نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

5 اسباب بازی فکری برای کاسکو من جوجو (قسمت اول)

سلام

جوجو کوچولو دوباره پرکن شد . منم مجبورم تمام لحظاتش رو با بازی و سرگرمی پر کنم . تا این عادت از سرش بیوفته . خدارو شکر خیلی بهتر شده ولی یه لحظه هم نمی تونم تنهاش بذارم .

می خوام از این بعد هر چی واسه سرگرمی جوجو درست می کنم نحوه ساختش رو بذارم تو سایت . حالا چه آسون باشه چه سخت ، چه ساده باشه چه پیشرفته می تونه حداقل 10 دقیقه طوطی رو مشغول کنه و من برای اینکه این 10 دقیقه جوجو حواسش پرت شه از هر وسیله ای استفاده می کنم . حالا می خواد واسه اعضای خونواده باشه ( که اصلا دوست ندارن واسه خوب شدن جوجو قدمی بردارن ) ولی من با جدیت و بدون توجه به این طرز تفکرشون به کار خودم ادامه میدم

این بار واسه شاد کردن جوجو از هویه که وسایل کار مامانم هست استفاده کردم خیلی آسونه، فقط 3 مرحلست . حالا مرحله به مرحله توضیح می دم

مرحله اول :

اول از همه رفتم فروشگاهی که واسه بچه ها وسایل فکری می فروشه . این مکعب ها رو واسه جوجو خریدم :

نمی دونم واسه بچه ها چه کاربردی داره ولی به کار من که خیلی میاد . یه سمتش باز میشه . اینجوری می تونم جایزه بذار توش تا جوجو پیداش کنه .

مرحله دوم :

چون مکعبا کلا خیلی مسطحه و طوطی ممکنه نتونه درش رو باز کنه . باید یه سوراخی روش ایجاد بشه . ( البته این نظر منه ) . پس اینجا از هویه مامانم استفاده کردم . برای اون دسته از افرادی که نمی دونن هویه چیه :

(
    هویه : هویه یک ابزار دستی است که وظیفه اصلی آن لحیم کاری می باشد )

که تو خیاطی هم استفاده میشه .

با هویه یه سوراخ روی در هر کدوم از مکعبا ایجاد کردم.

به همین راحتی یه اسباب بازی براش درست کردم .که شد این :

مرحله سوم :

حالا باید جایزه ها بذارم توش . تا جوجو پیداش کنه . من از پسته و تخمه و گردو 3، تا از غذاهای مورد علاقش استفاده می کنم . یه دونه تخمه و یه تیکه کوچیک پسته و گردو .

اسباب بازی آماده شد . حالا جوجو باید درشو باز کنه و جایزه ها رو بدست بیاره .

روزای اول سختی این بازی فقط تا این حده که در مکعبا رو برداره و جایزه رو بدست بیاره ، ولی بعد چندبار براش آسون و تکراری میشه ، این بازی ها باید ذهنشون رو درگیر کنه ، پس برای روزای بعد دور مکعبا رو با نخ پنبه ای بستم مثل جعبه شیرینی . اونوقت یکم سخت تر شد براش . حالا بعد واسه سخت تر کردنش یه راه دیگه پیدا می کنم .

تو پست بعدی حتما فیلم بازی کردن جوجو با این اسباب بازی رو میذارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    با سلام میدونم این پست مال خیلی وقت پیشه من هم برای اینکه از خرابکاری ها و پرکنی طوطی جلوگیری کنم مجبورم اسباب بازی براش درست کنم برای همین کل سایت را گشتم تا بتونم اسباب بازی براش درست کنم ممنون از اینکه طرز تهیه ی اسباب بازی هایی که برای کاسکوتون درست میکنید را در سایت قرار میدید اگه باز هم اسباب بازی درست کردید حتما در سایت قرار بدید من این اسباب بازی را با کیف پلاستیکی عروسکی که در جلو اون به راحتی برداشته میشه درست کردم و توش دو تا تخمه قرار دادم اینم عکسش بازم ممنونhttp://up.parsipet.ir/uploads/ArcSoft-Image36.jpg

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط فلفلی نمایش پست ها
    با سلام میدونم این پست مال خیلی وقت پیشه من هم برای اینکه از خرابکاری ها و پرکنی طوطی جلوگیری کنم مجبورم اسباب بازی براش درست کنم برای همین کل سایت را گشتم تا بتونم اسباب بازی براش درست کنم ممنون از اینکه طرز تهیه ی اسباب بازی هایی که برای کاسکوتون درست میکنید را در سایت قرار میدید اگه باز هم اسباب بازی درست کردید حتما در سایت قرار بدید من این اسباب بازی را با کیف پلاستیکی عروسکی که در جلو اون به راحتی برداشته میشه درست کردم و توش دو تا تخمه قرار دادم اینم عکسش بازم ممنونhttp://up.parsipet.ir/uploads/ArcSoft-Image36.jpg
    سلام . وقتی طوطی شما پرکن نیست اصلا به پرکنی فکر نکنید

اما برای سرگرمیش اسباب بازی درست کنید خیلی خوبه .. فقط سعی کنید از وسایلی استفاده کنید که طوطی نتونه قورت بده یا بخوره . حواستون به این مورد باشه همیشه .

هر اسباب بازی دیگه هم که درست میکنید میتونید نحوه ساختش رو تو بخش زیر بذارید و براش یه تاپیک جدید ایجاد کنید :

DIY-خودتان بسازید(Do It Yourself)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . وقتی طوطی شما پرکن نیست اصلا به پرکنی فکر نکنید

اما برای سرگرمیش اسباب بازی درست کنید خیلی خوبه .. فقط سعی کنید از وسایلی استفاده کنید که طوطی نتونه قورت بده یا بخوره . حواستون به این مورد باشه همیشه .

هر اسباب بازی دیگه هم که درست میکنید میتونید نحوه ساختش رو تو بخش زیر بذارید و براش یه تاپیک جدید ایجاد کنید :

DIY-خودتان بسازید(Do It Yourself)
    ممنون از جوابتون به پرکنی فکر خیلی نمیکنم ولی اگه اسباب بازی درست نکنم چیزی از زندگیمون نمیمونه بهادرهم همینطوره تا دمپایی میبینه با سرعتی فضایی خودش را میرسونه تا خردش کنه و همه یمبل ها ی خونه را تکه پاره کرده فلفلی هم اگه سرگرم نباشه یه جور هایی اعتصابمیکنه و بیحاله و غذا نمیخوره و حرف نمیزنه یه روز تو قفس باشه دست به هیچی نمیزنهو حوصلش سر میره من فکر میکردم فقط کاسکوی خودم همش میخواد چیزها را بجوه ولی وقتیخونه و کلا کاسکو های دیگه را دیدم متوجه علاقه ی شدید کاسکوها به خرد کردن شدمخدارو شکر ماهی یه بار بیشتر نیاز به درست کردن اسباب بازی ندارم اخه به یه اسباببازی کاسکوم یک ماه یا بیشتر بازی میکنه وقتی ازش خسته بشه میره سر چیزهای دیگهراستی این کتابی هم که توی یکی از قسمت های سایت گداشته بودید عالی بودhttp://www.greyhaven.bc.ca/forms/TOY...lic4mgSize.pdf
    ویرایش توسط فلفلی : 11th August 2015 در ساعت 04:35 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل / گربه
    شماره عضویت
    22021
    سلام . من با استفاده از لوله های pvc یک پارک بازی بزرگ و البته زیبا رو ساختم

من حدود 10 متر لوله گرفتم ( 30 الی 50 سانت اضافه اومد ) + 17 عدد اتصال به شکل های مختلف + 1 بسته سیخ چوبی + سوهان = حدودا 30 هزار تومان حتی کمتر

بقیه چیزا مثل نخ رنگی و نخ کنفی اینا برای تزئینه البته نخ کنفی برای سر نخوردن طوطی روی تاب هستش(مهم) .. سوهان هم برای کشیدن روی لوله ها و برای سر نخوردن طوطی از

رو لوله ها است ( مهم )

لوله ها را طبق عکسی که می گدارم به ترتیب اتصال دهید (اتصالش سخته ولی از ایرانی بر میاد )

من اینو ساختم اما هنوز کامل نیست زیرا پله های نردبان و محل آبخوری و غذا خوری پرنده روی استند کامل نیست .

این پارک تشکیل شده از :

1. نردبان ( برای ورزش کردن طوطی )

2. تاب (جهت تفریح و لذت طوطی)

3. استند (برای استراحت و تغذیه طوطی)

4. کلی مکان برای آویزان کردن انواع اسباب بازی ها برای مثال : من یک زنگوله و چند عدد پلاستیک آویز کردم که طوطی خوشش می آید .

مکان قرار گیری ظروف برای غذا و آب خوردن طوطی روی استند(میشه به جای آب غذا ی دیگری ریخت ) که من هنوز درست نکردم اما مشخص کردم .

البته نردبان من نیز هنوز کامل نیست و به آن توجه نکنید .

دقت کنید به محل اتصال لوله ها که من لوله هارو روی گاز گرفتم (سر لوله ها ) سپس که حالت خمیری گرفت سر اونو نازک کردم با قاشق و سپس دوباره روی شعله قرار دادم

وقتی مقداری خمیری شو به داخل اتصال فرو بردم و چسبید کار سختی نیست

نکته : لوله ها همینجوری به اتصالات متصل نمیشند

در ضمن من برای اینکه لوله ها سفید بودند روی لوله هارا با نخ های رنگی تزئین کردم شما نیز میتواند این کار را انجام دهید

اگر کسی خوشش اومد در همین تاپیک پست بزاره و من براش کل ماجرای ساخت این پارک رو توضیح میدم

اطلاعیه ::: کل هزینه من برای ساخت این پارک 30 هزار تومان بوده و شما میتوانید آن را با قیمت 60 الی 80 هزار تومان بفروشید ).

باتشکر از همه شما عزیزان پرنده دوست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)