صفحه 23 از 27 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 221 به 230 از 264
    معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلیلی نمایش پست ها
    سلام 5 میگو ردچری 2 هفته پیش گرفتم الان شدن یکی میخواستم بدونم این ماهی ها نخوردنشون کت چینی ، جلبک خوار سیامی ، زبرا ، نعون و رایزورا دلقک از لحاظ جسته هم یه هوا ماهی ها از میگوها بزر.گترن ممنونم
    سلام

سیامی و زبرا علاقه ی زیادی به خوردن بچه میگو دارند ولی میگوی بالغ نه . اونم چری.
    ممکنه در بین گیاهان مخفی شدن یا اینکه به دلیل مناسب نبودن شرایط آب یا هوادهی یا مریضی و ... مرده باشن.

برای نگهداری میگو باید پوشش گیاهی مناسبی داشته باشید. از هیچ داروی و مکمل حاوی مس استفاده نکنید( ضد جلبک ها بر پایه مس هستند) . هوادهی خوبی هم داشته باشید.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام

سیامی و زبرا علاقه ی زیادی به خوردن بچه میگو دارند ولی میگوی بالغ نه . اونم چری.
    ممکنه در بین گیاهان مخفی شدن یا اینکه به دلیل مناسب نبودن شرایط آب یا هوادهی یا مریضی و ... مرده باشن.

برای نگهداری میگو باید پوشش گیاهی مناسبی داشته باشید. از هیچ داروی و مکمل حاوی مس استفاده نکنید( ضد جلبک ها بر پایه مس هستند) . هوادهی خوبی هم داشته باشید.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    سلام
    امروز صبح زود دیدم یکی شون پیدا شده بود و یه پوسته میگو هم افتاده کف آک . آیا پوست اندازی طبیعی هست تو رشدش تاثیر داره ؟
    ممنونم

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلیلی نمایش پست ها
    سلام
    امروز صبح زود دیدم یکی شون پیدا شده بود و یه پوسته میگو هم افتاده کف آک . آیا پوست اندازی طبیعی هست تو رشدش تاثیر داره ؟
    ممنونم
    آره . همه سخت پوستان در طول زندگی و رشدشون اقدام به پوست اندازی می کنند.
    حالا یک سری از میگو ها بیشتر این کار رو انجام میدن مثل آمانو و یکسری کمتر.
    به طور غریزی عمومشون در زمان پوست اندازی به مخفیگاهی میرند تا از دست دشمناشون در امان باشند . چون در طول این فرآیند بسیار آسیب پذیر می شند.
    اگر از آب RO استفاده می کنید و سختی آب رو خیلی پایین میارید باید از مکمل های ویژه سخت پوستان هم استفاده کنید تا تو رشد و تکمیل فرایند باروریشون مشکل ایجاد نشه.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4766
    سلام یه تعداد زیاد میگو خریداری کردم روز های اول خوب بودن تقریبا 1 هفته گذشت و همه چیز خوب بود تا اینکه دیدم میگو ها
    روزانه 5 تا 6 تا تلف میشن هر کاری کردم درست نشد میگو گوشه گیر میشه و بعد هم چیزی نمیخوره و بعد 3 روز میمیره
    با دقت و از جلو نگاه یکی از میگو ها کردم دیدم پوستش پرز پرز شده مثل اینکه خار خاری شده و یا حالت بفکی و سفید پیدا کرده
    و این مسئله برای میگو های دیگه هم به وجود اومد از اب Ro استفاده میکنم و سی او دو هم دارم که قطش کردم به خاطر این مشکل
    کود دهی هم متوقف کردم اب اکواریوم رو هم 30 درصد تعویض کردم ولی مشکل پا برجاست ایا مشکل در پوست اندازی میگو هست مه نمیتونه
    انجام بده غذا هم قرص گرد jbl میدم بهشون فقط کمک کنید مشکلم حل بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    نقل قول نوشته اصلی توسط m187 نمایش پست ها
    سلام یه تعداد زیاد میگو خریداری کردم روز های اول خوب بودن تقریبا 1 هفته گذشت و همه چیز خوب بود تا اینکه دیدم میگو ها
    روزانه 5 تا 6 تا تلف میشن هر کاری کردم درست نشد میگو گوشه گیر میشه و بعد هم چیزی نمیخوره و بعد 3 روز میمیره
    با دقت و از جلو نگاه یکی از میگو ها کردم دیدم پوستش پرز پرز شده مثل اینکه خار خاری شده و یا حالت بفکی و سفید پیدا کرده
    و این مسئله برای میگو های دیگه هم به وجود اومد از اب Ro استفاده میکنم و سی او دو هم دارم که قطش کردم به خاطر این مشکل
    کود دهی هم متوقف کردم اب اکواریوم رو هم 30 درصد تعویض کردم ولی مشکل پا برجاست ایا مشکل در پوست اندازی میگو هست مه نمیتونه
    انجام بده غذا هم قرص گرد jbl میدم بهشون فقط کمک کنید مشکلم حل بشه
    سلام
    سیکل ازت رو طی کردین؟
    میگوها چ نژادی هستن؟

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4766
    1 ساله اکواریوم دارم ماهی های اکواریوم خارج کردم جاش میگو ریختم رد فایر رد چری و یلو و کربن رلی
    دما 24 تا 25
    اب Ro
    تاپ فیلتر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    1 ساله اکواریوم دارم ماهی های اکواریوم خارج کردم جاش میگو ریختم رد فایر رد چری و یلو و کربن رلی
    دما 24 تا 25
    اب Ro
    تاپ فیلتر
    سلام احساس میکنم شما از اب ro خالص استفاده میکنید درسته؟tds اب رو چک کنید.این میگوهایی که شما نام بردی به راحتی تو اب شهر زندگی میکنن.کود دهی باید به طور کامل متوقف بشه.و روزانه به مقدار خیلی کم سیفون داشته باشید.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4766
    سختی اب با tds 260 هستش کود هم از شرکت ریورتو گرفتم که بیشتر اکسپلنت استفاده میکنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فایتر و ایشالله در آینده سنگال
    شماره عضویت
    17269
    سختی اب با tds 260 هستش کود هم از شرکت ریورتو گرفتم که بیشتر اکسپلنت استفاده میکنم
    منظورت ریورتونه دیگه؟ ریورتون یه مارک تقلبیه. بحثش هم تو سایت شده. احتمالا مشکل از همین کوده.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17297
    من تو اکواریوم بچه ماهی هام از یه ردچری و چند تا حلزون دارم.
    میخواستم بدونم اگه چندتا ردچری دیگه هم بخرم و جفت بخورن بچه میگو هارو بچه ماهی ها میتونن بخورن؟بچه ماهی ها گوپی و مولی اند و از یه ماه تا سه ماه عمر دارن

صفحه 23 از 27 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)