صفحه 16 از 27 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 264
    معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها

سلام
    بله درسته ولی فقط همین نیست . باید مواظب سیکل هم بود . بهم خوردن سیکل به هر دلیل باعث افزایش دوباره آمونیاک و در نهایت نیترات میشه که باز هم برای میگوها کشنده هست
    سلام

ممنونم.

خدا رو شکر تا الان ( بعد از راه اندازی ) مشکل خاصی با سیکل نداشتم و فقط تو این یه هفته ای که میزان co2 رو اضافه کردم اونم تازه فقط دیروز شاهد رفتار های جدید از میگو ها بودم .

راستی امروز اولین بچه میگوی متولد شده تو تانک رو دیدم . یه بچه میگوی تقریبا 3 میلی متری کاملا بی رنگ

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    سلام
    آیا برای تکثیر میگو آب سبک لازمه؟
    متشکرم

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام
    آیا برای تکثیر میگو آب سبک لازمه؟
    متشکرم
    سلام

بله - برای کسب اطلاعات بیشتر و مشخصا برای نوع میگوی مورد نظر به لینک زیر مراجعه نمایید:
    میگو و سایر بی مهرگان تانک گیاهی

تنها نکته ای که در این مورد باید به اون توجه کنید محیطی هست که میگو ها تو اون پرورش یافتند .
    اگه میگویی که می خرید وارداتی باشه ( و یا درصد کمی از میگو های پرورش یافته داخلی ) حتما باید آب رو سبک کنید در غیر این صورت میگو ها خواهند مُرد ولی می شه میگو رو به آب با سختی بیشتر و حتی آب شیر ( لوله کشی شهری با وجود کلر ) نیز عادت داد ، و اگه از این میگو ها خریداری کنید دیگه مشکلی نخواهید داشت.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام
    همونطور که اساتید فرمودند و تو رفرنس ها هست ، co2 برای میگو ها اصلا مناسب نیست. اما تو تانک گیاهی به نسبت گیاه های موجود نیاز به افزودن دی اکسید کربن هست .
    یه هفته ای هست که برای افزایش رشد گیاه ها ( به خصو ص آلترنانترا که داشت از بین می رفت )میزان co2 رو افزایش دادم که رشد گیاه ها حسابی افزایش یافته ولی امروز دیدم که میگو ها رفتارهای متفاوتی از خودشون نشون می دن . فعلا co2 رو قطع کردم . البته ماهی ها هیچ مشکلی نداشتن( نئون - اتو - کت سفره ).
    هر چی تو رفنس های لاتین گشتم هیچ میزانی برای حد مناسب یا خطر co2 برای میگو ها پیدا نکردم . تو یکی از مطالب نوشته بود که علت مناسب نبودن co2 زیاد برای میگو ها ایجاد تغییر در ph آبه و زیادی اسیدی شدن آبه و نه خود co2.
    common myth's in the freshwater aquarium shrimp hobby .:. Information on what is true and what isn't
    می خوام بدونم کسی اطلاعای در این مورد داره و می تونه عددی برای این تعیین کنه ؟
    ممنونم
    شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    سلام
    ممنونم.

خدا رو شکر تا الان ( بعد از راه اندازی ) مشکل خاصی با سیکل نداشتم و فقط تو این یه هفته ای که میزان co2 رو اضافه کردم اونم تازه فقط دیروز شاهد رفتار های جدید از میگو ها بودم .
    راستی امروز اولین بچه میگوی متولد شده تو تانک رو دیدم . یه بچه میگوی تقریبا 3 میلی متری کاملا بی رنگ
    شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    سلام

در ادامه مباحث بالا :
    1 هفته ای هست که میزان تزریقco2 رو به 2حباب در ثانیه رسوندم . 2 روز پیش یسری حرکات و رفتار از میگو ها دیدم که باعث شد تزریق co2 رو قطع کنم . دیروز هم طبق برنامه حدود 30 درصد آب تانک رو تعویض کردم و یسری حرص . دیروز هم co2 تزریق نشد . امروز حدود 3 ساعت بعد از شروع تزریق co2 دیدم که تعداد زیادی از میگوها ( میگوهای بالغ ، نابالغ و حتی میگوهای تازه متولد شده 2-3 میلی متری ) اومدن نزدیک سطح آب و دور تا دور شیشه ها و روی شاخه که بخشیش خارج آبه قرار گرفتن .
    متاسفانه تستر co2 ندارم که میزان اونو بگم . فعلا هم co2 رو قطع کردم و دو چشمه هوا گزاشتم تو تانک .

این رفتارشون طبیعیه یا بخاطر co2 هستش یا ....؟
    ( تو این 40 -50 روزی که اومدن تو این تانک و این 1 هفته ای که میزان تزریق co2 رو افزایش دادم این اولین باره میان روی سطح آب )

ممنونم
    شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام

در ادامه مباحث بالا :
    1 هفته ای هست که میزان تزریقco2 رو به 2حباب در ثانیه رسوندم . 2 روز پیش یسری حرکات و رفتار از میگو ها دیدم که باعث شد تزریق co2 رو قطع کنم . دیروز هم طبق برنامه حدود 30 درصد آب تانک رو تعویض کردم و یسری حرص . دیروز هم co2 تزریق نشد . امروز حدود 3 ساعت بعد از شروع تزریق co2 دیدم که تعداد زیادی از میگوها ( میگوهای بالغ ، نابالغ و حتی میگوهای تازه متولد شده 2-3 میلی متری ) اومدن نزدیک سطح آب و دور تا دور شیشه ها و روی شاخه که بخشیش خارج آبه قرار گرفتن .
    متاسفانه تستر co2 ندارم که میزان اونو بگم . فعلا هم co2 رو قطع کردم و دو چشمه هوا گزاشتم تو تانک .

این رفتارشون طبیعیه یا بخاطر co2 هستش یا ....؟
    ( تو این 40 -50 روزی که اومدن تو این تانک و این 1 هفته ای که میزان تزریق co2 رو افزایش دادم این اولین باره میان روی سطح آب )

ممنونم
    شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    سلام جناب رازقی
    بله افزایش دی اکسید و کمبود اکسیژن در تانک باعث شده تا میگوها به سطح اب بیان و مواقعی که دمای اب بالا بره میگوها به سطح اب میان و این رفتار طبیعی میگو نیست و اصولا نباید به سطح اب بیان
    من هم با این مشکل مواجه شدم و تزریق دی اکسید رو به تانک قطع کردم زمان نور دهی رو کم و از کود مایع برای جبران دی اکسید استفاده میکنم
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10365
    سلام عرض می کنم خدمت دوستان و اساتید چند سئوال در مورد میگوهای آب شیرین (شریمپ) برای بنده پیش آمده که خدمت عزیزان عرض میکنم
    1.متوسط طول عمر این موجودات چه مقدار هست؟
    2.یک میگوی ماده بالغ با تجربه چند مرتبه تخم ریزی قادر است به چه تعداد نوزاد را به دنیا آورد؟
    3.مدت زمان بالغ شدن نوزادان چه مقدار هست؟
    4.خالص سازی نژاد در این موجودات به چه صورت هست؟
    سپاس

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    سلام حدود تا میگوی رد چری داشتم همشون مردن دنبال علت هستم دمای اب 28 بود اکسیزن داشتن لامپ کم مصرف دارم کنارشئن 5 تا گوپی دارم همشون کف تانگ میفتادن دور خودشن دور میزدن میمردن توی گلدان گیاه کاشته بودم براشون سیفون هم داشتم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ.ماهی.قناری.سنجاب.مرغ
    شماره عضویت
    11452
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2344 نمایش پست ها
    سلام حدود تا میگوی رد چری داشتم همشون مردن دنبال علت هستم دمای اب 28 بود اکسیزن داشتن لامپ کم مصرف دارم کنارشئن 5 تا گوپی دارم همشون کف تانگ میفتادن دور خودشن دور میزدن میمردن توی گلدان گیاه کاشته بودم براشون سیفون هم داشتم
    داداش دما 25 .26 بزار
    اگه کوپی ها هم مردن علتش اینه که فکر کنم زیادی اکسیژن وارد آب میکنی منم یه بار همین طوری شدم یه فیلتر دست ساز سطلی درست کره بودم که اکسیژن زیاد وارد اب میکرد یعنی هم زیاد بود هم اکسیژن را زیاد پودری میکرد که همه میگو هام با ماهیهام تو عرض 10 دقیقه مردن
    شما اکسیزن دهی رو کم کن اگه گیاه داری اصلا اکسیزن نذار 30% هم سیفون بکن
    اینارو بکن 100% مشکلت حل میشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    15703
    سلام دوستان
    من ٣ تا از ميگوهام باردارن!!
    يكيشون از اين وارداتي هاست كه پرتقاليه و ٢ تا رد چري !
    بچه ها هچ شدن و هنوز داخل شكمن،واسه تغذيه مادر و بچه از چي استفاده كنم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    15872
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nader_981 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ٣ تا از ميگوهام باردارن!!
    يكيشون از اين وارداتي هاست كه پرتقاليه و ٢ تا رد چري !
    بچه ها هچ شدن و هنوز داخل شكمن،واسه تغذيه مادر و بچه از چي استفاده كنم؟
    اگر ماهي تو تانك هست كه هر چي بريزي ماهيا مي خورن. اگر نه تترا يه غذا داره كه چار شكل غذاي ميگو تو يه بسته بنديه تترا كراستا اسمشه. tetra crusta menu

صفحه 16 از 27 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)