صفحه 26 از 27 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 251 به 260 از 264
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده ، ماهی
    شماره عضویت
    29116
    سلام دوستان من قصد دارم به تازگی نگهداری از میگو های زینتی رو شروع کنم و برای شروع میگو ردچری را در نظر دارم
    از دوستان کسی هست که بتواند کلیات نگهداری از این موجودات را به من بگوید
    باتشکر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    25535
    سلام به همگی
    ممنون میشم پاسخی قانع کننده برای مشکلم بهم بگید.
    این دفعه دومه با مرگ دست جمعی تمام میگوهای ردچری نر و ماده و حتی بچه میگوها به صورت یکدفعه ای رو برو میشم. که خیلی حالم گرفته شد خداییش😞
    تعداد میگوها حدود ۱۵ عدد
    تو تانک در ابعاد ۳۵ در ۲۵ در ۳۰
    دمای آب ۲۸
    در طول روز اکسیژن اکثرآ روشن.
    نگهداری میگوها با تعداد حدود ۲۰عدد بچه گوپی.
    فقط یه گوپی فول رد بالغ ماده داشتم که بیماری انگل روده ای داشت و مدفوعش شفاف و باریک و بریده بریده اما متصل داشت.
    به پیشنهاد دوستم برای انگل زدایی حدود ۳ روز پیش یه کپسول آموکسی سیلین ۲۵۰ رو داخل یک لیتر آب حل کردم و به تانک اضافه کردم، امروز هم یک قاشق غذا خوری سرپر نمک بدون ید محلول رو به تانک اضافه کردم.
    این کار(اضافه کردن کپسول آموکسی سیلین۲۵۰ ) رو هم حدود ۱۰ روز قبلتر هم انجام داده بودم که بعد سه روز سیفون انجام میدادم و هیچ تلفاتی هم نداشتم.
    صبح روز واقعه مرگ دسته جمعی؛ گوپی فول ردم مرده بود و دیدم چندتا از میگوها اومدن سراغش
    بعد از ظهر گوپی مرده رو از تانک خارج کردم
    شب که از مهمانی برگشتم دیدم کل میگوها به صورت دست جمعی مردن ولی بچه گوپی ها سالمن.
    بنظرتون دلیل مرگ دست جمعیشون بخاطر مرگ گوپی با بیماری انگل روده ای بوده؟!!!
    خیلی برام عجیبه کلشون بصورت همزمان و دست جمعی مردن!!!
    ممنون میشم کسی راهنماییم کنه

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid136 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    ممنون میشم پاسخی قانع کننده برای مشکلم بهم بگید.
    این دفعه دومه با مرگ دست جمعی تمام میگوهای ردچری نر و ماده و حتی بچه میگوها به صورت یکدفعه ای رو برو میشم. که خیلی حالم گرفته شد خداییش😞
    تعداد میگوها حدود ۱۵ عدد
    تو تانک در ابعاد ۳۵ در ۲۵ در ۳۰
    دمای آب ۲۸
    در طول روز اکسیژن اکثرآ روشن.
    نگهداری میگوها با تعداد حدود ۲۰عدد بچه گوپی.
    فقط یه گوپی فول رد بالغ ماده داشتم که بیماری انگل روده ای داشت و مدفوعش شفاف و باریک و بریده بریده اما متصل داشت.
    به پیشنهاد دوستم برای انگل زدایی حدود ۳ روز پیش یه کپسول آموکسی سیلین ۲۵۰ رو داخل یک لیتر آب حل کردم و به تانک اضافه کردم، امروز هم یک قاشق غذا خوری سرپر نمک بدون ید محلول رو به تانک اضافه کردم.
    این کار(اضافه کردن کپسول آموکسی سیلین۲۵۰ ) رو هم حدود ۱۰ روز قبلتر هم انجام داده بودم که بعد سه روز سیفون انجام میدادم و هیچ تلفاتی هم نداشتم.
    صبح روز واقعه مرگ دسته جمعی؛ گوپی فول ردم مرده بود و دیدم چندتا از میگوها اومدن سراغش
    بعد از ظهر گوپی مرده رو از تانک خارج کردم
    شب که از مهمانی برگشتم دیدم کل میگوها به صورت دست جمعی مردن ولی بچه گوپی ها سالمن.
    بنظرتون دلیل مرگ دست جمعیشون بخاطر مرگ گوپی با بیماری انگل روده ای بوده؟!!!
    خیلی برام عجیبه کلشون بصورت همزمان و دست جمعی مردن!!!
    ممنون میشم کسی راهنماییم کنه
    سلام
    پارامترهای آب رو اول اندازه گیریی کنید ، تنظیم و تعادل سختی و پی اچ آب تانک میگوها از مهمترین برنامه های نگهداری میگو هستش حتی از بیماری انگل هم در این مواقع که بصورت یکجا مردند مهمتر هستش اگر بخاطر بیماری انگل ماهی گوپی میگوها مرده باشند باید از بچه گوپی ها هم تلفات داشته باشید و وجود انگل نمیتونه بصورت یکجا در یک روز 15 عدد میگو را بکشه بنظر بنده و تجربه اندکی که در نگهداری میگو دارم شرایط نا مناسب آب دلیل این تلفات بوده .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    25535
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    پارامترهای آب رو اول اندازه گیریی کنید ، تنظیم و تعادل سختی و پی اچ آب تانک میگوها از مهمترین برنامه های نگهداری میگو هستش حتی از بیماری انگل هم در این مواقع که بصورت یکجا مردند مهمتر هستش اگر بخاطر بیماری انگل ماهی گوپی میگوها مرده باشند باید از بچه گوپی ها هم تلفات داشته باشید و وجود انگل نمیتونه بصورت یکجا در یک روز 15 عدد میگو را بکشه بنظر بنده و تجربه اندکی که در نگهداری میگو دارم شرایط نا مناسب آب دلیل این تلفات بوده .
    سلام و تشکر بابت پاسختون.
    بایدعرض کنم که تعجب من از اینه که کل میگوها به صورت دسته جمعی مردن و آدم فکر میکنه خودکشی دسته جمعی کرده اند.
    بنظرم اگه بخاطر شرایط بد آب باشه باید حداقل با اختلاف زمانی می مردن!
    متاسفانه ابزار اندازه گیری پارامترهای آب رو ندارم.
    ولی تو تانکم سیکل ازت طی شده و حدود دوماه بود که میگوها توش زندگی میکردن.
    اینم عرض کنم که تو تانکم برای رشد گیاه از خاک مخصوص استفاده کردم که توش چمن پرورش بدم ولی متاسفانه موفق به رشد چمن نشدم و کود بدون هیچ گیاهی در کف آکم بود، بنظر خودم شاید با جمع شدن مدفوع ماهیها و میگوها در لابه لای دانه کودها و عدم سیفون مناسب به مرور زمان شرایط آب بد شده باشه ولی بازهم برای مرگ دست جمعی قانع کننده نیست.!!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    سلام دوستان
    من سه هفته هست که یه آکواریوم راه انداختم کفش شن آب شور ریختم و دکور چینی کردم البته از ددراک آکواریوم آب شور که چندین سال پیش جمع کردم به عنوان دکور استفاده کردم و بستر خریدم البته کیلویی و مارکش رو نمی‌دونم به همراه بذر مونت‌کارلو و در حدود ده روز طول کشید که اینها رشد کنند و بعد آبگیری کردن نور یه لامپ تی فایو ده هزار کلوین به همراه یه لامپ بنفش تی فایو مخصوص آب شور هست یه فیلتر هنگان هم خریدم ابعاد تانک هم طول پنجاه عرض سی و ارتفاع هم سی هست بجز بخاری و دماسنج چیز دیگری ندارم و داخل فیلتر هم مقداری میکرومک تانک آب شور بعد از اینکه خوب شستم ریختم با ما آری ذغال اکتیو و دیگر هیچ محلول و یا ماده دیگر ندارم و آب هم RO هست ولی نمی‌دونم چرا همش آب کدر میشه چهار تا نعون خریدم که یکی مرد که خیلی کوچک بود و غذا نمی‌خورد ولی سه تا دیگه سر حال هستن مشکل من اینه که همش آب کدر هست البته همه شنها و سنگها رو خوب شستم فقط خاک بستر رو نشستم که فکر نکنم شستن هم بخواد هر روز دارم سی درصد آب رو با آب RO سیفون میکنم خوب میشه ولی صبح که از خواب بیدار میشم میبینم باز کدر شده الان یه هفته هست که از آبگیری میگذره این یه مشکل .
    مشکل بعدی اینه که دو روز هست میگوی رد چری خریدم هر روز میبینم یکی مرده نمی‌دونم دلیلش چیه میشه کمکم کنید ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    29884
    سلام دوستان یه سوال داشتم من حدود ۲۷ تا میگو دارم زرد نارنجی و قرمز الان حدود دو ماه از موقع ای که خریدم اصلا جفتگیری نمیکنن باردارم نمیشن فقط دوتاشون زین شدن همین دما اب ۲۴ درجه تانکم ۵۰ لیتری فقط چمن کوبایی دارم هیچ ماهی هم کنارشون نیس تنها هستن . پی اچ ۶.۸ هست ولی سختی اب نمیدونم . از اب لوله کشی تهران استفاده میکنم . از اونایی هم که خریدم از همین اب استفاده میکنن و تولید مثل دارن . فقط یه موضوعی هست من اکواریوممو ۳ تا جلبک در حال نابود کردنش بودن از وقتی میگو هارو وارد کردم خیلی کم شده در واقع همش از جلبک ها تغذیه میکنن و من غذایی ندادم. چند بارم پوست اندازی کردن. حالا به نظرتون مشکل از چیه. راستی فیلترم هم ابشاری هست و یک روز درمیان ۱۰ درصد ابو عوض میکنم خداروشکر هم تلفات نداشتم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    29884
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.d75 نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال داشتم من حدود ۲۷ تا میگو دارم زرد نارنجی و قرمز الان حدود دو ماه از موقع ای که خریدم اصلا جفتگیری نمیکنن باردارم نمیشن فقط دوتاشون زین شدن همین دما اب ۲۴ درجه تانکم ۵۰ لیتری فقط چمن کوبایی دارم هیچ ماهی هم کنارشون نیس تنها هستن . پی اچ ۶.۸ هست ولی سختی اب نمیدونم . از اب لوله کشی تهران استفاده میکنم . از اونایی هم که خریدم از همین اب استفاده میکنن و تولید مثل دارن . فقط یه موضوعی هست من اکواریوممو ۳ تا جلبک در حال نابود کردنش بودن از وقتی میگو هارو وارد کردم خیلی کم شده در واقع همش از جلبک ها تغذیه میکنن و من غذایی ندادم. چند بارم پوست اندازی کردن. حالا به نظرتون مشکل از چیه. راستی فیلترم هم ابشاری هست و یک روز درمیان ۱۰ درصد ابو عوض میکنم خداروشکر هم تلفات نداشتم
    سلام دوست عزیز منم مشکل شمارو داشتم چند بار خدمت عرض کنم که میگوها سریع استرس میگیرن با کوچک ترین اتفاق. فقط یک ماه طول میکشه تا دوماه به تانک جدید عادت بکنن. شما باید کیفیت ابو عالی کنی این خودش یه دلیله که من تجربه کردم دوم سیفونتو دیر به دیر تر انجام بده منظور همون تعویض ابه چون خود اینکار بهشون استرس میده. بعد تغذیه شونه که اینجور فهمیدم شما غذا نمیدی تو سایتای خارجی میخوندم یکی از شرایط باردار شدن میگو اینه که تو غذاییش حتما باید پروتین باشه و یکی از اصوله مهم برای باردار شدنشونه.
    فعلا دوتا پیشنهاد که فکرکنم مشکلتو حل کنه اول تعویض ابه بکن مثلا هفته ای یه دور و حتما بهشون غذایی بده که توش پروتین باشه . من خودم بار اول این دوتا مشکلو داشتم ولی بعد که اوکی کردم همشون حامله شدن پشت سر هم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    29884
    نقل قول نوشته اصلی توسط نویدد نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من سه هفته هست که یه آکواریوم راه انداختم کفش شن آب شور ریختم و دکور چینی کردم البته از ددراک آکواریوم آب شور که چندین سال پیش جمع کردم به عنوان دکور استفاده کردم و بستر خریدم البته کیلویی و مارکش رو نمی‌دونم به همراه بذر مونت‌کارلو و در حدود ده روز طول کشید که اینها رشد کنند و بعد آبگیری کردن نور یه لامپ تی فایو ده هزار کلوین به همراه یه لامپ بنفش تی فایو مخصوص آب شور هست یه فیلتر هنگان هم خریدم ابعاد تانک هم طول پنجاه عرض سی و ارتفاع هم سی هست بجز بخاری و دماسنج چیز دیگری ندارم و داخل فیلتر هم مقداری میکرومک تانک آب شور بعد از اینکه خوب شستم ریختم با ما آری ذغال اکتیو و دیگر هیچ محلول و یا ماده دیگر ندارم و آب هم RO هست ولی نمی‌دونم چرا همش آب کدر میشه چهار تا نعون خریدم که یکی مرد که خیلی کوچک بود و غذا نمی‌خورد ولی سه تا دیگه سر حال هستن مشکل من اینه که همش آب کدر هست البته همه شنها و سنگها رو خوب شستم فقط خاک بستر رو نشستم که فکر نکنم شستن هم بخواد هر روز دارم سی درصد آب رو با آب RO سیفون میکنم خوب میشه ولی صبح که از خواب بیدار میشم میبینم باز کدر شده الان یه هفته هست که از آبگیری میگذره این یه مشکل .
    مشکل بعدی اینه که دو روز هست میگوی رد چری خریدم هر روز میبینم یکی مرده نمی‌دونم دلیلش چیه میشه کمکم کنید ممنون
    شما مشکلتون سیکل ازت هستش که باید طی بشه تا این مشکلتون حل بشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق ماهیان زینتی
    شماره عضویت
    30524
    سلام میتونم میگو ها رو با انجل و دیسکس و نگهداری کنم و برای این که بچه ها خورده نشن زیاد گیاه و علف کف اکواریوم بکارم

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dariosh0gh نمایش پست ها
    سلام میتونم میگو ها رو با انجل و دیسکس و نگهداری کنم و برای این که بچه ها خورده نشن زیاد گیاه و علف کف اکواریوم بکارم
    سلام
    بله میتونید در تانک دیسکس ها شریمپ یا همان میگو نگهداری کنید با این حال دیسکس ها تعدادی از بچه میگو ها رو شکار می کنند.
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

صفحه 26 از 27 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)