صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 21
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14138
    سلام دستگاه ro من تا 10 ppm سختی را میگیره اگه از آن استفاده کنم باید یکسری املاح را دستی به آب اضافه کنم چون شنیدم در اینصورت باید یک مقدار املاح یونهای مثبت و منفی اضافه کنم ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14138
    در ضمن ببخشید من داخل دانکم به غیر از یک تنه کوچک هیچ چیز دیگری ندارم و خود بخود سختی آبم بالا میره البته با tds میگیرم ظرف حود 10 روز به 1300 میرسه در ضمن حداقل دو سه روز یکبار 30 درصد سیفون دارم البته از آب شیر که سختی آن 170 PPM هست آبگیری میکنم دلیلش چیه ؟ ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی.پرنده
    شماره عضویت
    15113
    سلام دوستان کسی با رزین کار کرده؟من چند مدت هست که دارم باهاش کلنجار میرم هیچ نتیجه ای نگرفتم حتی کاهش جزیی هم در ppm آب نداشتم که امیدوارباشم روشم رو بهبود بدم.چندین بار از روش های مختلف برای عبور دادن آب از روی رزین استفاده کردم.جواب نداد ازجمله اینکه گذاشتمش توی تاپ فیلتر ، ریختم توی یک بطری و آبو قطره قطره از رزین عبور دادم.شیوه آخری هم که استفاده کردم اومدم نیم لیتر رزینو ریختم توی یک لوله پولیکا به قطر 3 سانت و ابو از وارد لوله کردم تا با عبور از رزین نتیجه بگیرم ولی بازهم هیچ تغییر توی سختی ایجاد نشد حتی یک مقدار جزیی!!!توی همه این شیوه ها از دو مدل رزین استفاده کردم اولی رزین اکسیر که ایرانی هست. دومی رزین ریور تون که خارجی هست و توی بسته بندیش دو مدل کاتیونی و آنیونی وجود داره که من هر دو نوع رزینو جدا ریختم توی توری و گذاشتم داخل لوله.رزین هم داخل لوله فشرده هست و آب قطره قطره تند از لوله خارج میشه

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza_fn نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی با رزین کار کرده؟من چند مدت هست که دارم باهاش کلنجار میرم هیچ نتیجه ای نگرفتم حتی کاهش جزیی هم در ppm آب نداشتم که امیدوارباشم روشم رو بهبود بدم.چندین بار از روش های مختلف برای عبور دادن آب از روی رزین استفاده کردم.جواب نداد ازجمله اینکه گذاشتمش توی تاپ فیلتر ، ریختم توی یک بطری و آبو قطره قطره از رزین عبور دادم.شیوه آخری هم که استفاده کردم اومدم نیم لیتر رزینو ریختم توی یک لوله پولیکا به قطر 3 سانت و ابو از وارد لوله کردم تا با عبور از رزین نتیجه بگیرم ولی بازهم هیچ تغییر توی سختی ایجاد نشد حتی یک مقدار جزیی!!!توی همه این شیوه ها از دو مدل رزین استفاده کردم اولی رزین اکسیر که ایرانی هست. دومی رزین ریور تون که خارجی هست و توی بسته بندیش دو مدل کاتیونی و آنیونی وجود داره که من هر دو نوع رزینو جدا ریختم توی توری و گذاشتم داخل لوله.رزین هم داخل لوله فشرده هست و آب قطره قطره تند از لوله خارج میشه
    سلام

دوست عزیز اگر هزینه برای شما مهم نیست و حتمن قصد دارید سختی آب را کاهش دهید ، پیشنهاد میکنم از یک دستگاه ro استفاده کنید. استفاده از رزین برای کاهش سختی کار سخت و زمانبری بوده و البته به کیفیت رزین هم بستگی فراوانی دارد و نتیجه آن هم زیاد رضایت بخش نخواهد بود.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی.پرنده
    شماره عضویت
    15113
    خودم هم به این نتیجه رسیدم ولی میخام حداقل یکبار از رزین نتیجه بگیرم. خیلی واسم عجیبه که حتی در حد 30-40 ppm هم آب سبک نمیشه!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    اگر سبک نمیکنه ایراد داری کارتون ولی گذشته از همه این حرفا اینجا رو بخونید :

Discus Fish - Thomas A. Giovanetti, Oliver Lucanus - Google Books

آقای محسنی راهنماییتون کردند دیگه . نتیجه اگر در ظاهر هم بگیرید کلا برای سلامت ماهی ضرر داره دوست عزیز
    تو کتاب فوق صراحتا نوشته سدیم به آب اضافه میکنه . در واقع یون های کلسیم و منیزیم رو نابود نمیکنه ... یا جذب نمیکنه ، بلکه تبدیل به سدیم میکنه . برای دیسکس به هیچ عنوان توصیه نمیکنم . اگر اصرار به استفاده از مدیا و ... دارید Peat Moss یا همین Torf که تو بازار میفروشن انتخاب خوبیست . در غیر این صورت فقط و فقط RO

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی.پرنده
    شماره عضویت
    15113
    ممنون آب سبک رو فقط واسه تانک تکثیر اون هم برای بارب ها نیاز دارم.دیسکس ندارم.مقاله رو خوندم اونجا هم اشاره خاصی به طرز استفاده نکرده بود!نمیدونم شاید رزین من خرابه.اخه با دونوع رزین هم امتحان کردم.ولی یک تشکر ویژه بکنم که منو با این قسمت از گوگل آشنا کردین یک دنییییییییییا ممنون اصلا دقت نکرده بودم که گوگل یک همچین بخشی هم دارم حالا هر کتابی بخام راحت پیدا میکنم بسسسسسسسیار متشکرتشکر هم زدم ها

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گربه پرشین و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    15234
    برای دیسکس به هیچ عنوان توصیه نمیکنم
    1) سدیم باقی مانده چه مشکلاتی رو برای ماهی ایجاد میکنه
    2) استفاده از رزین به منظور سبک کردن آب، فقط برای دیسکس توصیه نمیشه یا برای سایر ماهی ها مثل تترا و آنجل هم مشکل ایجاد میکنه؟
    3) آیا رزین مقدار مشخصی داره؟ مثلا برای 100 لیتر آب چقدر رزین باید استفاده بشه؟
    4) رزین، بعد از چه مدتی اشباع میشه و برای برطرف کردن اشباعش باید چیکار کرد؟

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط astalavista نمایش پست ها
    1) سدیم باقی مانده چه مشکلاتی رو برای ماهی ایجاد میکنه
    2) استفاده از رزین به منظور سبک کردن آب، فقط برای دیسکس توصیه نمیشه یا برای سایر ماهی ها مثل تترا و آنجل هم مشکل ایجاد میکنه؟
    3) آیا رزین مقدار مشخصی داره؟ مثلا برای 100 لیتر آب چقدر رزین باید استفاده بشه؟
    4) رزین، بعد از چه مدتی اشباع میشه و برای برطرف کردن اشباعش باید چیکار کرد؟
    اگه پستهای اول رو هم مطالعه می کردید تا حدودی به جوابهاتون می رسیدید
    رزینها نتنها باعث عوامل سختی زا اب میشن بلکه همه یونهای فلزی موجود در اب هم به سدیم تبدیل می کنند که در دراز مدت باعث اسیب رساندن به اعضای حیاتی و گوارشی ماهی میشه
    شما باید توی بازار بتونید رزینهای کاتیونی قوی پیدا کنید که تاثیر روی سختی اب داشته باشه که معمولا کم پیدا می شه عبور اب از سطح رزین باید به ارامی با جریان بسیار کم صورت بگیره در غیر اینصورت هیچ تاثیری نخوهد داشت خوب حالا با این عبور جریان ملایم اب در صورتی که اب در مجاورت با هوا قرار بگیره اهن و منگنز محلول در اب رو اکسیده می کنند و با رسوب بر روی رزین باعث آلوده شدن رزین خواهد شد که این عامل هم بر روی سلامت ابزیان تاثیر خواهد داشت
    بهتره برای هیچ ابزی استفاده نشه چون فواید اون کمتر از مضراتش خواهد بود
    برای احیای رزین هم می تونید اون رو در محلول اب و نمک برای مدتی نگه دارید تا رزین به حالت اولیه بر گرده. که در کل نباید به طور دائم از رزین استفاده بشه بعد از مدتی رزینها باید تعویض بشن و جایگزین داشته باشند که این کار هم وقت زیادی می خواد هم هزینه بر هست
    شما اگه سیفون مرتب داشته باشید و نخواید تکثیر داشته باشید اب شهری برای نگهداری از ماهی ها مناسبه درصورتی هم که قصد تکثیر از دیسکس یا تترا دارید بهتره دنبال اب ro باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    سلام .. رزین اصل اگه بخواید پیدا کنید یکم بیشتر هزینه کنید

میتونید دستگاه ro خریداری کنید ..

مطمءن و همیشگی هم هست.. دردسر احیا کردن نداره..

خودتونم برای آب شرب میتونید استفاده کنید..

رزین بعد از یه مدت واقعا سخت و طاقت فرسا میشه..

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)