صفحه 5 از 34 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 337

موضوع: سیستم نور led

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    دوستان من کاتالوگ led ها رو دارم و روز شنبه اونها رو از آقای مرادی میگیرم و نتایج رو به دوستان اعلام میکنم .
    این led ها کلوینشون بین 5000 تا 8500 و 5000 تا 10000 هستش .
    در صورتی که درست تغذیه بشن و همه شرایط رو نرمال کنی واسه led ها 8500 تا 10000 کلوین میشه ازشون نور گرفت .
    اول که مبارکه
    بعد اگه لطف کنید تو یه تاپیک کامل مراحل سر هم کردنشون و کاتالوگاشون رو بزارید خیلی عالی میشه
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    محمد جان چشم .
    فعلا در حال تحقیق هستم و دارم طیف نوری و چارت ها رو مقایسه میکنم .
    از طرفی دنبال اینم یه قرار با استاد فیزیک بزارم بریم آزمایشگاه اپتیک و اونجا به طور کامل مورد رو بررسی کنم .

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    محمد جان چشم .
    فعلا در حال تحقیق هستم و دارم طیف نوری و چارت ها رو مقایسه میکنم .
    از طرفی دنبال اینم یه قرار با استاد فیزیک بزارم بریم آزمایشگاه اپتیک و اونجا به طور کامل مورد رو بررسی کنم .
    زنده باشی سعید جان
    مثل همیشه دقیق و عالی
    دمت گرم
    ما هم منتظر نتایح تحقیقات هستیم لطفا ما رو هم در جریان بزارید
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10820
    آقا محمد منتظر نتیجه هستیم . در مورد لومن نوریشون هم توضیح داده ؟

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    دوستان من کاتالوگ led ها رو دارم و روز شنبه اونها رو از آقای مرادی میگیرم و نتایج رو به دوستان اعلام میکنم .
    این led ها کلوینشون بین 5000 تا 8500 و 5000 تا 10000 هستش .
    در صورتی که درست تغذیه بشن و همه شرایط رو نرمال کنی واسه led ها 8500 تا 10000 کلوین میشه ازشون نور گرفت .
    سعید جان این کلوین که خیلی راحت تو بازارم پیدا میشه .یه مارک خوب رو میتونی تهیه کنی همین کلوین رو بهت میده.
    پس ویژگی این led اب شور نسبت به بقیه چی هست؟ چون دوستان تاکید میکردن فقط led مخصوص اب شور مناسبه و بقیه به درد نمیخوره دلیلش و تفاوتش رو میخواستم بپرسم؟
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    حسین جان مشکلی اکثر led ها دارن تو وجودشون نور سبز و قرمز رو دارن که این دو 2 تا در صورتی که زیاد باشن علاوه بر رشد ریفها رشد جلبک ها رو هم به همراه دارن .
    تمام led های بالای 5500 کلوین رو میشه وواسه آکواریوم استفاده کرد اما مشکلشون وجود جلبکه . من طیف مدلهایی رو که آقای مرادی قراره واسشون برسه بررسی کردم از لحاظ طیف نوری تقریباً با متال 10000k برابری میکنه ((من با مدل dymax مقایسه کردم ))
    نور سبزش مناسبه و نور قرمز هم مناسبه .

من تا امروز که تحقیق کردم شرکتهایی که سیستم های نور رو طراحی میکنن و میسازن از شرکت cree لامپهاشون رو تهیه میکنن .
    اکثر شرکتها و از lاین مدلها استفاده میکنن :

Cree Components XLamp XR-E LEDs

Cree Components XLamp XP-G LEDs

اینم یه نمونه کار :

DIY LED aquarium Light fixture with CREE XR-E, XP-G and MC-E goodness

خوبی شرکت cree اینه که هم کاتالوگ داره و هم مشخصه چی ساخته و داره تحویل مردم میده . اما اکثر شرکتهایی که led هاشون تو ایران میاد نه اسمی داره نه کدی داره که بشه پیگیری کرد .

آقای مرادی led هایی رو که داره وارد میکنه
    XLAMP-XML
    XLAMP XP-E
    ROYAL BLUE
    هستش .
    دو مدل اول خیلی به مدلهای بالا شبیه هستن .

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    حسین جان مشکلی اکثر led ها دارن تو وجودشون نور سبز و قرمز رو دارن که این دو 2 تا در صورتی که زیاد باشن علاوه بر رشد ریفها رشد جلبک ها رو هم به همراه دارن .
    تمام led های بالای 5500 کلوین رو میشه وواسه آکواریوم استفاده کرد اما مشکلشون وجود جلبکه . من طیف مدلهایی رو که آقای مرادی قراره واسشون برسه بررسی کردم از لحاظ طیف نوری تقریباً با متال 10000k برابری میکنه ((من با مدل dymax مقایسه کردم ))
    نور سبزش مناسبه و نور قرمز هم مناسبه .

من تا امروز که تحقیق کردم شرکتهایی که سیستم های نور رو طراحی میکنن و میسازن از شرکت cree لامپهاشون رو تهیه میکنن .
    اکثر شرکتها و از lاین مدلها استفاده میکنن :

Cree Components XLamp XR-E LEDs

Cree Components XLamp XP-G LEDs

اینم یه نمونه کار :

DIY LED aquarium Light fixture with CREE XR-E, XP-G and MC-E goodness

خوبی شرکت cree اینه که هم کاتالوگ داره و هم مشخصه چی ساخته و داره تحویل مردم میده . اما اکثر شرکتهایی که led هاشون تو ایران میاد نه اسمی داره نه کدی داره که بشه پیگیری کرد .

آقای مرادی led هایی رو که داره وارد میکنه
    XLAMP-XML
    XLAMP XP-E
    ROYAL BLUE
    هستش .
    دو مدل اول خیلی به مدلهای بالا شبیه هستن .
    سعید جان من متقعاد نشدم هنوز.چون خودم از ledهای موجود در بازار البته بهترین مارک موجودش رو تهیه کردم 6500 و تعدادی هم 14000 کلوین اضافه کردم ! با ترکیب نور ابی الان هم مشکل جلبک ندارم حتی با وجود نور خورشید و تاثیر غیرمستقیمش روی تانک!!
    به نظر من این کاتالوگ و ... تا حدی تعارفه!!! led که من از بازار مشهد تهیه کردم کاتالوگ داشت که کلوینش رو 6500 تا 7500 ذکرکرده و وات مصرفی رو 1 وات و سایر مشخصات مربوط به لامپ رو.به نظر هم از یکی از کشورهای شرق اسیا(یا کره یا تایوان) بود .
    اتفاقا یکی از ویژگیهای مهم و جالب led اینه که در حوزه ی طول موج خاصی نور تولید میکنه به همین دلیل وقتی 7000 کلوین هست دیگه مثل متال ترکیبی از نورهایی با رنگ قرمز و سبز به اون شدت نداره و برای همین جلبک زیادی ایجاد نمیکنه.این ویژگی هم ذاتا مربوط به فناوری led هست.
    استفاده از ledهای معمولی رو از خیلیها شنیدم و دیدم که مشکلی نداشتن .در اخر هم من تفاوت led مخصوص با غیر مخصوص رو نفهمیدم
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    سعید جان من متقعاد نشدم هنوز.چون خودم از ledهای موجود در بازار البته بهترین مارک موجودش رو تهیه کردم 6500 و تعدادی هم 14000 کلوین اضافه کردم ! با ترکیب نور ابی الان هم مشکل جلبک ندارم حتی با وجود نور خورشید و تاثیر غیرمستقیمش روی تانک!!
    به نظر من این کاتالوگ و ... تا حدی تعارفه!!! led که من از بازار مشهد تهیه کردم کاتالوگ داشت که کلوینش رو 6500 تا 7500 ذکرکرده و وات مصرفی رو 1 وات و سایر مشخصات مربوط به لامپ رو.به نظر هم از یکی از کشورهای شرق اسیا(یا کره یا تایوان) بود .
    اتفاقا یکی از ویژگیهای مهم و جالب led اینه که در حوزه ی طول موج خاصی نور تولید میکنه به همین دلیل وقتی 7000 کلوین هست دیگه مثل متال ترکیبی از نورهایی با رنگ قرمز و سبز به اون شدت نداره و برای همین جلبک زیادی ایجاد نمیکنه.این ویژگی هم ذاتا مربوط به فناوری led هست.
    استفاده از ledهای معمولی رو از خیلیها شنیدم و دیدم که مشکلی نداشتن .در اخر هم من تفاوت led مخصوص با غیر مخصوص رو نفهمیدم
    موفق باشید
    حسین led های 14000 کلوین برای چه شرکتیه ؟ لطفاً اسم شرکت رو بهم بده
    از طرفی شما زمانی که میگی 7000 کلوین یعنی نورتون خالص نیست و ترکیبی هستش واسه نوری که خالصه از واحد نانومتر استفاده میشه و اون 7000 رو هم که شما فرمودین هم سبز داره هم قرمز .
    از طرفی حرف شما من کاملاً قبول دارم و خودمم تاکیید میکنم تمام نورهای بالای 5500 کلوین روی تانک ریف جواب میده .
    شما یه نگاه به اون کاتالوگ ها بنداز و طیف نوری رو با متال 10000 مقایسه کن ببین چی جواب میگیری .

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    منم کاملا با حسین جان موافقم این led به هیچ وجه مخصوص آب شور ساخته نشده و یک led مثل بقیه led های cool white یا royal blue هستش البته مرغوب همین بنظر من اصلا هم نیازی نیست که برید آزمایشگاه فیزیک led از یک برند خوب data sheet اون معتبر هستش و آزمایشگاه چیز بیشتری بهتون نمیده.
    من خودم هم مد نظرم هستش 3.5 وات ها رو امتحان کنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    احمد جان منم تایید میکنم که این led ها مخصوص آب شور نیست . فقط طیف نوریش و کلوینش با متال برابری میکنه و به متال نزدیکه . از طرفی تنها چیزی که این led رو از بقیه led ها متمایز میکنه مارکش هستش . هیچ منبعی رو نمیشه پیدا کرد که بگه من led واسه آب شور ساختم .

صفحه 5 از 34 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)