صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
    کاربر ساده

شماره عضویت
    168

تمیز کردن و پاک کردن رسوبات روی شیشه آکواریوم

شیشه آکواریم بعد از مدتی شروع به کدر شدن و رسوب کردن میکنه.رسوبات خود آب ، اثر دارو های استفاده شده و خیلی عوامل دیگه باعث بروز رسوب بر شیشه آکواریوم میشن.در این تاپیک به نحوه تمیز کردن و راه های اصولی حذف کردن رسوبات از روی شیشه آکواریوم می پردازیم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6331
    سلام دوستان. من یه آکواریوم با طول 120 دارم که بالای اون دو تا پل حدود 20 سانت دارم که متاسفانه رسوب گرفته. از اونجایی که آکواریوم من گیاهی هست لازمه که این رسوبات رو پاک کنم یا به حداقل برسونم. لازمه بگم بارها سیم ظرفشویی و تیغ و سرکه رو امتحان کردم ولی جواب خوبی نگرفتم. اگه کسی اطلاعات بهتری داره کمک کنه لطفاً.

Sent from my LT29i using Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    از تمييز كننده من استفاده كنيد..خيلي خوبه اما دقت كنيد توي آب آكواريوم نريزه كه فكر كنم خطرناك باشه.كلا همه رسوبات رو انگار ميخوره.ميتونيد كم كم استفاده كنيد و بعد با دستمال پاك كنيد اما اگر امكانش هست كه تانك رو خالي كنيد حتما اين كار رو بكنيد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6331
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil zokaei نمایش پست ها
    از تمييز كننده من استفاده كنيد..خيلي خوبه اما دقت كنيد توي آب آكواريوم نريزه كه فكر كنم خطرناك باشه.كلا همه رسوبات رو انگار ميخوره.ميتونيد كم كم استفاده كنيد و بعد با دستمال پاك كنيد اما اگر امكانش هست كه تانك رو خالي كنيد حتما اين كار رو بكنيد
    دوست عزیز ممنون از راهنماییتون. حالا این من که گفتین شیشه پاک کن هست یا جرم گیر یا از این همه کاره ها یا...؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط alik1981 نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون از راهنماییتون. حالا این من که گفتین شیشه پاک کن هست یا جرم گیر یا از این همه کاره ها یا...؟

هيچ كدوم از اينايي كه گفتين نيست.روش زده تمييز كننده من كه فكر كنم من اسم شركتش باشه
    اينم عكسش
    واقعا جادو ميكنه و رسوبات رو مثل يك اسيد ميخوره و از بين ميبره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6331
    [B][SIZE=3]هيچ كدوم از اينايي كه گفتين نيست.روش زده تمييز كننده من كه فكر كنم اسم شركتش باشه
    اينم عكسش
    واقعا جادو ميكنه و رسوبات رو مثل يك اسيد ميخوره و از بين ميبره
    سلام سهیل خان. خوشبختانه از اینا تو خونه داشتیم یه مقدار ریختم روی شیشه یه دو سه دقیقه هم گذاشتم بمونه بعد با اسکاچ هم حسابی سابیدمش و آبکشی کردم. وقتی که خشک شد یه مقدار خیلی زیادی گچها رو پاک کرده بود ولی باز هم آثار لکه و رسوبات روی شیشه هست. روش خاصی شما استفاده کردین که کامل از بین میبره؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    سلام سهیل خان. خوشبختانه از اینا تو خونه داشتیم یه مقدار ریختم روی شیشه یه دو سه دقیقه هم گذاشتم بمونه بعد با اسکاچ هم حسابی سابیدمش و آبکشی کردم. وقتی که خشک شد یه مقدار خیلی زیادی گچها رو پاک کرده بود ولی باز هم آثار لکه و رسوبات روی شیشه هست. روش خاصی شما استفاده کردین که کامل از بین میبره؟

من معمولا وقتي استفاده ميكنم بعدش با آب شستشو ميكنم....او لكه هايي كه ميگيد به خاطر آب نيست ؟؟؟وقتي خشك ميشه لكه ميزنه ؟؟؟؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6331
    من معمولا وقتي استفاده ميكنم بعدش با آب شستشو ميكنم....او لكه هايي كه ميگيد به خاطر آب نيست ؟؟؟وقتي خشك ميشه لكه ميزنه ؟؟؟؟
    اول تاریخچه این لکه ها رو بگم. این شیشه ها حدود دو سال هست که روی آکواریوم قرار داره برای جلوگیری از تبخیر آب. اون اوایل که از پمپ هوا استفاده میکردم، حبابها که به سطح میومدن باعث میشد که یه مقدار آب به این شیشه ها بپاشه و به مرور زمان باعث ایجاد لکه و رسوب شده. الان هم که شبها درب بالای آکواریوم رو میبندم صبحها میبینم که زیر این شیشه ها خیس هست و خشک شدن اون باعث ایجاد رد و لکه میشه.
    حالا من موندم و این لکه ها.

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    اول تاریخچه این لکه ها رو بگم. این شیشه ها حدود دو سال هست که روی آکواریوم قرار داره برای جلوگیری از تبخیر آب. اون اوایل که از پمپ هوا استفاده میکردم، حبابها که به سطح میومدن باعث میشد که یه مقدار آب به این شیشه ها بپاشه و به مرور زمان باعث ایجاد لکه و رسوب شده. الان هم که شبها درب بالای آکواریوم رو میبندم صبحها میبینم که زیر این شیشه ها خیس هست و خشک شدن اون باعث ایجاد رد و لکه میشه.
    حالا من موندم و این لکه ها.

متاسفانه اب مصرفی که همه ما استفاده می کنیم دارای املاح بسیاری هست به همین دلیل معمولا اینمورد در اکثر تانکها دیده میشن و تنها راه استفاده از همین جرم گیرها هست و یا اینکه قبل از اینکه مقدار اون زیاد بشه مرتبا شیشه رو تمیز کرد راه دیگه هم نداره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9342
    سلام ..

دوست عزیزم شما از کلر جامد استفاده کن ...

به اندازه یه قندق تو نلبکی حل کن بریز رو دستمال یا جایی که میخوای لکه ها رو پاک کنی ... فقط دستکش یادت نره ... در ضمن شدیدا هم گاز تولید میکنه و چشم و گلو رو میسوزونه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)