مختلف متفاوته .اما برای یه تانک ریف معمولی که مرجانهایی با شدت نور متوسط نگهداری بشن برای سایز اکواریوم شما 110 تا 130 وات کاملا کفایت میکنه.مثلا اگر 120 وات به طور میانگین در نظر بگیرید حدود 55 تا از اون ها رو led ابی و 65 تا led ها رو 14000 انتخاب کنید. این میشه چیزی در حدود 11000 لومن نور که برای تانک شما مناسبه.البته برای تکمیل طیف نوری بهتره از ledهای 6000 کلوین هم یه تعداد محدود مثلا 6-7 تا اضافه کنید(همین ledهای معمولی بازار)
    البته هزینه اش بالا میشه و حداقل 400 هزار تومن فقط پول تجهیزاتش و لامپهاش میشه .ولی خوب عمر این لامپها و مصرف کمشون جبران میکنه در دراز مدت.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    none
    شماره عضویت
    9739
    کی قیمت ماهان ال ای دی هاش 2000 تومان بود چند وقته این جورری شده

صفحه 2 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)