صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029

29 چرا دیــسکـــس؟

درود خدمت دوستان عزیز. چند روز پیش از جناب رضایی یه سوال پرسیدم که فرمودند اگه براش تاپیک ایجاد بشه بحث جالبی راه می افته.

سوال من این بود که چرا دیسکس نسبت به ماهی های دیگه انقدر طرفدار داره؟؟؟؟؟؟ چه ارجهیتی داره؟ چه زیبایی یا شگفتی خاصی داره اونو از دیگر ماهیان متمایز می کنه؟

ممنون میشم کسانی که شیفته ی این ماهی هستند دلیل علاقشون رو بگن!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    سلام مهرداد جان

البته به نظر من یه مقدار موضوع شخصیه و نمیشه گفت همه به فلان دلیل دیسکس رو دوست دارن

یکی از دوستان بود که از دیسکس بدش میومد
    میگفت این ماهی 2بعدیه من ماهی 3بعدی دوست دارم

اما یه اتفاق بدی که معمولا اینجا میفته بحث مده
    یه چیزی که مد میشه طرف خوششم نیاد میره تو کارش

یه مدت دیسکس خیلی مد بود
    الان افتاده روی فلاور

این وسط یه سری هم هستن که واقعا عاشقن

مثلا یه زمانی اینجا موسیقی متال مد شده بود
    دقیقا 20سال پیش
    بیشتر جوونا متال گوش میدادن
    یادش بخیر

اما یهو تکنو و رپ مد شد
    همه شدن تکنو باز

یعنی بخاطر سبک و حرف گوش نمیدادن
    بخاطر مد گوش میدادن
    اما یه سری هم عاشق بودن
    آخ که آلبوم جدید My Dying Bride چی هست
    من خودم هنوز متال گوش میدم

اما حالا از این که بگذریم

دیسکس رنگ بندیش خیلی متنوعه
    خیلی خوب با صاحبش ارتباط برقرار میکنه
    خود همین گرد بودنش جالبه (برای من)
    خط و خالهای بدنش خیلی زیباش میکنه
    تو ماهیهای بزرگ جثه معمولا بحث ناسازگاری پیش میاد که توی دیسکس این موضوع بسیار کمتر به چشم میخوره
    مثلا نمیتونین 2تا فلاور کنار هم داشته باشید
    یا چندتا اسکار
    چند تا سورم
    چند تا جگوار
    اما دیسکس رو میتونین با رنگ بندی فوق العاده با تعداد بالا نگهداری کنید

اینا مواردیه که الان به ذهنم میرسه
    تا نظر دوستان چی باشه

ali_teh1368
    مهمان
    جناب اميرجاني حرفاتون واقعا جالب بود من خودم 1 سالي هست كه ديسكس نگهداري مي كنم و واقعا شاه ماهي آب شيرين هستش .... اما فلاور اين ماهي هم زيباست و جالب اما مثل ديسكس آروم و متين نيست و هميشه يه حس خروش درونش هست ....من

هميشه آرزو دارم بتونم يه آكواريوم بزرگ راه بندازم و انواع ديسكس نگهداري كنم واقعا زيباست ... بازم ممنون از اين تاپيك كه راه انداختين ممنون....

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام . ممنون از دوست عزیزم که تاپیک رو راه اندازی کردند . من اگر نظر خودم رو بگم به خاطر زحمتی هست که براش کشیدم . معمولا اگر در کاری زحمت زیادی بکشید بهش علاقه مند میشید . دیسکس داری کار هست که زحمت زیاد می خواد روی این حساب به دلیل زحمتی که دیسکس دار بهش می کشه همه عاشقش هست . حالا فلاور هم اینطور هست باید زحمت بکشید هزینه کنید مطالعه کنید و ...
    در دیگر ماهیها نمیشه این همه زحمت رو معنی کرد .
    از بعد دیگر میشه به تفاوتهای دیسکس ها اشاره کرد . دیسکس ها مانند انسان هزاران رنگ و تنوع دارند . حتی 20 فرزند یک مولد دیسکس یک رنگ و یک نوع نیستند . ولی شما این رو در مثلا انجل نمی بینید . همه ی اسکاتها شبیه هم هستند به ندرت میشه تفاوتهایی در اونها قائل بود ولی دیسکس ها کلی با هم تفاوت دارند . وقار دیسکس نیز مقوله ای دیگر هست . رفتار های منحصر به فرد ارتباطش به صاحبش می تونه از دیگر وجوه تمایزش با دیگر ماهیها باشه . باز هم دوستان نظر بفرمایند من مطالبی دیگر رو هم خدمتتون عرض کنم .

پیروز باشید ....

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    من هم با نظر دوستمون موافقم چون واقعا نگهداریش سخت هستش لذت بخش میشه . من اصلا دوست ندارم اکواریوم روال خودشو طی کنه دوست دارم باهاش ور برم .

همین که دیسکس رو میخری میاری خونه اون همه هم پولشو دادی غذا نمیخوره قهر میکنه کلی بال بال میزنی ....

اما وقتی اولین گرانول غذا رو نوک میزنه و هورت میکشه تو دهنش انگار دنیا رو بهت دادن .

اصولا هر کی دیسکس نداشته باشه نصف داروها و بیماریهای ماهی رو نمی فهمه و هیچ وقت هم سراغش نمیره .

این ماهی کلاس داره . ارزش داره مثل آروانا از طبیعت وحشی با اون همه نژاد و رنگ . این دو ماهی واقعا مورد علاقه من هستن .

حتی میشه آروانا رو با دیسکس نگه داشت . البته آروانا رو باید سیر نگه داری وقتی هم یکم بزرگ شد ردش کنی بره .

اکواریومی که دائم رسیدگی بخواد مثل سیفون . فیلتراسیون مناسب . نور . غذاهای با کیفیت . رسیدگی خوب .. میشه لذت بخش و تازه اسمش میشه تفریح .

چون سرگرمت میکنه . اما اکواریومی که هفته ای 30% سیفون کنی هی غذا بریزی گنده بشن اصلا برای من یکی جذابیت نداره .

دیسکس خاصه . هر چیزی نمیخوره به راحتی نمیخوره . یجورایی انگار شما داری بهش لذت زندگی رو میفهمونی .

با عرض پوزش که زیاد شد . ممنون

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام.
    من خودم یه تانک گیاهی دارم با 7 جور ماهی تترا نئون،گوپی و ..... و یه تانک دیسکس .اما شکوه،وقار ،شنا کردن و ..... دیسکس یه چیز دیگه است.شاید تعبیر درستی نباشه اما کبوتر زیباترین پرنده نیست اما اعتیاد آوره.دیسکس هم همینطوره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    یک حقیقت ساده در مورد دیسکس وجود داره و اونم اینه :

هیچ 2 دیسکسی مثل هم نیستند.حتی اگر هم نژاد ، هم سن و هم جنس باشن

شما اگر 1 اسکار ، گورامی ، نئون ، پنگوسی و ... داشته باشید دیگه عملا بقیشون هم مثل همونن و دلتون نمیخواد یکی دیگه هم داشته باشید چرا که اصلا هیچ فرقی بینشون نیست
    حتی تو آب شور هم این موضوع تا حدی صادقه و یک دلقک مارون با بقیه دلقک های مارون فرقی نداره تقریبا و رفتار و ظاهرشون مثله همه

ولی ممکنه شما ساده ترین نژاد دیسکس مثل رد تورک رو ازش 10 تا داشته باشید و با دیدن 11 امیش باز هم تفاوت های زیادی در رنگ ، رفتار ، خال و ... ماهی با سایر ماهی های خودتون ببینید و بخریدش!!!
    دیسکس بزرگترین اعتیاد آکواریومه..

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    حالا به مطلب هم من اضافه کنم . سختی تکثیر این ماهی نیز سببی بر محبوبیت اون هست . اگر به راحتی تکثیر می شد مطمئنا ارزش اون پایین می یومد .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    7300
    دوستان همه نظراشون رو گفتن من هم هر چی به ذهنم بیاد میگم :
    مهترین نکته در مورد دیسکس زیبایی و تنوع رنگ اون هست که دوستان به این مورد اشاره کردن شاید تنها ماهی اب شیرینی که بتونه تا در حد خیلی کمی در تنوع رنگ با دیسکس رقابت کنه فایتر باشه
    نکته دیگه در مورد دیسکس اینه که در ابتدا واسه نگهداریش خیلی اذیت میشیم بعد خرید باید بره قرنطینه و پلیگ رو بگذرونه و بعدش باز شاید بیماریهای ثانویه بگیره و بعد باید دل بخوره و بعد غذای خشک . خلاصه پوست ادم کنده میشه تا این ماهی تو تانک اصلی و غذا خور میشه و چون هر چیزی رو با سختی به دست میاریم بیشتر واسش ارزش قائلیم دیسکس هم از این قاعده خارج نیست
    نکته دیگه این که دیسکس نر و ماده اش هر دو زیبا هستن ولی به عنوان مثال همون فایتر که جنسیت نر اون بسیار زیباست ولی ماده ها چندان جذاب نیستند
    نکته اخر اینکه سازگاری این ماهی در کنار هم نژادهای خودش هست شاید به هم گیر بدن ولی در مجموع کار چندانی ندارن برعکس همون فایتر که 2 تا نر وقتی با هم میندازید یکیشون زنده میمونه

همینا به نظرم اومد .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    با سلام
    قبل از هر چیز باید بگم آقای آژیده عزیز فرمودن که دیسکس بزرگترین اعتیاد اکواریوم پس من هم معتادم
    حالا می خوام بگم جزابیت های یک دیسکس چیه ؟
    1- خداییش نگاه کردین برای تشخیص اجزای داخلی بقیه ی ماهی زیاد دقت نمی خواد ولی نگاه کنین با پهنای شکل دیسکس چیدمان این اجزا جالب نیست؟
    2- از همه مهمتر من می نونم بگم که همونطور که کل آدمهای روی زمین کاملا با هم متفاوتن هر دیسکس یک شکل و یک رفتار و ویژگی خاصی داره.
    3-جفت گیری دیسکس رو دیدین همون روبروی هم اومدنشون و ابراز علاقه و قدرتشون دتیایی چه برسد به لرزش های قبل از تخم ریزی.
    4- حرف آخر دیگه خیلی خیلی زیباست و من با دیدنش عظمت خالق برتر رو می بینم
    با تشکر

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)