صفحه 16 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 169
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15501
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان به خصوص آقای نوروزی که تو این چند وقت در مورد نور خیلی اذیتش کردم.
    من در پایین 3 طرح نهایی که یکی از آنها به عنوان طرح نهایی تصویب خواهد شد رو قرار میدم تا دیگه کم کم بریم برای تهیه لوازم و ساخت نور جدید برای تانک من و دوست خوبم.
    طرح اول:
    شرکت aqua light که یه شرکت انگلیسیه ظاهرا

درایور اول:16 عدد ال ای دی رویال بلو 450 نانومتر-32 عدد ال ای دی آبی معمولی 460 نانومتر
    درایور دوم:28 عدد ال ای دی کول وایت 10000 الی 12000 کلوین-8 عدد ال ای دی نچرال وایت 6500 کلوین- 4 عدد قرمز 660 نانومتر-4 عدد سبز 520 نانومتر-4 عدد بنفش 420 نانومتر
    درایور سوم: 3 عدد ال ای دی آبی رویال بلو برای مون لایت.
    تعداد کلی ال ای دی ها:96 عدد 1 وات
    لنز:بر اساس موقعیت قرار گیری روی تانک:اگه 90 درجه باشه باید حدود 30 سانت فاصله باشه.اگرم 60 درجه باشه میشه روی خود تانک هم قرار داد اون رو.
    __________________________________________________ ______
    طرح دوم: orphek
    60 عدد ال ای دی سفید 12000 الی 16000 کلوین
    36 عدد آبی 450 الی 460 نانومتر
    8 عدد قرمز 640 الی 660 نانومتر
    8 عدد بنفش 410 الی 420 نانومتر
    تعداد کلی ال ای دی ها:112 عدد 1 وات
    30 عدد آبی رویال بلو 460 نانومتر
    کل تعداد ال ای دی ها:72 عدد
    آقا بهتون تبریک میگم واقعا پشت کار خوبی دارین و با تحقیق کار میکنید و به قول معروف چشم و گوش بسته و عجولانه حرکت نمی کنید
    بی صبرانه منتظر نتیجه کارتون هستم، لطفا هر وقت سیستم نورتون کامل شد مراحل کارو با عکس و مشخصات بزارید، ممنون
    امیدوارم موفق باشین

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    آقا اصلا یه سوال کلی . بهترین و معروف ترین شرکت تولید نور led برای تانک ریف چیه ؟ که همه ازش راضی بودن و ....

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    این مطلب رو قبلا از آقای مرادی نقل قول کرده بودم و دوباره میزارم :

سلام
    معمولاً برای آکواریوم های ریف بین 30 الی 50 لومن نور به ازای هر لیتر از آب آکواریوم در نظر می گیرن که می تونید با توجه به لومن لامپ ها تعداد اونها رو در نظر بگیرید تعداد سفید و آبی هم بستگی به کلوین سفید ها داره:
    اگر سفید ها 6000 الی 8000 بودن آبی ها رو دو سوم در نظر بگیرید مثلاً 12 تا سفید و 8 تا آبی
    اگر سفید ها 8000 الی 10000 بودن آبی ها رو از دو سوم کمی کمتر در نظر بگیرید مثلاً 12 تا سفید و 7 تا آبی
    اگر سفید ها 12000 الی 14000 بودن آبی ها رو تقریباً نصف در نظر بگیرید مثلاً 12 تا سفید و 6 تا آبی
    آبی ها رو هم می تونید آبی معمولی و رویال بلو تهیه کنید
    سلام به همگی دوستان به خصوص آقای نوروزی که تو این چند وقت در مورد نور خیلی اذیتش کردم.
    من در پایین 3 طرح نهایی که یکی از آنها به عنوان طرح نهایی تصویب خواهد شد رو قرار میدم تا دیگه کم کم بریم برای تهیه لوازم و ساخت نور جدید برای تانک من و دوست خوبم.
    طرح اول:
    شرکت aqua light که یه شرکت انگلیسیه ظاهرا

درایور اول:16 عدد ال ای دی رویال بلو 450 نانومتر-32 عدد ال ای دی آبی معمولی 460 نانومتر
    درایور دوم:28 عدد ال ای دی کول وایت 10000 الی 12000 کلوین-8 عدد ال ای دی نچرال وایت 6500 کلوین- 4 عدد قرمز 660 نانومتر-4 عدد سبز 520 نانومتر-4 عدد بنفش 420 نانومتر
    درایور سوم: 3 عدد ال ای دی آبی رویال بلو برای مون لایت.
    تعداد کلی ال ای دی ها:96 عدد 1 وات
    لنز:بر اساس موقعیت قرار گیری روی تانک:اگه 90 درجه باشه باید حدود 30 سانت فاصله باشه.اگرم 60 درجه باشه میشه روی خود تانک هم قرار داد اون رو.
    __________________________________________________ ______
    طرح دوم: orphek
    60 عدد ال ای دی سفید 12000 الی 16000 کلوین
    36 عدد آبی 450 الی 460 نانومتر
    8 عدد قرمز 640 الی 660 نانومتر
    8 عدد بنفش 410 الی 420 نانومتر
    تعداد کلی ال ای دی ها:112 عدد 1 وات
    30 عدد آبی رویال بلو 460 نانومتر
    کل تعداد ال ای دی ها:72 عدد

سلام
    با فرمولی که آقای مرادی گفتند هیچ کدوم بدرد نمیخوره
    در طرح اول سفیدها کمتر از آبیهاست و چون ما از ال ای دی 10000 کلوین میخواهیم استفاده کنیم باید سفیدها از آبیها بیشتر باشه
    دومی هم بازم ال ای دی 12000 تا 16000 بدربخور گیرت نمیاد
    سومی هم که کلوینش مشخص نیست نداره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام
    با فرمولی که آقای مرادی گفتند هیچ کدوم بدرد نمیخوره
    در طرح اول سفیدها کمتر از آبیهاست و چون ما از ال ای دی 10000 کلوین میخواهیم استفاده کنیم باید سفیدها از آبیها بیشتر باشه
    دومی هم بازم ال ای دی 12000 تا 16000 بدربخور گیرت نمیاد
    سومی هم که کلوینش مشخص نیست نداره

سلام
    برای طرح سوم ما کلوین نور سفید رو 10000 میگیریم چون 12000 و یا 15000 کلوین خوب تو بازار نیست و 10000 راحت تر پیدا میشه.حالا ما چند تا ال ای دی لازم داریم؟سفید و هم آبی.
    از طرفی من ازیه نفر پرسیدم ایشون گفتن برای تانک شما 3 ردیف 24 تایی ال ای دی لازمه یعنی به ازای هر 2 تا سفید 1 آبیکه میشع کلا 72 تا ال ای دی که فکر کنم میشه 42 عدد سفید و 30 عدد آبی درسته؟؟یا باز کمه؟
    ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    آقا اصلا یه سوال کلی . بهترین و معروف ترین شرکت تولید نور led برای تانک ریف چیه ؟ که همه ازش راضی بودن و ....
    سلام برند معروفی که تو ایران نیست بهترین و ایده آل ترین برندها تو خارج :cree bridge lux و philips ,osram هستن که متاسفانه هیچ کدوم نیست و فقط 3 مارکه ادیسون-سئول و epiled تو بازار هستش تازه سئول هم فقط آبی اون موجوده وسفید که رنگ اصلیه موجود نیست.
    پس بهتره از همین ال ای دی ها تو بازار استفاده کنیم.
    تازه من از یه نفر که تو کاره ال ای دی هستش پرسیدم بهم گفت اکثر چیپهای کل دنیا رو چین میزنه حتی این بریجلاکس که آمریکاییه؟
    روز خوش

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام برند معروفی که تو ایران نیست بهترین و ایده آل ترین برندها تو خارج :cree bridge lux و philips ,osram هستن که متاسفانه هیچ کدوم نیست و فقط 3 مارکه ادیسون-سئول و epiled تو بازار هستش تازه سئول هم فقط آبی اون موجوده وسفید که رنگ اصلیه موجود نیست.
    پس بهتره از همین ال ای دی ها تو بازار استفاده کنیم.
    تازه من از یه نفر که تو کاره ال ای دی هستش پرسیدم بهم گفت اکثر چیپهای کل دنیا رو چین میزنه حتی این بریجلاکس که آمریکاییه؟
    روز خوش
    سوالم شاید اشتباه بود . منظورم اینه بزرگ ترین و معروف ترین شرکت تولید پنل های آماده led مخصوص آب شور چه شرکت هایی هستند ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

سوالم شاید اشتباه بود . منظورم اینه بزرگ ترین و معروف ترین شرکت تولید پنل های آماده led مخصوص آب شور چه شرکت هایی هستند ؟
    پنل ها ی آماده چون خیلی گرونه اکثرا وارد نمیشن و فقط فروشگاه ایران آکواریوم داره این پنلها رو که orphek رو من پرسیدم نزدیکه 4 میلیون تومان هستش و یدونه هم گفتش بهم جنسش هنگ کنگی هست اونم 1 میلیون و 500 تومان دیگه جایی رو نمیشناسم؟؟؟
    به نظرم خرید پنل آماده اصلا از لحاظ قیمتی به صرفه نیست.
    با تشکر

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    برای طرح سوم ما کلوین نور سفید رو 10000 میگیریم چون 12000 و یا 15000 کلوین خوب تو بازار نیست و 10000 راحت تر پیدا میشه.حالا ما چند تا ال ای دی لازم داریم؟سفید و هم آبی.
    از طرفی من ازیه نفر پرسیدم ایشون گفتن برای تانک شما 3 ردیف 24 تایی ال ای دی لازمه یعنی به ازای هر 2 تا سفید 1 آبیکه میشع کلا 72 تا ال ای دی که فکر کنم میشه 42 عدد سفید و 30 عدد آبی درسته؟؟یا باز کمه؟
    ممنون
    سلام
    شما 75 تا سفید بگیرید و 35 تا آبی

سه ردیف و یا دو ردیف در کل فرقی نمیکنه ولی وقتی تو سه ردیف کار کنید میتونید با عقب و جلو بردن هدسینگ نور رو در محل دلخواه تنظیم کنید ولی وقتی همه رو تو یه هد سینگ بزرگ کار کنید یه مقدار دستتون تو جابجایی بسته میشه و اگه احتمالا خواستید تعمیرات انجام بدید دوتاش روشنه و یکی رو در میارید برای تعمیر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    پنل ها ی آماده چون خیلی گرونه اکثرا وارد نمیشن و فقط فروشگاه ایران آکواریوم داره این پنلها رو که orphek رو من پرسیدم نزدیکه 4 میلیون تومان هستش و یدونه هم گفتش بهم جنسش هنگ کنگی هست اونم 1 میلیون و 500 تومان دیگه جایی رو نمیشناسم؟؟؟
    به نظرم خرید پنل آماده اصلا از لحاظ قیمتی به صرفه نیست.
    با تشکر
    برای الگو برداری نه خرید .
    این مدل هم هست یه نگاه بنداز
    Radion ™ XR30w Pro | EcoTech Marine

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام
    شما 75 تا سفید بگیرید و 35 تا آبی

سه ردیف و یا دو ردیف در کل فرقی نمیکنه ولی وقتی تو سه ردیف کار کنید میتونید با عقب و جلو بردن هدسینگ نور رو در محل دلخواه تنظیم کنید ولی وقتی همه رو تو یه هد سینگ بزرگ کار کنید یه مقدار دستتون تو جابجایی بسته میشه و اگه احتمالا خواستید تعمیرات انجام بدید دوتاش روشنه و یکی رو در میارید برای تعمیر
    ممنون آقای نوروزی از پاسختون پس 75 تا سفید 10000 کلوین میشه با 35 تا آبی رویال بلو؟این آبی رو حتما باید آبی معمولی و رویال با هم باشه؟؟اگه آره اونوقت چند تاش آبی معمولی میشه چند تا آبی رویال.
    بعذش اینکه من دوست دارم نور تانکم سردتر بشه تا گرم تر یعنی تانک به آبی بیشتر بزنه تا سفید وقتی همه لامپها روشنه؟؟؟نمیدونم منظورم رو فهمیدین یا نه؟

صفحه 16 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)